Hellasdubbeln, Långdistanslö 2010-08-28 20:28
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

  Bricka Namn                      Klubb                          Start 


H80  (6)    2980 m            

  441144 Hamilton, Henning         Enebybergs IF               10:00:00 
   27270 Wester, Per               Gustavsbergs OK             10:00:00 
   41806 Olsson, Tage              Stockholms OK               10:00:00 
  404134 Westergren, Lennart       Söders SOL Tyresö           10:00:00 
   30269 Wiking, Torsten           Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
   27899 Jonsson, David            Hammarby IF OF              10:00:00 



H75  (8)    2980 m            

   29104 Rudin, Olof               Tumba-Mälarhöjden OK        10:00:00 
   42058 Bergstrand, Sten          Skogsluffarnas OK           10:00:00 
  344556 Wahlberg, Bror            Haninge SOK                 10:00:00 
   30265 Löthman, Lars             Järfälla OK                 10:00:00 
  751218 Nordberg, Ivar            OK Älvsjö-Örby              10:00:00 
  408199 Hermanson, Bengt          Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
   41781 Back, Anders              OK Ravinen                  10:00:00 
   40900 Stenberg, Lennart         Stigfinnarna                10:00:00 



H70  (13)   4110 m            

  438379 Bogstedt, Benny           Tullinge SK                 10:00:00 
   30826 Forsberg, Bror            Haninge SOK                 10:00:00 
   30829 Haglund, Göran            Haninge SOK                 10:00:00 
   29694 Nord, Lars                Södertälje IF               10:00:00 
   12177 Johansson, Sten-Åke       Gustavsbergs OK             10:00:00 
   36913 Jacobson, Olle            Attunda OK                  10:00:00 
  246640 Arvidsson, Ove            OK Södertörn                10:00:00 
   15966 Eskilsson, Ulf            OK Södertörn                10:00:00 
   19416 Carlsson, Rune            Sundbybergs IK              10:00:00 
   38623 Isgren, Hugo              IFK Enskede                 10:00:00 
   27883 Nilsson, Sture            Stockholmspolisens IF OF    10:00:00 
  570629 Nilsson, Nisse            Järla Orientering           10:00:00 
  355042 Eriksson, P - O           OK Hammaren                 10:00:00 



H65  (28)   4110 m            

  701037 Öberg, Olle               Skogsluffarnas OK           10:00:00 
   37334 Ljusenius, Tommy          Skogsluffarnas OK           10:00:00 
   36094 Borgström, Reine          Skogsluffarnas OK           10:00:00 
   30204 Magnusson, Leif           Skogsluffarnas OK           10:00:00 
  202599 Öhrn, Rolf                Nynäshamns OK               10:00:00 
  202539 Johnsson, Ingemar         Haninge SOK                 10:00:00 
   30214 Jonasson, Lars            Järfälla OK                 10:00:00 
   30298 Eriksson, Gunnar          Järfälla OK                 10:00:00 
   27224 Rådeström, Rune           Snättringe SK               10:00:00 
  840307 Strandberg, Leif          Gustavsbergs OK             10:00:00 
   26018 Hedlund, Ronny            OK Södertörn                10:00:00 
   26034 Kampegård, Örjan          OK Södertörn                10:00:00 
   19486 Svedberg, Levin           Sundbybergs IK              10:00:00 
  951119 Östlund, John             Sundbybergs IK              10:00:00 
   19030 Andersson, Hans L         Västerbergslagens OL        10:00:00 
   38458 Hedlund, Bo               IFK Enskede                 10:00:00 
   30956 Glanshed, Göran           IFK Enskede                 10:00:00 
   27256 Linnersjö, Björn          OK Orion                    10:00:00 
   10407 Elmhagen, Staffan         Söders SOL Tyresö           10:00:00 
   27819 Pahlén, Börje             Söders SOL Tyresö           10:00:00 
   27089 Mattiasson, Bengt         Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
   27787 Sandberg, Tage            Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
  403167 Bratt, Peter              Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
   41784 Södersten, Per            OK Ravinen                  10:00:00 
  262749 Öhman, Lars               Fredrikshofs IF Skid & O    10:00:00 
   30073 Öqvist, Björn             Fredrikshofs IF Skid & O    10:00:00 
   29692 Almström, Arne            Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
  202454 Strandwall, Johan         Skarpnäcks OL               10:00:00 



H60  (25)   4480 m            

   41573 Larsson, Anders           OK Roxen                    10:00:00 
   19822 Ehn, Gunnar               Tullinge SK                 10:00:00 
  259212 Blidefalk, Stig           OK Nipan                    10:00:00 
  971213 Skoog, Bo                 Tumba-Mälarhöjden OK        10:00:00 
   23976 Gärderud, Anders          IFK Lidingös Skid o OK      10:00:00 
   37042 Widlund, Jörgen           Nynäshamns OK               10:00:00 
  344554 Lindberg, Tommy           Haninge SOK                 10:00:00 
  418071 Winander, Bo              Järfälla OK                 10:00:00 
  621262 Andersson, Claes          Snättringe SK               10:00:00 
   42961 Nyman, Roland             Snättringe SK               10:00:00 
   37330 Carlsson, Leif            Skarpnäcks OL               10:00:00 
  895424 Haraldsson, Magnus        Gustavsbergs OK             10:00:00 
   36091 Carlenius, Per-Erik       Attunda OK                  10:00:00 
  204500 Fureskog, Bror            Alfta-Ösa OK                10:00:00 
  405400 Eriksson, Martin          OK Södertörn                10:00:00 
   19391 Adolfsson, Ebbe           Sundbybergs IK              10:00:00 
   33533 Hedin, Christer           IFK Enskede                 10:00:00 
  661124 Svensson, Ingvar          Bjursås OK                  10:00:00 
   30087 Wansölin, Åke             Söders SOL Tyresö           10:00:00 
   30066 Lång, Alf                 Söders SOL Tyresö           10:00:00 
   30094 Gard, Ingemar             Söders SOL Tyresö           10:00:00 
  811029 Mårsell, Lars             Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
   27776 Stenback, Anders          Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
   42495 Johansson, Arne           OK Ravinen                  10:00:00 
   36404 Larsson, Ingemar          Tullinge SK                 10:00:00 



H55  (20)   5030 m            

   19879 Ohlsson, Göran            Tullinge SK                 10:00:00 
   18706 Törnros, Staffan          Tumba-Mälarhöjden OK        10:00:00 
   42055 Mongård, Lars             Skogsluffarnas OK           10:00:00 
   30832 Lundström, Ulf            Haninge SOK                 10:00:00 
   27240 Persson, Olof             Snättringe SK               10:00:00 
  504250 Hansson, Göran            Täby OK                     10:00:00 
  550412 Myrefelt, Stefan          Skarpnäcks OL               10:00:00 
  530014 Andersson Strinning, Hans Attunda OK                  10:00:00 
   26011 Larsson, Lars-Gunnar      OK Södertörn                10:00:00 
  417620 Lindgren, Jan             OK Södertörn                10:00:00 
  541105 Maxé, Kurt                Sundbybergs IK              10:00:00 
   19494 Persson, Hans-Erik        Sundbybergs IK              10:00:00 
  234632 Stern, Mikael             Järla Orientering           10:00:00 
  510225 Nordström, Christer       OK Älvsjö-Örby              10:00:00 
  262740 Warenius, Roland          Dalaportens OL              10:00:00 
  530715 Björke, Matts             Söders SOL Tyresö           10:00:00 
   36526 Kopp, Milan               Söders SOL Tyresö           10:00:00 
   27796 Johansson, Henrik         Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
  353184 Lindgren, Eidar           OK Ravinen                  10:00:00 
   30831 Ivarsson, P-O             Haninge SOK                 10:00:00 



H50  (20)   5420 m            

  505090 Persson, Nils-Robert      Tullinge SK                 10:00:00 
  246023 Sundélius, Stefan         Järfälla OK                 10:00:00 
  591201 Lundberg, Peter           Järfälla OK                 10:00:00 
  580719 Svanberg, Gunnar          Järfälla OK                 10:00:00 
   10578 Larsson, Roger            Snättringe SK               10:00:00 
   19439 Hagrot, Lars              Täby OK                     10:00:00 
  590503 Langs, Gunnar             Skarpnäcks OL               10:00:00 
  600600 Batz, Jörgen              Skarpnäcks OL               10:00:00 
  582205 Burman, Ulf               Gustavsbergs OK             10:00:00 
   33679 Larsson, Jan              Väsby OK                    10:00:00 
   42478 Enoksson, Peter           OK Österåker                10:00:00 
  580304 Larsson, Mats             IFK Enskede                 10:00:00 
   17954 Zackrisson, Mats          OK Älvsjö-Örby              10:00:00 
  245261 Hördell, Christer         Söders SOL Tyresö           10:00:00 
  500008 Eklund, Tore              Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
  204654 Persson, Stefan           Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
   33497 Westblad, Pär             OK Ravinen                  10:00:00 
  345373 Björelind, Tomas          Järla Orientering           10:00:00 
   30259 Norberg, Lars-Erik        Järfälla OK                 10:00:00 
  208540 Ström Holmfeldt, Thomas   Skarpnäcks OL               10:00:00 



H45  (31)   5730 m            

  641107 Hultqvist, Tomas          Tullinge SK                 10:00:00 
   19885 Imark, Rikard             Tullinge SK                 10:00:00 
   46989 Tynong, Leif              Tullinge SK                 10:00:00 
  441755 Axelsson, Jörgen          Tullinge SK                 10:00:00 
   42400 Längheim, Göran           Tullinge SK                 10:00:00 
   29913 Skog, Anders              Tullinge SK                 10:00:00 
  239518 Nord, Mats                Tumba-Mälarhöjden OK        10:00:00 
  430043 Eklöw, Nils               Skogsluffarnas OK           10:00:00 
  997941 Thim, Anders              Haninge SOK                 10:00:00 
   30836 Greilert, Lars            Haninge SOK                 10:00:00 
  610928 Palmqvist, Lars           Järfälla OK                 10:00:00 
  650621 Risberg, Johan            Järfälla OK                 10:00:00 
  362580 Karlsson, Anders          Snättringe SK               10:00:00 
  711122 Kallhauge, Per            Snättringe SK               10:00:00 
  887880 Palmgren, Johan           Täby OK                     10:00:00 
   36969 Gerhardsson, Lars         Attunda OK                  10:00:00 
  438475 Redtzer, Håkan            Attunda OK                  10:00:00 
   38456 Johanson, Torbjörn        OK Södertörn                10:00:00 
  234502 Franzén, Per              OK Södertörn                10:00:00 
  234731 Lantz, Kenneth            OK Österåker                10:00:00 
   38213 Lundin, Leif              Järla Orientering           10:00:00 
  630508 Henriksson, Ola           Järla Orientering           10:00:00 
  610218 Ejdemo, Peter             OK Kåre                     10:00:00 
  553567 Mattsson, Anders          OK Älvsjö-Örby              10:00:00 
  408503 Carlsson, Jan             Söders SOL Tyresö           10:00:00 
  417388 Winblad, Anders           Söders SOL Tyresö           10:00:00 
  350573 Eriksson, Joakim          Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
   41792 Granqvist, Michael        OK Ravinen                  10:00:00 
  351412 Henriksson, Stefan        OK Ravinen                  10:00:00 
   36413 Pöyhönen, Jari            IFK Lidingös Skid o OK      10:00:00 
  306197 Mellergård, Anders        Snättringe SK               10:00:00 



H45 MOTION  5200 m            

  209507 Lindskog, Per             Gotlands Bro Orientering    10:00:00 
  427900 Berglund, Mattias         Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 



H40  (22)   6130 m            

  780757 Leickt, Patrik            Tullinge SK                 10:00:00 
   29100 Adebrant, Patrik          Tumba-Mälarhöjden OK        10:00:00 
   30841 Haglund, Robert           Haninge SOK                 10:00:00 
  244026 Svärd, Ola                Haninge SOK                 10:00:00 
  440902 Perssson, Joakim          Haninge SOK                 10:00:00 
   30212 Lundbäck, Mats            Järfälla OK                 10:00:00 
  660708 Nederheim, Oskar          Skarpnäcks OL               10:00:00 
   33556 Strandberg, Conny         Gustavsbergs OK             10:00:00 
   62168 Kropf, Erik               Gustavsbergs OK             10:00:00 
  690806 Grafström, Magnus         Centrum OK                  10:00:00 
  439531 Hansson, Pär              Centrum OK                  10:00:00 
  970413 Hansson, Jesper           OK Södertörn                10:00:00 
  343543 Elwin, Magnus             IFK Enskede                 10:00:00 
   59005 Glanshed, Tomas           IFK Enskede                 10:00:00 
  350795 Grahn, Magnus             Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
  259053 Giberg, Dan               Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
   15468 Smitt, Olof               Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
  418050 Berg, Stefan              OK Ravinen                  10:00:00 
  208803 Forsberg, Erik            OK Ravinen                  10:00:00 
  353232 Gibbard, Mark             OK Ravinen                  10:00:00 
  347183 Morast, Henrik            Haninge SOK                 10:00:00 
  347288 Morast, Fredrik           Haninge SOK                 10:00:00 



H35 Lång  ( 8040 m            

  362366 Lidström, Robert          Tullinge SK                 10:00:00 
  800099 Tjernberg, Mikael         Tumba-Mälarhöjden OK        10:00:00 
  342740 Sjögren, Henrik           Haninge SOK                 10:00:00 
  421800 Hedberg, David            Järfälla OK                 10:00:00 
  741009 Henriksson, Tomas         Attunda OK                  10:00:00 
  423391 Holmström, Fredrik        Centrum OK                  10:00:00 
  501968 Hedin, Fredrik            IFK Enskede                 10:00:00 
  501970 de Boussard, Patric       IFK Enskede                 10:00:00 
   19850 Craig, Stephen            OK Ravinen                  10:00:00 
   39900 Lindqvist, Christopher    IFK Enskede                 10:00:00 
  342852 Sandin, Mats              IK Vikings OK               10:00:00 



H35  (5)    6200 m            

   28079 Trofast, Henrik           Tullinge SK                 10:00:00 
  810325 Lovang, Björn             IFK Lidingös Skid o OK      10:00:00 
  720902 Persson, Roland           Skarpnäcks OL               10:00:00 
   27259 Linder, Björn             Gustavsbergs OK             10:00:00 
   38418 Persson, Ulf              IFK Enskede                 10:00:00 



H21 Lång  ( 12240 m           

  840411 Strandberg, Johan         Gustavsbergs OK              9:58:00 
  740517 Andersson, Peter          Söders SOL Tyresö           10:00:00 
  408253 Schamberger, Pierre       Centrum OK                  10:02:00 
  720525 Forsgren, Per             Tumba-Mälarhöjden OK        10:04:00 
   42962 Nyman, Jonas              Snättringe SK               10:06:00 
  409606 Backman, Christer         Tullinge SK                 10:08:00 
   36582 Theander, Jörgen          Haninge SOK                 10:10:00 
  887878 Edshage, Kristoffer       Centrum OK                  10:12:00 
  501876 Larbo, Martin             IFK Lidingös Skid o OK      10:14:00 
  840824 Nordström, Magnus         OK Älvsjö-Örby              10:16:00 
   19830 Åkerman, Ingemar          Tullinge SK                 10:18:00 
   10449 Thimberg, Göran           Söders SOL Tyresö           10:20:00 
  713008 Sjögren, Niclas           Södertälje-Nykvarn OF       10:22:00 
  517722 Jönsson, Petter           Järla Orientering           10:24:00 
  701112 Sone, Fredrik             Attunda OK                  10:26:00 
  253657 Berggren, Erik            Tullinge SK                 10:28:00 
   30820 Eskilsson, Christoffer    Haninge SOK                 10:30:00 
  851228 Rönnols, Jerk             Centrum OK                  10:32:00 
   15595 Wahlgren, Tobias          Leksands OK                 10:34:00 
  981017 Waldenfjord, Mårten       Järfälla OK                 10:36:00 
  871230 Karlsson, Olle            Tullinge SK                 10:38:00 
  750622 Norling, Martin           Söders SOL Tyresö           10:40:00 
  441783 Thorsell, Peter           Centrum OK                  10:42:00 
  560203 Blidefalk, Patrik         OK Södertörn                10:44:00 
  750120 Bilevicius, Liutauras     OK Linné                    10:46:00 
  640807 Fryxell, Mats             Tullinge SK                 10:48:00 



H21  (5)    8040 m            

  433381 Bängtsson, Björn          Centrum OK                  10:01:00 
  423384 Bylund, Ulf               IFK Enskede                 10:03:00 
   46283 Polácek, Lukás            Centrum OK                  10:05:00 
  910427 Nordbrøden, Mats          Halden SK                   10:07:00 
  760508 Gunnarsson, Patrik        Tumba-Mälarhöjden OK        10:09:00 



H21 MOTION  6960 m            

  244030 Brinley, Mikael           Haninge SOK                 10:00:00 
  780929 Nordin, Mattias           Gustavsbergs OK             10:00:00 
  352454 Thörnvik, Stig            Centrum OK                  10:00:00 
  341253 Bylund, Björn             IFK Enskede                 10:00:00 
   26823 Wicksén, Jens             SOK Viljan                  10:00:00 



H18  (4)    6130 m            

  225301 Nyberg, Per               OK Ravinen                  10:29:00 
  208843 Hjort, Markus             OK Ravinen                  10:31:00 
  354328 Ottosson, Love            Haninge SOK                 10:33:00 
   18576 Spjut, Fredric            Järla Orientering           10:35:00 



H16  (8)    4800 m            

  253997 Karlsson, Martin          Södertälje-Nykvarn OF       10:17:00 
  354325 Hössjer, Emil             Haninge SOK                 10:19:00 
  343548 Lantz, Emil               OK Österåker                10:21:00 
  960960 Sandberg, Oskar           Säterbygdens OK             10:23:00 
  247615 Höjvall, Olle             Attunda OK                  10:25:00 
  205215 Brandhorst, Max           Järla Orientering           10:27:00 
  553993 Rahlén, Johnny            OK Ravinen                  10:29:00 
  960220 Hultqvist, Andreas        Tullinge SK                 10:31:00 



H14  (11)   3900 m            

  345363 Björelind, David          Järla Orientering            9:57:00 
  227398 Perneby, Mattias          IFK Lidingös Skid o OK       9:59:00 
  901111 Skog, Olle                Tullinge SK                 10:01:00 
  227109 Myrefelt Norlinger, Mathi Skarpnäcks OL               10:03:00 
  364856 Hördell, Anton            Söders SOL Tyresö           10:05:00 
  711123 Kallhauge, Jonas          Snättringe SK               10:07:00 
  960810 Sundqvist, Niklas         Tullinge SK                 10:09:00 
  253964 Grahn, Marcus             Södertälje-Nykvarn OF       10:11:00 
  244385 Hellgren, Felix           OK Ravinen                  10:13:00 
  970919 Bjernulf, Tobias          Sundbybergs IK              10:15:00 
   27231 Nilsson, Martin           Snättringe SK               10:17:00 



H12  (18)   2620 m            

  443797 Herne, Erik               OK Ravinen                   9:56:00 
  990524 Eklöw, Georg              Skogsluffarnas OK            9:58:00 
  417565 Berggren, Olle            Tullinge SK                 10:00:00 
  990918 Granqvist, Axel           OK Ravinen                  10:02:00 
  422441 Giberg, Johan             Tumba-Mälarhöjden OK        10:04:00 
  344568 Thim, Laban               Haninge SOK                 10:06:00 
  554445 Lantto, Lukas             Bromma-Vällingby SOK        10:08:00 
  999108 Svahn, Hannes             OK Ravinen                  10:10:00 
  409454 Hellgren, Markus          OK Södertörn                10:12:00 
  425172 Carlsson, Niklas          Sundbybergs IK              10:14:00 
  431089 Falck, Max                Tullinge SK                 10:16:00 
  418273 Wohlgemuth, Viktor        OK Ravinen                  10:18:00 
  431065 Redtzer, Christian        Attunda OK                  10:20:00 
  344553 Andersson-Björk, Martin   Haninge SOK                 10:22:00 
  801121 Imark, Simon              Tullinge SK                 10:24:00 
  991211 Thorell, Hugo             OK Ravinen                  10:26:00 
  234667 Hedberg, Adam             OK Södertörn                10:28:00 
  426978 Morast, Egil              Haninge SOK                 10:30:00 



H10  (12)   2170 m            

  306552 Glännefors, Fredrik       Söders SOL Tyresö           10:00:00 
   10469 Kallhauge, Mattias        Snättringe SK               10:02:00 
  246152 Albinsson, Linus          Järfälla OK                 10:04:00 
  253981 Wigle, Erik               Södertälje-Nykvarn OF       10:06:00 
  431378 Längheim, Alfred          Tullinge SK                 10:08:00 
  418044 Gibbard, Evan             OK Ravinen                  10:10:00 
  652000 Waldenfjord, Noel         Järfälla OK                 10:12:00 
  341023 Molin, Gustav             Attunda OK                  10:14:00 
  426119 Hördell, Jacob            Söders SOL Tyresö           10:16:00 
  244078 Persson, Felix            Haninge SOK                 10:18:00 
  426949 Lundbäck, Johan           Järfälla OK                 10:20:00 
   27097 Heldt, Gustav             Södertälje-Nykvarn OF       10:22:00 


   
D80  (2)    2550 m            

   27595 Frykholm, Märta           Södertälje IF               10:00:00 
   30945 Hall, Ulla-Britta         Järla Orientering           10:00:00 



D75  (4)    2550 m            

   19881 Flygar, Ebba-Lisa         Tullinge SK                 10:00:00 
   10364 Westergren, Birgitta      Täby OK                     10:00:00 
   36941 Åleberg, Ulla-Britt       Attunda OK                  10:00:00 
   19485 Sundell, Sonja            Sundbybergs IK              10:00:00 



D70  (5)    2550 m            

   36141 Granath, Gunvor           Nynäshamns OK               10:00:00 
   26027 Andersson, Ulla           OK Södertörn                10:00:00 
   27884 Nilsson, Edda             Stockholmspolisens IF OF    10:00:00 
   27894 Ericson, Britt            Hammarby IF OF              10:00:00 
   27893 Dillman, Solveig          Hammarby IF OF              10:00:00 



D65  (11)   2980 m            

   19834 Danell, Britt-Marie       Tullinge SK                 10:00:00 
   36846 Granqvist, Gunnel         Nynäshamns OK               10:00:00 
   36045 Jansson, Inger            Nynäshamns OK               10:00:00 
   30845 Svärd, Eva-Stina          Haninge SOK                 10:00:00 
   30843 Frölund, Siv              Haninge SOK                 10:00:00 
   40414 Hamilton, Marianne        Enebybergs IF               10:00:00 
  355821 Nord, Evy                 Södertälje IF               10:00:00 
   19031 Fornander, Edla           Västerbergslagens OL        10:00:00 
   38638 Balck, Gunnel             IFK Enskede                 10:00:00 
   27820 Pahlén, Inger             Söders SOL Tyresö           10:00:00 
  409500 Hermanson, Kristina       Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 



D60  (13)   3380 m            

  780426 Blomgren, Anna            Tullinge SK                 10:00:00 
   19854 Ehn, Maria                Tullinge SK                 10:00:00 
   19851 Backman, Viveka           Tullinge SK                 10:00:00 
   18744 Törnros, Helen            Tumba-Mälarhöjden OK        10:00:00 
   30846 Halttunen, Aila           Haninge SOK                 10:00:00 
   30250 Billstam, Birgitta        Järfälla OK                 10:00:00 
   27232 Andersson, Viviann        Snättringe SK               10:00:00 
   10526 Nylund, Margaretha        OK Södertörn                10:00:00 
   30965 Glanshed, Gunilla         IFK Enskede                 10:00:00 
   52392 Gustavsson, Karin         Strängnäs-Malmby OL         10:00:00 
   27076 Frenckner, Kerstin        Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
   27788 Sandberg, Gunvor          Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
   29693 Almström, Karin           Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 



D55  (7)    3380 m            

   30873 Graneli, Ingrid           Haninge SOK                 10:00:00 
  354330 Korhonen, Helena          Haninge SOK                 10:00:00 
   37484 Carlsson, Linnea          Skarpnäcks OL               10:00:00 
  408889 Lundeberg, Lotten         OK Södertörn                10:00:00 
  419783 Frändén, Riggan           Järla Orientering           10:00:00 
  798390 Jansson, Lena             Järla Orientering           10:00:00 
  409782 Byberger, Elisabeth       Solna OK                    10:00:00 



D55 MOTION  3020 m            

   26062 Arvidsson, Ewa            OK Södertörn                10:00:00 
   29115 Skoog, Kerstin            Tumba-Mälarhöjden OK        10:00:00 
  408998 Kampegård, Eva            OK Södertörn                10:00:00 



D50  (17)   3380 m            

   19867 Bogstedt, Maggan          Tullinge SK                 10:00:00 
   30694 Putkonen, Pia-Lena        Tullinge SK                 10:00:00 
   19843 Ohlsson, Anna-Karin       Tullinge SK                 10:00:00 
   19810 Persson-Hadmark, Eva      Tullinge SK                 10:00:00 
   30851 Eskilsson, Ing-Mari       Haninge SOK                 10:00:00 
   12061 Holgersson, Agneta        Snättringe SK               10:00:00 
   33504 Larsson, Monika           Skarpnäcks OL               10:00:00 
  302654 Svanberg, Ann-Sofie       OK Södertörn                10:00:00 
  591109 Sundberg, Åsa             OK Södertörn                10:00:00 
  581012 Karlsson, Anita           OK Södertörn                10:00:00 
   30949 Kreiss, Gunilla           Järla Orientering           10:00:00 
  431073 Spjut-Asplund, Linda      Järla Orientering           10:00:00 
  560411 Wadin, Margareta          OK Älvsjö-Örby              10:00:00 
   30086 Warenius, Eva             Dalaportens OL              10:00:00 
   27088 Ericson, EvaLena          Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
  403996 Risby, Lena               OK Ravinen                  10:00:00 
  439783 Larsson-Mänd, Riina       Fredrikshofs IF Skid & O    10:00:00 



D45  (25)   4110 m            

  650821 Sundqvist, Lena           Tullinge SK                 10:00:00 
   46988 Tynong, Katarina          Tullinge SK                 10:00:00 
  610061 Sundqvist, Anna-Karin     Tullinge SK                 10:00:00 
   29908 Jonsson, Maria            Tullinge SK                 10:00:00 
  991215 Johansson, Carina         Tumba-Mälarhöjden OK        10:00:00 
   44437 Tollemark, Elisabeth      Skogsluffarnas OK           10:00:00 
  426950 Lund, Susanne             Haninge SOK                 10:00:00 
   30853 Greilert, Karin           Haninge SOK                 10:00:00 
  610904 Svanberg, Eva             Järfälla OK                 10:00:00 
   36568 Kallhauge, Gunilla        Snättringe SK               10:00:00 
  421580 Sahlsten, Katarina        Skarpnäcks OL               10:00:00 
   17464 Molin, Ulla               Attunda OK                  10:00:00 
   19448 Jäderberg, Catharina      Attunda OK                  10:00:00 
   19404 Bogren, Anna              Sundbybergs IK              10:00:00 
  208948 Nylander, Åsa             Leksands OK                 10:00:00 
  205217 Lantz, Anette             OK Österåker                10:00:00 
  205216 Brandhorst, Anna          Järla Orientering           10:00:00 
  231385 Nimvik, Maria             Järla Orientering           10:00:00 
  306185 Mattsson, Ingrid          OK Älvsjö-Örby              10:00:00 
  409781 Svensson, Annika          Solna OK                    10:00:00 
   26070 Glännefors, Helen         Söders SOL Tyresö           10:00:00 
  350794 Grahn, Lotta              Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
  430045 Persson, Monika           Skogsluffarnas OK           10:00:00 
  355857 Perneby, Christina        IFK Lidingös Skid o OK      10:00:00 
  417482 Sundström, Johanna        Järla Orientering           10:00:00 



D45 MOTION  3260 m            

  423446 Carlsson, Ingegerd        Sundbybergs IK              10:00:00 
  437053 Robertsson, Randi         Sundbybergs IK              10:00:00 
  419787 Henriksson, Birgitta      Järla Orientering           10:00:00 
   17968 Nordström, Eva            OK Älvsjö-Örby              10:00:00 
  342080 Nyberg, Katharina         OK Ravinen                  10:00:00 



D40  (13)   4110 m            

   29911 Imark, Kerstin            Tullinge SK                 10:00:00 
  246722 Längheim, Anna-Lena       Tullinge SK                 10:00:00 
  439543 Carlinger, Erika          Skogsluffarnas OK           10:00:00 
  681003 Jansson, Annica           IFK Lidingös Skid o OK      10:00:00 
  671004 Almlund, Johanna          Haninge SOK                 10:00:00 
  680217 Rosén, Carin              Gustavsbergs OK             10:00:00 
   29910 Strand, Anna              Attunda OK                  10:00:00 
   26024 Hellgren, Pia             OK Södertörn                10:00:00 
   26020 Franzén, Ann              OK Södertörn                10:00:00 
  351588 Hektor, Sara              Järla Orientering           10:00:00 
  680219 Heldt, Sofia              Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
  306682 Wigle, Anne-Marie         Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
  402985 Smitt, Sofia              Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 



D35 Lång  ( 5420 m            

  351109 Tirén Berg, Jenny         OK Ravinen                  10:00:00 
   38715 Dahlström, Nadja          Snättringe SK               10:00:00 
  730817 Falk, Anna                Sundbybergs IK              10:00:00 
  710621 Enckell, Jeanette         Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
   44025 Börjesson, Maria          Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
   41774 Ericsson, Thérès          OK Ravinen                  10:00:00 
   41778 Mogensen, Maria           OK Ravinen                  10:00:00 
  990509 Engel, Camilla            OK Ravinen                  10:00:00 
  438671 Aneland, Kristina         OK Ravinen                  10:00:00 



D35  (1)    4480 m            

   41783 Lybert, Maria             OK Ravinen                  10:00:00 



D35 MOTION  4040 m            

  352453 Niska Thörnvik, Marie     Attunda OK                  10:00:00 
   38694 Albinsson, Malin          IFK Enskede                 10:00:00 



D21 Lång  ( 8040 m            

 1333347 Kutkaite, Ausrine         Hellas Orientering          10:07:00 
   17374 Andersson, Sofia          Centrum OK                  10:09:00 
  247508 Eriksson, Kajsa           Haninge SOK                 10:11:00 
  422440 Fägerlind, Karin          Centrum OK                  10:13:00 
  820528 Ställberg, Anna           Tullinge SK                 10:15:00 
  800022 Warg, Jennifer            Tumba-Mälarhöjden OK        10:17:00 
  830330 Lönnkvist, Sofia          Tullinge SK                 10:19:00 
  212097 Fransson, Ellinor         Järla Orientering           10:21:00 
   28310 Petersson, Mette          Centrum OK                  10:23:00 
  870630 Pettersson, Linn          Tullinge SK                 10:25:00 
  354332 Bringsäter, Emelie        Haninge SOK                 10:27:00 
  355394 Öhman, Lena               Centrum OK                  10:29:00 
   43802 Persson, Sofia            Tullinge SK                 10:31:00 



D21  (9)    5030 m            

 1393128 Almgren, Karin            Söders SOL Tyresö           10:26:00 
  431075 Gustafsson, Monica        Centrum OK                  10:28:00 
  668811 Pahlén, Åsa               Söders SOL Tyresö           10:30:00 
  304816 de Boussard, Nina         IFK Enskede                 10:32:00 
  710919 Xylander, Anke            Söders SOL Tyresö           10:34:00 
  850620 Annegård, Malin           SOK Viljan                  10:36:00 
   19009 Brus, Hanna               Västerbergslagens OL        10:38:00 
  351707 Larsson, Nina             Söders SOL Tyresö           10:40:00 
   30067 Hallendal, Carina         IFK Enskede                 10:42:00 



D20 Lång  ( 5420 m            

  900103 Asztalos, Jenny           Tumba-Mälarhöjden OK        10:27:00 
  732327 Hill, Ronja               Tumba-Mälarhöjden OK        10:29:00 



D16  (4)    4190 m            

  960329 Wadman, Sara              IFK Moras OK                10:22:00 
  228981 Sarenmark, Ellen          Leksands OK                 10:24:00 
  951202 Kallur, Ida               OK Ravinen                  10:26:00 
   38102 Glasell, Josefin          IFK Enskede                 10:28:00 



D14  (11)   3610 m            

  437052 Robertsson, Malin         Sundbybergs IK              10:00:00 
  961216 Pegestam, Ebba            OK Ravinen                  10:02:00 
  970216 Dahlgren-Rosén, Anna      Järla Orientering           10:04:00 
  229623 Berggren, Amanda          Tullinge SK                 10:06:00 
  208840 Hjort, Milla              OK Ravinen                  10:08:00 
  960609 Korhonen, Hanna           Haninge SOK                 10:10:00 
   41834 Lybert, Nathalie          OK Ravinen                  10:12:00 
  234732 Mellberg, Sonja           Tumba-Mälarhöjden OK        10:14:00 
  247539 Tynong, Sara              Tullinge SK                 10:16:00 
  970514 Frejd, Julia              OK Ravinen                  10:18:00 
  331618 Strandberg, Erica         Gustavsbergs OK             10:20:00 



D12  (15)   2620 m            

  355815 Bergquist, Alva           Södertälje-Nykvarn OF        9:59:00 
  980511 Leickt, Ebba              Tullinge SK                 10:01:00 
  437051 Robertsson, Ellen         Sundbybergs IK              10:03:00 
  439831 Albinsson, Emmy           Järfälla OK                 10:05:00 
  234945 Westblad, Moa             OK Ravinen                  10:07:00 
  419775 Henriksson, Astrid        Järla Orientering           10:09:00 
   18745 Hill, Moa                 Tumba-Mälarhöjden OK        10:11:00 
   19447 Jäderberg, Karin          Attunda OK                  10:13:00 
  227293 Forsberg, Matilda         OK Ravinen                  10:15:00 
  418059 Asplund, Agnes            Järla Orientering           10:17:00 
  342529 Tynong, Hanna             Tullinge SK                 10:19:00 
  417471 Tedhamre, Kristina        Snättringe SK               10:21:00 
  710987 Waldenfjord, Rebecca      Järfälla OK                 10:23:00 
  553566 Karlsson, Amanda          OK Ravinen                  10:25:00 
  351575 Hektor, Agnes             Järla Orientering           10:27:00 



D10  (12)   2170 m            

  253976 Bergquist, Ellen          Södertälje-Nykvarn OF        9:59:00 
  419774 Berg, Elin                OK Ravinen                  10:01:00 
  431173 Södersten, Elin           Järfälla OK                 10:03:00 
  431039 Lagerberg, Hanna          OK Södertörn                10:05:00 
  264640 Nord, Evely               Tumba-Mälarhöjden OK        10:07:00 
   20269 Pegestam, Cassandra       OK Ravinen                  10:09:00 
  431076 Längheim, Lovisa          Tullinge SK                 10:11:00 
  431080 Strandberg, Malin         Gustavsbergs OK             10:13:00 
  419686 Engel, Emilia             OK Ravinen                  10:15:00 
  426946 Lundbäck, Jonna           Järfälla OK                 10:17:00 
  403199 Redtzer, Veronica         Attunda OK                  10:19:00 
  443776 Adebrant, Ebba            Tumba-Mälarhöjden OK        10:21:00 



U4  (2)     3610 m            

  961027 Rahlén, Yngve             OK Ravinen                  10:00:00 
  244007 Simmerlein, Ellen         Haninge SOK                 10:00:00 



U3  (3)     2620 m            

  404133 Bogren, Vera              Sundbybergs IK              10:00:00 
  344653 Grahn, Jessica            Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
  418055 Gibbard, Lars             OK Ravinen                  10:00:00 



U2  (6)     2280 m            

  435977 Carlinger, Adina          Skogsluffarnas OK           10:00:00 
  429967 Hedberg, Sanna            OK Södertörn                10:00:00 
  640315 Bogren, Kajsa             Sundbybergs IK              10:00:00 
  344663 Wigle, Sofia              Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
   41795 Forsberg, Ella            OK Ravinen                  10:00:00 
  418046 Karlsson, Line            OK Ravinen                  10:00:00 



U1  (13)    2510 m            

   33402 Leickt, Katja             Tullinge SK                 10:00:00 
  209634 Carlinger, Melker         Skogsluffarnas OK           10:00:00 
  209629 Carlinger, Tilde          Skogsluffarnas OK           10:00:00 
  249304 Palmgren, Claes           Täby OK                     10:00:00 
   41772 Sone, Emil                Attunda OK                  10:00:00 
   19424 Falk, Tuva                Sundbybergs IK              10:00:00 
  442060 Carlsson, Sigrid          Sundbybergs IK              10:00:00 
  437054 Robertsson, Olof          Sundbybergs IK              10:00:00 
   20210 Asplund, Elsa             Järla Orientering           10:00:00 
  204653 Heldt, Lisa               Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
  438126 Börjesson, Kalle          Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
  886632 Berg, Johan               OK Ravinen                  10:00:00 
  419687 Engel, Olivia             OK Ravinen                  10:00:00 



Öppen 4  (2 3610 m            

  425173 Carlsson, Jonas           Sundbybergs IK              10:00:00 
   19415 Carlsson, Mats            Sundbybergs IK              10:00:00 



Öppen 7  (3 2980 m            

   27255 Dahlgren, Jan             Gustavsbergs OK             10:00:00 
  353231 Brattland, Anita          OK Ravinen                  10:00:00 
  355400 Rahlén, Annakarin         OK Ravinen                  10:00:00 



Öppen 8  (1 5030 m            

   30953 Amberg, Nils              Järla Orientering           10:00:00