Hellasdubbeln, medeldistansto 2010-08-26 17:40
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

  Bricka Namn                      Klubb                          Start 


H80  (7)    2170 m            

  404134 Lennart Westergren        Söders SOL Tyresö           10:00:00 
   30269 Torsten Wiking            Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
   27270 Per Wester                Gustavsbergs OK             10:00:00 
   30575 Kurt Hagelin              Gustavsbergs OK             10:00:00 
   41888 K-G Jansson               Stockholms OK               10:00:00 
  420088 Gösta Ahl                 Stockholms OK               10:00:00 
   41806 Tage Olsson               Stockholms OK               10:00:00 



H75  (8)    2240 m            

  344556 Bror Wahlberg             Haninge SOK                 10:00:00 
   41781 Anders Back               OK Ravinen                  10:00:00 
   29104 Olof Rudin                Tumba-Mälarhöjden OK        10:00:00 
   42058 Sten Bergstrand           Skogsluffarnas OK           10:00:00 
   43400 Bo Sundberg               Snättringe SK               10:00:00 
   42683 Tore Borgstedt            Snättringe SK               10:00:00 
  751218 Ivar Nordberg             OK Älvsjö-Örby              10:00:00 
   40900 Lennart Stenberg          Stigfinnarna                10:00:00 



H70  (13)   2540 m            

  438379 Benny Bogstedt            Tullinge SK                 10:00:00 
  264885 Lars-Erik Perneby         Tullinge SK                 10:00:00 
   30826 Bror Forsberg             Haninge SOK                 10:00:00 
   30829 Göran Haglund             Haninge SOK                 10:00:00 
   29694 Lars Nord                 Södertälje IF               10:00:00 
  246640 Ove Arvidsson             OK Södertörn                10:00:00 
   15966 Ulf Eskilsson             OK Södertörn                10:00:00 
   38623 Hugo Isgren               IFK Enskede                 10:00:00 
   27883 Sture Nilsson             Stockholmspolisens IF OF    10:00:00 
   27783 Leif Jehander             Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
   36913 Olle Jacobson             Attunda OK                  10:00:00 
  421428 Gunnar Bramsten           Sundbybergs IK              10:00:00 
   19416 Rune Carlsson             Sundbybergs IK              10:00:00 



H65  (24)   2540 m            

  202599 Rolf Öhrn                 Nynäshamns OK               10:00:00 
  202539 Ingemar Johnsson          Haninge SOK                 10:00:00 
   26018 Ronny Hedlund             OK Södertörn                10:00:00 
   38458 Bo Hedlund                IFK Enskede                 10:00:00 
   30956 Göran Glanshed            IFK Enskede                 10:00:00 
   27256 Björn Linnersjö           OK Orion                    10:00:00 
   10407 Staffan Elmhagen          Söders SOL Tyresö           10:00:00 
   27819 Börje Pahlén              Söders SOL Tyresö           10:00:00 
  417394 Mats Jonsson              Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
   27787 Tage Sandberg             Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
  403167 Peter Bratt               Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
  701037 Olle Öberg                Skogsluffarnas OK           10:00:00 
   37334 Tommy Ljusenius           Skogsluffarnas OK           10:00:00 
   36094 Reine Borgström           Skogsluffarnas OK           10:00:00 
   30204 Leif Magnusson            Skogsluffarnas OK           10:00:00 
   27224 Rune Rådeström            Snättringe SK               10:00:00 
   30214 Lars Jonasson             Järfälla OK                 10:00:00 
  840307 Leif Strandberg           Gustavsbergs OK             10:00:00 
   27255 Jan Dahlgren              Gustavsbergs OK             10:00:00 
  433457 Ingvar Jansson            Sundbybergs IK              10:00:00 
   19486 Levin Svedberg            Sundbybergs IK              10:00:00 
   19030 Hans L Andersson          Västerbergslagens OL        10:00:00 
  262749 Lars Öhman                Fredrikshofs IF Skid & O    10:00:00 
   30073 Björn Öqvist              Fredrikshofs IF Skid & O    10:00:00 



H60  (17)   2540 m            

   37042 Jörgen Widlund            Nynäshamns OK               10:00:00 
  344554 Tommy Lindberg            Haninge SOK                 10:00:00 
  204961 Willy Ljungdell           Täby OK                     10:00:00 
  204500 Bror Fureskog             Alfta-Ösa OK                10:00:00 
   42497 Karl-Erik Johansson       OK Södertörn                10:00:00 
  661124 Ingvar Svensson           Bjursås OK                  10:00:00 
   30066 Alf Lång                  Söders SOL Tyresö           10:00:00 
   30094 Ingemar Gard              Söders SOL Tyresö           10:00:00 
   27776 Anders Stenback           Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
   41573 Anders Larsson            OK Roxen                    10:00:00 
  895424 Magnus Haraldsson         Gustavsbergs OK             10:00:00 
   36408 Göran Frisk               Attunda OK                  10:00:00 
   19391 Ebbe Adolfsson            Sundbybergs IK              10:00:00 
   25824 Lars-Åke Wall             OK Tisaren                  10:00:00 
   19625 Jouri Belevich            Stockholms OK               10:00:00 
  811029 Lars Mårsell              Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
   42411 Stefan Jakobsson          OK Södertörn                10:00:00 



H55  (20)   3360 m            

   46980 Anders Karlsson           Tullinge SK                 10:00:00 
  551109 Bengt Kärrström           Tullinge SK                 10:00:00 
   30832 Ulf Lundström             Haninge SOK                 10:00:00 
  504250 Göran Hansson             Täby OK                     10:00:00 
   26011 Lars-Gunnar Larsson       OK Södertörn                10:00:00 
   38850 Olle Blomgren             OK Södertörn                10:00:00 
  259474 Sune Sisell               OK Södertörn                10:00:00 
   27796 Henrik Johansson          Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
  353184 Eidar Lindgren            OK Ravinen                  10:00:00 
   41844 Per Åke Eriksson          OK Ravinen                  10:00:00 
  355399 Curt Rahlén               OK Ravinen                  10:00:00 
   18706 Staffan Törnros           Tumba-Mälarhöjden OK        10:00:00 
   27240 Olof Persson              Snättringe SK               10:00:00 
  550412 Stefan Myrefelt           Skarpnäcks OL               10:00:00 
  354000 Sven Hedman               Attunda OK                  10:00:00 
  209507 Per Lindskog              Gotlands Bro Orientering    10:00:00 
  510225 Christer Nordström        OK Älvsjö-Örby              10:00:00 
   19222 Johan Karlsten            Solna OK                    10:00:00 
  262740 Roland Warenius           Dalaportens OL              10:00:00 
   30944 Leif Mattsson             Järla Orientering           10:00:00 



H50  (21)   3360 m            

  600715 Per-Arne Forsberg         Tullinge SK                 10:00:00 
  505090 Nils-Robert Persson       Tullinge SK                 10:00:00 
   19439 Lars Hagrot               Täby OK                     10:00:00 
  580304 Mats Larsson              IFK Enskede                 10:00:00 
  245261 Christer Hördell          Söders SOL Tyresö           10:00:00 
   30257 Kenneth Pettersson        Järfälla OK                 10:00:00 
  246023 Stefan Sundélius          Järfälla OK                 10:00:00 
  580719 Gunnar Svanberg           Järfälla OK                 10:00:00 
  591201 Peter Lundberg            Järfälla OK                 10:00:00 
   30741 Göran Reinholdsson        Järfälla OK                 10:00:00 
   27597 Ulf Radler                Järfälla OK                 10:00:00 
   12250 Tomas Leffler             Järfälla OK                 10:00:00 
  590503 Gunnar Langs              Skarpnäcks OL               10:00:00 
  226063 Johan Tallhage            Skarpnäcks OL               10:00:00 
  362430 Carl-Olof Söder           Skarpnäcks OL               10:00:00 
  601215 Göran Eklund              Skarpnäcks OL               10:00:00 
   20093 Göran Doyle               Sundbybergs IK              10:00:00 
  246014 Jan Kihl                  Sundbybergs IK              10:00:00 
   33477 Rolf Karlsson             Järla Orientering           10:00:00 
   17954 Mats Zackrisson           OK Älvsjö-Örby              10:00:00 
   10433 Georg Larsson             Fredrikshofs IF Skid & O    10:00:00 



H45  (33)   3850 m            

   29907 Kenth Berggren            Tullinge SK                 10:00:00 
  640807 Mats Fryxell              Tullinge SK                 10:00:00 
  641107 Tomas Hultqvist           Tullinge SK                 10:00:00 
   19885 Rikard Imark              Tullinge SK                 10:00:00 
   46989 Leif Tynong               Tullinge SK                 10:00:00 
   42400 Göran Längheim            Tullinge SK                 10:00:00 
  650508 Mats Karlsson             Tullinge SK                 10:00:00 
  441755 Jörgen Axelsson           Tullinge SK                 10:00:00 
   15173 Anders Stjerndahl         IFK Lidingös Skid o OK      10:00:00 
  997941 Anders Thim               Haninge SOK                 10:00:00 
  887880 Johan Palmgren            Täby OK                     10:00:00 
  631199 Thomas Jansson            OK Roslagen                 10:00:00 
   38456 Torbjörn Johanson         OK Södertörn                10:00:00 
  426795 Roger Tinglöf             Väsby OK                    10:00:00 
  408503 Jan Carlsson              Söders SOL Tyresö           10:00:00 
  427900 Mattias Berglund          Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
  886633 Stefan Karlsson           OK Ravinen                  10:00:00 
  640524 Peter Albrektsson         OK Ravinen                  10:00:00 
  351412 Stefan Henriksson         OK Ravinen                  10:00:00 
  362580 Anders Karlsson           Snättringe SK               10:00:00 
  341754 Jörgen Hector             Snättringe SK               10:00:00 
  419697 Ulf Kallhauge             Snättringe SK               10:00:00 
  650621 Johan Risberg             Järfälla OK                 10:00:00 
  438475 Håkan Redtzer             Attunda OK                  10:00:00 
  630508 Ola Henriksson            Järla Orientering           10:00:00 
  330854 Stefan Ljungdahl          Järla Orientering           10:00:00 
  610218 Peter Ejdemo              OK Kåre                     10:00:00 
  553567 Anders Mattsson           OK Älvsjö-Örby              10:00:00 
  350573 Joakim Eriksson           Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
  442109 Pär Dahlström             Tullinge SK                 10:00:00 
  430043 Nils Eklöw                Skogsluffarnas OK           10:00:00 
  306197 Anders Mellergård         Snättringe SK               10:00:00 
   23550 Magnus Rajan              IFK Lidingös Skid o OK      10:00:00 



H40  (18)   3850 m            

  253657 Erik Berggren             Tullinge SK                 10:00:00 
   30841 Robert Haglund            Haninge SOK                 10:00:00 
  244026 Ola Svärd                 Haninge SOK                 10:00:00 
   30825 Peter Haglund             Haninge SOK                 10:00:00 
  343543 Magnus Elwin              IFK Enskede                 10:00:00 
  442326 Håkan Melin               Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
  418050 Stefan Berg               OK Ravinen                  10:00:00 
   18719 Anders Käll               Tumba-Mälarhöjden OK        10:00:00 
  997980 Ulrik Englund             Tumba-Mälarhöjden OK        10:00:00 
  421330 Urban Freij               Snättringe SK               10:00:00 
   30212 Mats Lundbäck             Järfälla OK                 10:00:00 
  660708 Oskar Nederheim           Skarpnäcks OL               10:00:00 
   27287 Ronnie Dahlgren           Gustavsbergs OK             10:00:00 
  439531 Pär Hansson               Centrum OK                  10:00:00 
  259053 Dan Giberg                Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
  433620 Anders Berkelund          Väsby OK                    10:00:00 
  347183 Henrik Morast             Haninge SOK                 10:00:00 
  347288 Fredrik Morast            Haninge SOK                 10:00:00 



H35  (14)   4350 m            

  362366 Robert Lidström           Tullinge SK                 10:00:00 
   28079 Henrik Trofast            Tullinge SK                 10:00:00 
  810325 Björn Lovang              IFK Lidingös Skid o OK      10:00:00 
   38418 Ulf Persson               IFK Enskede                 10:00:00 
  501970 Patric de Boussard        IFK Enskede                 10:00:00 
  918266 Henrik Nord               Väsby OK                    10:00:00 
  710914 Ola Eriksson              Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
  227038 Björn Nilsson             Tumba-Mälarhöjden OK        10:00:00 
   43717 Lars Christensen          OK Djerf                    10:00:00 
  264533 Donald McCarthy           Ärla IF                     10:00:00 
  441787 Mikael Christensen        Centrum OK                  10:00:00 
  423391 Fredrik Holmström         Centrum OK                  10:00:00 
 1602652 Marc Eyer                 UBOL                        10:00:00 
   38297 Mathias Persson           IFK Enskede                 10:00:00 



H35 MOTION  3540 m            

  247636 Ewert Engstedt            Tullinge SK                 10:00:00 
  406696 Patrik Blomdahl           Tullinge SK                 10:00:00 
  246714 Torbjörn Svensson         Tullinge SK                 10:00:00 
  690130 Johan Lind                OK Kåre                     10:00:00 



H21  (47)   4830 m            

  423384 Ulf Bylund                IFK Enskede                 10:01:00 
  770204 Johan Hedman              Söders SOL Tyresö           10:03:00 
  402966 Henrik Eriksson           Sävedalens AIK              10:05:00 
   30820 Christoffer Eskilsson     Haninge SOK                 10:07:00 
  433381 Björn Bängtsson           Centrum OK                  10:09:00 
  861120 Anders Skarholt           IFK Lidingös Skid o OK      10:11:00 
  890412 Axel Mattsson             Järla Orientering           10:13:00 
   10449 Göran Thimberg            Söders SOL Tyresö           10:15:00 
   41575 Adam Larsson              OK Roxen                    10:17:00 
   27272 Petter Haraldsson         Gustavsbergs OK             10:19:00 
  871230 Olle Karlsson             Tullinge SK                 10:21:00 
   20039 Martin Johnsson           IFK Lidingös Skid o OK      10:23:00 
  500008 Tore Eklund               Södertälje-Nykvarn OF       10:25:00 
  209145 Jan Norling               Söders SOL Tyresö           10:27:00 
  306586 Jesper Nelsén             Falkenbergs OK              10:29:00 
  342740 Henrik Sjögren            Haninge SOK                 10:31:00 
  851228 Jerk Rönnols              Centrum OK                  10:33:00 
  502019 Mattias Johansson         IFK Lidingös Skid o OK      10:35:00 
  871014 Dan Wester                Järla Orientering           10:37:00 
    8560 Martin Margold            Tumba-Mälarhöjden OK        10:39:00 
  840411 Johan Strandberg          Gustavsbergs OK             10:41:00 
  253828 Jacob Bolin               Tullinge SK                 10:43:00 
  501846 Casper Giding             IFK Lidingös Skid o OK      10:45:00 
  771214 Johan Sisell              OK Södertörn                10:47:00 
   10420 Mattias Hovmöller         Söders SOL Tyresö           10:49:00 
  921989 Jesper Eriksson           OK Ravinen                  10:51:00 
  900516 Adam Ivarsson             Haninge SOK                 10:53:00 
  887878 Kristoffer Edshage        Centrum OK                  10:55:00 
  553570 Mikael Jansson            IFK Lidingös Skid o OK      10:57:00 
  769921 Peter Hemmyr              Järla Orientering           10:59:00 
  750622 Martin Norling            Söders SOL Tyresö           11:01:00 
   15595 Tobias Wahlgren           Leksands OK                 11:03:00 
  780929 Mattias Nordin            Gustavsbergs OK             11:05:00 
  409606 Christer Backman          Tullinge SK                 11:07:00 
  568772 Jonas Halai               IFK Lidingös Skid o OK      11:09:00 
   27592 Daniel Olsen              Södertälje-Nykvarn OF       11:11:00 
  740517 Peter Andersson           Söders SOL Tyresö           11:13:00 
   26823 Jens Wicksén              SOK Viljan                  11:15:00 
   30831 P-O Ivarsson              Haninge SOK                 11:17:00 
   46283 Lukás Polácek             Centrum OK                  11:19:00 
  781116 Linus Kaisajuntti         IFK Lidingös Skid o OK      11:21:00 
   20165 Martin Granqvist          FK Göingarna                11:23:00 
  800099 Mikael Tjernberg          Tumba-Mälarhöjden OK        11:25:00 
  840824 Magnus Nordström          OK Älvsjö-Örby              11:27:00 
   36582 Jörgen Theander           Haninge SOK                 11:29:00 
   19825 Lars Lönnkvist            Tullinge SK                 11:31:00 
  501598 Mårten Frendelius         IFK Lidingös Skid o OK      11:33:00 



H21 MOTION  4270 m            

  244030 Mikael Brinley            Haninge SOK                 10:00:00 
  341253 Björn Bylund              IFK Enskede                 10:00:00 



H20  (3)    4350 m            

  910907 Viktor Lindberg           OK Roslagen                 10:33:00 
  910427 Mats Nordbrøden           Halden SK                   10:35:00 
  911210 Oskar Hektor              Järfälla OK                 10:37:00 



H18  (9)    3850 m            

  225301 Per Nyberg                OK Ravinen                  10:56:00 
  247598 Erik Berglund             Skarpnäcks OL               10:58:00 
  960220 Andreas Hultqvist         Tullinge SK                 11:00:00 
  208843 Markus Hjort              OK Ravinen                  11:02:00 
  354328 Love Ottosson             Haninge SOK                 11:04:00 
  347007 Simon Hector              Snättringe SK               11:06:00 
  342465 Harald Henriksson         Järla Orientering           11:08:00 
  960960 Oskar Sandberg            Säterbygdens OK             11:10:00 
  886988 Simon Mellin              Sundbybergs IK              11:12:00 



H16  (4)    3540 m            

  247615 Olle Höjvall              Attunda OK                  10:19:00 
  950721 Erik Nygren-Wåhlin        OK Södertörn                10:21:00 
  244094 Sebastian Svärd           Haninge SOK                 10:23:00 
  950322 Jonathan Berglind         OK Södertörn                10:25:00 



H14  (21)   3000 m            

  421748 Markus Berglund           Skarpnäcks OL                9:59:00 
  253868 Erik Engstedt             Tullinge SK                 10:01:00 
  244385 Felix Hellgren            OK Ravinen                  10:03:00 
   33473 Manne Frändén             Järla Orientering           10:05:00 
  227109 Mathias Myrefelt Norlinge Skarpnäcks OL               10:07:00 
  801122 Victor Imark              Tullinge SK                 10:09:00 
  364856 Anton Hördell             Söders SOL Tyresö           10:11:00 
  344569 Joakim Skärlén            Haninge SOK                 10:13:00 
  669700 Olle Eklund               Skarpnäcks OL               10:15:00 
  960810 Niklas Sundqvist          Tullinge SK                 10:17:00 
  227387 Måns Tistad               IFK Lidingös Skid o OK      10:19:00 
  960910 Alexander Nilsson         OK Södertörn                10:21:00 
   27231 Martin Nilsson            Snättringe SK               10:23:00 
  960900 Joel Pettersson           Tullinge SK                 10:25:00 
  417393 Felix Tiderman Björkblom  Söders SOL Tyresö           10:27:00 
  344558 Hugo Dahlberg             Haninge SOK                 10:29:00 
  231350 Måns Söder                Skarpnäcks OL               10:31:00 
  801121 Simon Imark               Tullinge SK                 10:33:00 
  961201 Kalle Karlsson            OK Ravinen                  10:35:00 
  970919 Tobias Bjernulf           Sundbybergs IK              10:37:00 
  441771 Jonatan Göransson         Skarpnäcks OL               10:39:00 



H12  (17)   2180 m            

  344553 Martin Andersson-Björk    Haninge SOK                 10:00:00 
  990329 Calle Nilsson             Järfälla OK                 10:02:00 
  431089 Max Falck                 Tullinge SK                 10:04:00 
  418273 Viktor Wohlgemuth         OK Ravinen                  10:06:00 
  431065 Christian Redtzer         Attunda OK                  10:08:00 
  433769 Kasper Höglund            Järla Orientering           10:10:00 
  554445 Lukas Lantto              Bromma-Vällingby SOK        10:12:00 
  991211 Hugo Thorell              OK Ravinen                  10:14:00 
  896990 Nils Eyer                 UBOL                        10:16:00 
  426978 Egil Morast               Haninge SOK                 10:18:00 
  429727 Joel Rudander             Sundbybergs IK              10:20:00 
  433246 Jonas Engstedt            Tullinge SK                 10:22:00 
  999108 Hannes Svahn              OK Ravinen                  10:24:00 
  344568 Laban Thim                Haninge SOK                 10:26:00 
  421329 Viking Freij              Snättringe SK               10:28:00 
  435986 Oskar Forsberg            Tullinge SK                 10:30:00 
  990918 Axel Granqvist            OK Ravinen                  10:32:00 



H10  (9)    2190 m            

  712000 Viggo Klasson             OK Ravinen                   9:59:00 
  427034 Rasmus Kihl               Sundbybergs IK              10:01:00 
  419789 Daniel Kjellman           OK Ravinen                  10:03:00 
  426119 Jacob Hördell             Söders SOL Tyresö           10:05:00 
  426949 Johan Lundbäck            Järfälla OK                 10:07:00 
  442000 Alexander Käll            Tumba-Mälarhöjden OK        10:09:00 
  431378 Alfred Längheim           Tullinge SK                 10:11:00 
  306552 Fredrik Glännefors        Söders SOL Tyresö           10:13:00 
  246152 Linus Albinsson           Järfälla OK                 10:15:00 



D75  (6)    2170 m            

   19881 Ebba-Lisa Flygar          Tullinge SK                 10:00:00 
   10364 Birgitta Westergren       Täby OK                     10:00:00 
  342440 Marianne Bergstrand       Skogsluffarnas OK           10:00:00 
   36941 Ulla-Britt Åleberg        Attunda OK                  10:00:00 
   19485 Sonja Sundell             Sundbybergs IK              10:00:00 
   30945 Ulla-Britta Hall          Järla Orientering           10:00:00 



D70  (4)    2170 m            

   36141 Gunvor Granath            Nynäshamns OK               10:00:00 
   27884 Edda Nilsson              Stockholmspolisens IF OF    10:00:00 
   27894 Britt Ericson             Hammarby IF OF              10:00:00 
   27893 Solveig Dillman           Hammarby IF OF              10:00:00 



D65  (9)    2240 m            

  351111 Sonja Perneby             Tullinge SK                 10:00:00 
   36846 Gunnel Granqvist          Nynäshamns OK               10:00:00 
   30843 Siv Frölund               Haninge SOK                 10:00:00 
  355821 Evy Nord                  Södertälje IF               10:00:00 
   30093 Christina Larsson         Söders SOL Tyresö           10:00:00 
   27820 Inger Pahlén              Söders SOL Tyresö           10:00:00 
   19031 Edla Fornander            Västerbergslagens OL        10:00:00 
  226999 Christina Schedwin        IK Stern                    10:00:00 
   30072 Elisabet Öqvist           Fredrikshofs IF Skid & O    10:00:00 



D60  (10)   2240 m            

  780426 Anna Blomgren             Tullinge SK                 10:00:00 
   19851 Viveka Backman            Tullinge SK                 10:00:00 
   30846 Aila Halttunen            Haninge SOK                 10:00:00 
   30965 Gunilla Glanshed          IFK Enskede                 10:00:00 
   27788 Gunvor Sandberg           Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
   18744 Helen Törnros             Tumba-Mälarhöjden OK        10:00:00 
   30202 Anne Lundmark             Järfälla OK                 10:00:00 
   30250 Birgitta Billstam         Järfälla OK                 10:00:00 
   36418 Kristina Nygren-Frisk     Attunda OK                  10:00:00 
   52392 Karin Gustavsson          Strängnäs-Malmby OL         10:00:00 



D55  (8)    2240 m            

  530426 Maria Ställberg           Tullinge SK                 10:00:00 
   30873 Ingrid Graneli            Haninge SOK                 10:00:00 
  354330 Helena Korhonen           Haninge SOK                 10:00:00 
   20049 Susanne Holmberg          OK Södertörn                10:00:00 
   27277 Eva Nordin                Gustavsbergs OK             10:00:00 
   19477 Marita Samuelsson         Sundbybergs IK              10:00:00 
  419783 Riggan Frändén            Järla Orientering           10:00:00 
  798390 Lena Jansson              Järla Orientering           10:00:00 



D50  (15)   2540 m            

   19867 Maggan Bogstedt           Tullinge SK                 10:00:00 
   30694 Pia-Lena Putkonen         Tullinge SK                 10:00:00 
  600423 Karin Forsberg            Tullinge SK                 10:00:00 
   19810 Eva Persson-Hadmark       Tullinge SK                 10:00:00 
  590622 Barbro Lönnkvist          Tullinge SK                 10:00:00 
  433627 Liselott Ottosson         Haninge SOK                 10:00:00 
   30851 Ing-Mari Eskilsson        Haninge SOK                 10:00:00 
  344560 Christel Nilsson          Haninge SOK                 10:00:00 
  591109 Åsa Sundberg              OK Södertörn                10:00:00 
  581012 Anita Karlsson            OK Södertörn                10:00:00 
  403996 Lena Risby                OK Ravinen                  10:00:00 
   30949 Gunilla Kreiss            Järla Orientering           10:00:00 
  560411 Margareta Wadin           OK Älvsjö-Örby              10:00:00 
   17968 Eva Nordström             OK Älvsjö-Örby              10:00:00 
   30086 Eva Warenius              Dalaportens OL              10:00:00 



D45  (16)   2540 m            

  246631 Anna Perneby              Tullinge SK                 10:00:00 
  650821 Lena Sundqvist            Tullinge SK                 10:00:00 
   46988 Katarina Tynong           Tullinge SK                 10:00:00 
  426950 Susanne Lund              Haninge SOK                 10:00:00 
   26070 Helen Glännefors          Söders SOL Tyresö           10:00:00 
  631004 Kristina Bergstrand       Söders SOL Tyresö           10:00:00 
   23832 Katinka Svedberg          OK Ravinen                  10:00:00 
  991215 Carina Johansson          Tumba-Mälarhöjden OK        10:00:00 
   44437 Elisabeth Tollemark       Skogsluffarnas OK           10:00:00 
  343074 Elisabeth Hector          Snättringe SK               10:00:00 
  610904 Eva Svanberg              Järfälla OK                 10:00:00 
  421580 Katarina Sahlsten         Skarpnäcks OL               10:00:00 
  208948 Åsa Nylander              Leksands OK                 10:00:00 
  306185 Ingrid Mattsson           OK Älvsjö-Örby              10:00:00 
  409781 Annika Svensson           Solna OK                    10:00:00 
  418047 Lotta Tapper              IFK Lidingös Skid o OK      10:00:00 



D45 MOTION  2410 m            

  436049 Maria Forsberg            Tullinge SK                 10:00:00 
  426794 Kristina Tinglöf          Väsby OK                    10:00:00 
  419787 Birgitta Henriksson       Järla Orientering           10:00:00 
  342080 Katharina Nyberg          OK Ravinen                  10:00:00 



D40  (15)   3060 m            

   29911 Kerstin Imark             Tullinge SK                 10:00:00 
  246722 Anna-Lena Längheim        Tullinge SK                 10:00:00 
  650324 Monica Hatlen             Tullinge SK                 10:00:00 
  671004 Johanna Almlund           Haninge SOK                 10:00:00 
   26021 Lena Erlandsson           OK Södertörn                10:00:00 
   41832 Ann Granqvist             OK Ravinen                  10:00:00 
  234809 Carina Hellgren           OK Ravinen                  10:00:00 
   18702 Helena Adebrant           Tumba-Mälarhöjden OK        10:00:00 
   29123 Charlotta Östervall       Tumba-Mälarhöjden OK        10:00:00 
  680217 Carin Rosén               Gustavsbergs OK             10:00:00 
   29910 Anna Strand               Attunda OK                  10:00:00 
  229788 Gunilla Rudander          Sundbybergs IK              10:00:00 
  351588 Sara Hektor               Järla Orientering           10:00:00 
  680219 Sofia Heldt               Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
   37300 Moni Winsnes              Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 



D35  (11)   3060 m            

  409341 Anna Schweitz             OK Grip                     10:00:00 
  306359 Anna Maja Svensson        Söders SOL Tyresö           10:00:00 
   44025 Maria Börjesson           Bromma-Vällingby SOK        10:00:00 
   41783 Maria Lybert              OK Ravinen                  10:00:00 
   41836 Ulrika Forsberg           OK Ravinen                  10:00:00 
  710518 Ewa Albrektsson           OK Ravinen                  10:00:00 
  990509 Camilla Engel             OK Ravinen                  10:00:00 
  438671 Kristina Aneland          OK Ravinen                  10:00:00 
   33604 Pernilla Nilsson          Järfälla OK                 10:00:00 
  710621 Jeanette Enckell          Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 
   28310 Mette Petersson           Centrum OK                  10:00:00 



D35 MOTION  3080 m            

   38694 Malin Albinsson           IFK Enskede                 10:00:00 
   19450 Liselott Kihl             Sundbybergs IK              10:00:00 
  439870 Hillevi Ekstrand          Västerbergslagens OL        10:00:00 
  433766 Sofie Höglund             Järla Orientering           10:00:00 



D21  (27)   3980 m            

  246198 Martina Forsberg          IFK Enskede                 10:00:00 
  355394 Lena Öhman                Centrum OK                  10:02:00 
  536536 Marielle Larsson          OK Södertörn                10:04:00 
  351707 Nina Larsson              Söders SOL Tyresö           10:06:00 
   49898 Barbora Malisova          Tumba-Mälarhöjden OK        10:08:00 
   30052 Linda Lönneberg           Täby OK                     10:10:00 
  830330 Sofia Lönnkvist           Tullinge SK                 10:12:00 
  247508 Kajsa Eriksson            Haninge SOK                 10:14:00 
   27076 Kerstin Frenckner         Södertälje-Nykvarn OF       10:16:00 
  304816 Nina de Boussard          IFK Enskede                 10:18:00 
  442118 Anna Ågren                Centrum OK                  10:20:00 
  860521 Frida Andersson           Falkenbergs OK              10:22:00 
  830409 Maria Andersson           Järla Orientering           10:24:00 
  789123 Fredrika Vångell          Linköpings OK               10:26:00 
   19009 Hanna Brus                Västerbergslagens OL        10:28:00 
  870630 Linn Pettersson           Tullinge SK                 10:30:00 
  770519 Elsa Ekelin               KFUM Örebro OK              10:32:00 
  850620 Malin Annegård            SOK Viljan                  10:34:00 
   38783 Elin Ahlström             IFK Enskede                 10:36:00 
  422440 Karin Fägerlind           Centrum OK                  10:38:00 
  880608 Ida Wikström Holmgren     IFK Lidingös Skid o OK      10:40:00 
   42622 Elisabeth Hovmöller       Söders SOL Tyresö           10:42:00 
  800022 Jennifer Warg             Tumba-Mälarhöjden OK        10:44:00 
  351109 Jenny Tirén Berg          OK Ravinen                  10:46:00 
  890890 Jenny Lönnkvist           Tullinge SK                 10:48:00 
  354332 Emelie Bringsäter         Haninge SOK                 10:50:00 
  501069 Jo Stevenson              Södertälje-Nykvarn OF       10:52:00 



D20  (3)    3060 m            

  227958 Malin Dahlström           Tullinge SK                 10:28:00 
  732327 Ronja Hill                Tumba-Mälarhöjden OK        10:30:00 
  608210 Elin Nygren-Wåhlin        OK Södertörn                10:32:00 



D16  (3)    3080 m            

  960329 Sara Wadman               IFK Moras OK                10:20:00 
  951202 Ida Kallur                OK Ravinen                  10:22:00 
  228981 Ellen Sarenmark           Leksands OK                 10:24:00 



D14  (14)   2410 m            

   41834 Nathalie Lybert           OK Ravinen                  10:00:00 
  247539 Sara Tynong               Tullinge SK                 10:02:00 
  970514 Julia Frejd               OK Ravinen                  10:04:00 
  428969 Elsa Rajala               Tullinge SK                 10:06:00 
  970216 Anna Dahlgren-Rosén       Järla Orientering           10:08:00 
  971123 Frida Forsberg            Tullinge SK                 10:10:00 
  234732 Sonja Mellberg            Tumba-Mälarhöjden OK        10:12:00 
  208840 Milla Hjort               OK Ravinen                  10:14:00 
  229623 Amanda Berggren           Tullinge SK                 10:16:00 
  961216 Ebba Pegestam             OK Ravinen                  10:18:00 
  345077 Caroline Längheim         Tullinge SK                 10:20:00 
  362360 Alva Karlsson             Snättringe SK               10:22:00 
   15144 Frida Junegard            Tullinge SK                 10:24:00 
  960609 Hanna Korhonen            Haninge SOK                 10:26:00 



D12  (17)   2180 m            

  345318 Isabella Tapper           IFK Lidingös Skid o OK       9:57:00 
  431398 Hanna Persson             Tumba-Mälarhöjden OK         9:59:00 
  426986 Vilma Karlsson            Snättringe SK               10:01:00 
  553566 Amanda Karlsson           OK Ravinen                  10:03:00 
  355750 Amanda Blomdahl           Tullinge SK                 10:05:00 
  351140 Ellinor Östervall         Tumba-Mälarhöjden OK        10:07:00 
  553569 Nora Hall                 Järla Orientering           10:09:00 
  342893 Rebecca Winsnes           Södertälje-Nykvarn OF       10:11:00 
  428941 Gabriella Eriksson        Haninge SOK                 10:13:00 
  439831 Emmy Albinsson            Järfälla OK                 10:15:00 
  249382 Emma Hagrot               Täby OK                     10:17:00 
  419775 Astrid Henriksson         Järla Orientering           10:19:00 
  417471 Kristina Tedhamre         Snättringe SK               10:21:00 
  234945 Moa Westblad              OK Ravinen                  10:23:00 
  342529 Hanna Tynong              Tullinge SK                 10:25:00 
   18745 Moa Hill                  Tumba-Mälarhöjden OK        10:27:00 
  351575 Agnes Hektor              Järla Orientering           10:29:00 



D10  (9)    2190 m            

  426946 Jonna Lundbäck            Järfälla OK                 10:00:00 
  422445 Frida Hector              Snättringe SK               10:02:00 
  431076 Lovisa Längheim           Tullinge SK                 10:04:00 
  419774 Elin Berg                 OK Ravinen                  10:06:00 
  443776 Ebba Adebrant             Tumba-Mälarhöjden OK        10:08:00 
  353185 Trine Karlberg            Tullinge SK                 10:10:00 
  431173 Elin Södersten            Järfälla OK                 10:12:00 
  403199 Veronica Redtzer          Attunda OK                  10:14:00 
  438661 Klara Bolin               Tullinge SK                 10:16:00 



U4  (2)     2410 m            

   19449 Martin Kihl               Sundbybergs IK              10:00:00 
  244007 Ellen Simmerlein          Haninge SOK                 10:00:00 



U3  (3)     2180 m            

  344570 Martin Skärlén            Haninge SOK                 10:00:00 
   33614 Axel Bovallius            Järfälla OK                 10:00:00 
  431380 Emma Persson              Tumba-Mälarhöjden OK        10:00:00 



U2  (3)     2190 m            

   20084 Vilma Tiderman Björkblom  Söders SOL Tyresö           10:00:00 
  442037 Isak Södersten            Järfälla OK                 10:00:00 
  344670 Lucas Winsnes             Södertälje-Nykvarn OF       10:00:00 



U1  (10)    1540 m            

   27590 Hampus Hatlen             Tullinge SK                 10:00:00 
  439916 Viktor Forsberg           Tullinge SK                 10:00:00 
  417395 Amanda Granqvist          OK Ravinen                  10:00:00 
  418046 Line Karlsson             OK Ravinen                  10:00:00 
   38892 Elon Albrektsson          OK Ravinen                  10:00:00 
  211521 Cecilia Hector            Snättringe SK               10:00:00 
  431299 Jakob Tedhamre            Snättringe SK               10:00:00 
  442332 Ivar Lidström Lauri       Snättringe SK               10:00:00 
  442342 Erik Lidström Lauri       Snättringe SK               10:00:00 
  362093 Erik Bovallius            Järfälla OK                 10:00:00 



INSKOLNING  1540 m            

   30293 Oskar Nilsson             Järfälla OK                 10:00:00 
   20101 Jacob Ekstrand            Västerbergslagens OL        10:00:00 



Öppen 2  (1 2180 m            

  347035 Eva Hagrot                Täby OK                     10:00:00 



Öppen 4  (6 3000 m            

  249340 Joel Hagrot               Täby OK                     10:00:00 
  418052 Ing-Marie Nilsson         OK Södertörn                10:00:00 
  417473 Ingmar Tedhamre           Snättringe SK               10:00:00 
  430045 Monika Persson            Skogsluffarnas OK           10:00:00 
  990524 Georg Eklöw               Skogsluffarnas OK           10:00:00 
  421746 Anders Berglund           Skarpnäcks OL               10:00:00 



Öppen 5  (2 4270 m            

  421433 Cecilia Leffler           Järfälla OK                 10:00:00 
   30943 Helene Östling-Mattsson   Järla Orientering           10:00:00 



Öppen 8  (1 4350 m            

  353232 Mark Gibbard              OK Ravinen                  10:00:00