MSBN - Final - Etappenon 2011-03-09 23:44
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                    Klubb                         Tid 



Herrar  (27)                                             

    1 Ulf Troeng              OK Linné                  1:12:06 
    2 Josef Nordlund          OK Linné                  1:12:10 
    3 Tomas Stenström         OK Linné                  1:12:23 
    4 Jonn Are Myhren         IFK Lidingös Skid o OK    1:13:19 
    5 Fredrik Johansson       IFK Lidingös Skid o OK    1:14:44 
    6 Mats Nordbrøden         Järla Orientering         1:15:20 
    7 Göran Thimberg          Söders SOL Tyresö         1:15:46 
    8 David Bejbom            Järla Orientering         1:15:52 
    9 Mattias Johansson       IFK Lidingös Skid o OK    1:18:09 
   10 Nick Barrable           OK Ravinen                1:19:35 
   11 Nicolas Simonin         IFK Lidingös Skid o OK    1:19:56 
   12 Per-Åke Olsson          OK Ravinen                1:22:06 
   13 Petter Jönsson          Järla Orientering         1:23:10 
   14 Anders Skarholt         IFK Lidingös Skid o OK    1:25:35 
   15 Christian Hjalmarsson   IFK Lidingös Skid o OK    1:26:32 
   16 Fredrik Hedin           IFK Enskede               1:26:34 
   17 Lewis Taylor            Täby OK                   1:29:14 
   18 Magnus Nordström        OK Älvsjö-Örby            1:33:48 
   19 Göran Hansson           Täby OK                   1:54:15 

      Emil Hjalmarsson        IFK Lidingös Skid o OK   Ej godk. 
      Robert Johansson        Täby OK                  Ej godk. 
      Fredrik Bjernulf        Sundbybergs IK           Ej godk. 
      David Healy             Järla Orientering        Ej godk. 
      Fredrik Forsberg        Tullinge SK              ej start 
      Johan Eklöv             Tumba-Mälarhöjden OK     ej start 
      Andrew Quin             IFK Lidingös Skid o OK   ej start 
      Erik Mattsson           Järla Orientering        ej start 



Damer  (21)                                              

    1 Annika Billstam         IFK Lidingös Skid o OK      56:43 
    2 Linnea Gustafsson       OK Hällen                   57:30 
    3 Anna (Humlaröd) Persson FK Göingarna                59:28 
    4 Hanna Palm              IK Hakarpspojkarna        1:00:55 
    5 Frida Bakkman           SOK Viljan                1:01:50 
    6 Johanna Olsson          Täby OK                   1:03:52 
    7 Hilda Forsgren          Täby OK                   1:04:59 
    8 Lenka Zatloukalova      Tullinge SK               1:06:12 
    9 Andrea Westerdahl       Tullinge SK               1:07:16 
   10 Maria von Schmalensé    Täby OK                   1:07:21 
   11 Alexandra Svanström     OK Österåker              1:08:39 
   12 Moa Leijon-Lind         Haninge SOK               1:09:15 
   13 Karin Lundberg          Järfälla OK               1:09:51 
   14 Mette Petersson         Centrum OK                1:09:58 
   15 Linda Larsson           Järfälla OK               1:10:03 
   16 Linnéa Engstedt         Tullinge SK               1:13:48 
   17 Fredrika Vångell        Linköpings OK             1:14:52 
   18 Sofia Andersson         Centrum OK                1:17:00 
   19 Stina Jansson           Järla Orientering         1:19:57 
   20 Sarah-Jane Gaffney      OK Ravinen                1:23:04 

      Emelie Holmström        Järla Orientering        ej start 



Pöbel  (67)                                              

    1 Conny Forsberg          IF Thor                     49:16 
    2 Assar Hellström         OK Ravinen                  50:25 
    3 Erik Berzell            Attunda OK                  51:10 
    4 Henrik Olsson           Täby OK                     51:15 
    5 Hans Sundqvist          Tullinge SK                 51:46 
    6 Simon Hector            Snättringe SK               51:55 
    7 Magnus Cederlöf         Järfälla OK                 52:13 
    8 Emil Granqvist          OK Ravinen                  52:44 
    9 Pierre Schamberger      Centrum OK                  53:38 
   10 Erik Ivarsson-Sandberg  OK Denseln                  53:53 
   11 Lars Palmqvist          Järfälla OK                 53:54 
   12 Andreas Hultqvist       Tullinge SK                 54:08 
   13 Rasmus Palmqvist Aslaks Järfälla OK                 54:13 
   14 David Hector            Snättringe SK               55:43 
   15 Johan Ek-Larsson        Södertälje-Nykvarn OF       56:03 
   16 Jörgen Axelsson         Tullinge SK                 56:06 
   17 Anton Forsberg          Långhundra IF               56:39 
   18 Emil Tallhage           Centrum OK                  57:14 
   19 Michael Granqvist       OK Ravinen                  58:01 
   20 Ola Eriksson            Bromma-Vällingby SOK        58:16 
   21 Tomas Hultqvist         Tullinge SK                 58:54 
   22 Stuart Fell             Centrum OK                  58:55 
   23 Martin Olsson           Täby OK                     59:41 
   24 Henrik Morast           Haninge SOK               1:01:32 
   25 Kenneth Jönsson         Tullinge SK               1:01:33 
   26 Patric de Boussard      IFK Enskede               1:01:47 
   27 Lars Berzell            Attunda OK                1:02:03 
   28 P-O Ivarsson            Haninge SOK               1:02:42 
   29 Torbjörn Ohlsson        Haninge SOK               1:02:53 
   30 Per Kallhauge           Snättringe SK             1:03:03 
   31 Johannes Knutas         Attunda OK                1:03:06 
   32 Björn Bängtsson         Centrum OK                1:03:29 
   33 Stefan Nordström        OK Älvsjö-Örby            1:06:29 
   34 Karin Fägerlind         Centrum OK                1:09:10 
   35 Matz Tapper             Bromma-Vällingby SOK      1:09:24 
   36 Mats Larsson            IFK Enskede               1:10:19 
   37 Peter Sundén            Södertälje-Nykvarn OF     1:11:29 
   38 Leif Strandberg         Gustavsbergs OK           1:11:55 
   39 Håkan Rolfsson          Skarpnäcks OL             1:13:12 
   40 Jan Lindgren            OK Södertörn              1:13:32 
   41 Daniel Bengtsson        Tullinge SK               1:15:17 
   42 Nils Eklöw              Skogsluffarnas OK         1:16:10 
   43 Kin Wai Lee             Scout Orienteering Club   1:18:45 
   44 Fredrik Morast          Haninge SOK               1:25:20 
   45 Sverre Jonsson          OK Ravinen                1:25:25 
   46 Ronny Hedlund           OK Södertörn              1:36:05 

      Jörgen Hector           Snättringe SK            Ej godk. 
      Ronnie Dahlgren         Gustavsbergs OK          Ej godk. 
      Arvid Henriksson        Järla Orientering        Ej godk. 
      Martin Dahlgren-Rosén   Järla Orientering        Ej godk. 
      Peter Andersson         Söders SOL Tyresö        Ej godk. 
      Martin Hunhammar        Bromma-Vällingby SOK     Ej godk. 
      Mats Fryxell            Tullinge SK              ej start 
      Niklas Sundqvist        Tullinge SK              ej start 
      Kjell Bengtsson         Tullinge SK              ej start 
      Sune Södergrann         Tullinge SK              ej start 
      Per Westerlund          Skogsluffarnas OK        ej start 
      Per Nylund              Järfälla OK              ej start 
      Fredrik Nilsson         Haninge SOK              ej start 
      Mathias Myrefelt Norlin Skarpnäcks OL            ej start 
      William Nilsson         OK Södertörn             ej start 
      John Östlund            Sundbybergs IK           ej start 
      Emil Wipp               Järla Orientering        ej start 
      Harald Henriksson       Järla Orientering        ej start 
      Christer Nordström      OK Älvsjö-Örby           ej start 
      Tom Hollowell           OK Tyr                   ej start 
      Johan Källbäck          Hammarby IF OF           ej start 



Pöbelina  (14)                                           

    1 Anna-Karin Sundqvist    Tullinge SK                 49:47 
    2 Lotta Valentin-Larsson  Gustavsbergs OK             50:46 
    3 Birgitta Olsson         Täby OK                     53:10 
    4 Carin Kihlström         Täby OK                     54:35 
    5 Elina Sundqvist         Tullinge SK                 57:38 
    6 Embla Morast            Haninge SOK               1:00:32 
    7 Elisabeth Tollemark     Skogsluffarnas OK         1:00:38 
    8 Åsa Bergström           Täby OK                   1:01:34 
    9 Anna Dahlgren-Rosén     Järla Orientering         1:02:18 
   10 Martina Höök            Östersunds OK             1:05:11 
   11 Birgitta Billstam       Järfälla OK               1:14:06 

      Lena Hellström          OK Ravinen               Ej godk. 
      Ellinor Fryxell         Tullinge SK              ej start 
      Sanna Forsberg          Långhundra IF            ej start