MSBN - Finalon 2011-03-09 23:48
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                    Klubb                         Tid 



Herrar  (27)                                             

    1 Fredrik Johansson       IFK Lidingös Skid o OK    1:15:44 
    2 Ulf Troeng              OK Linné                  1:15:48 
    3 Jonn Are Myhren         IFK Lidingös Skid o OK    1:17:19 
    4 Josef Nordlund          OK Linné                  1:17:52 
    5 Tomas Stenström         OK Linné                  1:18:05 
    6 David Bejbom            Järla Orientering         1:20:40 
    7 Mats Nordbrøden         Järla Orientering         1:20:50 
    8 Göran Thimberg          Söders SOL Tyresö         1:21:16 
    9 Nick Barrable           OK Ravinen                1:22:47 
   10 Nicolas Simonin         IFK Lidingös Skid o OK    1:23:20 
   11 Mattias Johansson       IFK Lidingös Skid o OK    1:23:27 
   12 Per-Åke Olsson          OK Ravinen                1:26:06 
   13 Petter Jönsson          Järla Orientering         1:27:16 
   14 Anders Skarholt         IFK Lidingös Skid o OK    1:29:17 
   15 Fredrik Hedin           IFK Enskede               1:30:40 
   16 Christian Hjalmarsson   IFK Lidingös Skid o OK    1:31:02 
   17 Lewis Taylor            Täby OK                   1:34:32 
   18 Magnus Nordström        OK Älvsjö-Örby            1:38:18 
   19 Göran Hansson           Täby OK                   1:59:57 

      Emil Hjalmarsson        IFK Lidingös Skid o OK   Ej godk. 
      Robert Johansson        Täby OK                  Ej godk. 
      Fredrik Bjernulf        Sundbybergs IK           Ej godk. 
      David Healy             Järla Orientering        Ej godk. 
      Fredrik Forsberg        Tullinge SK              ej start 
      Johan Eklöv             Tumba-Mälarhöjden OK     ej start 
      Andrew Quin             IFK Lidingös Skid o OK   ej start 
      Erik Mattsson           Järla Orientering        ej start 



Damer  (21)                                              

    1 Annika Billstam         IFK Lidingös Skid o OK      56:43 
    2 Linnea Gustafsson       OK Hällen                 1:03:06 
    3 Anna (Humlaröd) Persson FK Göingarna              1:05:28 
    4 Johanna Olsson          Täby OK                   1:06:28 
    5 Hanna Palm              IK Hakarpspojkarna        1:06:55 
    6 Frida Bakkman           SOK Viljan                1:07:38 
    7 Lenka Zatloukalova      Tullinge SK               1:08:18 
    8 Hilda Forsgren          Täby OK                   1:09:17 
    9 Maria von Schmalensé    Täby OK                   1:10:27 
   10 Alexandra Svanström     OK Österåker              1:12:03 
   11 Andrea Westerdahl       Tullinge SK               1:13:04 
   12 Karin Lundberg          Järfälla OK               1:13:21 
   13 Linda Larsson           Järfälla OK               1:13:33 
   14 Moa Leijon-Lind         Haninge SOK               1:13:45 
   15 Mette Petersson         Centrum OK                1:14:46 
   16 Fredrika Vångell        Linköpings OK             1:18:22 
   17 Linnéa Engstedt         Tullinge SK               1:19:48 
   18 Stina Jansson           Järla Orientering         1:21:39 
   19 Sofia Andersson         Centrum OK                1:22:00 
   20 Sarah-Jane Gaffney      OK Ravinen                1:27:46 

      Emelie Holmström        Järla Orientering        ej start 



Pöbel  (67)                                              

    1 Conny Forsberg          IF Thor                     52:04 
    2 Erik Berzell            Attunda OK                  53:34 
    3 Assar Hellström         OK Ravinen                  54:19 
    4 Simon Hector            Snättringe SK               54:37 
    5 Magnus Cederlöf         Järfälla OK                 55:55 
    6 Rasmus Palmqvist Aslaks Järfälla OK                 56:01 
    7 Johan Ek-Larsson        Södertälje-Nykvarn OF       56:03 
    8 Henrik Olsson           Täby OK                     56:15 
    9 Lars Palmqvist          Järfälla OK                 56:18 
   10 Hans Sundqvist          Tullinge SK                 56:22 
   11 Emil Granqvist          OK Ravinen                  56:56 
   12 Pierre Schamberger      Centrum OK                  58:14 
   13 Andreas Hultqvist       Tullinge SK                 58:20 
   14 Erik Ivarsson-Sandberg  OK Denseln                  58:53 
   15 David Hector            Snättringe SK               59:01 
   16 Jörgen Axelsson         Tullinge SK                 59:42 
   17 Anton Forsberg          Långhundra IF             1:00:03 
   18 Emil Tallhage           Centrum OK                1:01:26 
   19 Ola Eriksson            Bromma-Vällingby SOK      1:02:04 
   20 Michael Granqvist       OK Ravinen                1:02:25 
   21 Tomas Hultqvist         Tullinge SK               1:02:42 
   22 Patric de Boussard      IFK Enskede               1:03:29 
   23 Stuart Fell             Centrum OK                1:03:31 
   24 Martin Olsson           Täby OK                   1:04:41 
   25 Kenneth Jönsson         Tullinge SK               1:05:57 
   26 P-O Ivarsson            Haninge SOK               1:06:06 
   27 Henrik Morast           Haninge SOK               1:06:08 
   28 Per Kallhauge           Snättringe SK             1:06:27 
   29 Johannes Knutas         Attunda OK                1:06:30 
   30 Lars Berzell            Attunda OK                1:06:51 
   31 Torbjörn Ohlsson        Haninge SOK               1:07:29 
   32 Björn Bängtsson         Centrum OK                1:08:05 
   33 Stefan Nordström        OK Älvsjö-Örby            1:10:41 
   34 Karin Fägerlind         Centrum OK                1:13:22 
   35 Peter Sundén            Södertälje-Nykvarn OF     1:13:59 
   36 Matz Tapper             Bromma-Vällingby SOK      1:14:00 
   37 Mats Larsson            IFK Enskede               1:14:55 
   38 Leif Strandberg         Gustavsbergs OK           1:16:55 
   39 Håkan Rolfsson          Skarpnäcks OL             1:17:00 
   40 Jan Lindgren            OK Södertörn              1:18:08 
   41 Daniel Bengtsson        Tullinge SK               1:19:29 
   42 Nils Eklöw              Skogsluffarnas OK         1:20:10 
   43 Kin Wai Lee             Scout Orienteering Club   1:23:21 
   44 Fredrik Morast          Haninge SOK               1:30:20 
   45 Sverre Jonsson          OK Ravinen                1:30:25 
   46 Ronny Hedlund           OK Södertörn              1:40:41 

      Jörgen Hector           Snättringe SK            Ej godk. 
      Ronnie Dahlgren         Gustavsbergs OK          Ej godk. 
      Arvid Henriksson        Järla Orientering        Ej godk. 
      Martin Dahlgren-Rosén   Järla Orientering        Ej godk. 
      Peter Andersson         Söders SOL Tyresö        Ej godk. 
      Martin Hunhammar        Bromma-Vällingby SOK     Ej godk. 
      Mats Fryxell            Tullinge SK              ej start 
      Niklas Sundqvist        Tullinge SK              ej start 
      Kjell Bengtsson         Tullinge SK              ej start 
      Sune Södergrann         Tullinge SK              ej start 
      Per Westerlund          Skogsluffarnas OK        ej start 
      Per Nylund              Järfälla OK              ej start 
      Fredrik Nilsson         Haninge SOK              ej start 
      Mathias Myrefelt Norlin Skarpnäcks OL            ej start 
      William Nilsson         OK Södertörn             ej start 
      John Östlund            Sundbybergs IK           ej start 
      Emil Wipp               Järla Orientering        ej start 
      Harald Henriksson       Järla Orientering        ej start 
      Christer Nordström      OK Älvsjö-Örby           ej start 
      Tom Hollowell           OK Tyr                   ej start 
      Johan Källbäck          Hammarby IF OF           ej start 



Pöbelina  (14)                                           

    1 Anna-Karin Sundqvist    Tullinge SK                 49:47 
    2 Birgitta Olsson         Täby OK                     54:28 
    3 Lotta Valentin-Larsson  Gustavsbergs OK             55:40 
    4 Carin Kihlström         Täby OK                     56:47 
    5 Anna Dahlgren-Rosén     Järla Orientering         1:02:48 
    6 Åsa Bergström           Täby OK                   1:03:16 
    7 Elina Sundqvist         Tullinge SK               1:03:38 
    8 Embla Morast            Haninge SOK               1:06:32 
    9 Elisabeth Tollemark     Skogsluffarnas OK         1:06:38 
   10 Martina Höök            Östersunds OK             1:11:11 
   11 Birgitta Billstam       Järfälla OK               1:18:48 

      Lena Hellström          OK Ravinen               Ej godk. 
      Ellinor Fryxell         Tullinge SK              ej start 
      Sanna Forsberg          Långhundra IF            ej start