Elitserienfr 2005-04-22 19:09
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H21 ELIT  (50) 2920 m                      

    1          Øystein Kvaal Østerbø              Wing OK                      14:49 G        
    2          Valentin Novikov                   Delta                        15:04 G        
    3          Lars Skjeset                       NTNUI                        15:08 G        
    4   (0144) Martin Johansson          84     3 IFK Moras OK                 15:10 G        
    5   (0006) Johan Modig               77    13 OK Pan-Kristianstad          15:19 G        
    6   (0015) Henrik Tryggesson         76     7 FK Friskus Varberg           15:22 G        
    7   (0005) Mattias Karlsson          72    14 IK Hakarpspojkarna           15:32 G        
    8   (0009) Niclas Jonasson           76    16 Södertälje-Nykvar            15:34 G        
    9   (0095) Anders Holmberg                 15 Järla IF OK                  15:36 G        
   10   (0012) David Andersson           81    14 IK Hakarpspojkarna           15:38 G        
   10          Mattias Merz                    12 OK Tisaren                   15:38 G        
   12   (0030) Henrik Löfås              83     3 Stora Tuna IK                15:46 G        
   13   (0018) Erik Andersson            82    23 OK Denseln                   15:47 G        
   14   (0017) Jonas Pilblad             77     1 OK Skogsfalken               15:48 G        
   14   (0102) Andreas J Johansson       80     6 Göteborg-Majorna OK          15:48 G        
   16   (0014) Michail Mamleev           00     1 OK Orion                     15:59 G        
   16   (0050) Jens Molin                76    16 Södertälje-Nykvar            15:59 G        
   18   (0052) Isak Bergman              82    16 Södertälje-Nykvar            16:02 G        
   19   (0117) Edvin Karlsson                  23 OK Denseln                   16:13 G        
   20   (0067) Rikard Claesson           76     3 Stora Tuna IK                16:19 G        
   21   (0051) Peter Hemmyr              77    19 IFK Umeå                     16:24 G        
   22   (0016) Erik Axelsson                      Halden SK                    16:29 G        
   23   (0002) Johan Näsman                    15 IFK Lidingös Skid o OK       16:30 G        
   24   (0070) Anders Axenborg           77     6 Göteborg-Majorna OK          16:38 G        
   24          Carl Waaler Kaas                   NTNUI                        16:38 G        
   26          Daniel Hubman                      Turun Suunnistajat           16:42 G        
   27   (0065) Mattias Niggli            73    20 Ulricehamns OK               16:43 G        
   28   (0004) Mats Troeng               78    17 OK Linné                     16:52 G        
   29   (0020) Martin Larsson            73     6 IFK Göteborg                 16:57 G        
   30   (0043) Johan Nordlund            78     3 Leksands OK                  17:08 S        
   31          Evgeny Fadeev                      Tampereen Pyrintö            17:12 S        
   32   (0022) Thomas Asp                66     6 IFK Göteborg                 17:18 S        
   32   (0119) Greger Berglund           74    15 IFK Lidingös Skid o OK       17:18 S        
   34   (0019) Tobias Noborn             73     1 OK Orion                     17:38 S        
   35   (0035) Hans Mård                 70    15 OK Ravinen                   17:48 S        
   36   (0023) Andrej Khramov            81    13 OK Pan-Kristianstad          18:02 S        
   37   (0094) Erik Öhlund               80    20 Ulricehamns OK               19:00 S        
   38   (0047) Pål Skogtjärn             77    16 Södertälje-Nykvar            19:49 S        
   39   (0039) Damien Renard             80    23 OK Denseln                   23:09          

        (0013) Håkan Eriksson            61     3 Malungs OK Skogsmårdarna  Ej godk.          
        (0059) Joakim Karlsson                 14 IK Hakarpspojkarna        Ej godk.          
        (0066) Emil Lauri                      12 OK Tisaren                j fullf.          
        (0077) Magnus Olofsson           76     7 FK Friskus Varberg        ej start          
        (0007) Peter Öberg               80    16 OK Hällen                 ej start          
        (0008) Yuri Omelchenko           71     1 OK Orion                  ej start          
               Mårten Boström                     Turun Metsänkävijät       ej start          
               David Brickhill-Jones              Halden SK                 ej start          
               Kim Fagerudd                       Turun Suunnistajat        ej start          
        (0034) Jan Toeng                       17 OK Linné                  ej start          
        (0033) Håkan Öhlund                    14 IK Hakarpspojkarna        ej start          



D21 ELIT  (46) 2550 m                      

    1   (0022) Annika Billstam           76    17 OK Linné                     14:54 G        
    2   (0002) Jenny Johansson                 20 Ulricehamns OK               15:02 G        
    3   (0005) Karolina A. Höjsgaard     71     3 Domnarvets GOIF              15:23 G        
    4   (0001) Simone Niggli-Luder       78    20 Ulricehamns OK               15:43 G        
    5   (0007) Lina Bäckström            80    17 OK Linné                     15:54 G        
    6   (0006) Tanja Ryabkina            80    15 SOIK Hellas                  16:00 G        
    7          Brigitte Grüniger         79       OK 77                        16:02 G        
    8   (0023) Elin Dahlstedt            75     3 Leksands OK                  16:07 G        
    9   (0020) Emma Dahlstedt            75    15 IFK Lidingös Skid o OK       16:14 G        
   10   (0008) Lena Eliasson             81    14 IK Hakarpspojkarna           16:22 G        
   11   (0012) Hanna Palm                72    14 IK Hakarpspojkarna           16:26 G        
   12   (0016) Camilla Berglund          81     6 Sävedalens AIK               16:27 G        
   13   (0032) Linda Take                73    18 OK Djerf                     16:35 G        
   14   (0089) Elsa Törnros              82    15 Tumba-Mälarhöjden OK         16:38 G        
   15   (0108) Inga Kazlauskaite         77    15 SOIK Hellas                  16:45 G        
   15   (0017) Sofia Olsson              81     1 OK Skogsfalken               16:45 G        
   17   (0029) Magdalena Danielsson      77    15 IFK Lidingös Skid o OK       16:52 G        
   18   (0003) Emma Engstrand            77     3 Stora Tuna IK                17:05 S        
   19   (0046) Louise Göthfors           73    15 Järfälla OK                  17:06 S        
   20   (0014) Elisabeth Hansson         72    15 IFK Lidingös Skid o OK       17:08 S        
   20   (0127) Karin Boström             84    15 Järfälla OK                  17:08 S        
   22   (0064) Annika Lundström          72    15 Sundbybergs IK               17:10 S        
   23   (0035) Jenny Eriksson            81    17 IF Thor                      17:21 S        
   24   (0093) Karolina Samuelsson       77    15 Sundbybergs IK               17:25 S        
   25   (0114) Aliya Sitdikova           76    15 SOIK Hellas                  17:34 S        
   26          Salla Sukki                        Turun Suunnistajat           17:35 S        
   27   (0796) Martina Fritschy          83    20 Ulricehamns OK               17:37 S        
   28   (0026) Rose-Marie Forslund       78     3 IFK Moras OK                 17:48 S        
   29   (0039) Sofia Karlsson                  15 Tullinge SK                  17:54 S        
   30   (0122) Ingela Alvmyren           72     7 Halmstads OK                 18:01 S        
   31   (0018) Åsa Lindqvist             78    22 Skogslöparna                 18:03 S        
   32   (0015) Emma Johansson            81    18 Kristinehamns OK             18:10 S        
   33          Johanna Pietilä                    Turun Suunnistajat           18:12 S        
   34   (0045) Annika Björk              76    17 OK Linné                     18:24 S        
   35   (0027) Johanna Svensson          80    16 OK Hällen                    18:48 S        
   36   (0036) Anna Lampinen             82    16 Södertälje-Nykvar            18:50 S        
   37   (0072) Petra Thomasson           77     3 Leksands OK                  19:00 S        
   38   (0124) Fanny Deckner             84    15 Skarpnäcks OL                19:23 S        
   39   (0030) Dainora Alsauskaite       77    16 Södertälje-Nykvar            19:29 S        
   40   (0034) Helena Jansson            85    20 IF Hagen                     19:32 S        
   41   (0044) Helena Nordin             77    17 IF Thor                      19:42 S        
   41   (0038) Emma Andersson            75     6 Sävedalens AIK               19:42 S        

        (0051) Malin Sand                79    15 IFK Lidingös Skid o OK    Ej godk.          
               Paula Haapakoski                   SK Pohjantähti-Oulu       ej start          
        (0054) Helena Andersson                 7 FK Friskus Varberg        ej start          
        (0042) Åsa Hellqvist                    1 OK Skogsfalken            ej start          



H21 ELIT 2  (2 2920 m                      

    1          Stig Alvestad                      Wing OK                      16:02 G        
    2          Lukas Ebneter             75    17 OK Rodhen                    16:11 G        
    3   (0124) Simon Svensson            83    13 OK Pan-Kristianstad          16:16 G        
    4   (0146) Claus Bloch               77     6 IFK Göteborg                 16:26 G        
    4          Andreas Müller            80    20 Ulricehamns OK               16:26 G        
    6   (0143) Henrik Eliasson           83     6 IFK Göteborg                 16:29 G        
    6          Kiril Nikolov                    3 Stora Tuna IK                16:29 G        
    8   (0242) Vaclav Komanec            84    15 SOIK Hellas                  16:35 G        
    9   (0184) Ulf Troeng                84     3 Dalaportens OL               16:43 G        
   10   (0245) Crister Nygren            82    17 IF Thor                      16:47 G        
   11          Dominik Koch                       VBOL                         17:06 G        
   12          Stefan Zingg                       VBOL                         17:07 G        
   13   (0053) Martin Claesson           72     6 IFK Göteborg                 17:14 G        
   14   (1246) Maxim Ryabkin             75    15 SOIK Hellas                  17:17 G        
   15          Thomas Hodel                       IL Tyrving                   17:19 G        
   16   (0213) Henrik Berlin             69     1 OK Orion                     17:21 G        
   17   (0145) Anders Boström            82    15 Järfälla OK                  17:53 G        
   18   (0131) Roman Efimov              76     3 Leksands OK                  18:04 G        
   19          Paulius Kudriavcevas      83    15 SOIK Hellas                  18:05 G        
   20   (0203) Jan Procházka             84    15 SOIK Hellas                  18:26 G        
   21   (0396) Henrik Wass               81    20 IF Hagen                     18:28 G        
   22          Christian Rogenmoser      75    17 OK Rodhen                    19:20 S        
   23   (0085) Greger Tysk               79     3 Leksands OK                  19:22 S        
   24   (0068) Hans Brolund              81    23 OK Denseln                   19:30 S        
   25          Klaus Schgaguler                15 IFK Lidingös Skid o OK       19:47 S        
   26          Ingemar Neuhauser                  SLV                          21:28 S        

        (0086) Liutauras Bilevicius      75    15 SOIK Hellas               Ej godk.          
               Thomas Eyer                        VBOL                      Ej godk.          
               Donatas Stuglys                 15 SOIK Hellas               Ej godk.          



D21 ELIT 2  (1 2550 m                      

    1          Angela Wild               80       OK 77                        16:27 G        
    2   (0071) Ieva Sargautyte           81     3 IFK Moras OK                 16:42 G        
    3   (0050) Eva Elfving               82     3 Domnarvets GOIF              16:58 G        
    4          Jolanta Razaitiene        66    15 SOIK Hellas                  17:04 G        
    5   (0174) Anna Ställberg            82    15 Tullinge SK                  17:10 G        
    6          Seline Stalder            84       OK 77                        17:23 G        
    7   (0102) Elin Dahlin                      3 Domnarvets GOIF              17:32 G        
    8   (0131) Petra Halvarson           80    17 IF Thor                      17:44 G        
    9   (0067) Helen Palmer              82    15 OK Ravinen                   18:01 G        
   10   (0061) Natalia Korzhova          83     3 Leksands OK                  18:04 G        
   11   (0092) Linda Ericsson            82    15 Haninge SOK                  18:28 G        
   12   (0144) Anna Edenbrandt           84    17 IF Thor                      18:53 G        
   13          Christine Kirchlechner    80       TOL                          19:15 S        
   14          Giedre Voveriene          68    15 SOIK Hellas                  19:21 S        
   15   (0091) Annica Påhlstorp                 6 IFK Göteborg                 19:59 S        
   16   (0126) Sara Lundblad                   15 Tullinge SK                  20:02 S        
   17   (0719) Natalia Fey               78    15 IFK Lidingös Skid o OK       20:14 S        
   18          Iva Hrazdirova            81    15 Tumba-Mälarhöjden OK         21:23 S        
   19   (0185) Johanna Bygdell           80     7 Halmstads OK                 23:20 S