Elitserienmå 2005-04-25 11:24
Preliminär resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004


H75  (3/3)      

    1           K-G Jansson                15 Stockholms OK                   29:41 
    2           Torsten Wiking             15 Bromma-Vällingby SOK            30:52 
    3           Gösta Ahl                  15 Stockholms OK                   35:48 



H70  (1/1)      

    1           Tore Borgstedt             15 Snättringe SK                   22:52 



H65  (5/5)      

    1           Lars Johansson             16 Södertälje-Nykvar               20:40 
    2           Gunnar Bramsten            15 Sundbybergs IK                  24:53 
    3           Gösta Guteland             15 Snättringe SK                   44:44 
    4           Evgeny Tarantsev              OK YEISK                      7:52:50 

                Bjarne Erlandsson          15 Hammarby IF OF               ej start 



H60  (6/6)      

    1           Tage Sandberg              15 Bromma-Vällingby SOK            17:40 
    2           Jan Bojling                15 Solna OK                        22:54 
    3           Christer Westberg           6 IFK Göteborg                    23:01 
    4           Bertil Wahlqvist           23 IFK Norrköpings OK              26:56 
    5           Lars Nordin                15 Solna OK                        29:29 

                Tony Millbrant             15 Skogsluffarnas OK            ej start 



H55  (5/5)      

    1           Anders Nilsson              4 Gotlands Bro OK                 19:31 
    2           Mats Lundblad              15 Täby OK                         23:19 
    3           Ulf Kristensson             7 Halmstads OK                    25:16 
    4           Jörgen Widlund             15 Nynäshamns OK                   27:49 
    5           Bo Sandahl                  4 Gotlands Bro OK                 30:32 



H50  (9/9)      

    1           Olof Persson               15 Snättringe SK                   16:52 
    2           Karl Mollén                23 OK Denseln                      18:40 
    3           Ulf Henriksson              3 Korsnäs IF OK                   19:29 
    4           Staffan Törnros            15 Tumba-Mälarhöjden OK            20:07 
    5           Johnny Moberg              15 Tumba-Mälarhöjden OK            20:13 
    6           Per Lindskog                4 Gotlands Bro OK                 20:18 
    7           Bo Månsson                  7 OK Löftan                       22:21 
    8           LarsOwe Ström              15 Täby OK                         24:08 

                Juha Haajanen                 SK Pohjantähti-Oulu          ej start 



H45  (6/6)      

    1           Mikael Sundqvist           15 Tullinge SK                     17:06 
    2           Conny Axelsson             15 Tumba-Mälarhöjden OK            19:32 
    3           Leif-Gunnar Pettersson     15 Söders SOL Tyresö               23:07 
    4           Kjell Bengtsson            15 Haninge SOK                     27:13 
    5           Swinge Lystad              15 Nynäshamns OK                   29:24 

                Nils-Robert Persson        15 Tullinge SK                  ej start 



H40  (4/4)      

    1           Peter Zetterström          15 Söders SOL Tyresö               16:11 
    2           Lars Berzell               15 Väsby OK                        17:44 
    3           Asko Vainio                   MS Parma                        23:22 
    4           Mats Nord                  15 Nynäshamns OK                   29:07 



H21  (12/12)    

    1           Mikael Hill                15 Tumba-Mälarhöjden OK            18:51 
    2           Andreas Persson             6 Göteborg-Majorna OK             19:23 
    3           Anders Platt               15 Järla IF OK                     20:01 
    4           Anders Johansson           15 Tullinge SK                     20:33 
    5    (0990) Mats Törnros               15 Tumba-Mälarhöjden OK            21:38 
    6           Carl Fey                   15 IFK Lidingös Skid o OK          23:11 
    7           Mario Matanovic            15 Tumba-Mälarhöjden OK            25:09 
    8           Mattias Palm               17 Rånäs OK                        27:35 

         (1090) Fredrik Setterqvist        15 OK Södertörn                 ej start 
         (0386) Martin Hammarberg          10 Sundsvalls OK                ej start 
                Henrik Ruud                   NTNUI                        ej start 
                Stefan Granath             15 Snättringe SK                ej start 



H20  (1/1)      

    1    (0485) Albert Mollén              23 OK Denseln                      15:28 



H18  (8/8)      

    1    (0656) Petter Eriksson            17 OK Rodhen                       15:59 
    2           Michal Krajcik              1 OK Orion                        16:03 
    3    (0839) Calle Grape                 3 Stora Tuna IK                   17:46 
    4    (0648) Dennis Hansson              1 OK Orion                        17:53 
    5    (0688) Linus Karlsson Mood        17 Länna IF                        19:24 
    6           Fredrik Diffner            15 OK Södertörn                    19:55 
    7    (1067) Erik Andersson             15 OK Södertörn                    20:36 
    8           Sebastian Tegnebratt       15 OK Södertörn                    27:12 



H16  (6/6)      

    1           Antti Vainio                  MS Parma                        18:27 
    2           Andreas Liljegren           4 Gotlands Bro OK                 19:59 
    3           Filip Nilsson               4 Gotlands Bro OK                 20:08 
    4           Anders Boström             15 Nynäshamns OK                   23:21 
    5           Christoffer Nilsson         4 Gotlands Bro OK                 26:53 
    6           Markus Fredlund            15 Tumba-Mälarhöjden OK            27:39 



H14  (12/12)    

    1           Love Berzell               15 Rotebro IS OK                   16:40 
    2           Kalle Zetterström          15 Skarpnäcks OL                   19:09 
    3           Joel Lenell                15 Mälarö SOK                      19:33 
    4           Fredrik Forsberg           15 Tullinge SK                     20:06 
    5           Eero-Mati Vainio              MS Parma                        22:56 
    6           Alexander Nilsson           4 Gotlands Bro OK                 28:33 
    7           Linus Ljungdahl            13 Hjärnarps GH OL                 28:46 
    8           Hampus Nord                15 Nynäshamns OK                   28:53 
    9           Patrik Axelsson            15 Tumba-Mälarhöjden OK            30:36 
   10           Niklas Liljegren            4 Gotlands Bro OK                 31:55 
   11           David Teo                  15 Snättringe SK                   34:12 
   12           Erik Lystad                15 Nynäshamns OK                   35:57 



H12  (6/6)      

    1           Jakob Redtzer              15 Rotebro IS OK                   11:16 
    2           Viktor Henriksson           3 Korsnäs IF OK                   16:45 
    3           Hugo Nord                  15 Nynäshamns OK                   18:59 
    4           Niklas Karlsson            15 Mälarö SOK                      22:17 
    5           Petter Tistad              15 Nynäshamns OK                   26:49 
    6           Alexander Örtengren        15 Mälarö SOK                      29:33 



H10  (3/3)      

    1           Rasmus Svantesson          13 Hjärnarps GH OL                 10:06 
    2           Simon Kappel                4 Gotlands Bro OK                 11:04 

                Daniel Bengtsson           15 Haninge SOK                  ej start 



D65  (1/1)      

                Lisbeth Johansson          16 Södertälje-Nykvar            ej start 



D60  (1/1)      

                Berit Edengren             16 Nyköpings OK                 ej start 



D55  (2/2)      

    1           Helen Törnros              15 Tumba-Mälarhöjden OK            23:02 
    2           Gunvor Sandberg            15 Bromma-Vällingby SOK            25:51 



D50  (2/2)      

    1           Ingrid E Ström             15 Täby OK                         27:24 

                Ingrid Andersson           15 IMP214 OK Österåker          ej start 



D45  (1/1)      

    1           Ylva Grape-Andersson        3 Stora Tuna IK                   18:38 



D40  (2/2)      

    1           Carina Hill                15 Tumba-Mälarhöjden OK            22:38 
    2           Eva Kappel                  4 Gotlands Bro OK                 26:37 



D21  (6/6)      

    1    (0551) Camilla Svensson           15 Tumba-Mälarhöjden OK            26:57 
    2    (0630) Therese Persson            15 Snättringe SK                   26:59 
    3           Matilda Löfgren            19 Långvikens OK                   27:45 
    4           Pia Åström                 19 Långvikens OK                   28:52 
    5           Kristina Lundmark          19 Långvikens OK                   30:34 

                Moa Carlsson               19 Långvikens OK                ej start 



D20  (1/1)      

    1    (0220) Sofia Persson              15 Snättringe SK                   20:07 



D18  (9/9)      

    1           Sofia Haajanen                SK Pohjantähti-Oulu             18:19 
    2    (0198) Jenny Lönnkvist            15 Tullinge SK                     18:36 
    3    (0385) Anna Tiderman              15 Snättringe SK                   18:49 
    4    (0620) Malin Sundqvist            15 Tullinge SK                     20:41 
    5    (0464) Linn Pettersson            15 Tullinge SK                     21:34 
    6    (0550) Anna Månsson                7 OK Löftan                       21:39 
    7           Emma Englid                15 Tumba-Mälarhöjden OK            23:28 
    8           Emelie Ahlgren              4 Gotlands Bro OK                 29:07 
    9           Lovisa Lundmark            19 Långvikens OK                   29:38 



D16  (12/12)    

    1    (0717) Emeli Pettersson           15 Tullinge SK                     15:51 
    2    (0718) Elin Ström                 15 Tullinge SK                     16:21 
    3           Eva Englid                 15 Tumba-Mälarhöjden OK            16:55 
    4    (0564) Johanna Lönnkvist          15 Tullinge SK                     21:09 
    5           Jenny Asztalos             15 Tumba-Mälarhöjden OK            21:43 
    6           Benita Hansson              4 Gotlands Bro OK                 23:22 
    7           Elin Svensson              13 Hjärnarps GH OL                 23:42 
    8           Julia Hagedorn-Johansson   13 Hjärnarps GH OL                 26:36 
    9           Elina Wännman              15 Nynäshamns OK                   27:45 
   10           Frida Boman                 4 Gotlands Bro OK                 28:38 
   11           Kristina Moberg            15 Tumba-Mälarhöjden OK            29:26 

                Ronja Hill                 15 Tumba-Mälarhöjden OK         Ej godk. 



D14  (7/7)      

    1           Elin Månsson                7 OK Löftan                       15:42 
    2           Helena Karlsson            15 Mälarö SOK                      16:47 
    3           Elin Sundqvist             15 Tullinge SK                     19:00 
    4           Angelica Wännman           15 Nynäshamns OK                   21:49 

                Carita Hansson              4 Gotlands Bro OK              Ej godk. 
                Lovisa Adolfsson           15 Tullinge SK                  ej start 
                Johanna Persson            15 Tullinge SK                  ej start 



D12  (4/4)      

    1           Michaela Hallqvist          3 Malungs OK Skogsmårdarna        13:54 
    2           Louise Nordahl             13 Hjärnarps GH OL                 16:17 
    3           Linnea Adolfsson           15 Tullinge SK                     19:28 

                Sofia Wännman              15 Nynäshamns OK                ej start 



U4  (1/1)       

    1           Sally Nord                 15 Nynäshamns OK                   30:30 



U1  (3/3)       

    1           Jessica Hallqvist           3 Malungs OK Skogsmårdarna        14:31 
    2           Måns Tistad                15 Nynäshamns OK                   17:02 

                Ellen Simmerlein           15 Haninge SOK                  ej start 



INSKOLNING  (2/ 

                Isabelle Ehnroth           15 Tumba-Mälarhöjden OK            Godk. 
                Alma Kappel                 4 Gotlands Bro OK                 Godk. 



Öppen 1  (4/4)  

    1           Jenny Werner               15 Mälarö SOK                      21:47 
    2           Jonas Ehnroth              15 Tumba-Mälarhöjden OK            29:40 
    3           Anna Werner                15 Mälarö SOK                      30:47 
    4           Anders Moberg              15 Tumba-Mälarhöjden OK            36:23 



Öppen 2  (3/3)  

    1           Lars-Åke Larsson           20 IMP205 OK Tranan                31:03 
    2           Frida Harrysson            15 Nynäshamns OK                   58:06 
    3           Magnus Harrysson           15 Nynäshamns OK                   58:08 



Öppen 3  (6/6)  

    1           Joakim Gunnarsson          13 IMP230 Ringsjö OK               17:05 
    2           Leif Kling                  5 Ockelbo OK                      25:20 
    3           Christian Lundgren         15 Stigfinnarna                    27:38 
    4           Linus Kaisasjuntti         15 IFK Lidingös Skid o OK          28:54 
    5           Erica Hellgren             15 OK Älvsjö-Örby                  29:38 
    6           Britt-Marie Hellgren       15 OK Älvsjö-Örby                  34:01