Sommarserien: Mastloppetti 2010-07-20 22:03
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                    Klubb                          Tid 



Bana A  (52)   7440 m                      

    1 David Bejbom            Järla IF OK                  46:12 
    2 Mattias Johansson       IFK Lidingö                  48:14 
    3 Markus Martinelle       Klubblös                     51:38 
    4 Martin Larbo            IFK Lidingö                  52:20 
    5 Henrik Persson          Tullinge SK                  52:54 
    6 Dan Wester              Järla IF OK                  54:18 
    7 Petter Haraldsson       Gustavsbergs OK              54:44 
    8 Ulf Persson             IFK Enskede                  56:03 
    9 Niklas Wrane            Söders SOL Tyresö            56:19 
   10 Dan Giberg              Södertälje-Nykvarn           57:17 
   11 Johan Kärrström         Tullinge SK                  57:38 
   12 Olle Karlsson           Tullinge SK                  57:50 
   13 Oskar Karlin            Centrum OK                 1:02:33 
   14 Anders Jarl             Snättringe SK              1:03:11 
   15 Simon Fröjd             Snättringe SK              1:03:41 
   16 Alexander Hansen        Södertälje-Nykvarn         1:04:20 
   17 Anders Håkansson        OK Orion                   1:04:59 
   18 Magnus Nordström        OK Älvsjö-Örby             1:05:57 
   19 Rikard Imark            Tullinge SK                1:06:20 
   20 Sara Lundmark           Tullinge SK                1:06:24 
   21 Niclas Sjögren          Södertälje-Nykvarn         1:06:27 
   22 Emelie Holmström        Järla IF OK                1:07:41 
   23 Håkan Melin             Bromma-Vällingby SOK       1:09:12 
   24 Göran Hellgren          OK Södertörn               1:10:05 
   25 Anders Mattsson         OK Älvsjö-Örby             1:10:22 
   26 Kenneth Jönsson         Tullinge SK                1:10:26 
   27 Jörgen Batz             Skarpnäcks OL              1:11:34 
   28 Niklas Wansölin         OK Ravinen                 1:12:06 
   29 Annica Gustafsson       IFK Lidingö                1:12:25 
   30 Jens Tiricke            Svaide-Roma SOK            1:16:28 
   31 Peter Hemmingsson       Centrum OK                 1:17:44 
   31 Samuel Henriksson       Skarpnäcks OL              1:17:44 
   33 André Sahlsten          OK Ravinen                 1:18:04 
   34 Björn Bängtsson         Centrum OK                 1:31:31 
   35 Mats Larsson            IFK Enskede                1:31:54 
   36 Lena Öhman              Centrum OK                 1:33:39 
   37 Alf Jansson             Skarpnäcks OL              1:34:00 
   38 Mattias Borg            Tumba-Mälarhöjden OK       1:39:41 
   39 Henrik Sjögren          Haninge SOK                1:43:36 
   40 Emil Tallhage           Centrum OK                 1:43:42 
   41 Stefan Holmlund         Klubblös                   2:07:03 
   42 Per Holmlund            Klubblös                   3:01:59 

      Anders Hedberg          OK Södertörn              Ej godk. 
      Stina Jansson           Järla IF OK               Ej godk. 
      Axel Mattsson           Järla IF OK               Ej godk. 
      Edvin Lindmark          Skarpnäcks OL             Ej godk. 
      Simon Mellin            Sundbybergs IK            Ej godk. 
      Anders Boström          Tumba-Mälarhöjden OK      Ej godk. 
      Magnus Grafström        Centrum OK                Ej godk. 
      Kristoffer Edshage      Centrum OK                Ej godk. 
      Per Forsgren            Tumba-Mälarhöjden OK      Ej godk. 
      Timo Schtam             Snättringe SK             Ej godk. 



Bana B  (80)   5170 m                      

    1 Göran Nilsson           Snättringe SK                43:31 
    2 Mats Åhman              OK Klemmingen                46:15 
    3 Henrik Nord             Väsby OK                     46:55 
    4 Niklas Sundkvist        Tullinge SK                  47:13 
    5 Hans Sundkvist          Tullinge SK                  47:21 
    6 Lars Forsberg           OK Ravinen                   47:36 
    7 Sofia Heldt             Södertälje-Nykvarn           47:45 
    8 Hans Vedin              Söders SOL Tyresö            48:15 
    9 Jenny Håkansson         OK Orion                     48:28 
   10 Per Franzén             OK Södertörn                 48:31 
   11 Gunnar Langs            Skarpnäcks OL                48:45 
   12 Ingemar Gard            Söders SOL Tyresö            49:15 
   13 Magnus Cederlöv         Järfälla OK                  50:08 
   14 Lars Öhrman             Söders SOL Tyresö            51:10 
   15 Sofia Persson           Snättringe SK                51:31 
   16 Olof Persson            Snättringe SK                51:32 
   17 Rune Rådeström          Snättringe SK                51:50 
   18 Jesper Hanssson         OK Södertörn                 51:57 
   19 Michael Refors          Järla IF OK                  52:16 
   20 Peter Zetterström       Söders SOL Tyresö            52:55 
   21 Lotta Thureson Giberg   Hellas Orienteringsklubb     52:57 
   22 Emil Hössjer            Haninge SOK                  53:10 
   23 Kerstin Imark           Tullinge SK                  53:24 
   24 Sofia Forsgren          OK Skogsfalken               53:37 
   25 Anders Berntsson        Snättringe SK                53:47 
   26 Stina Andreasson        Gustavsbergs OK              53:51 
   27 Niklas Ingelsson        Gävle OK                     54:20 
   28 Bengt Kärrström         Tullinge SK                  54:22 
   29 Johan Sköld             OK Roslagen                  55:57 
   30 Marita Axelsson         OK Ravinen                   56:01 
   31 Linus Rispling          Tumba-Mälarhöjden OK         56:35 
   32 Göran Hillgren          OK Södertörn                 57:15 
   33 Ola Henriksson          Järla IF OK                  57:31 
   34 Magnus Haraldsson       Gustavsbergs OK              57:47 
   35 Anders Karlsson         Tumba-Mälarhöjden OK         58:23 
   36 Per Ljung               Stockholms OK                59:19 
   37 Paul Noren              OK Södertörn                 59:20 
   38 Mikael Moser            Klubblös                     59:22 
   39 Mats Dahlberg           IFK Kiruna                 1:00:05 
   40 Tomas Glanshed          IFK Enskede                1:01:13 
   41 Anders Kärrström        Tullinge SK                1:01:47 
   42 Leif Carlsson           Skarpnäcks OL              1:02:01 
   43 Lars Segerman           Skarpnäcks OL              1:02:07 
   44 Anders Hedberg          Snättringe SK              1:04:34 
   45 Stellan Fehrnström      Enebybergs IF              1:05:25 
   46 Åke Wansölin            Söders SOL Tyresö          1:06:17 
   47 Niklas Kåvius           Sundbybergs IK             1:07:40 
   48 Torbjörn Tirén          Hellas Orienteringsklubb   1:07:43 
   49 Frida Forsberg          OK Ravinen                 1:07:47 
   50 Per-Erik Carlenius      Rotebro IS                 1:07:53 
   51 Christer Nordström      OK Älvsjö-Örby             1:09:09 
   52 Thomas Lundberg         Mälarö SOK                 1:09:16 
   53 Daniel Bengtsson        Tullinge SK                1:09:56 
   54 Kjell Bengtsson         Tullinge SK                1:14:08 
   55 Claes Andersson         OK Södertörn               1:14:38 
   56 Göran Glanshed          IFK Enskede                1:15:05 
   57 Anders Mellergård       Snättringe SK              1:17:54 
   58 Tomas Holmberg          Tumba-Mälarhöjden OK       1:18:07 
   59 Jan Lindgren            OK Södertörn               1:18:19 
   60 Bo Romson               Hellas Orienteringsklubb   1:19:00 
   61 Jörgen Widlund          Nynäshamns OK              1:19:32 
   62 Martin Eriksson         OK Södertörn               1:22:14 
   63 Mette Petersson         Centrum OK                 1:22:45 
   64 Leif Lundquist          Enebybergs IF              1:23:02 
   65 Anna Lindmark           Skarpnäcks OL              1:26:31 
   66 Claes Andersson         Snättringe SK              1:28:01 
   67 Reine Borgström         Skogsluffarnas OK          1:28:43 
   68 Katarina Svensson       Centrum OK                 1:30:44 
   69 Kalle Högberg           OK Södertörn               1:35:42 
   70 Olle Källbäck           Klubblös                   1:45:38 

      Niklas Wickander        IFK Enskede               Ej godk. 
      Tomas Norlén            Södertälje-Nykvarn        Ej godk. 
      Matz Larsson            Gustavsbergs OK           Ej godk. 
      Lotta Valentin-Larsson  Gustavsbergs OK           Ej godk. 
      David Mellin            Sundbybergs IK            Ej godk. 
      Måns Hellgren           OK Södertörn              Ej godk. 
      Emma Englin             Tumba-Mälarhöjden OK      Ej godk. 
      Johan Nordström         OK Älgen                  Ej godk. 
      Jeanette Enkell         Södertälje-Nykvarn        Ej godk. 
      Mattias Henriksson      Centrum OK                Ej godk. 



Bana C  (92)   4060 m                      

    1 Peter Andersson         Söders SOL Tyresö            35:27 
    2 John Hartley            OK Ravinen                   35:31 
    3 Mathias Myrefelt Norlin Skarpnäcks OL                36:30 
    4 Linda Larsson           Järfälla OK                  36:45 
    5 Alexander Trempoltsev   Moscow                       37:08 
    6 Harald Henriksson       Järla IF OK                  37:34 
    7 Adam Bäckström          Hellas Orienteringsklubb     39:28 
    8 Matts Andersson         OK Ravinen                   41:13 
    9 Stefan Myrefelt         Skarpnäcks OL                41:52 
   10 Bengt Andersson         Söders SOL Tyresö            42:34 
   11 Maxim Kapitonov         Moscow                       42:49 
   12 Sune Sisell             OK Södertörn                 42:57 
   13 Arvid Henriksson        Järla IF OK                  43:22 
   14 Stig Thorsson           Södertälje-Nykvarn           43:49 
   15 Fredrik Morast          Haninge SOK                  44:08 
   15 Joel Mongård            Skogsluffarnas OK            44:08 
   17 Nina Larsson            Söders SOL Tyresö            44:27 
   18 Karin Almgren           Söders SOL Tyresö            44:35 
   19 Alisa Nizhnikova        Moscow                       45:00 
   20 Henrik Morast           Haninge SOK                  45:03 
   21 Nikolay Efimov          Moscow                       45:58 
   22 Rune Carlsson           Sundbybergs IK               46:44 
   23 Valentina Tikhomirova   Moscow                       46:46 
   24 Anders Karlsson         Tullinge SK                  47:11 
   25 Andrey Stephanov        Moscow                       47:52 
   26 Jonathan Lindell        IFK Enskede                  48:20 
   27 Markus Westblad         OK Ravinen                   48:31 
   28 Roland Norell           Söders SOL Tyresö            48:57 
   29 Kjell Holmberg          OK Södertörn                 49:50 
   30 Sven Olov Johansson     Söders SOL Tyresö            49:56 
   31 Börje Pahlén            Söders SOL Tyresö            50:06 
   32 Cecilia Imark           Tullinge SK                  50:21 
   33 Lena Risby              OK Ravinen                   50:32 
   34 Tomas Björelind         Järla IF OK                  52:39 
   35 Göran Johansson         Snättringe SK                52:52 
   36 Oskar Nederheim         Skarpnäcks OL                53:41 
   37 Hans-Erik Persson       Sundbybergs IK               53:45 
   38 Lars Cedérus            Snättringe SK                54:11 
   39 Johan Welin Berg        Södertälje-Nykvarn           54:33 
   40 Elina Sundkvist         Tullinge SK                  54:41 
   41 Lena Sundkvist          Tullinge SK                  54:44 
   42 Bo Hedlund              IFK Enskede                  55:15 
   43 Leif Thorsson           OK Grip                      55:46 
   44 Lars Ågren              Klubblös                     55:50 
   45 Ronny Hedlund           OK Södertörn                 57:11 
   46 Bo Skoog                Tumba-Mälarhöjden OK         58:44 
   47 Gunnar Bramsten         Sundbybergs IK               59:01 
   48 Åsa Linnersjö           Söders SOL Tyresö            59:12 
   49 Lars Nordin             Solna OK                     59:40 
   49 Matilda Lagerholm       Tumba-Mälarhöjden OK         59:40 
   51 Christina Perneby       IFK Lidingö                  59:47 
   52 Pia-Lena Putkonen       Tullinge SK                  59:51 
   53 Eva Molén               Skarpnäcks OL              1:00:07 
   54 Clas Gösta Tärnrot      Tullinge SK                1:01:06 
   55 Håkan Granevi           Tullinge SK                1:01:15 
   56 Göran Larsson           Södertälje-Nykvarn         1:01:40 
   57 Lars Öhman              Fredrikshofs IF            1:01:47 
   58 Kurt Zander             Västerås SK OK             1:02:17 
   59 Ingrid Mattsson         OK Älvsjö-Örby             1:03:34 
   60 Staffan Elmhagen        Söders SOL Tyresö          1:04:24 
   61 Roland Persson          IFK Enskede                1:04:35 
   62 Jan Olof Norén          Järla IF OK                1:04:43 
   63 Anton Tikhomirov        Moscow                     1:06:00 
   64 Tove Lagerberg          OK Södertörn               1:06:07 
   65 Åke Lindroth            Sundbybergs IK             1:07:48 
   66 Magnus Sjöblom          Hellas Orienteringsklubb   1:09:24 
   67 Linnea Carlsson         Skarpnäcks OL              1:12:03 
   68 Stig Gustavsson         Södertälje IF              1:12:10 
   69 Hugo Isgren             IFK Enskede                1:12:16 
   70 Embla Morast            Haninge SOK                1:13:30 
   71 Nils Eklöw              Skogsluffarnas OK          1:14:36 
   72 Tommy Egman             Tumba-Mälarhöjden OK       1:15:03 
   73 Andris Roenbahs         TK IF                      1:15:39 
   74 Aila Halttunen          Haninge SOK                1:20:11 
   75 Magnus Green            Strängnäs-Malmby OL        1:23:27 
   76 Ivan Shcerbakov         Moscow                     1:24:55 
   77 Levin Svedberg          Sundbybergs IK             1:27:15 
   78 Per Ånmark              Tumba-Mälarhöjden OK       1:29:36 
   79 Gunnar Lindholm         Klubblös                   1:34:48 
   80 Johan Sandvall          Skarpnäcks OL              1:40:44 
   81 Lotta Tegnersted        Klubblös                   1:41:05 
   82 Henrik Hellborg         Centrum OK                 1:56:41 

      Ann Sjöberg             Enebybergs IF             Ej godk. 
      Bo Humla                Solna OK                  Ej godk. 
      Tage Sandberg           Bromma-Vällingby SOK      Ej godk. 
      Bengt Mellin            Sundbybergs IK            Ej godk. 
      Olle Forsberg           OK Ravinen                Ej godk. 
      Linnea Engstedt         Tullinge SK               Ej godk. 
      Ingvar Oskarsson        Klubblös                  Ej godk. 
      Erik Forsberg           OK Ravinen                Ej godk. 
      Fredrik Spjut           Järla IF OK               Ej godk. 
      Jonny Nilsson           Snättringe SK             Ej godk. 



Bana D  (76)   3370 m                      

    1 Sören Andersson         Väsby OK                     34:18 
    2 Simon Imark             Tullinge SK                  34:33 
    3 Mattias Perneby         IFK Lidingö                  35:45 
    4 Karl-Erik Bäckström     Hellas Orienteringsklubb     37:10 
    5 EvaLena Ericson         Södertälje-Nykvarn           37:15 
    6 Magdalena Wandevorde    Tullinge SK                  40:34 
    7 Alena Zretina           Moscow                       41:10 
    8 Arne Åhman              OK Klemmingen                43:11 
    9 Tomas Tiren             Hellas Orienteringsklubb     43:24 
   10 Ulf Eskilsson           OK Södertörn                 43:59 
   11 Olof Rudin              Tumba-Mälarhöjden OK         44:08 
   12 Sten Bergstrand         Skogsluffarnas OK            45:45 
   13 Stefan Ladufjäll        Gustavsbergs OK              46:19 
   14 Dagny Tirén             OK Ravinen                   46:42 
   15 Henrik Bruhn            Söders SOL Tyresö            47:30 
   16 Gunilla Häggstrand      Tumba-Mälarhöjden OK         47:43 
   17 Bengt Mattiasson        Södertälje-Nykvarn           47:53 
   18 Hannes Tiren            Hellas Orienteringsklubb     48:01 
   19 Ari Sahlsten            Skarpnäcks OL                48:37 
   20 Ingvar Jansson          Sundbybergs IK               49:47 
   21 Gunnel Granqvist        Nynäshamns OK                49:53 
   22 Karl-Erik Mogren        Stigfinnarna                 50:40 
   23 Kjell Häggstrand        Tumba-Mälarhöjden OK         51:05 
   24 Erik Nygren Wahlin      OK Södertörn                 52:00 
   25 Gunvor Sandberg         Bromma-Vällingby SOK         52:50 
   26 Berit Gustavsson        Södertälje IF                53:08 
   27 Sture Nilsson           Stockholmspolisens IF        53:20 
   28 Alve Vandin             Tumba-Mälarhöjden OK         53:39 
   29 Anna Blomgren           Tullinge SK                  54:51 
   30 Erik Engstedt           Tullinge SK                  55:02 
   31 Bror Wahlberg           Haninge SOK                  55:07 
   32 Göran Roos              Telia                        55:54 
   33 Linda Spjut             Järla IF OK                  56:21 
   34 Lars-Erik Perneby       Tullinge SK                  56:24 
   35 Leif Jehander           Bromma-Vällingby SOK         57:04 
   36 Gunilla Glanshed        IFK Enskede                  57:47 
   37 Ann-Mari Fehrnström     Enebybergs IF                57:48 
   38 Åke Andreasen           Gustavsbergs OK              58:06 
   39 Erik Tedhamre           Snättringe SK                58:12 
   40 Sigrid Blom             Tullinge SK                  58:17 
   41 Kristina Tedhamre       Snättringe SK                58:21 
   42 Anna Tedhamre           Snättringe SK                58:32 
   43 Inger Pahlén            Söders SOL Tyresö            58:58 
   44 Solveig Dillman         Hammarby IF                  59:35 
   45 Britt Ericson           Hammarby IF                  59:46 
   46 Hans Jonsson            Hammarby IF                1:00:12 
   47 Anna Dahlberg           IFK Enskede                1:00:50 
   48 Sonja Sundell           Sundbybergs IK             1:00:59 
   49 Ewert Engstedt          Tullinge SK                1:02:00 
   50 Anders Wigren           Tullinge SK                1:03:13 
   51 Ingrid Graneli          Haninge SOK                1:03:37 
   52 Katarina Holmgren       Skogsluffarnas OK          1:04:54 
   53 Siv Frölund             Haninge SOK                1:05:03 
   54 Birgitta Thunell        IFK Lidingö                1:06:10 
   55 Monica Fröjd            Snättringe SK              1:07:12 
   56 Kerstin Jensen          Klubblös                   1:07:22 
   57 Jan Burell              Vandrarringen              1:10:18 
   58 Vijking Frej            Snättringe SK              1:12:03 
   59 David Jonsson           Hammarby IF                1:12:28 
   60 Georg Ekström           Hellas Orienteringsklubb   1:18:34 
   61 Rolf Löfqvist           Söders SOL Tyresö          1:19:23 
   62 Mats Holmgren           Klubblös                   1:19:34 
   63 Ingmar Tedhamre         Snättringe SK              1:20:25 
   64 Garnert Schindler       Snättringe SK              1:22:20 
   65 Karl-Werner Andersson   Snättringe SK              1:26:25 
   66 Hannu Wennerström       Telia                      1:28:28 
   67 Gerd Wennerström        Telia                      1:28:37 
   68 Fredrik Qvarnström      Klubblös                   1:34:27 
   69 Agnes Björk             Hellas Orienteringsklubb   1:35:32 
   70 Leander Lillhonga       Gamla Karleby IF           1:41:43 
   71 Robert Lillhonga        Gamla Karleby IF           1:41:48 
   72 Lars Lindgren           Skogsluffarnas OK          1:50:01 

      Edda Nilsson            Stockholmspolisens IF     Ej godk. 
      Torsten Lundborg        Hammarby IF               Ej godk. 
      Sergey Garanin          Moscow                    Ej godk. 
      Ylva Nilsson            Snättringe SK             Ej godk. 



Bana E  (47)   2340 m                      

    1 Roland Hansson          Snättringe SK                37:46 
    2 Katarina Sahlsten       Skarpnäcks OL                38:09 
    3 Albin Andersson         OK Ravinen                   40:37 
    4 Tilda Andersson         OK Ravinen                   40:40 
    5 Linus Backlund          OK Södertörn                 42:00 
    6 Viviann Andersson       Snättringe SK                42:28 
    7 Inger Andersson         Söders SOL Tyresö            42:55 
    8 Lennart Stenberg        Stigfinnarna                 44:19 
    8 Barbro Cedérus          Snättringe SK                44:19 
   10 Bror Ihren              Skarpnäcks OL                44:42 
   11 Per-Åke Berg            Stockholms OK                45:10 
   12 Åke Lewander            Skarpnäcks OL                45:13 
   13 Egil Morast             Haninge SOK                  45:18 
   14 Sten Tiderman           Tumba-Mälarhöjden OK         46:19 
   15 Anders Nelin            Telia                        47:59 
   16 Märta Frykholm          Södertälje IF                49:11 
   17 Richard Welander        OK Älvsjö-Örby               49:12 
   18 Ebba-Lisa Flygar        Tullinge SK                  49:46 
   19 Gunvor Granath          Nynäshamns OK                52:49 
   20 Anna Berntsson          Snättringe SK                55:25 
   21 Tilde Backlund          OK Södertörn                 56:45 
   22 Sven Jansson            Snättringe SK                57:18 
   23 Gunnel Junegard         OK Södertörn               1:00:02 
   24 Henry Pettersson        Stigfinnarna               1:00:44 
   25 Yngve Hedberg           Snättringe SK              1:03:27 
   26 Erik-Olov Cloth         Tullinge SK                1:05:29 
   27 Marie-Louise Tummlin    Söders SOL Tyresö          1:06:40 
   28 Elisabet Bengtsson      Tullinge SK                1:06:49 
   29 Christer Grunder        Solna OK                   1:10:02 
   30 Göran Persson           OK Södertörn               1:12:02 
   31 Lars Westling           Hammarby IF                1:13:45 
   32 John Sjöberg            OK Ravinen                 1:21:48 
   33 Mimmi Westblad          OK Ravinen                 1:23:11 
   34 Moa Westblad            OK Ravinen                 1:24:24 
   35 Linn Göransson          OK Ravinen                 1:24:26 
   36 Heidi Bjerkhaug         OK Ravinen                 1:28:29 
   37 Solveig Spångberg       IFK Lidingö                1:33:10 
   38 Margareta Cedvall       Klubblös                   1:35:25 
   39 Kevin Lillhonga         Gamla Karleby IF           2:05:58 

      Viktor Imark            Tullinge SK               Ej godk. 
      Bengt Åhlander          Hammarby IF               Ej godk. 
      Carl-Henrik Stade       Aura                      Ej godk. 
      Sonja Perneby           Tullinge SK               Ej godk. 
      Tomas Sjöberg           Solna OK                  Ej godk. 
      Eva Ekelund             IFK Kiruna                Ej godk. 
      Camilla Levander        OK Södertörn              Ej godk. 
      Jakob Mellin            Sundbybergs IK            Ej godk. 



Bana F  (26)   1850 m                      

    1 Pavel Sapko             Moscow                       16:18 
    2 Emil Enckell            Södertälje-Nykvarn           18:10 
    3 Ivan Isaev              Moscow                       20:08 
    4 Kirill Lepeshenko       Moscow                       20:47 
    5 Nikita Kozheurov        Moscow                       21:35 
    6 Elena Shcherbakova      Moscow                       22:50 
    7 Daniil Kotov            Moscow                       27:44 
    8 Viveka Backman          Tullinge SK                  28:31 
    8 Stina Boräng            Klubblös                     28:31 
   10 Minna Sahlsten          Skarpnäcks OL                30:01 
   11 Hanna Lagerberg         OK Södertörn                 30:58 
   12 Elling Morast           Haninge SOK                  34:13 
   13 Tindra Egman            Tumba-Mälarhöjden OK         34:16 
   14 Helena Falk             Skarpnäcks OL                34:19 
   15 Yury Sysov              Moscow                       34:26 
   16 Annika Svärd            OK Södertörn                 38:05 
   17 Filip WelinBerger       Södertälje-Nykvarn           40:17 
   18 Åsa Sjöblom             Hellas Orienteringsklubb     41:51 
   19 Matilda Jarl            Snättringe SK                54:46 
   20 Elsa Jarl               Snättringe SK                54:48 
   21 Fredrik Weis            Klubblös                     56:19 
   22 Jakob Tedhamre          Snättringe SK                57:55 
   23 Clas Öman               Klubblös                   1:07:12 
   24 Aleksey Tikhomirov      Moscow                     1:17:04 

      Gustav Heldt            Södertälje-Nykvarn        Ej godk. 
      Jonas Engstedt          Tullinge SK               Ej godk.