Natt-KM, SoIK Hellas Orientering

27 april 2010-04-28

Säckatorp (IFK Lidingös klubbstuga)

Banläggare: Fredrik Johansson, IFK Lidingö

 

RESULTAT

 

Bana A/B (6,5 km)

1.              Sergej Osipov                             47.02

2.              Sergey Syslov                             49.25

3.              Alexey Zotov                               49.36

4.              Adam Bäckström                        49.55

5.              Anders Thureson                        50.56

6.              Vidas Armalis                             51.16

7.              Mikael Nyberg                            53.08

8.              Ivan Zuzov                                  54.20

9.              Egor Popov                                 54.26

10.            Sergey Doronin                           55.50

11.            Calle Bohman                             56.18

12.            Egidijus Kukenys                        56.42

13.            Alexander Trempoltsev              59.57

14.            Stanislav Chistyakov                  60.30 (prel)

15.            Timofey Zuzov                            64.35

16.            Claes Ek                                     70.00 (prel)

 

Utg.           Stefan Seo

Utom tävlan (dagsljus): Anton Bordykov

 

Bana C     (5,0 km)

1.              Johan Lindbom                           41.22 (utom tävlan)

2.              Håkan Tärnrot                           55.28

3.              Karl-Erik Bäckström                                  59.18

 

 

Bana D     ( 3,4 km)

1.              Eva Gustavsson                          35.43

2.              Rolf  Skoglund                            36.40

3.              Sverker Tirén                             42.23

4.              Torbjörn Tirén                           49.13

 

 

 

 

Bana A/B (6,5 km) ej KM-status dagsljus, gemensam start

1.              Irina Nyberg                               42.02

2.              Ausrine Kutkaite                        42.10

3.              Aliya Sidtikova                           42.20

4.              Nastia Trubkina                         42.24

5.              Olga Zherdeva                            45.08

6.              Lotta Thureson-Giberg              55.00 (prel)

7.              Vesta Ambrazaite                       65.00