Hellas Påskelitfr 2004-04-09 16:45
SPORTident sträcktiderskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

    Pl Startnr Namn                            Tid                                                                                                                               



H21 ELIT  (47)           12090 m                                        
                                                      1(31)    2(32)    3(33)    4(38)    5(34)    6(35)    7(36)    8(37)    9(39)   10(57)   11(64)  12(108)  13(111)   14(97) 
                                                    15(107)  16(105)   17(85)   18(84)   19(95)  20(121)  21(122)  22(117)  23(115)   24(93)   25(90)   26(83)   27(82)   28(61) 
                                                     29(53)   30(46)   31(42)  32(100)        M                                                                                  

     1      16 Mogensen Allan              1:31:51     1:42     2:47     4:51     6:34    10:03    11:00    12:38    15:04    16:36    20:57    24:14    32:55    34:20    37:29 
               OK Ravinen                              1:42     1:05     2:04     1:43     3:29     0:57     1:38     2:26     1:32     4:21     3:17     8:41     1:25     3:09 
                                                      43:19    44:36    47:32    48:39    52:40  1:00:32  1:03:19  1:06:46  1:11:04  1:14:50  1:16:36  1:17:56  1:19:29  1:22:18 
                                                       5:50     1:17     2:56     1:07     4:01     7:52     2:47     3:27     4:18     3:46     1:46     1:20     1:33     2:49 
                                                    1:26:03  1:27:39     0.00     0.00  1:31:51                                                                                  
                                                       3:45     1:36                       4:12                                                                                  
     2      28 Bellander Martin            1:35:27     1:40     2:49     4:55     5:53     9:08    10:29    12:13    14:53    16:18    21:41    24:48    34:36    36:47    39:48 
               Gustavsbergs IF                         1:40     1:09     2:06     0:58     3:15     1:21     1:44     2:40     1:25     5:23     3:07     9:48     2:11     3:01 
                                                      45:42    47:22    49:40    50:53    55:07  1:03:17  1:06:00  1:10:24  1:14:24  1:18:12  1:19:57  1:21:24  1:22:44  1:25:50 
                                                       5:54     1:40     2:18     1:13     4:14     8:10     2:43     4:24     4:00     3:48     1:45     1:27     1:20     3:06 
                                                    1:29:30  1:31:02     0.00     0.00  1:35:27                                                                                  
                                                       3:40     1:32                       4:25                                                                                  
     3      27 Lindskog Martin             1:37:30     1:33     2:43     4:51     5:42     9:14    10:50    12:35    15:39    17:13    21:48    25:20    36:22    38:40    41:29 
               OK Ravinen                              1:33     1:10     2:08     0:51     3:32     1:36     1:45     3:04     1:34     4:35     3:32    11:02     2:18     2:49 
                                                      47:08    48:43    51:01    52:20    57:10  1:05:53  1:08:47  1:12:22  1:16:19  1:20:06  1:21:55  1:23:15  1:24:39  1:28:05 
                                                       5:39     1:35     2:18     1:19     4:50     8:43     2:54     3:35     3:57     3:47     1:49     1:20     1:24     3:26 
                                                    1:31:39  1:33:06     0.00     0.00  1:37:30                                                                                  
                                                       3:34     1:27                       4:24                                                                                  
     4       4 Olsson Per-Åke              1:41:03     1:43     2:55     5:19     6:13     9:38    11:02    13:03    15:40    17:17    22:23    25:56    38:24    40:02    43:15 
               OK Ravinen                              1:43     1:12     2:24     0:54     3:25     1:24     2:01     2:37     1:37     5:06     3:33    12:28     1:38     3:13 
                                                      48:53    50:34    53:04    54:18    58:19  1:07:18  1:10:15  1:14:03  1:18:34  1:22:44  1:24:39  1:26:12  1:27:57  1:31:09 
                                                       5:38     1:41     2:30     1:14     4:01     8:59     2:57     3:48     4:31     4:10     1:55     1:33     1:45     3:12 
                                                    1:34:58  1:36:24     0.00     0.00  1:41:03                                                                                  
                                                       3:49     1:26                       4:39                                                                                  
     5      35 Frödin Markus               1:43:03     1:42     2:45     5:06     5:57     9:08    10:17    11:57    14:35    16:04    21:48    25:48    35:44    37:33    40:29 
               Sundsvalls OK                           1:42     1:03     2:21     0:51     3:11     1:09     1:40     2:38     1:29     5:44     4:00     9:56     1:49     2:56 
                                                      46:38    48:23    51:47    52:53    58:45  1:07:21  1:10:32  1:15:06  1:19:35  1:23:46  1:25:37  1:27:42  1:29:11  1:32:32 
                                                       6:09     1:45     3:24     1:06     5:52     8:36     3:11     4:34     4:29     4:11     1:51     2:05     1:29     3:21 
                                                    1:36:40  1:38:05  1:40:35  1:42:32  1:43:03                                                                                  
                                                       4:08     1:25     2:30     1:57     0:31                                                                                  
     6       6 Cederlöf Magnus             1:43:14     1:40     2:51     5:06     7:06    10:28    11:42    13:30    16:24    18:11    23:14    26:51    36:48    38:28    42:10 
               Järfälla OK                             1:40     1:11     2:15     2:00     3:22     1:14     1:48     2:54     1:47     5:03     3:37     9:57     1:40     3:42 
                                                      48:17    49:54    52:52    54:07    58:35  1:08:05  1:10:59  1:15:12  1:19:25  1:23:43  1:25:42  1:27:18  1:28:58  1:32:12 
                                                       6:07     1:37     2:58     1:15     4:28     9:30     2:54     4:13     4:13     4:18     1:59     1:36     1:40     3:14 
                                                    1:36:47     0.00     0.00     0.00  1:43:14                                                                                  
                                                       4:35                                6:27                                                                                  
     6       1 Eklöv Johan                 1:43:14     1:39     2:47     5:00     5:51     8:53    10:01    11:56    14:38    16:09    21:17    25:36    37:23    38:56    42:19 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    1:39     1:08     2:13     0:51     3:02     1:08     1:55     2:42     1:31     5:08     4:19    11:47     1:33     3:23 
                                                      48:40    50:14    52:23    53:43    57:48  1:06:23  1:09:47  1:14:17  1:19:29  1:23:45  1:25:53  1:27:25  1:29:07  1:32:35 
                                                       6:21     1:34     2:09     1:20     4:05     8:35     3:24     4:30     5:12     4:16     2:08     1:32     1:42     3:28 
                                                    1:36:47  1:38:19     0.00     0.00  1:43:14                                                                                  
                                                       4:12     1:32                       4:55                                                                                  
     8      43 Jansson Lasse               1:44:52     1:32     7:43     9:40    11:02    13:55    15:12    17:06    19:32    20:59    26:02    29:54    39:29    41:10    45:14 
               Gävle OK                                1:32     6:11     1:57     1:22     2:53     1:17     1:54     2:26     1:27     5:03     3:52     9:35     1:41     4:04 
                                                      51:00    52:28    54:50    55:56  1:00:10  1:09:03  1:12:01  1:16:28  1:21:32  1:25:35  1:27:28  1:29:06  1:30:25  1:33:28 
                                                       5:46     1:28     2:22     1:06     4:14     8:53     2:58     4:27     5:04     4:03     1:53     1:38     1:19     3:03 
                                                    1:37:29  1:39:17     0.00     0.00  1:44:52                                                                                  
                                                       4:01     1:48                       5:35                                                                                  
     9      29 Alm Jonathan                1:45:07     1:49     3:08     5:35     6:42    10:11    12:08    14:01    16:35    18:08    23:24    27:35    38:13    39:53    42:51 
               Järfälla OK                             1:49     1:19     2:27     1:07     3:29     1:57     1:53     2:34     1:33     5:16     4:11    10:38     1:40     2:58 
                                                      49:37    51:13    53:35    54:48    59:40  1:09:45  1:13:09  1:17:20  1:21:32  1:25:40  1:27:35  1:29:10  1:30:49  1:34:10 
                                                       6:46     1:36     2:22     1:13     4:52    10:05     3:24     4:11     4:12     4:08     1:55     1:35     1:39     3:21 
                                                    1:38:34  1:40:28     0.00     0.00  1:45:07                                                                                  
                                                       4:24     1:54                       4:39                                                                                  
    10      17 Sundberg Erik               1:45:35     1:56     3:10     5:21     6:16     9:34    10:35    12:49    16:09    17:39    22:27    26:19    36:58    38:38    42:01 
               Stora Tuna IK                           1:56     1:14     2:11     0:55     3:18     1:01     2:14     3:20     1:30     4:48     3:52    10:39     1:40     3:23 
                                                      48:10    49:34    52:06    53:20    57:52  1:07:22  1:10:54  1:14:56  1:19:25  1:25:04  1:27:11  1:28:41  1:30:39  1:33:45 
                                                       6:09     1:24     2:32     1:14     4:32     9:30     3:32     4:02     4:29     5:39     2:07     1:30     1:58     3:06 
                                                    1:39:19  1:41:01  1:43:18  1:44:58  1:45:35                                                                                  
                                                       5:34     1:42     2:17     1:40     0:37                                                                                  
    11      11 Westbom Jonas               1:46:26     1:46     2:52     5:00     5:48     9:29    10:52    13:00    15:36    17:03    22:05    25:42    37:59    39:33    43:02 
               OK Hammaren                             1:46     1:06     2:08     0:48     3:41     1:23     2:08     2:36     1:27     5:02     3:37    12:17     1:34     3:29 
                                                      49:17    50:52    54:08    55:30    59:51  1:09:19  1:12:12  1:16:52  1:21:45  1:26:22  1:28:42  1:30:18  1:32:05  1:35:31 
                                                       6:15     1:35     3:16     1:22     4:21     9:28     2:53     4:40     4:53     4:37     2:20     1:36     1:47     3:26 
                                                    1:39:35  1:41:29     0.00     0.00  1:46:26                                                                                  
                                                       4:04     1:54                       4:57                                                                                  
    12      20 Hietanen Harry              1:49:23     3:30     4:44     7:10     8:10    11:57    13:08    15:03    17:52    19:33    25:02    29:20    39:54    41:52    45:17 
               Gävle OK                                3:30     1:14     2:26     1:00     3:47     1:11     1:55     2:49     1:41     5:29     4:18    10:34     1:58     3:25 
                                                      51:58    53:33    56:10    57:34  1:02:10  1:12:12  1:14:53  1:19:28  1:25:08  1:29:47  1:31:51  1:33:30  1:35:06  1:38:22 
                                                       6:41     1:35     2:37     1:24     4:36    10:02     2:41     4:35     5:40     4:39     2:04     1:39     1:36     3:16 
                                                    1:42:31  1:44:06     0.00     0.00  1:49:23                                                                                  
                                                       4:09     1:35                       5:17                                                                                  
    13       8 Ohlsson Lars                1:49:32     1:39     2:47     4:52     5:49     9:20    10:30    12:15    14:52    16:25    21:57    25:51    37:10    38:53    42:01 
               Gävle OK                                1:39     1:08     2:05     0:57     3:31     1:10     1:45     2:37     1:33     5:32     3:54    11:19     1:43     3:08 
                                                      49:19    50:41    53:13    54:30    59:22  1:08:49  1:11:45  1:15:55  1:20:28  1:25:50  1:27:51  1:29:40  1:31:22  1:35:08 
                                                       7:18     1:22     2:32     1:17     4:52     9:27     2:56     4:10     4:33     5:22     2:01     1:49     1:42     3:46 
                                                    1:40:39  1:43:08     0.00     0.00  1:49:32                                                                                  
                                                       5:31     2:29                       6:24                                                                                  
    14      37 Sisell Erik                 1:51:30     2:00     3:18     5:33     6:24    10:17    15:26    17:14    19:43    21:17    26:42    30:44    45:54    47:43    51:31 
               Gävle OK                                2:00     1:18     2:15     0:51     3:53     5:09     1:48     2:29     1:34     5:25     4:02    15:10     1:49     3:48 
                                                      58:16    59:52  1:02:11  1:03:22  1:07:54  1:16:35  1:19:11  1:22:59  1:27:17  1:31:22  1:33:18  1:34:44  1:36:32  1:39:55 
                                                       6:45     1:36     2:19     1:11     4:32     8:41     2:36     3:48     4:18     4:05     1:56     1:26     1:48     3:23 
                                                    1:43:58  1:46:00     0.00     0.00  1:51:30                                                                                  
                                                       4:03     2:02                       5:30                                                                                  
    15      15 Asp Martin                  1:52:21     1:49     3:04     5:41     6:55    11:48    12:56    14:48    17:18    18:58    24:22    28:18    38:46    40:35    44:28 
               Täby OK                                 1:49     1:15     2:37     1:14     4:53     1:08     1:52     2:30     1:40     5:24     3:56    10:28     1:49     3:53 
                                                      52:02    53:36    56:34    58:06  1:05:28  1:15:03  1:18:01  1:22:38  1:27:41  1:31:50  1:34:06  1:35:32  1:37:11  1:40:23 
                                                       7:34     1:34     2:58     1:32     7:22     9:35     2:58     4:37     5:03     4:09     2:16     1:26     1:39     3:12 
                                                    1:45:03     0.00     0.00     0.00  1:52:21                                                                                  
                                                       4:40                                7:18                                                                                  
    16      19 Allared Mattias             1:53:29     2:02     3:20     6:35     7:49    11:37    14:59    17:38    20:33    22:35    27:56    32:09    43:01    44:46    47:57 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    2:02     1:18     3:15     1:14     3:48     3:22     2:39     2:55     2:02     5:21     4:13    10:52     1:45     3:11 
                                                      54:33    56:51    59:33  1:01:00  1:05:48  1:14:40  1:18:03  1:23:30  1:28:20  1:32:42  1:34:44  1:36:19  1:37:55  1:41:31 
                                                       6:36     2:18     2:42     1:27     4:48     8:52     3:23     5:27     4:50     4:22     2:02     1:35     1:36     3:36 
                                                    1:46:21  1:48:22  1:51:04  1:52:55  1:53:29                                                                                  
                                                       4:50     2:01     2:42     1:51     0:34                                                                                  
    17      33 Forsberg Lasse              1:54:06     1:53     3:05     5:23     6:21     9:54    11:35    13:32    16:37    18:09    24:11    28:27    40:23    42:18    45:25 
               OK Ravinen                              1:53     1:12     2:18     0:58     3:33     1:41     1:57     3:05     1:32     6:02     4:16    11:56     1:55     3:07 
                                                      52:28    54:09    57:02    58:25  1:03:50  1:14:02  1:17:23  1:22:01  1:27:37  1:32:02  1:34:24  1:36:26  1:38:21  1:42:19 
                                                       7:03     1:41     2:53     1:23     5:25    10:12     3:21     4:38     5:36     4:25     2:22     2:02     1:55     3:58 
                                                    1:46:37     0.00     0.00     0.00  1:54:06                                                                                  
                                                       4:18                                7:29                                                                                  
    18      24 Nyberg Håkan                1:56:07     2:45     8:50    10:59    11:51    15:28    17:49    19:44    25:09    26:48    32:21    36:15    47:09    49:25    52:41 
               IFK Lidingös Skid o OK                  2:45     6:05     2:09     0:52     3:37     2:21     1:55     5:25     1:39     5:33     3:54    10:54     2:16     3:16 
                                                      59:45  1:01:18  1:03:45  1:04:59  1:09:51  1:19:47  1:23:00  1:27:30  1:31:42  1:35:48  1:37:46  1:39:20  1:40:57  1:44:22 
                                                       7:04     1:33     2:27     1:14     4:52     9:56     3:13     4:30     4:12     4:06     1:58     1:34     1:37     3:25 
                                                    1:48:58  1:50:51     0.00     0.00  1:56:07                                                                                  
                                                       4:36     1:53                       5:16                                                                                  
    19      52 Johansson Tommy             1:56:31     1:52     3:19     5:40     6:52    10:19    12:07    14:21    17:01    18:50    24:38    29:32    40:53    42:56    47:21 
               Järfälla OK                             1:52     1:27     2:21     1:12     3:27     1:48     2:14     2:40     1:49     5:48     4:54    11:21     2:03     4:25 
                                                      54:33    56:07    59:04  1:00:27  1:05:43  1:16:28  1:19:57  1:25:57  1:31:11  1:35:45  1:38:00  1:39:40  1:41:14  1:44:51 
                                                       7:12     1:34     2:57     1:23     5:16    10:45     3:29     6:00     5:14     4:34     2:15     1:40     1:34     3:37 
                                                    1:49:22  1:51:19     0.00     0.00  1:56:31                                                                                  
                                                       4:31     1:57                       5:12                                                                                  
    20       5 Melin Gunnar                1:57:34     1:47     3:11     5:37     6:46    10:06    11:28    13:53    16:53    18:44    24:25    28:43    40:52    43:11    47:36 
               Sundbybergs IK                          1:47     1:24     2:26     1:09     3:20     1:22     2:25     3:00     1:51     5:41     4:18    12:09     2:19     4:25 
                                                      57:07    58:57  1:02:18  1:03:48  1:08:33  1:18:27  1:21:30  1:26:54  1:32:00  1:36:32  1:38:49  1:40:30  1:42:10  1:45:44 
                                                       9:31     1:50     3:21     1:30     4:45     9:54     3:03     5:24     5:06     4:32     2:17     1:41     1:40     3:34 
                                                    1:50:14  1:52:28     0.00     0.00  1:57:34                                                                                  
                                                       4:30     2:14                       5:06                                                                                  
    21       9 Thurén Magnus               1:58:05     2:02     3:21     5:44     7:20    11:24    13:31    19:13    21:54    23:31    28:40    32:13    44:39    48:24    51:46 
               IK Hakarpspojkarna                      2:02     1:19     2:23     1:36     4:04     2:07     5:42     2:41     1:37     5:09     3:33    12:26     3:45     3:22 
                                                      58:21    59:57  1:02:16  1:03:39  1:08:10  1:18:01  1:22:23  1:26:32  1:31:20  1:36:00  1:39:05  1:40:36  1:42:18  1:46:02 
                                                       6:35     1:36     2:19     1:23     4:31     9:51     4:22     4:09     4:48     4:40     3:05     1:31     1:42     3:44 
                                                    1:50:45     0.00     0.00     0.00  1:58:05                                                                                  
                                                       4:43                                7:20                                                                                  
    22      32 Axling Anders               2:00:56     1:52     3:17     5:47     6:48    10:05    12:10    14:27    17:11    19:01    24:28    28:41    40:48    42:45    47:20 
               Södertälje-Nykvar                       1:52     1:25     2:30     1:01     3:17     2:05     2:17     2:44     1:50     5:27     4:13    12:07     1:57     4:35 
                                                    1:00:16  1:01:38  1:04:42  1:05:59  1:11:24  1:21:55  1:25:43  1:29:59  1:35:39  1:40:45  1:43:02  1:44:46  1:46:38  1:50:05 
                                                      12:56     1:22     3:04     1:17     5:25    10:31     3:48     4:16     5:40     5:06     2:17     1:44     1:52     3:27 
                                                    1:54:19  1:56:15     0.00     0.00  2:00:56                                                                                  
                                                       4:14     1:56                       4:41                                                                                  
    23      53 Malm Nils                   2:01:52     2:32     4:50     7:17     8:28    12:37    13:57    15:48    20:09    22:09    29:48    34:08    45:20    47:35    51:13 
               IFK Lidingös Skid o OK                  2:32     2:18     2:27     1:11     4:09     1:20     1:51     4:21     2:00     7:39     4:20    11:12     2:15     3:38 
                                                      57:14    59:21  1:01:58  1:03:19  1:08:02  1:18:15  1:24:01  1:29:50  1:35:03  1:39:44  1:42:18  1:43:52  1:45:28  1:48:56 
                                                       6:01     2:07     2:37     1:21     4:43    10:13     5:46     5:49     5:13     4:41     2:34     1:34     1:36     3:28 
                                                    1:53:10  1:56:18     0.00     0.00  2:01:52                                                                                  
                                                       4:14     3:08                       5:34                                                                                  
    24      56 Hedin Gustav                2:02:16     2:11     3:29     5:56     7:05    10:46    12:55    14:57    17:46    19:42    25:17    29:27    40:58    42:58    47:24 
               Södertälje-Nykvar                       2:11     1:18     2:27     1:09     3:41     2:09     2:02     2:49     1:56     5:35     4:10    11:31     2:00     4:26 
                                                      55:06    56:55    59:56  1:01:18  1:07:43  1:17:56  1:21:31  1:27:12  1:33:28  1:38:27  1:40:51  1:42:46  1:44:42  1:48:49 
                                                       7:42     1:49     3:01     1:22     6:25    10:13     3:35     5:41     6:16     4:59     2:24     1:55     1:56     4:07 
                                                    1:54:14  1:56:10     0.00     0.00  2:02:16                                                                                  
                                                       5:25     1:56                       6:06                                                                                  
    25      39 Berggrund Mattias           2:04:59     2:33     4:00     6:52     7:48    13:16    18:19    20:19    23:10    25:11    31:02    35:06    46:59    48:34    52:36 
               OK Ravinen                              2:33     1:27     2:52     0:56     5:28     5:03     2:00     2:51     2:01     5:51     4:04    11:53     1:35     4:02 
                                                    1:00:22  1:02:11  1:04:55  1:06:22  1:11:45  1:22:53  1:26:57  1:33:04  1:38:11  1:43:10  1:46:00  1:47:37  1:49:07  1:52:29 
                                                       7:46     1:49     2:44     1:27     5:23    11:08     4:04     6:07     5:07     4:59     2:50     1:37     1:30     3:22 
                                                    1:56:55  1:58:45  2:02:19  2:04:26  2:04:59             11:50                                                                
                                                       4:26     1:50     3:34     2:07     0:33               *35                                                                
    26       3 Björklund Johan             2:09:49     2:38     4:01     6:27     7:27    17:00    18:21    20:41    23:37    25:23    31:58    37:03    49:30    51:41    55:57 
               Västerbergslagens OL                    2:38     1:23     2:26     1:00     9:33     1:21     2:20     2:56     1:46     6:35     5:05    12:27     2:11     4:16 
                                                    1:04:19  1:07:41  1:10:57  1:12:15  1:18:14  1:29:00  1:34:30  1:38:37  1:43:55  1:48:42  1:51:10  1:52:43  1:54:20  1:57:57 
                                                       8:22     3:22     3:16     1:18     5:59    10:46     5:30     4:07     5:18     4:47     2:28     1:33     1:37     3:37 
                                                    2:02:40  2:04:36     0.00     0.00  2:09:49                                                                                  
                                                       4:43     1:56                       5:13                                                                                  
    27      31 Hejdenberg Richard          2:09:57     1:56     3:07     5:16     6:51    10:08    12:19    14:06    16:20    18:11    24:05    28:35    39:40    41:50    44:53 
               Gävle OK                                1:56     1:11     2:09     1:35     3:17     2:11     1:47     2:14     1:51     5:54     4:30    11:05     2:10     3:03 
                                                      51:55    53:34    57:32    58:53  1:04:31  1:21:00  1:25:09  1:30:42  1:37:48  1:44:13  1:46:40  1:48:41  1:50:33  1:55:05 
                                                       7:02     1:39     3:58     1:21     5:38    16:29     4:09     5:33     7:06     6:25     2:27     2:01     1:52     4:32 
                                                    2:01:13     0.00     0.00     0.00  2:09:57                                                                                  
                                                       6:08                                8:44                                                                                  
    28      55 Delic Petar                 2:26:08     2:21     7:23     9:39    11:47    15:00    16:15    18:15    21:15    23:30    30:12    35:30    50:32    52:16    56:37 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    2:21     5:02     2:16     2:08     3:13     1:15     2:00     3:00     2:15     6:42     5:18    15:02     1:44     4:21 
                                                    1:04:29  1:06:13  1:09:42  1:11:35  1:19:09  1:30:25  1:39:28  1:42:59  1:47:49  1:52:34  1:54:52  1:56:36  1:58:47  2:03:22 
                                                       7:52     1:44     3:29     1:53     7:34    11:16     9:03     3:31     4:50     4:45     2:18     1:44     2:11     4:35 
                                                    2:15:59  2:18:32     0.00     0.00  2:26:08                                                                                  
                                                      12:37     2:33                       7:36                                                                                  
    29      49 Konst Frode                 2:27:05     2:31     4:00     7:09     8:40    13:56    15:15    17:24    20:50    22:41    28:47    33:59    47:53    50:19    54:51 
               IL Tyrving                              2:31     1:29     3:09     1:31     5:16     1:19     2:09     3:26     1:51     6:06     5:12    13:54     2:26     4:32 
                                                    1:04:22  1:07:57  1:11:26  1:13:12  1:20:40  1:35:53  1:39:43  1:47:02  1:52:51  1:58:31  2:01:29  2:05:21  2:07:54  2:12:28 
                                                       9:31     3:35     3:29     1:46     7:28    15:13     3:50     7:19     5:49     5:40     2:58     3:52     2:33     4:34 
                                                    2:17:48  2:19:58     0.00     0.00  2:27:05                                                                                  
                                                       5:20     2:10                       7:07                                                                                  

            14 Ingelsson Niklas           Ej godk.     2:02     3:57     6:53     8:15    12:47    17:18    19:42    22:14    23:48    28:41    33:01    51:55    53:54    58:01 
               Gävle OK                                2:02     1:55     2:56     1:22     4:32     4:31     2:24     2:32     1:34     4:53     4:20    18:54     1:59     4:07 
                                                    1:04:39  1:06:42  1:09:43  1:11:07  1:15:58    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
                                                       6:38     2:03     3:01     1:24     4:51                                                                                  
                                                      -----    -----    -----  1:43:31  1:44:13                                                                                  
                                                                                 27:33     0:42                                                                                  
            38 Stenberg Lars-Göran        Ej godk.     1:50     3:06     5:41     6:45    20:36    22:02    24:05    26:46    28:20    33:41    38:05    49:12    50:36    58:55 
               Hammarby IF OF                          1:50     1:16     2:35     1:04    13:51     1:26     2:03     2:41     1:34     5:21     4:24    11:07     1:24     8:19 
                                                    1:06:02  1:07:26    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
                                                       7:07     1:24                                                                                                             
                                                      -----    -----    -----    -----  1:23:06             13:37                                                                
                                                                                          15:40               *35                                                                
            22 Klevegård Markus           Ej godk.     2:38     3:57     6:29     7:25    12:17    14:15    16:30    19:09    20:48    26:15    30:24    40:25    42:14    45:09 
               IF Thor                                 2:38     1:19     2:32     0:56     4:52     1:58     2:15     2:39     1:39     5:27     4:09    10:01     1:49     2:55 
                                                      52:08    53:45    56:31    57:44  1:06:30  1:16:00  1:19:11  1:26:25  1:32:59    -----    -----    -----    -----    ----- 
                                                       6:59     1:37     2:46     1:13     8:46     9:30     3:11     7:14     6:34                                              
                                                      -----    -----    -----  1:50:41  1:51:23                                                                                  
                                                                                 17:42     0:42                                                                                  
            45 Lind Ola                   Ej godk.     2:52     4:08     6:28     7:25    12:20    13:48    15:45    18:28    20:08    26:10    30:10    41:53    43:58    49:22 
               IF Thor                                 2:52     1:16     2:20     0:57     4:55     1:28     1:57     2:43     1:40     6:02     4:00    11:43     2:05     5:24 
                                                      -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
                                                                                                                                                                                 
                                                      -----    -----    -----  1:12:15  1:12:57                                                                                  
                                                                                 22:53     0:42                                                                                  
             7 Balck Mattias              Ej godk.     1:32     2:35     4:58     5:58    11:47    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               IFK Lidingös Skid o OK                  1:32     1:03     2:23     1:00     5:49                                                                                  
                                                      -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
                                                                                                                                                                                 
                                                      -----    -----    -----    30:08    30:44                                                                                  
                                                                                 18:21     0:36                                                                                  
            42 Öjebo Ulf                  Ej godk.     1:42     3:15     6:06     7:13    13:22    14:27    16:14    18:43    20:17    25:51    -----    -----    -----    ----- 
               IFK Lidingös Skid o OK                  1:42     1:33     2:51     1:07     6:09     1:05     1:47     2:29     1:34     5:34                                     
                                                      -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    35:26 
                                                                                                                                                                            9:35 
                                                      44:47    47:53    -----    50:14    51:05                                                                                  
                                                       9:21     3:06              2:21     0:51                                                                                  
            21 Wrahme Björn               Ej godk.     2:08     6:04     8:34     9:27    14:29    15:31    17:30    20:00    21:33    28:00    31:55    42:32    44:06    47:11 
               IFK Moras OK                            2:08     3:56     2:30     0:53     5:02     1:02     1:59     2:30     1:33     6:27     3:55    10:37     1:34     3:05 
                                                      54:05    55:36    58:27    59:34  1:09:35    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
                                                       6:54     1:31     2:51     1:07    10:01                                                                                  
                                                      -----    -----    -----  1:26:43  1:27:34                                                                                  
                                                                                 17:08     0:51                                                                                  
            26 Adolfsson Markus           Ej godk.     1:46     3:07     5:23     6:21    10:54    12:48    14:28    20:54    22:27    28:28    32:12    44:51    46:41    50:44 
               Linköpings OK                           1:46     1:21     2:16     0:58     4:33     1:54     1:40     6:26     1:33     6:01     3:44    12:39     1:50     4:03 
                                                      -----  1:00:19  1:03:25  1:04:46  1:09:38  1:19:11  1:22:19  1:28:25  1:33:11  1:37:40  1:39:34  1:41:10  1:42:53    ----- 
                                                                9:35     3:06     1:21     4:52     9:33     3:08     6:06     4:46     4:29     1:54     1:36     1:43          
                                                    1:51:39  1:53:35  1:55:50     0.00  1:58:09                                                                                  
                                                       8:46     1:56     2:15              2:19                                                                                  
            50 Hansen Christian           Ej godk.     1:41     2:51     4:49     6:55    11:46    12:59    14:39    18:42    20:32    -----    -----    -----    -----    ----- 
               OK Ravinen                              1:41     1:10     1:58     2:06     4:51     1:13     1:40     4:03     1:50                                              
                                                      -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
                                                                                                                                                                                 
                                                      29:01    31:07    34:09    37:06    37:53                                                                                  
                                                       8:29     2:06     3:02     2:57     0:47                                                                                  
            34 Blom Patrik                Ej godk.     1:51     9:01    11:23    12:10    18:20    22:28    24:23    26:30    27:57    36:06    40:35    -----    -----    ----- 
               Rehns BK                                1:51     7:10     2:22     0:47     6:10     4:08     1:55     2:07     1:27     8:09     4:29                            
                                                      -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
                                                                                                                                                                                 
                                                      -----    47:16    49:40    51:07    51:38                                                                                  
                                                                6:41     2:24     1:27     0:31                                                                                  
            12 Lundgren Martin            Ej godk.     1:49     3:02     5:24     6:23    11:28    13:04    14:54    18:02    19:47    26:13    30:06    40:42    42:18    45:42 
               Sundsvalls OK                           1:49     1:13     2:22     0:59     5:05     1:36     1:50     3:08     1:45     6:26     3:53    10:36     1:36     3:24 
                                                      52:34    54:02    56:21    57:35  1:03:47  1:14:27  1:18:32  1:25:05  1:29:35    -----    -----    -----    -----    ----- 
                                                       6:52     1:28     2:19     1:14     6:12    10:40     4:05     6:33     4:30                                              
                                                      -----    -----    -----    -----                                                                                           
                                                                                                                                                                                 
            23 Hammarberg Martin          Ej godk.     1:41     8:34    10:59    12:28    16:13    17:43    19:34    22:26    24:16    30:52    35:06    51:46    53:58    57:21 
               Sundsvalls OK                           1:41     6:53     2:25     1:29     3:45     1:30     1:51     2:52     1:50     6:36     4:14    16:40     2:12     3:23 
                                                      -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----  1:02:19  1:04:45  1:06:29  1:08:32  1:13:11 
                                                                                                                                        4:58     2:26     1:44     2:03     4:39 
                                                    1:18:52  1:21:31  1:24:34  1:26:45  1:27:28                                                                                  
                                                       5:41     2:39     3:03     2:11     0:43                                                                                  
            40 Ek Per                     Ej godk.    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               Söders SOL Tyresö                                                                                                                                                 
                                                      -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
                                                                                                                                                                                 
                                                      -----    -----    -----    -----  1:08:26                                                                                  
                                                                                        1:08:26                                                                                  
            41 Persson Henrik             Ej godk.     1:51     3:06     5:33     6:26    14:48    16:01    17:54    20:38    22:28    -----    -----    -----    -----    ----- 
               Tullinge SK                             1:51     1:15     2:27     0:53     8:22     1:13     1:53     2:44     1:50                                              
                                                      46:47    48:09    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
                                                      24:19     1:22                                                                                                             
                                                      -----    -----    -----  1:11:40  1:18:38             38:37  1:11:59                                                       
                                                                                 23:31     6:58               *82     *100                                                       
            36 Samuelsson Per             Ej godk.     2:38     3:54     7:15     8:11    13:32    17:22    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    2:38     1:16     3:21     0:56     5:21     3:50                                                                         
                                                      -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
                                                                                                                                                                                 
                                                      -----    -----    -----    -----                                                                                           
                                                                                                                                                                                 
            47 Lyytikänen Mika            Ej godk.     9:08    11:46    14:52    16:09    20:53    23:01    25:32    29:25    32:44    40:58    47:36  1:03:50  1:08:19  1:13:02 
               Paimion Rasti                           9:08     2:38     3:06     1:17     4:44     2:08     2:31     3:53     3:19     8:14     6:38    16:14     4:29     4:43 
                                                    1:22:37  1:25:30  1:29:51  1:31:40  1:40:01    -----    -----    -----    -----    -----  1:42:31  1:45:00  1:46:58  1:51:11 
                                                       9:35     2:53     4:21     1:49     8:21                                                  2:30     2:29     1:58     4:13 
                                                    1:56:38  1:58:41  2:01:52  2:04:03  2:04:49                                                                                  
                                                       5:27     2:03     3:11     2:11     0:46                                                                                  
            10 Pospisil Vitek             Ej godk.     1:46     3:17     5:36     6:31     9:34    11:27    17:18    20:12    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               OK Ravinen                              1:46     1:31     2:19     0:55     3:03     1:53     5:51     2:54                                                       
                                                      -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
                                                                                                                                                                                 
                                                      -----    -----    -----    -----  1:19:00             35:02                                                                
                                                                                          58:48               *36                                                                
            54 Kaisajuntti Linus          Ej godk.     1:46     5:12     7:30     9:56    16:51    19:43    22:04    25:45    27:36    34:22    39:54    52:42    55:35    59:10 
               IFK Lidingös Skid o OK                  1:46     3:26     2:18     2:26     6:55     2:52     2:21     3:41     1:51     6:46     5:32    12:48     2:53     3:35 
                                                    1:07:46  1:10:33    -----    -----  1:13:18    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----  1:38:03  1:42:39 
                                                       8:36     2:47                       2:45                                                                   24:45     4:36 
                                                      -----  1:47:34  1:51:09  1:53:53  1:54:46                                                                                  
                                                                4:55     3:35     2:44     0:53                                                                                  



H20 ELIT  (10)           9070 m                                         
                                                      1(32)    2(36)    3(38)    4(37)    5(39)    6(57)    7(71)   8(110)   9(111)   10(97)  11(113)  12(121)  13(122)  14(117) 
                                                    15(116)   16(99)   17(83)   18(82)   19(61)   20(53)   21(46)   22(42)  23(100)        M                                     

     1     153 Krepsta Simonas             1:09:55     3:25     5:10     7:07     8:52    10:18    14:53    19:05    26:55    28:22    30:58    33:02    37:53    40:50    44:53 
               IFK Moras OK                            3:25     1:45     1:57     1:45     1:26     4:35     4:12     7:50     1:27     2:36     2:04     4:51     2:57     4:03 
                                                      50:24    55:02    56:51    58:22  1:00:57  1:04:35  1:05:59  1:07:52  1:09:28  1:09:55                                     
                                                       5:31     4:38     1:49     1:31     2:35     3:38     1:24     1:53     1:36     0:27                                     
     2     823 Lindahl Johan               1:11:35     2:09     3:37     5:24     7:05     8:35    13:23    17:24    26:01    27:27    31:42    33:52    38:57    42:38    46:53 
               Täby OK                                 2:09     1:28     1:47     1:41     1:30     4:48     4:01     8:37     1:26     4:15     2:10     5:05     3:41     4:15 
                                                      51:15    55:46    57:48    59:08  1:02:05  1:05:42  1:07:18  1:09:30  1:11:03  1:11:35                                     
                                                       4:22     4:31     2:02     1:20     2:57     3:37     1:36     2:12     1:33     0:32                                     
     3     824 Fredriksson John            1:12:35     1:54     3:38     5:38     7:29     8:52    13:47    18:24    26:58    28:00    31:00    33:03    38:49    42:08    45:41 
               Täby OK                                 1:54     1:44     2:00     1:51     1:23     4:55     4:37     8:34     1:02     3:00     2:03     5:46     3:19     3:33 
                                                      50:06    54:51    58:17    59:54  1:02:53  1:06:33  1:08:03  1:10:25  1:12:05  1:12:35                                     
                                                       4:25     4:45     3:26     1:37     2:59     3:40     1:30     2:22     1:40     0:30                                     
     4     157 Johansson Martin            1:12:48     2:22     4:13     6:16     7:58     9:33    14:02    18:33    29:30    30:30    33:32    35:43    40:47    43:49    47:34 
               IFK Moras OK                            2:22     1:51     2:03     1:42     1:35     4:29     4:31    10:57     1:00     3:02     2:11     5:04     3:02     3:45 
                                                      51:50    56:14    58:35  1:00:03  1:03:01  1:06:49  1:08:30  1:10:50  1:12:22  1:12:48             27:20                   
                                                       4:16     4:24     2:21     1:28     2:58     3:48     1:41     2:20     1:32     0:26              *108                   
     5     814 Bäckström Jonas             1:25:00     3:57     5:34     7:22     9:43    11:31    17:07    22:34    31:41    32:48    37:06    39:32    45:46    49:02    53:30 
               Sundsvalls OK                           3:57     1:37     1:48     2:21     1:48     5:36     5:27     9:07     1:07     4:18     2:26     6:14     3:16     4:28 
                                                      59:05  1:03:48  1:06:37  1:08:18  1:11:53  1:17:45  1:20:03  1:22:55  1:24:29  1:25:00                                     
                                                       5:35     4:43     2:49     1:41     3:35     5:52     2:18     2:52     1:34     0:31                                     
     6     152 von Rosen Philip            1:25:13     2:35     6:50     9:48    11:56    13:45    19:40    24:44    36:08    37:14    41:43    44:03    51:09    53:54    57:43 
               Bromma-Vällingby SOK                    2:35     4:15     2:58     2:08     1:49     5:55     5:04    11:24     1:06     4:29     2:20     7:06     2:45     3:49 
                                                    1:02:24  1:07:10  1:09:16  1:11:06  1:14:24  1:18:45  1:20:34  1:23:00  1:24:40  1:25:13                                     
                                                       4:41     4:46     2:06     1:50     3:18     4:21     1:49     2:26     1:40     0:33                                     
     7     155 Fogeby Tobias               1:33:27     1:55     3:43     5:48     9:39    11:32    17:31    23:04    33:34    34:36    37:41    39:56    49:21    53:42    59:10 
               Rehns BK                                1:55     1:48     2:05     3:51     1:53     5:59     5:33    10:30     1:02     3:05     2:15     9:25     4:21     5:28 
                                                    1:07:21  1:12:57  1:15:16  1:16:55  1:21:14  1:26:29  1:28:21  1:31:13  1:32:54  1:33:27                                     
                                                       8:11     5:36     2:19     1:39     4:19     5:15     1:52     2:52     1:41     0:33                                     
     8     158 Karlsson Magnus             1:34:13     2:17     4:19     6:28     8:43    10:31    16:33    22:02    32:58    34:21    38:29    41:48    49:15    53:08    59:37 
               Södertälje-Nykvar                       2:17     2:02     2:09     2:15     1:48     6:02     5:29    10:56     1:23     4:08     3:19     7:27     3:53     6:29 
                                                    1:05:23  1:11:21  1:14:03  1:16:51  1:20:28  1:26:11  1:28:11  1:31:54  1:33:43  1:34:13                                     
                                                       5:46     5:58     2:42     2:48     3:37     5:43     2:00     3:43     1:49     0:30                                     
     9     156 Wiklund Henrik              1:58:55     6:46     8:27    10:21    12:23    14:06    19:35    39:39    50:38    51:45    55:42    58:09  1:05:14  1:08:36  1:16:05 
               Bromma-Vällingby SOK                    6:46     1:41     1:54     2:02     1:43     5:29    20:04    10:59     1:07     3:57     2:27     7:05     3:22     7:29 
                                                    1:22:48  1:29:39  1:36:53  1:39:08  1:43:39  1:48:49  1:50:48  1:55:56  1:58:08  1:58:55                                     
                                                       6:43     6:51     7:14     2:15     4:31     5:10     1:59     5:08     2:12     0:47                                     
    10     154 Johnsson Tomas              2:36:36     2:16     5:55     7:56    10:58    12:53    24:30    30:44  1:01:09  1:02:22  1:08:05  1:11:30  1:20:18  1:36:41  1:43:58 
               Sundsvalls OK                           2:16     3:39     2:01     3:02     1:55    11:37     6:14    30:25     1:13     5:43     3:25     8:48    16:23     7:17 
                                                    1:54:30  2:03:45  2:09:32  2:11:25  2:16:36  2:26:00  2:29:32  2:33:13  2:35:48  2:36:36           1:27:57                   
                                                      10:32     9:15     5:47     1:53     5:11     9:24     3:32     3:41     2:35     0:48              *123                   



H18 ELIT  (12)           7400 m                                         
                                                      1(71)    2(93)    3(92)   4(108)   5(111)    6(97)   7(113)   8(116)   9(124)  10(122)  11(117)  12(114)  13(104)   14(83) 
                                                     15(82)   16(58)   17(53)   18(46)   19(42)  20(100)        M                                                                

     1     165 Johansson Lars              1:14:14     2:33     7:12     9:21    15:56    18:50    22:19    24:59    27:13    33:54    36:42    41:23    45:45    51:36    55:26 
               IFK Moras OK                            2:33     4:39     2:09     6:35     2:54     3:29     2:40     2:14     6:41     2:48     4:41     4:22     5:51     3:50 
                                                      58:35  1:02:52  1:06:31  1:08:36  1:11:43  1:13:37  1:14:14                                                                
                                                       3:09     4:17     3:39     2:05     3:07     1:54     0:37                                                                
     2     173 Perret Daniel               1:15:08     2:28     7:20     9:28    14:57    16:46    21:34    23:55    27:22    34:02    36:55    42:01    48:14    53:34    57:38 
               IFK Moras OK                            2:28     4:52     2:08     5:29     1:49     4:48     2:21     3:27     6:40     2:53     5:06     6:13     5:20     4:04 
                                                      59:42  1:03:43  1:08:15  1:10:32  1:12:51  1:14:38  1:15:08             26:08                                              
                                                       2:04     4:01     4:32     2:17     2:19     1:47     0:30              *115                                              
     3     164 Ericsson Joel               1:19:13     2:23     8:05     9:58    16:06    18:14    23:38    26:24    28:53    35:06    41:44    45:56    52:15    57:01  1:00:39 
               Haninge SOK                             2:23     5:42     1:53     6:08     2:08     5:24     2:46     2:29     6:13     6:38     4:12     6:19     4:46     3:38 
                                                    1:02:17  1:06:58  1:10:55  1:13:12  1:16:20  1:18:40  1:19:13                                                                
                                                       1:38     4:41     3:57     2:17     3:08     2:20     0:33                                                                
     4     161 Olofsson Pär                1:24:57     2:23     7:15     9:10    14:50    18:16    22:13    24:30    29:05    37:33    40:35    45:35    50:02    59:43  1:08:50 
               Rehns BK                                2:23     4:52     1:55     5:40     3:26     3:57     2:17     4:35     8:28     3:02     5:00     4:27     9:41     9:07 
                                                    1:10:23  1:14:24  1:17:51  1:20:36  1:22:44  1:24:26  1:24:57             39:53                                              
                                                       1:33     4:01     3:27     2:45     2:08     1:42     0:31              *123                                              
     5     172 Roze Renars                 1:25:33     4:18     9:17    11:41    22:10    25:07    30:18    33:33    35:52    43:01    46:00    52:14    56:45  1:02:35  1:07:28 
               Rehns BK                                4:18     4:59     2:24    10:29     2:57     5:11     3:15     2:19     7:09     2:59     6:14     4:31     5:50     4:53 
                                                    1:09:32  1:13:38  1:18:11  1:20:40  1:23:06  1:25:03  1:25:33                                                                
                                                       2:04     4:06     4:33     2:29     2:26     1:57     0:30                                                                
     6     163 Stenfalk Joel               1:25:53     3:17     9:09    11:08    18:27    20:45    25:35    28:27    31:10    41:22    43:46    49:47    55:30  1:01:32  1:05:36 
               Täby OK                                 3:17     5:52     1:59     7:19     2:18     4:50     2:52     2:43    10:12     2:24     6:01     5:43     6:02     4:04 
                                                    1:07:29  1:12:57  1:17:16  1:19:10  1:23:34  1:25:22  1:25:53                                                                
                                                       1:53     5:28     4:19     1:54     4:24     1:48     0:31                                                                
     7     169 Falk Jesper                 1:45:59     3:05     9:44    12:46    23:18    25:10    31:29    35:06    38:20    48:09    51:55    58:55  1:05:38  1:14:14  1:18:29 
               Haninge SOK                             3:05     6:39     3:02    10:32     1:52     6:19     3:37     3:14     9:49     3:46     7:00     6:43     8:36     4:15 
                                                    1:21:13  1:31:30  1:36:48  1:39:17  1:43:12  1:45:20  1:45:59                                                                
                                                       2:44    10:17     5:18     2:29     3:55     2:08     0:39                                                                

           160 Tarandi Anders             Ej godk.     2:31     7:21     9:11    22:57    24:28    30:13    32:39    35:41    43:02    48:59    -----    -----    -----    ----- 
               IFK Lidingös Skid o OK                  2:31     4:50     1:50    13:46     1:31     5:45     2:26     3:02     7:21     5:57                                     
                                                    1:03:06    -----    -----    -----    -----  1:13:24  1:14:15                                                                
                                                      14:07                                        10:18     0:51                                                                
           170 Argårds Andreas            Ej godk.     3:10     9:38    12:01    21:12    22:55    28:32    32:20    36:25    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               IFK Moras OK                            3:10     6:28     2:23     9:11     1:43     5:37     3:48     4:05                                                       
                                                      -----    -----    -----    -----    -----  1:02:31  1:03:26                                                                
                                                                                                   26:06     0:55                                                                
           168 Lagerstrand Johan          Ej godk.     8:14    15:34    19:40    30:48    33:16    39:32    42:46    45:57  1:00:12    -----  1:07:09    -----    -----    ----- 
               Rotebro IS                              8:14     7:20     4:06    11:08     2:28     6:16     3:14     3:11    14:15              6:57                            
                                                      -----    -----    -----  1:31:24    -----  1:34:15  1:34:50                                                                
                                                                                 24:15              2:51     0:35                                                                
           166 Norell Viktor              Ej godk.     2:29     8:16    10:24    16:17    18:19    21:35    24:27    30:59    39:14    42:58    47:28    -----    -----    ----- 
               Söders SOL Tyresö                       2:29     5:47     2:08     5:53     2:02     3:16     2:52     6:32     8:15     3:44     4:30                            
                                                      -----    -----    -----    -----    -----  1:23:04  1:23:47                                                                
                                                                                                   35:36     0:43                                                                
           171 Westerlund Robin           Ej godk.     2:18     7:48    10:11    22:04    23:37    27:39    30:44    33:19    40:23    43:57    49:10  1:01:45  1:07:04  1:12:11 
               Täby OK                                 2:18     5:30     2:23    11:53     1:33     4:02     3:05     2:35     7:04     3:34     5:13    12:35     5:19     5:07 
                                                    1:15:48  1:22:40  1:32:08  1:34:26    -----  1:38:16  1:38:53                                                                
                                                       3:37     6:52     9:28     2:18              3:50     0:37                                                                



D21 ELIT  (17)           7070 m                                         
                                                      1(32)    2(33)    3(34)    4(35)    5(36)    6(38)    7(39)    8(64)    9(92)   10(97)  11(113)   12(95)   13(99)   14(83) 
                                                     15(82)   16(53)   17(46)  18(100)        M                                                                                  

     1      78 Karlberg Lina                 59:35     2:31     5:11     9:33    11:02    13:00    14:59    16:42    24:26    30:42    33:34    36:04    43:35    44:47    46:44 
               Tullinge SK                             2:31     2:40     4:22     1:29     1:58     1:59     1:43     7:44     6:16     2:52     2:30     7:31     1:12     1:57 
                                                      48:36    55:29    57:15    59:03    59:35                                                                                  
                                                       1:52     6:53     1:46     1:48     0:32                                                                                  
     2      85 Sandström Maria             1:00:40     2:31     5:11     9:12    12:24    17:21    19:20    20:43    27:59    33:45    36:31    38:50    44:02    45:29    47:40 
               OK Ravinen                              2:31     2:40     4:01     3:12     4:57     1:59     1:23     7:16     5:46     2:46     2:19     5:12     1:27     2:11 
                                                      49:28    55:58    58:11  1:00:07  1:00:40                                                                                  
                                                       1:48     6:30     2:13     1:56     0:33                                                                                  
     3      86 Danielsson Magdalena        1:01:53     2:17     4:57    10:34    11:47    14:32    17:13    18:48    26:24    32:12    35:48    38:31    43:24    44:50    47:27 
               IFK Lidingös Skid o OK                  2:17     2:40     5:37     1:13     2:45     2:41     1:35     7:36     5:48     3:36     2:43     4:53     1:26     2:37 
                                                      49:40    57:16    59:09  1:01:15  1:01:53                                                                                  
                                                       2:13     7:36     1:53     2:06     0:38                                                                                  
     4      87 Andersson Yvonne            1:05:36     2:01     5:28    10:20    11:42    13:51    16:18    18:04    26:17    33:09    37:06    39:45    48:19    50:22    52:45 
               Tullinge SK                             2:01     3:27     4:52     1:22     2:09     2:27     1:46     8:13     6:52     3:57     2:39     8:34     2:03     2:23 
                                                      54:41  1:01:21  1:03:22  1:05:01  1:05:36                                                                                  
                                                       1:56     6:40     2:01     1:39     0:35                                                                                  
     5      79 Soulard Juliette            1:05:38     2:29     5:02     9:49    11:12    13:31    15:53    17:35    29:27    36:25    39:52    42:34    47:38    48:57    50:58 
               Södertälje-Nykvar                       2:29     2:33     4:47     1:23     2:19     2:22     1:42    11:52     6:58     3:27     2:42     5:04     1:19     2:01 
                                                      52:54  1:00:47  1:02:59  1:04:59  1:05:38                                                                                  
                                                       1:56     7:53     2:12     2:00     0:39                                                                                  
     6      74 Dambe Inga                  1:05:40     2:03     4:43     9:19    10:49    13:11    15:35    17:01    24:55    30:47    33:39    36:02    49:09    50:18    52:38 
               Paimion Rasti                           2:03     2:40     4:36     1:30     2:22     2:24     1:26     7:54     5:52     2:52     2:23    13:07     1:09     2:20 
                                                      54:44  1:01:25  1:03:12  1:04:55  1:05:40                                                                                  
                                                       2:06     6:41     1:47     1:43     0:45                                                                                  
     7      84 Noborn Karin                1:06:14     6:31     9:14    14:15    15:34    18:34    20:53    22:45    30:17    36:21    39:43    42:28    47:14    48:52    51:20 
               Sundsvalls OK                           6:31     2:43     5:01     1:19     3:00     2:19     1:52     7:32     6:04     3:22     2:45     4:46     1:38     2:28 
                                                      53:38  1:02:12  1:03:52  1:05:38  1:06:14                                                                                  
                                                       2:18     8:34     1:40     1:46     0:36                                                                                  
     8      71 Ericsson Thérès             1:09:13     2:15     4:52    11:28    12:58    15:05    17:57    19:58    29:20    36:33    39:46    42:13    48:18    50:10    53:55 
               OK Ravinen                              2:15     2:37     6:36     1:30     2:07     2:52     2:01     9:22     7:13     3:13     2:27     6:05     1:52     3:45 
                                                      56:05  1:03:57  1:06:27  1:08:36  1:09:13                                                                                  
                                                       2:10     7:52     2:30     2:09     0:37                                                                                  
     9      77 Näsman Christina            1:10:40     2:52     6:10    11:39    13:26    15:44    19:10    21:04    30:25    38:45    42:02    45:19    51:44    52:55    55:49 
               IFK Lidingös Skid o OK                  2:52     3:18     5:29     1:47     2:18     3:26     1:54     9:21     8:20     3:17     3:17     6:25     1:11     2:54 
                                                      57:30  1:05:28  1:07:44  1:09:53  1:10:40                                                                                  
                                                       1:41     7:58     2:16     2:09     0:47                                                                                  
    10      82 Tarandi Emma                1:11:30     2:27     5:34    10:14    11:46    14:09    16:40    18:28    27:22    34:43    38:15    42:53    48:08    49:50    55:18 
               IFK Lidingös Skid o OK                  2:27     3:07     4:40     1:32     2:23     2:31     1:48     8:54     7:21     3:32     4:38     5:15     1:42     5:28 
                                                      57:46  1:06:41  1:08:40  1:10:49  1:11:30                                                                                  
                                                       2:28     8:55     1:59     2:09     0:41                                                                                  
    11      81 Andréasson Anna             1:12:12     2:47     5:22    11:24    16:01    20:09    23:23    25:04    33:04    39:47    44:06    46:29    52:47    55:11    57:52 
               Köping-Kolsva OK                        2:47     2:35     6:02     4:37     4:08     3:14     1:41     8:00     6:43     4:19     2:23     6:18     2:24     2:41 
                                                    1:00:25  1:08:17  1:09:51  1:11:35  1:12:12                                                                                  
                                                       2:33     7:52     1:34     1:44     0:37                                                                                  
    12      73 Jansson Annica              1:18:22     2:19     5:30    15:48    19:15    22:05    25:12    28:11    37:00    46:41    50:27    53:47    59:48  1:01:09  1:03:37 
               IFK Lidingös Skid o OK                  2:19     3:11    10:18     3:27     2:50     3:07     2:59     8:49     9:41     3:46     3:20     6:01     1:21     2:28 
                                                    1:05:19  1:13:12  1:15:28  1:17:37  1:18:22                                                                                  
                                                       1:42     7:53     2:16     2:09     0:45                                                                                  
    13      80 Pundure Marite              1:19:43     4:55     7:57    14:46    17:42    20:15    23:24    25:20    35:00    43:20    47:40    51:00    57:37  1:00:21  1:03:47 
               OK Ravinen                              4:55     3:02     6:49     2:56     2:33     3:09     1:56     9:40     8:20     4:20     3:20     6:37     2:44     3:26 
                                                    1:06:35  1:14:52  1:17:03  1:19:04  1:19:43                                                                                  
                                                       2:48     8:17     2:11     2:01     0:39                                                                                  
    14      76 Backlund Helena             1:22:22     4:04     7:55    14:13    15:31    17:46    20:36    22:42    35:42    44:21    48:03    51:12  1:00:29  1:03:02  1:05:31 
               Gävle OK                                4:04     3:51     6:18     1:18     2:15     2:50     2:06    13:00     8:39     3:42     3:09     9:17     2:33     2:29 
                                                    1:07:43  1:17:21  1:19:22  1:21:36  1:22:22                                                                                  
                                                       2:12     9:38     2:01     2:14     0:46                                                                                  
    15      72 Lövgren Katarina            1:28:14     2:44     5:17    20:26    21:48    23:49    26:14    28:06    42:30    49:34    54:51    57:52  1:04:15  1:06:56  1:10:36 
               IFK Moras OK                            2:44     2:33    15:09     1:22     2:01     2:25     1:52    14:24     7:04     5:17     3:01     6:23     2:41     3:40 
                                                    1:12:33  1:23:08  1:25:29  1:27:29  1:28:14                                                                                  
                                                       1:57    10:35     2:21     2:00     0:45                                                                                  
    16      83 Emlén Carin                 1:50:59     3:03     6:38    12:00    14:08    19:03    22:16    26:16    50:43  1:00:12  1:05:41  1:11:07  1:18:55  1:29:27  1:33:13 
               Vittjärvs IK                            3:03     3:35     5:22     2:08     4:55     3:13     4:00    24:27     9:29     5:29     5:26     7:48    10:32     3:46 
                                                    1:35:00  1:44:58  1:47:52  1:50:19  1:50:59                                                                                  
                                                       1:47     9:58     2:54     2:27     0:40                                                                                  

            75 Erlandsson Jenny           Ej godk.     3:29     7:08    14:03    16:00    18:35    23:13    25:27    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               Sundsvalls OK                           3:29     3:39     6:55     1:57     2:35     4:38     2:14                                                                
                                                      -----    30:55    34:04    36:42    37:43                                                                                  
                                                                5:28     3:09     2:38     1:01                                                                                  



D20 ELIT  (9)            6130 m                                         
                                                      1(31)    2(32)    3(33)    4(38)    5(39)    6(57)    7(64)    8(74)    9(92)   10(97)  11(113)   12(95)   13(83)   14(82) 
                                                     15(53)   16(46)  17(100)        M                                                                                           

     1     198 Fredriksson Fanny             55:38     2:06     3:55     6:47     8:00     9:39    16:26    20:41    23:37    28:09    31:28    33:54    38:48    41:57    44:06 
               Täby OK                                 2:06     1:49     2:52     1:13     1:39     6:47     4:15     2:56     4:32     3:19     2:26     4:54     3:09     2:09 
                                                      51:19    53:22    55:04    55:38                                                                                           
                                                       7:13     2:03     1:42     0:34                                                                                           
     2     196 Boström Karin                 56:29     2:13     3:33     6:31     7:31     9:11    14:59    19:26    21:40    25:56    29:30    32:19    39:16    41:38    43:13 
               Järfälla OK                             2:13     1:20     2:58     1:00     1:40     5:48     4:27     2:14     4:16     3:34     2:49     6:57     2:22     1:35 
                                                      52:04    53:56    55:50    56:29                                                                                           
                                                       8:51     1:52     1:54     0:39                                                                                           
     3     194 Öhman Sanna                 1:02:15     2:27     3:55     6:55     8:11    10:14    17:22    22:27    25:39    30:49    34:29    37:30    44:24    47:11    48:51 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    2:27     1:28     3:00     1:16     2:03     7:08     5:05     3:12     5:10     3:40     3:01     6:54     2:47     1:40 
                                                      57:30    59:23  1:01:34  1:02:15                                                                                           
                                                       8:39     1:53     2:11     0:41                                                                                           
     4     197 Andersson Mirja             1:06:37     2:30     4:14     7:48     9:08    11:19    18:18    23:11    25:55    31:44    35:37    39:21    46:32    49:06    51:16 
               Söders SOL Tyresö                       2:30     1:44     3:34     1:20     2:11     6:59     4:53     2:44     5:49     3:53     3:44     7:11     2:34     2:10 
                                                    1:00:34  1:03:26  1:05:53  1:06:37                                                                                           
                                                       9:18     2:52     2:27     0:44                                                                                           
     5     195 Persson Sofia               1:09:41     2:20     5:05     8:29     9:29    11:14    18:34    24:45    27:40    32:53    36:38    39:35    45:33    51:36    53:23 
               Snättringe SK                           2:20     2:45     3:24     1:00     1:45     7:20     6:11     2:55     5:13     3:45     2:57     5:58     6:03     1:47 
                                                    1:04:10  1:06:39  1:08:59  1:09:41                                                                                           
                                                      10:47     2:29     2:20     0:42                                                                                           
     6     193 Berglund Lina               1:11:04     3:26     5:06     8:50    10:15    12:17    19:25    24:19    27:21    32:53    36:40    40:15    46:40    51:53    54:21 
               Järfälla OK                             3:26     1:40     3:44     1:25     2:02     7:08     4:54     3:02     5:32     3:47     3:35     6:25     5:13     2:28 
                                                    1:04:29  1:07:56  1:10:22  1:11:04                                                                                           
                                                      10:08     3:27     2:26     0:42                                                                                           
     7     200 Axelsson Emelie             1:17:47     3:06     5:29     9:05    12:53    14:40    24:28    30:12    33:07    40:28    47:40    51:03    57:21  1:00:25  1:02:53 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    3:06     2:23     3:36     3:48     1:47     9:48     5:44     2:55     7:21     7:12     3:23     6:18     3:04     2:28 
                                                    1:12:36  1:14:51  1:17:03  1:17:47                                                                                           
                                                       9:43     2:15     2:12     0:44                                                                                           
     8     199 Alm Katarina                1:18:41     5:19     9:12    12:12    15:54    17:51    25:10    29:44    32:30    38:40    45:36    48:34    59:49  1:03:35  1:05:56 
               Järfälla OK                             5:19     3:53     3:00     3:42     1:57     7:19     4:34     2:46     6:10     6:56     2:58    11:15     3:46     2:21 
                                                    1:14:20  1:16:03  1:18:01  1:18:41                                                                                           
                                                       8:24     1:43     1:58     0:40                                                                                           
     9     192 Stenfalk Cecilia            1:19:14     3:16     5:07     8:17    11:09    13:01    23:51    29:14    32:28    39:28    43:38    47:29    55:01  1:01:10  1:03:53 
               Täby OK                                 3:16     1:51     3:10     2:52     1:52    10:50     5:23     3:14     7:00     4:10     3:51     7:32     6:09     2:43 
                                                    1:13:23  1:15:57  1:18:28  1:19:14                                                                                           
                                                       9:30     2:34     2:31     0:46                                                                                           



D18 ELIT  (14)           5320 m                                         
                                                      1(71)    2(93)   3(108)   4(111)   5(112)   6(113)   7(115)   8(104)    9(99)   10(82)   11(61)   12(53)   13(46)  14(100) 
                                                          M                                                                                                                      

     1     212 Eskilsson Sara                50:55     2:24     7:49    15:37    17:28    22:08    24:15    26:22    31:21    35:45    37:57    41:46    46:42    48:27    50:20 
               Haninge SOK                             2:24     5:25     7:48     1:51     4:40     2:07     2:07     4:59     4:24     2:12     3:49     4:56     1:45     1:53 
                                                      50:55                                                                                                                      
                                                       0:35                                                                                                                      
     2     208 Eriksson Tina                 56:18     2:51     9:58    18:06    20:06    24:38    27:12    29:41    35:20    38:42    41:09    45:37    51:03    53:43    55:38 
               Järfälla OK                             2:51     7:07     8:08     2:00     4:32     2:34     2:29     5:39     3:22     2:27     4:28     5:26     2:40     1:55 
                                                      56:18                                                                                                                      
                                                       0:40                                                                                                                      
     3     203 Johansson Ida                 57:35     2:38     8:19    15:32    19:45    25:54    28:18    31:06    39:10    41:53    44:20    48:14    52:57    55:01    57:02 
               IFK Moras OK                            2:38     5:41     7:13     4:13     6:09     2:24     2:48     8:04     2:43     2:27     3:54     4:43     2:04     2:01 
                                                      57:35                                                                                                                      
                                                       0:33                                                                                                                      
     4     210 Pettersson Linn             1:02:19     3:48    11:26    20:28    22:53    28:05    30:42    33:17    39:42    43:41    46:35    51:02    56:28    59:26  1:01:39 
               Tullinge SK                             3:48     7:38     9:02     2:25     5:12     2:37     2:35     6:25     3:59     2:54     4:27     5:26     2:58     2:13 
                                                    1:02:19                                                                                                                      
                                                       0:40                                                                                                                      
     5     211 Svensson Eva                1:02:48     3:02    11:23    21:25    25:22    30:34    32:58    35:02    40:54    43:41    46:23    50:13    58:13  1:00:17  1:02:16 
               IFK Moras OK                            3:02     8:21    10:02     3:57     5:12     2:24     2:04     5:52     2:47     2:42     3:50     8:00     2:04     1:59 
                                                    1:02:48                                                                                                                      
                                                       0:32                                                                                                                      
     6     205 Karlsson Elin               1:05:46     2:52     8:54    18:07    20:28    27:43    30:43    34:17    41:14    46:09    48:26    52:33  1:00:19  1:03:05  1:05:08 
               Turebergs IF                            2:52     6:02     9:13     2:21     7:15     3:00     3:34     6:57     4:55     2:17     4:07     7:46     2:46     2:03 
                                                    1:05:46                                                                                                                      
                                                       0:38                                                                                                                      
     7     201 Persson Lisa                1:10:25     3:36    11:22    20:05    23:17    28:45    31:49    35:02    40:48    46:05    48:48    53:51  1:04:33  1:07:32  1:09:43 
               IFK Lidingös Skid o OK                  3:36     7:46     8:43     3:12     5:28     3:04     3:13     5:46     5:17     2:43     5:03    10:42     2:59     2:11 
                                                    1:10:25                                                                                                                      
                                                       0:42                                                                                                                      
     8     209 Nilsson Anna                1:11:36     6:33    13:43    25:21    28:07    33:49    36:52    39:55    46:54    51:28    54:13    59:00  1:05:36  1:08:35  1:10:56 
               FK Snapphanarna                         6:33     7:10    11:38     2:46     5:42     3:03     3:03     6:59     4:34     2:45     4:47     6:36     2:59     2:21 
                                                    1:11:36                                                                                                                      
                                                       0:40                                                                                                                      
     9     815 Bäckström Jessica           1:13:30     3:20    11:01    22:02    24:55    32:48    35:45    39:10    46:27    50:04    53:07    57:55  1:06:27  1:10:16  1:12:46 
               Sundsvalls OK                           3:20     7:41    11:01     2:53     7:53     2:57     3:25     7:17     3:37     3:03     4:48     8:32     3:49     2:30 
                                                    1:13:30                                                                                                                      
                                                       0:44                                                                                                                      
    10     780 Lundmark Åsa                1:14:03     3:02     8:46    21:20    25:50    33:34    36:34    44:01    51:23    55:52    58:22  1:02:07  1:07:43  1:11:16  1:13:24 
               Bromma-Vällingby SOK                    3:02     5:44    12:34     4:30     7:44     3:00     7:27     7:22     4:29     2:30     3:45     5:36     3:33     2:08 
                                                    1:14:03                                                                                                                      
                                                       0:39                                                                                                                      
    11     202 Tiderman Anna               1:16:48     2:36     9:25    26:36    30:03    35:26    39:45    42:37    49:34    53:19    56:12  1:00:53  1:10:35  1:12:53  1:15:55 
               Snättringe SK                           2:36     6:49    17:11     3:27     5:23     4:19     2:52     6:57     3:45     2:53     4:41     9:42     2:18     3:02 
                                                    1:16:48                                                                                                                      
                                                       0:53                                                                                                                      
    12     207 Rapp Sara                   1:18:43     2:57     9:50    19:39    22:14    28:35    31:28    34:14    41:11    59:18  1:02:32  1:07:08  1:13:04  1:15:43  1:17:57 
               IFK Moras OK                            2:57     6:53     9:49     2:35     6:21     2:53     2:46     6:57    18:07     3:14     4:36     5:56     2:39     2:14 
                                                    1:18:43                                                                                                                      
                                                       0:46                                                                                                                      
    13     686 Holmström Anna              1:42:50     4:14    13:20    27:46    31:59    44:34    48:49    52:21  1:07:24  1:20:12  1:23:28  1:29:26  1:36:34  1:39:33  1:42:09 
               Stora Tuna IK                           4:14     9:06    14:26     4:13    12:35     4:15     3:32    15:03    12:48     3:16     5:58     7:08     2:59     2:36 
                                                    1:42:50                                                                                                                      
                                                       0:41                                                                                                                      

           206 Lundholm Gabriella         Ej godk.     3:07    10:43    29:56    32:47    41:52    46:49    50:41    -----    -----    -----    -----    -----  1:16:09  1:18:53 
               Söders SOL Tyresö                       3:07     7:36    19:13     2:51     9:05     4:57     3:52                                                 25:28     2:44 
                                                    1:19:34                                                                                                                      
                                                       0:41                                                                                                                      



H80  (7)                 2620 m                                         
                                                      1(71)    2(80)    3(87)    4(82)    5(75)    6(58)    7(51)    8(46)    9(43)  10(100)        M                            

     1     214 Sahlberg Hans                 41:13     4:16    13:06    15:50    18:39    20:41    28:16    34:26    36:12    39:13    40:23    41:13                            
               Stigfinnarna                            4:16     8:50     2:44     2:49     2:02     7:35     6:10     1:46     3:01     1:10     0:50                            
     2     216 Svensson Åke                  41:48     5:39    12:20    15:37    19:52    21:53    28:09    34:22    36:39    39:15    40:43    41:48                            
               Mjölby OK                               5:39     6:41     3:17     4:15     2:01     6:16     6:13     2:17     2:36     1:28     1:05                            
     3     215 Gärderud Sven                 42:38     3:58     9:24    12:05    21:18    22:59    29:05    34:56    36:43    40:51    41:49    42:38                            
               Skogsluffarnas OK                       3:58     5:26     2:41     9:13     1:41     6:06     5:51     1:47     4:08     0:58     0:49                            
     4     219 Arvidsson Folke               43:48     4:48    12:09    15:53    18:59    20:59    28:44    36:39    38:54    41:28    42:45    43:48                            
               Skogsluffarnas OK                       4:48     7:21     3:44     3:06     2:00     7:45     7:55     2:15     2:34     1:17     1:03                            
     5     218 Olsson Erik                   44:53     6:32    14:54    17:59    20:50    22:51    30:29    36:04    39:43    42:16    43:40    44:53                            
               Hammarby IF OF                          6:32     8:22     3:05     2:51     2:01     7:38     5:35     3:39     2:33     1:24     1:13                            

           217 Holmberg Thor              Ej godk.     4:53    10:46    13:52    16:55    19:02    -----    30:26    32:48    36:55    38:01    38:57             24:30          
               OK Södertörn                            4:53     5:53     3:06     3:03     2:07             11:24     2:22     4:07     1:06     0:56               *60          
           213 Moberg Henry               Ej godk.     5:47    17:43    21:28    25:11    32:18    41:31    47:40    -----    53:00    -----    57:52                            
               Solna OK                                5:47    11:56     3:45     3:43     7:07     9:13     6:09              5:20              4:52                            



H75  (9)                 3080 m                                         
                                                      1(63)    2(93)    3(87)    4(82)    5(75)    6(58)    7(52)    8(46)    9(42)  10(100)        M                            

     1     223 Gard Helge                    42:24     2:53    13:02    17:26    19:46    21:57    27:27    31:10    34:13    38:25    41:36    42:24                            
               Söders SOL Tyresö                       2:53    10:09     4:24     2:20     2:11     5:30     3:43     3:03     4:12     3:11     0:48                            
     2     228 Gyllbrand Gert                46:07     3:13    14:15    18:50    21:25    23:13    28:24    32:33    35:32    41:45    45:08    46:07                            
               Gustavsbergs IF                         3:13    11:02     4:35     2:35     1:48     5:11     4:09     2:59     6:13     3:23     0:59                            
     3     224 Hall Åke                      50:25     2:35    18:47    24:32    26:54    28:41    35:16    39:21    42:37    46:12    49:32    50:25                            
               Järla IF OK                             2:35    16:12     5:45     2:22     1:47     6:35     4:05     3:16     3:35     3:20     0:53                            
     4     221 Wiking Torsten                53:30     6:57    17:28    21:44    24:48    26:46    34:06    39:06    42:25    49:10    52:31    53:30                            
               Järfälla OK                             6:57    10:31     4:16     3:04     1:58     7:20     5:00     3:19     6:45     3:21     0:59                            
     5     222 Wester Per                    54:23     2:07    11:57    16:06    18:18    20:18    39:27    43:32    46:31    50:29    53:33    54:23                            
               Gustavsbergs IF                         2:07     9:50     4:09     2:12     2:00    19:09     4:05     2:59     3:58     3:04     0:50                            
     6     225 Hagelin Kurt                  55:17     3:10    16:50    23:30    27:05    28:54    35:42    41:18    46:06    50:55    54:31    55:17                            
               Gustavsbergs IF                         3:10    13:40     6:40     3:35     1:49     6:48     5:36     4:48     4:49     3:36     0:46                            
     7     227 Norberg Ingvar                58:48     3:34    18:38    25:38    29:15    31:25    37:58    44:07    47:52    53:50    57:28    58:48                            
               OK Södertörn                            3:34    15:04     7:00     3:37     2:10     6:33     6:09     3:45     5:58     3:38     1:20                            

           226 Lingegård Folke            Ej godk.     3:43    20:24    44:30    47:42    50:28    58:44    -----    -----    -----    -----                                     
               Skarpnäcks OL                           3:43    16:41    24:06     3:12     2:46     8:16                                                                         
           220 Ahl Gösta                  Ej godk.     3:30    26:53    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    59:21                            
               Stockholms OK                           3:30    23:23                                                                            32:28                            



H70  (16)                3930 m                                         
                                                      1(71)    2(93)   3(103)   4(105)    5(83)    6(75)    7(58)    8(52)    9(47)   10(42)  11(100)        M                   

     1     235 Rudin Olof                    48:09     3:27    11:20    18:15    22:33    27:38    31:38    35:48    38:57    42:01    45:00    47:26    48:09                   
               Tumba-Mälarhöjden OK                    3:27     7:53     6:55     4:18     5:05     4:00     4:10     3:09     3:04     2:59     2:26     0:43                   
     2     238 Nordberg Ivar                 52:13     3:36    11:41    18:23    21:13    30:08    34:32    38:39    42:07    45:22    49:02    51:30    52:13                   
               OK Älvsjö-Örby                          3:36     8:05     6:42     2:50     8:55     4:24     4:07     3:28     3:15     3:40     2:28     0:43                   
     3     233 Ryderås Stig                  55:07     4:39    13:22    20:50    24:43    30:14    34:22    39:40    44:16    48:05    51:17    54:17    55:07                   
               OK Österåker                            4:39     8:43     7:28     3:53     5:31     4:08     5:18     4:36     3:49     3:12     3:00     0:50                   
     4     232 Bergstrand Sten               55:09     6:37    15:36    22:15    27:01    31:58    35:41    40:17    44:02    47:46    51:40    54:23    55:09                   
               Skogsluffarnas OK                       6:37     8:59     6:39     4:46     4:57     3:43     4:36     3:45     3:44     3:54     2:43     0:46                   
     5     242 Grönberg Mattias              55:36     4:46    13:52    20:19    24:13    29:47    33:47    40:10    43:50    48:31    51:43    54:51    55:36                   
               Bromma-Vällingby SOK                    4:46     9:06     6:27     3:54     5:34     4:00     6:23     3:40     4:41     3:12     3:08     0:45                   
     6     239 Yttermo Bengt               1:00:31     4:33    14:57    22:52    26:32    33:38    38:10    44:08    48:36    52:49    56:26    59:32  1:00:31                   
               OK Södertörn                            4:33    10:24     7:55     3:40     7:06     4:32     5:58     4:28     4:13     3:37     3:06     0:59                   
     7     229 Borgstedt Tore              1:01:15     3:42    10:58    26:50    33:56    39:58    43:36    47:58    51:06    54:34    57:44  1:00:26  1:01:15                   
               Snättringe SK                           3:42     7:16    15:52     7:06     6:02     3:38     4:22     3:08     3:28     3:10     2:42     0:49                   
     8     243 Rosén Alf                   1:07:11     4:31    12:11    20:24    24:55    30:32    34:12    50:20    54:27    57:54  1:02:29  1:06:06  1:07:11                   
               Gustavsbergs IF                         4:31     7:40     8:13     4:31     5:37     3:40    16:08     4:07     3:27     4:35     3:37     1:05                   
     9     234 Winberg Rune                1:07:14     4:14    11:26    18:56    36:04    40:48    44:39    51:30    56:59  1:00:35  1:03:52  1:06:24  1:07:14                   
               Bromma-Vällingby SOK                    4:14     7:12     7:30    17:08     4:44     3:51     6:51     5:29     3:36     3:17     2:32     0:50                   
    10     245 Jansson Åke                 1:09:17     4:41    16:45    25:14    33:20    39:26    43:59    50:00    54:17    58:40  1:04:00  1:08:00  1:09:17                   
               Rotebro IS                              4:41    12:04     8:29     8:06     6:06     4:33     6:01     4:17     4:23     5:20     4:00     1:17                   
    11     244 Westergren Lennart          1:17:35     4:08    18:51    30:13    33:48    39:48    44:15  1:00:23  1:04:22  1:09:13  1:12:37  1:16:36  1:17:35                   
               Söders SOL Tyresö                       4:08    14:43    11:22     3:35     6:00     4:27    16:08     3:59     4:51     3:24     3:59     0:59                   
    12     240 Hjelm Arne                  1:17:54     5:52    18:04    29:06    34:15    42:05    47:15    55:05  1:01:11  1:08:29  1:12:42  1:16:44  1:17:54                   
               Sundbybergs IK                          5:52    12:12    11:02     5:09     7:50     5:10     7:50     6:06     7:18     4:13     4:02     1:10                   
    13     236 Palmqvist Börje             1:21:39     6:49    21:00    32:55    37:54    46:06    51:40    58:50  1:04:22  1:09:58  1:14:58  1:20:13  1:21:39                   
               Järfälla OK                             6:49    14:11    11:55     4:59     8:12     5:34     7:10     5:32     5:36     5:00     5:15     1:26                   
    14     230 Larsson Paul                1:22:23     5:32    20:02    29:58    33:58    46:30    52:10    58:31  1:04:44  1:13:49  1:17:54  1:21:28  1:22:23                   
               Stockholms Godtemplare                  5:32    14:30     9:56     4:00    12:32     5:40     6:21     6:13     9:05     4:05     3:34     0:55                   

           237 Sundberg Bo                Ej godk.     4:55    18:48    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----  1:32:55                   
               Snättringe SK                           4:55    13:53                                                                                   1:14:07                   
           779 Rastborg Göran             Ej godk.     3:36    12:43    33:38    -----    53:36    57:43    -----    -----    -----    -----  1:08:29  1:09:25                   
               Bromma-Vällingby SOK                    3:36     9:07    20:55             19:58     4:07                                        10:46     0:56                   



H65  (26)                3930 m                                         
                                                      1(71)    2(93)   3(103)   4(105)    5(83)    6(75)    7(58)    8(52)    9(47)   10(42)  11(100)        M                   

     1     267 Carlsson Rune                 42:02     3:03     9:17    17:22    20:34    24:08    26:50    30:02    32:44    35:31    38:08    41:26    42:02                   
               Sundbybergs IK                          3:03     6:14     8:05     3:12     3:34     2:42     3:12     2:42     2:47     2:37     3:18     0:36                   
     2     250 Pettersson Henry              43:15     3:05    10:57    16:35    19:29    23:49    26:41    30:26    33:29    36:27    40:00    42:33    43:15                   
               Stigfinnarna                            3:05     7:52     5:38     2:54     4:20     2:52     3:45     3:03     2:58     3:33     2:33     0:42                   
     3     261 Vallin John                   44:43     3:05    10:00    15:53    20:11    24:59    28:48    32:30    35:30    38:39    41:40    44:01    44:43                   
               Stora Tuna IK                           3:05     6:55     5:53     4:18     4:48     3:49     3:42     3:00     3:09     3:01     2:21     0:42                   
     4     256 Eskilsson Ulf                 46:51     3:39    10:16    17:08    20:12    25:11    28:26    34:12    37:49    41:06    43:35    46:06    46:51                   
               OK Södertörn                            3:39     6:37     6:52     3:04     4:59     3:15     5:46     3:37     3:17     2:29     2:31     0:45                   
     5     262 Stolt Björn                   47:48     3:23    11:08    17:58    21:24    26:30    30:08    34:44    38:27    41:38    44:34    47:02    47:48                   
               OK Ravinen                              3:23     7:45     6:50     3:26     5:06     3:38     4:36     3:43     3:11     2:56     2:28     0:46                   
     6     249 Forsberg Bror                 48:17     3:20    12:54    19:34    22:35    26:56    30:53    34:40    39:03    42:20    45:05    47:33    48:17                   
               Haninge SOK                             3:20     9:34     6:40     3:01     4:21     3:57     3:47     4:23     3:17     2:45     2:28     0:44                   
     7     264 Nilsson Sture                 49:02     4:08    11:21    18:00    21:27    26:29    30:07    34:50    38:43    41:43    44:44    48:01    49:02                   
               Stockholmspolisens IF                   4:08     7:13     6:39     3:27     5:02     3:38     4:43     3:53     3:00     3:01     3:17     1:01                   
     8     270 Karnebrink Åke                49:27     4:08    11:58    18:59    22:16    27:19    31:07    36:03    39:34    42:59    45:54    48:39    49:27                   
               OK Älvsjö-Örby                          4:08     7:50     7:01     3:17     5:03     3:48     4:56     3:31     3:25     2:55     2:45     0:48                   
     9     271 Löwgren Roland                53:22     3:28    14:04    21:05    24:23    30:25    34:46    39:59    43:45    47:48    50:28    52:44    53:22                   
               Spårvägens OK                           3:28    10:36     7:01     3:18     6:02     4:21     5:13     3:46     4:03     2:40     2:16     0:38                   
    10     265 Nygren Olle                   53:37     4:05    12:36    21:48    24:57    29:49    33:33    37:47    41:43    46:05    50:13    52:51    53:37                   
               OK Södertörn                            4:05     8:31     9:12     3:09     4:52     3:44     4:14     3:56     4:22     4:08     2:38     0:46                   
    11     263 Larsson Stig                  55:08     5:01    13:09    25:40    28:54    33:52    37:29    41:17    44:17    48:19    51:37    54:23    55:08                   
               Tullinge SK                             5:01     8:08    12:31     3:14     4:58     3:37     3:48     3:00     4:02     3:18     2:46     0:45                   
    12     248 Lindell Lars-Erik             55:26     3:46    12:22    19:38    23:04    31:20    35:09    40:02    44:49    48:11    51:32    54:38    55:26                   
               IMP053 Väsby OK                         3:46     8:36     7:16     3:26     8:16     3:49     4:53     4:47     3:22     3:21     3:06     0:48                   
    13     268 Johannesson Ingvar            56:11     3:35    16:04    23:06    26:19    33:58    37:48    42:34    45:59    49:32    52:46    55:20    56:11                   
               Solna OK                                3:35    12:29     7:02     3:13     7:39     3:50     4:46     3:25     3:33     3:14     2:34     0:51                   
    14     272 Olsson Fritz                  56:47     5:59    16:00    23:07    26:13    30:02    32:49    36:35    39:46    48:07    53:30    56:08    56:47                   
               Tullinge SK                             5:59    10:01     7:07     3:06     3:49     2:47     3:46     3:11     8:21     5:23     2:38     0:39                   
    15     246 Isgren Hugo                   58:32     7:42    16:13    26:06    29:23    34:30    37:54    42:16    46:31    51:29    54:31    57:36    58:32                   
               IFK Enskede                             7:42     8:31     9:53     3:17     5:07     3:24     4:22     4:15     4:58     3:02     3:05     0:56                   
    16     269 Wahlgren Curt                 58:46     3:50    14:08    22:38    29:38    35:00    38:38    44:14    47:42    51:37    54:46    57:55    58:46                   
               OK Österåker                            3:50    10:18     8:30     7:00     5:22     3:38     5:36     3:28     3:55     3:09     3:09     0:51                   
    17     253 Erlandsson Bjarne           1:00:05     3:31    10:37    15:47    18:44    27:52    31:16    44:07    47:18    50:26    56:50    59:22  1:00:05                   
               Hammarby IF OF                          3:31     7:06     5:10     2:57     9:08     3:24    12:51     3:11     3:08     6:24     2:32     0:43                   
    18     260 Pettersson Olof             1:01:41     4:24    13:06    20:19    23:36    36:35    41:14    46:02    50:03    54:35    57:32  1:00:48  1:01:41                   
               OK Österåker                            4:24     8:42     7:13     3:17    12:59     4:39     4:48     4:01     4:32     2:57     3:16     0:53                   
    19     255 Elmgren Boine               1:07:36     4:56    16:04    25:01    30:22    36:09    40:18    47:03    51:13    56:31  1:02:43  1:06:37  1:07:36                   
               Bromma-Vällingby SOK                    4:56    11:08     8:57     5:21     5:47     4:09     6:45     4:10     5:18     6:12     3:54     0:59                   
    20     258 Pettersson Lars-Inge        1:07:49     4:24    14:10    23:26    26:43    35:17    39:28    44:25    55:56    59:54  1:04:16  1:06:57  1:07:49             50:14 
               Gustavsbergs IF                         4:24     9:46     9:16     3:17     8:34     4:11     4:57    11:31     3:58     4:22     2:41     0:52               *51 
    21     257 Berglund John               1:09:37     3:25    13:24    32:07    35:09    45:34    49:28    54:25    58:02  1:01:49  1:06:11  1:08:47  1:09:37                   
               Alfta-Ösa OK                            3:25     9:59    18:43     3:02    10:25     3:54     4:57     3:37     3:47     4:22     2:36     0:50                   
    22     254 Cloth Erik-Olov             1:13:26     5:02    17:47    30:18    37:28    45:08    49:41    55:04    59:24  1:03:27  1:09:30  1:12:33  1:13:26                   
               Tullinge SK                             5:02    12:45    12:31     7:10     7:40     4:33     5:23     4:20     4:03     6:03     3:03     0:53                   
    23     266 Lagerkvist Ingemar          1:18:23     8:36    20:00    30:24    35:15    42:01    46:57    53:33    59:52  1:08:28  1:12:28  1:17:04  1:18:23                   
               IMP053 Väsby OK                         8:36    11:24    10:24     4:51     6:46     4:56     6:36     6:19     8:36     4:00     4:36     1:19                   
    24     251 Lang Carl                   1:19:53    17:59    28:02    43:29    47:12    54:38    59:16  1:04:30  1:08:14  1:12:50  1:15:48  1:18:51  1:19:53                   
               OK Österåker                           17:59    10:03    15:27     3:43     7:26     4:38     5:14     3:44     4:36     2:58     3:03     1:02                   
    25     252 Nilsson Sven                1:32:46    11:34    26:21    38:01    42:43    51:16    57:01  1:05:59  1:13:18  1:22:49  1:28:09  1:32:02  1:32:46                   
               OK Älvsjö-Örby                         11:34    14:47    11:40     4:42     8:33     5:45     8:58     7:19     9:31     5:20     3:53     0:44                   

           247 Andersson Curt            ej fullf.    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----                            
               OK Södertörn                                                                                                                                                      



H60  (39)                4520 m                                         
                                                      1(63)    2(97)   3(115)   4(105)    5(83)    6(82)    7(75)    8(60)    9(48)   10(41)  11(100)        M                   

     1     296 Carlsson Hans                 42:45     1:39    11:53    16:36    23:33    27:57    29:42    30:55    34:18    37:10    40:53    42:07    42:45                   
               OK Österåker                            1:39    10:14     4:43     6:57     4:24     1:45     1:13     3:23     2:52     3:43     1:14     0:38                   
     2     291 Ek Arne                       43:30     1:42    12:28    17:36    24:18    28:32    30:23    31:39    34:56    37:53    41:32    42:48    43:30                   
               Nyköpings OK                            1:42    10:46     5:08     6:42     4:14     1:51     1:16     3:17     2:57     3:39     1:16     0:42                   
     3     817 Pahlén Börje                  44:26     1:54    12:27    17:21    24:11    29:36    31:09    32:18    35:54    38:44    42:18    43:46    44:26                   
               Söders SOL Tyresö                       1:54    10:33     4:54     6:50     5:25     1:33     1:09     3:36     2:50     3:34     1:28     0:40                   
     4     295 Karlsson Dag                  47:02     1:48    13:41    18:50    26:58    30:54    32:35    33:47    37:16    40:35    44:38    46:18    47:02                   
               Gustavsbergs IF                         1:48    11:53     5:09     8:08     3:56     1:41     1:12     3:29     3:19     4:03     1:40     0:44                   
     5     292 Johansson Anders              49:25     1:30    12:11    16:24    33:09    36:10    37:45    38:53    41:53    44:13    47:40    48:48    49:25                   
               IFK Moras OK                            1:30    10:41     4:13    16:45     3:01     1:35     1:08     3:00     2:20     3:27     1:08     0:37                   
     6     300 Elmhagen Staffan              49:52     2:02    13:26    19:25    26:52    32:51    34:55    36:13    40:01    43:25    47:33    49:10    49:52                   
               Söders SOL Tyresö                       2:02    11:24     5:59     7:27     5:59     2:04     1:18     3:48     3:24     4:08     1:37     0:42                   
     7     273 Blidborg Lars                 50:57     2:06    13:56    20:15    27:39    32:17    34:22    35:43    40:02    44:24    48:35    50:15    50:57                   
               Tullinge SK                             2:06    11:50     6:19     7:24     4:38     2:05     1:21     4:19     4:22     4:11     1:40     0:42                   
     8     302 Borgström Reine               51:23     2:09    12:48    19:02    26:25    34:18    36:16    37:31    40:46    44:03    49:16    50:46    51:23                   
               Skogsluffarnas OK                       2:09    10:39     6:14     7:23     7:53     1:58     1:15     3:15     3:17     5:13     1:30     0:37                   
     9     827 Johansson Bernt               51:48     2:26    15:07    20:20    27:55    32:17    35:12    36:28    42:31    45:37    49:44    51:10    51:48                   
               Häverödals SK                           2:26    12:41     5:13     7:35     4:22     2:55     1:16     6:03     3:06     4:07     1:26     0:38                   
    10     283 Sjökvist Håkan                52:15     2:09    13:23    19:10    27:16    31:58    34:04    35:24    38:59    42:30    49:51    51:28    52:15                   
               Söders SOL Tyresö                       2:09    11:14     5:47     8:06     4:42     2:06     1:20     3:35     3:31     7:21     1:37     0:47                   
    11     297 Johnsson Sverre               53:17     1:57    14:53    21:32    29:39    34:25    37:28    38:42    42:46    46:13    51:13    52:43    53:17                   
               OK Ravinen                              1:57    12:56     6:39     8:07     4:46     3:03     1:14     4:04     3:27     5:00     1:30     0:34                   
    12     284 Wiberg Jan-Erik               53:58     2:39    15:21    21:18    29:23    36:08    38:49    40:12    44:07    47:28    51:52    53:13    53:58                   
               Järla IF OK                             2:39    12:42     5:57     8:05     6:45     2:41     1:23     3:55     3:21     4:24     1:21     0:45                   
    13     277 Hedlund Bo                    55:14     1:49    16:26    23:01    34:22    38:34    40:44    42:09    45:41    49:23    53:09    54:31    55:14                   
               IFK Enskede                             1:49    14:37     6:35    11:21     4:12     2:10     1:25     3:32     3:42     3:46     1:22     0:43                   
    14     304 Jansson P-G                   55:16     2:06    19:54    25:21    33:31    38:48    41:25    42:43    46:13    49:15    53:16    54:33    55:16                   
               Säterbygdens OK                         2:06    17:48     5:27     8:10     5:17     2:37     1:18     3:30     3:02     4:01     1:17     0:43                   
    15     287 Mattiasson Bengt              55:29     2:28    14:03    21:11    29:23    35:37    37:54    39:09    42:47    48:46    53:00    54:43    55:29                   
               Södertälje-Nykvar                       2:28    11:35     7:08     8:12     6:14     2:17     1:15     3:38     5:59     4:14     1:43     0:46                   
    16     279 Bengtsson Göran               56:16     1:56    12:45    18:08    29:19    37:45    40:13    41:32    44:55    49:14    53:38    55:37    56:16                   
               OK Österåker                            1:56    10:49     5:23    11:11     8:26     2:28     1:19     3:23     4:19     4:24     1:59     0:39                   
    17     294 Hedlund Ronny                 56:30     1:56    16:27    22:38    32:45    38:09    40:48    42:20    46:10    49:57    54:12    55:48    56:30                   
               OK Södertörn                            1:56    14:31     6:11    10:07     5:24     2:39     1:32     3:50     3:47     4:15     1:36     0:42                   
    18     293 Liljehammar Lennart           58:27     1:56    18:07    24:23    33:41    38:47    40:52    42:26    47:02    51:38    56:04    57:38    58:27                   
               Nynäshamns OK                           1:56    16:11     6:16     9:18     5:06     2:05     1:34     4:36     4:36     4:26     1:34     0:49                   
    19     301 Sjöberg Bo                    58:36     1:59    14:38    20:52    28:36    38:35    41:55    43:25    47:20    51:33    56:10    57:48    58:36                   
               Tumba-Mälarhöjden OK                    1:59    12:39     6:14     7:44     9:59     3:20     1:30     3:55     4:13     4:37     1:38     0:48                   
    20     811 Öberg Olov                    58:47     2:00    13:56    20:11    29:06    35:21    38:05    39:40    44:00    49:17    56:03    58:00    58:47                   
               Skogsluffarnas OK                       2:00    11:56     6:15     8:55     6:15     2:44     1:35     4:20     5:17     6:46     1:57     0:47                   
    21     285 Jonsson Karl-Erik             59:00     1:43    20:48    26:26    35:09    41:33    43:42    45:05    49:06    52:20    56:50    58:14    59:00                   
               OK Nolaskogsarna                        1:43    19:05     5:38     8:43     6:24     2:09     1:23     4:01     3:14     4:30     1:24     0:46                   
    22     275 Sandwall Anders               59:58     2:48    18:10    26:51    34:52    40:52    43:16    44:48    49:04    53:19    57:34    59:07    59:58                   
               Skarpnäcks OL                           2:48    15:22     8:41     8:01     6:00     2:24     1:32     4:16     4:15     4:15     1:33     0:51                   
    23     290 Bogstedt Benny              1:00:56     2:14    18:30    24:08    34:11    39:37    41:40    43:00    49:24    53:12    58:50  1:00:17  1:00:56                   
               Tullinge SK                             2:14    16:16     5:38    10:03     5:26     2:03     1:20     6:24     3:48     5:38     1:27     0:39                   
    24     280 Waldenfjord Ulf             1:01:50     2:33    23:10    29:59    38:17    45:01    47:12    48:32    52:11    55:34    59:40  1:01:04  1:01:50                   
               Linköpings OK                           2:33    20:37     6:49     8:18     6:44     2:11     1:20     3:39     3:23     4:06     1:24     0:46                   
    25     307 Svedberg Levin              1:02:42     2:42    15:43    22:52    33:22    38:42    41:25    43:16    47:55    54:59    59:55  1:01:54  1:02:42                   
               Sundbybergs IK                          2:42    13:01     7:09    10:30     5:20     2:43     1:51     4:39     7:04     4:56     1:59     0:48                   
    26     281 Bergström Jörgen            1:03:07    10:21    22:22    26:59    41:16    44:43    47:02    48:14    51:24    54:20  1:00:58  1:02:20  1:03:07                   
               Haninge SOK                            10:21    12:01     4:37    14:17     3:27     2:19     1:12     3:10     2:56     6:38     1:22     0:47                   
    27     305 Widin Sven-Erik             1:03:19     2:19    17:32    25:00    34:57    40:10    43:11    44:51    49:31    54:26    59:38  1:02:26  1:03:19                   
               OK Österåker                            2:19    15:13     7:28     9:57     5:13     3:01     1:40     4:40     4:55     5:12     2:48     0:53                   
    28     299 Perneby Lars-Erik           1:04:32     2:20    16:30    23:06    34:33    40:09    42:51    44:43    49:30    56:56  1:01:49  1:03:40  1:04:32                   
               Tullinge SK                             2:20    14:10     6:36    11:27     5:36     2:42     1:52     4:47     7:26     4:53     1:51     0:52                   
    29     808 Sandwall Johan              1:05:31     2:55    19:29    25:44    37:51    43:49    47:46    49:11    55:08    59:21  1:03:31  1:04:53  1:05:31                   
               Skarpnäcks OL                           2:55    16:34     6:15    12:07     5:58     3:57     1:25     5:57     4:13     4:10     1:22     0:38                   
    30     274 Johansson Anders            1:06:32     2:47    20:29    27:56    38:29    45:00    47:25    49:10    54:09    58:11  1:03:39  1:05:36  1:06:32                   
               Nyköpings OK                            2:47    17:42     7:27    10:33     6:31     2:25     1:45     4:59     4:02     5:28     1:57     0:56                   
    31     278 Dahlgren Jan                1:10:06     2:16    15:16    22:34    33:06    39:48    43:00    48:27    53:50  1:01:01  1:06:11  1:09:10  1:10:06                   
               Gustavsbergs IF                         2:16    13:00     7:18    10:32     6:42     3:12     5:27     5:23     7:11     5:10     2:59     0:56                   
    32     298 Haglund Göran               1:11:08     2:55    17:21    23:39    32:33    40:28    43:35    45:17    50:59  1:03:55  1:08:38  1:10:19  1:11:08                   
               Haninge SOK                             2:55    14:26     6:18     8:54     7:55     3:07     1:42     5:42    12:56     4:43     1:41     0:49                   
    33     286 Norman Christer             1:11:58     2:35    22:07    30:04    43:01    49:08    51:44    53:34    58:34  1:03:46  1:08:53  1:11:16  1:11:58                   
               Säterbygdens OK                         2:35    19:32     7:57    12:57     6:07     2:36     1:50     5:00     5:12     5:07     2:23     0:42                   
    34     276 Nordin Lars                 1:13:16     3:18    28:22    36:49    45:52    53:16    55:24    56:57  1:02:15  1:06:27  1:11:01  1:12:27  1:13:16                   
               Solna OK                                3:18    25:04     8:27     9:03     7:24     2:08     1:33     5:18     4:12     4:34     1:26     0:49                   
    35     289 Bramsten Gunnar             1:13:23     2:27    20:36    26:53    45:51    52:57    55:40    57:12  1:01:35  1:05:07  1:10:55  1:12:33  1:13:23                   
               Sundbybergs IK                          2:27    18:09     6:17    18:58     7:06     2:43     1:32     4:23     3:32     5:48     1:38     0:50                   
    36     306 Andersson Kurt              1:17:33     2:39    16:41    24:39    36:19    46:48    50:01    51:42    58:26  1:06:25  1:14:19  1:16:38  1:17:33                   
               Enebybergs IF                           2:39    14:02     7:58    11:40    10:29     3:13     1:41     6:44     7:59     7:54     2:19     0:55                   
    37     282 Persson Björn               1:33:27     3:09    20:29    28:40    39:51    46:44    49:52    51:57    57:15  1:22:19  1:29:10  1:31:45  1:33:27                   
               Tullinge SK                             3:09    17:20     8:11    11:11     6:53     3:08     2:05     5:18    25:04     6:51     2:35     1:42                   
    38     303 Sundberg Bernt              1:35:16     3:15    25:57    36:39    51:07  1:04:05  1:08:59  1:11:10  1:17:27  1:24:03  1:31:24  1:34:06  1:35:16                   
               Sofia Cykelklubb                        3:15    22:42    10:42    14:28    12:58     4:54     2:11     6:17     6:36     7:21     2:42     1:10                   

           288 Berg Göran                 Ej godk.    -----    24:59    -----    45:47    50:46    -----    54:30    -----    -----    -----    -----  1:05:58             10:50 
               Sundsvalls OK                                   24:59             20:48     4:59              3:44                                        11:28               *64 
                                                      19:05    31:48    37:52    43:07                                                                                           
                                                        *92     *116     *103     *107                                                                                           



H55  (26)                4780 m                                         
                                                      1(64)    2(92)    3(97)   4(116)   5(103)   6(107)   7(105)    8(83)    9(75)   10(61)   11(48)   12(47)   13(41)  14(100) 
                                                          M                                                                                                                      

     1     313 Ehn Gunnar                    43:55     2:23     9:17    13:45    18:12    21:57    23:33    25:17    29:27    32:14    34:41    38:03    39:53    42:05    43:17 
               Tullinge SK                             2:23     6:54     4:28     4:27     3:45     1:36     1:44     4:10     2:47     2:27     3:22     1:50     2:12     1:12 
                                                      43:55                                                                                                                      
                                                       0:38                                                                                                                      
     2     820 Kusgård Roland                44:20     2:17     9:58    13:01    17:33    21:02    22:35    24:23    29:52    32:36    34:57    38:08    40:19    42:33    43:48 
               Södertälje-Nykvar                       2:17     7:41     3:03     4:32     3:29     1:33     1:48     5:29     2:44     2:21     3:11     2:11     2:14     1:15 
                                                      44:20                                                                                                                      
                                                       0:32                                                                                                                      
     3     324 Wansölin Åke                  48:34     2:37    10:58    14:39    19:45    24:02    26:18    28:17    32:15    34:56    37:48    41:24    43:24    46:33    47:57 
               Söders SOL Tyresö                       2:37     8:21     3:41     5:06     4:17     2:16     1:59     3:58     2:41     2:52     3:36     2:00     3:09     1:24 
                                                      48:34                                                                                                                      
                                                       0:37                                                                                                                      
     4     330 Sandberg Tage                 51:06     2:36     9:52    13:14    19:04    24:06    26:23    28:28    33:23    36:48    39:40    44:28    46:32    49:08    50:25 
               Bromma-Vällingby SOK                    2:36     7:16     3:22     5:50     5:02     2:17     2:05     4:55     3:25     2:52     4:48     2:04     2:36     1:17 
                                                      51:06                                                                                                                      
                                                       0:41                                                                                                                      
     5     320 Carlsson Leif                 54:04     2:31    10:00    13:46    19:25    24:54    27:02    28:58    38:03    40:56    43:52    47:23    49:18    52:18    53:30 
               Skarpnäcks OL                           2:31     7:29     3:46     5:39     5:29     2:08     1:56     9:05     2:53     2:56     3:31     1:55     3:00     1:12 
                                                      54:04                                                                                                                      
                                                       0:34                                                                                                                      
     6     309 Widlund Jörgen                54:58     3:44    11:42    16:13    21:42    27:17    29:29    31:58    36:30    39:46    42:52    47:27    49:42    52:44    54:14 
               Nynäshamns OK                           3:44     7:58     4:31     5:29     5:35     2:12     2:29     4:32     3:16     3:06     4:35     2:15     3:02     1:30 
                                                      54:58                                                                                                                      
                                                       0:44                                                                                                                      
     7     316 Nordin Leif                   56:11     2:26    10:25    14:31    20:22    24:32    26:41    30:16    35:33    38:22    43:06    49:04    51:11    54:00    55:24 
               Turebergs IF                            2:26     7:59     4:06     5:51     4:10     2:09     3:35     5:17     2:49     4:44     5:58     2:07     2:49     1:24 
                                                      56:11             41:54                                                                                                    
                                                       0:47               *60                                                                                                    
     8     328 Nordlund Såne                 56:50     2:39    11:30    16:59    24:45    29:14    31:48    33:59    38:34    41:42    44:59    49:11    51:18    54:49    56:12 
               Nynäshamns OK                           2:39     8:51     5:29     7:46     4:29     2:34     2:11     4:35     3:08     3:17     4:12     2:07     3:31     1:23 
                                                      56:50                                                                                                                      
                                                       0:38                                                                                                                      
     9     308 Ahlqvist Jörgen               57:04     3:33    12:25    16:47    23:16    27:59    30:16    33:26    38:17    41:48    45:03    49:31    51:31    54:41    56:19 
               Sundbybergs IK                          3:33     8:52     4:22     6:29     4:43     2:17     3:10     4:51     3:31     3:15     4:28     2:00     3:10     1:38 
                                                      57:04                                                                                                                      
                                                       0:45                                                                                                                      
    10     334 Eriksson Bernt                57:41     2:34    10:51    14:40    20:34    28:30    30:33    32:52    36:55    40:12    43:11    49:05    52:12    55:21    56:54 
               Spårvägens OK                           2:34     8:17     3:49     5:54     7:56     2:03     2:19     4:03     3:17     2:59     5:54     3:07     3:09     1:33 
                                                      57:41                                                                                                                      
                                                       0:47                                                                                                                      
    11     311 Stenback Anders               59:36     2:44    11:58    17:31    23:43    29:00    31:10    33:43    39:22    43:06    46:46    51:02    53:46    57:08    58:47 
               Bromma-Vällingby SOK                    2:44     9:14     5:33     6:12     5:17     2:10     2:33     5:39     3:44     3:40     4:16     2:44     3:22     1:39 
                                                      59:36                                                                                                                      
                                                       0:49                                                                                                                      
    12     319 Eriksson Gunnar             1:01:21     2:43    15:15    19:18    26:30    31:40    34:25    36:48    41:46    45:17    48:49    53:33    55:59    58:59  1:00:39 
               Järfälla OK                             2:43    12:32     4:03     7:12     5:10     2:45     2:23     4:58     3:31     3:32     4:44     2:26     3:00     1:40 
                                                    1:01:21                                                                                                                      
                                                       0:42                                                                                                                      
    13     332 Hellquist Torbjörn          1:04:24     3:15    13:13    17:55    25:56    32:00    34:24    37:06    42:53    46:38    50:22    55:02    57:54  1:01:32  1:03:30 
               Tullinge SK                             3:15     9:58     4:42     8:01     6:04     2:24     2:42     5:47     3:45     3:44     4:40     2:52     3:38     1:58 
                                                    1:04:24                                                                                                                      
                                                       0:54                                                                                                                      
    14     797 Galle Christer              1:04:30     3:42    13:14    18:09    25:38    31:26    33:21    36:16    42:42    46:34    50:35    55:44    58:28  1:01:56  1:03:40 
               Mälarö SOK                              3:42     9:32     4:55     7:29     5:48     1:55     2:55     6:26     3:52     4:01     5:09     2:44     3:28     1:44 
                                                    1:04:30                                                                                                                      
                                                       0:50                                                                                                                      
    15     326 Skogtjärn Ulf               1:07:12     3:53    14:03    18:59    26:54    32:27    35:18    38:15    44:37    48:56    52:17    56:55  1:00:54  1:04:41  1:06:21 
               OK Linné                                3:53    10:10     4:56     7:55     5:33     2:51     2:57     6:22     4:19     3:21     4:38     3:59     3:47     1:40 
                                                    1:07:12                                                                                                                      
                                                       0:51                                                                                                                      
    16     322 Lindqvist Arne              1:07:38     3:02    12:16    17:04    23:57    29:38    31:39    34:34    40:06    43:39    47:05    58:53  1:01:20  1:04:38  1:06:46 
               SOK Aneby                               3:02     9:14     4:48     6:53     5:41     2:01     2:55     5:32     3:33     3:26    11:48     2:27     3:18     2:08 
                                                    1:07:38                                                                                                                      
                                                       0:52                                                                                                                      
    17     335 Boström Urban               1:08:36     2:44    10:17    14:14    19:41    28:46    30:38    32:52    37:46    40:53    43:46  1:02:05  1:03:57  1:06:24  1:07:49 
               Solna OK                                2:44     7:33     3:57     5:27     9:05     1:52     2:14     4:54     3:07     2:53    18:19     1:52     2:27     1:25 
                                                    1:08:36                                                                                                                      
                                                       0:47                                                                                                                      
    18     325 Tjäder Lars-Erik            1:08:45     3:09    13:18    17:47    27:40    32:51    37:34    40:38    46:41    50:51    54:03    58:59  1:02:58  1:06:21  1:08:06 
               IFK Moras OK                            3:09    10:09     4:29     9:53     5:11     4:43     3:04     6:03     4:10     3:12     4:56     3:59     3:23     1:45 
                                                    1:08:45                                                                                                                      
                                                       0:39                                                                                                                      
    19     310 Johansson Stig              1:09:12     2:49    11:44    15:33    22:03    27:46    30:04    35:57    46:23    49:43    55:08  1:01:10  1:03:24  1:06:12  1:08:28 
               Skarpnäcks OL                           2:49     8:55     3:49     6:30     5:43     2:18     5:53    10:26     3:20     5:25     6:02     2:14     2:48     2:16 
                                                    1:09:12                                                                                                                      
                                                       0:44                                                                                                                      
    20     312 Ek Conny                    1:09:50     4:05    14:54    19:58    27:22    33:16    35:50    39:38    46:07    50:46    54:54  1:00:17  1:02:55  1:07:18  1:09:12 
               OK Södertörn                            4:05    10:49     5:04     7:24     5:54     2:34     3:48     6:29     4:39     4:08     5:23     2:38     4:23     1:54 
                                                    1:09:50                                                                                                                      
                                                       0:38                                                                                                                      
    21     333 Näslund Kenneth             1:12:28     3:55    11:26    15:13    26:37    32:55    47:35    49:12    52:46    55:42    58:22  1:04:58  1:06:54  1:10:25  1:11:50 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    3:55     7:31     3:47    11:24     6:18    14:40     1:37     3:34     2:56     2:40     6:36     1:56     3:31     1:25 
                                                    1:12:28                                                                                                                      
                                                       0:38                                                                                                                      
    22     314 Laurell Olle                1:12:46     3:21    15:08    20:22    28:21    35:09    37:46    41:06    46:54    52:17    56:26  1:02:05  1:05:01  1:10:01  1:12:00 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    3:21    11:47     5:14     7:59     6:48     2:37     3:20     5:48     5:23     4:09     5:39     2:56     5:00     1:59 
                                                    1:12:46                                                                                                                      
                                                       0:46                                                                                                                      
    23     812 Triplet Marcel              1:16:55     3:23    13:42    21:11    31:40    38:26    41:15    46:30    52:57    57:34  1:01:43  1:07:24  1:09:59  1:14:03  1:16:08 
               Snättringe SK                           3:23    10:19     7:29    10:29     6:46     2:49     5:15     6:27     4:37     4:09     5:41     2:35     4:04     2:05 
                                                    1:16:55                                                                                                                      
                                                       0:47                                                                                                                      
    24     331 Kampegård Örjan             1:19:56     3:11    15:41    20:03    26:55    39:06    44:23    49:58    57:20  1:01:57  1:04:58  1:10:32  1:13:24  1:17:14  1:19:20 
               OK Södertörn                            3:11    12:30     4:22     6:52    12:11     5:17     5:35     7:22     4:37     3:01     5:34     2:52     3:50     2:06 
                                                    1:19:56                                                                                                                      
                                                       0:36                                                                                                                      
    25     329 Lewander Åke                1:20:34     2:45    14:34    19:56    26:14    50:31    52:25    57:20  1:01:13  1:03:58  1:06:47  1:13:07  1:15:09  1:18:22  1:19:53 
               Skarpnäcks OL                           2:45    11:49     5:22     6:18    24:17     1:54     4:55     3:53     2:45     2:49     6:20     2:02     3:13     1:31 
                                                    1:20:34                                                                                                                      
                                                       0:41                                                                                                                      
    26     810 Langels Klas                1:27:33     8:17    18:50    23:28    31:27    38:52    42:30    45:35    54:26    57:56  1:03:33  1:18:31  1:21:36  1:24:52  1:26:45 
               Skarpnäcks OL                           8:17    10:33     4:38     7:59     7:25     3:38     3:05     8:51     3:30     5:37    14:58     3:05     3:16     1:53 
                                                    1:27:33                                                                                                                      
                                                       0:48                                                                                                                      



H55 MOTION  (3)          4200 m                                         
                                                      1(76)    2(94)   3(101)   4(102)   5(107)   6(106)    7(91)    8(82)    9(58)   10(46)  11(100)        M                   

     1     336 Wallin Bendy                  53:10     3:53     9:00    10:42    24:31    29:19    31:42    34:07    38:31    43:51    50:20    52:28    53:10                   
               Södertälje-Nykvar                       3:53     5:07     1:42    13:49     4:48     2:23     2:25     4:24     5:20     6:29     2:08     0:42                   
     2     337 Hellman Gunnar                57:00     5:10    13:26    16:02    20:11    26:59    29:55    33:29    40:08    47:54    53:17    56:16    57:00                   
               Haninge SOK                             5:10     8:16     2:36     4:09     6:48     2:56     3:34     6:39     7:46     5:23     2:59     0:44                   
     3     338 Andersson Kjell               58:14     7:52    14:45    17:02    22:48    30:10    33:30    37:33    44:15    50:34    55:05    57:32    58:14                   
               OK Skogshjortarna                       7:52     6:53     2:17     5:46     7:22     3:20     4:03     6:42     6:19     4:31     2:27     0:42                   

H50 (31) 5500 m

   H50 klassen drabbades av fel, definitionen stämde ej. Klassen stryks (Ingen startavgift)
   Vi beklagar det inträffade. Sträcktider kan beskådas i Winsplits online se länken dit,
 där kan sortering ske på placeringen vid valfri kontroll




H45  (36)                5980 m                                         
                                                      1(71)    2(93)   3(109)   4(121)   5(123)   6(117)   7(103)    8(99)    9(83)   10(82)   11(75)   12(61)   13(47)   14(42) 
                                                    15(100)        M                                                                                                             

     1     369 Karlberg Peter                51:20     2:21     7:42    10:39    17:36    20:13    23:31    31:01    34:33    36:21    37:58    39:06    41:25    46:37    48:43 
               Tullinge SK                             2:21     5:21     2:57     6:57     2:37     3:18     7:30     3:32     1:48     1:37     1:08     2:19     5:12     2:06 
                                                      50:44    51:20                                                                                                             
                                                       2:01     0:36                                                                                                             
     2     391 Karlsson Rolf                 53:24     2:39     7:34    10:00    17:49    21:39    25:18    32:47    37:03    38:56    40:22    41:48    44:15    48:29    50:36 
               Järla IF OK                             2:39     4:55     2:26     7:49     3:50     3:39     7:29     4:16     1:53     1:26     1:26     2:27     4:14     2:07 
                                                      52:47    53:24                                                                                                             
                                                       2:11     0:37                                                                                                             
     3     380 Löfgren Anders                53:26     2:28     8:06    10:32    18:07    20:59    24:18    31:37    36:02    39:28    41:08    42:12    44:25    49:17    51:13 
               Järfälla OK                             2:28     5:38     2:26     7:35     2:52     3:19     7:19     4:25     3:26     1:40     1:04     2:13     4:52     1:56 
                                                      52:53    53:26                                                                                                             
                                                       1:40     0:33                                                                                                             
     4     384 Andersson Lars                55:23     2:08     7:49    12:11    19:35    22:31    26:02    34:35    39:24    41:22    43:02    43:57    46:47    51:00    53:01 
               OK Södertörn                            2:08     5:41     4:22     7:24     2:56     3:31     8:33     4:49     1:58     1:40     0:55     2:50     4:13     2:01 
                                                      54:45    55:23                                                                                                             
                                                       1:44     0:38                                                                                                             
     5     379 Rapp Per                      56:30     2:57     8:08    12:23    20:12    23:04    26:26    33:40    38:01    41:17    43:11    44:16    46:30    51:24    53:29 
               IFK Moras OK                            2:57     5:11     4:15     7:49     2:52     3:22     7:14     4:21     3:16     1:54     1:05     2:14     4:54     2:05 
                                                      55:45    56:30                                                                                                             
                                                       2:16     0:45                                                                                                             
     6     377 Persson Ronny                 56:31     2:51     8:35    11:07    18:37    21:24    25:39    34:26    38:16    40:39    42:33    43:36    46:20    51:04    53:52 
               OK Österåker                            2:51     5:44     2:32     7:30     2:47     4:15     8:47     3:50     2:23     1:54     1:03     2:44     4:44     2:48 
                                                      55:49    56:31                                                                                                             
                                                       1:57     0:42                                                                                                             
     7     373 Bengtsson Per                 57:22     2:22     7:33    10:00    19:05    22:14    26:37    35:37    39:41    41:49    43:34    44:40    47:26    52:14    54:56 
               IFK Enskede                             2:22     5:11     2:27     9:05     3:09     4:23     9:00     4:04     2:08     1:45     1:06     2:46     4:48     2:42 
                                                      56:49    57:22                                                                                                             
                                                       1:53     0:33                                                                                                             
     8     399 Lundberg Peter                58:48     2:30     7:54    10:15    19:29    22:18    26:15    34:50    38:56    42:50    44:25    45:32    48:03    53:01    56:11 
               Järfälla OK                             2:30     5:24     2:21     9:14     2:49     3:57     8:35     4:06     3:54     1:35     1:07     2:31     4:58     3:10 
                                                      58:17    58:48                                                                                                             
                                                       2:06     0:31                                                                                                             
     9     387 Engström Anders               58:56     2:37     7:41    10:41    19:44    23:01    26:55    35:44    40:06    42:32    44:47    46:03    48:41    53:41    55:50 
               OK Kåre                                 2:37     5:04     3:00     9:03     3:17     3:54     8:49     4:22     2:26     2:15     1:16     2:38     5:00     2:09 
                                                      58:06    58:56                                                                                                             
                                                       2:16     0:50                                                                                                             
    10     382 Vedin Hans                    59:17     2:25     7:42    10:06    18:16    22:00    26:25    35:08    40:47    44:31    46:29    47:32    50:09    54:47    56:56 
               Söders SOL Tyresö                       2:25     5:17     2:24     8:10     3:44     4:25     8:43     5:39     3:44     1:58     1:03     2:37     4:38     2:09 
                                                      58:42    59:17                                                                                                             
                                                       1:46     0:35                                                                                                             
    11     403 Sandström Peter               59:19     2:34     8:44    12:06    20:21    23:13    28:10    37:06    42:20    44:25    46:06    47:15    50:08    54:56    56:49 
               Järla IF OK                             2:34     6:10     3:22     8:15     2:52     4:57     8:56     5:14     2:05     1:41     1:09     2:53     4:48     1:53 
                                                      58:44    59:19                                                                                                             
                                                       1:55     0:35                                                                                                             
    12     375 Gustafsson Stefan           1:01:02     2:46     9:25    12:03    21:53    24:50    28:51    38:09    42:23    44:41    47:11    48:20    50:53    55:33    58:24 
               Skarpnäcks OL                           2:46     6:39     2:38     9:50     2:57     4:01     9:18     4:14     2:18     2:30     1:09     2:33     4:40     2:51 
                                                    1:00:24  1:01:02                                                                                                             
                                                       2:00     0:38                                                                                                             
    13     392 Hellström Johan             1:02:56     2:39     8:08    11:21    21:44    24:48    28:50    38:06    42:43    45:52    47:47    48:52    51:43    56:18  1:00:15 
               OK Ravinen                              2:39     5:29     3:13    10:23     3:04     4:02     9:16     4:37     3:09     1:55     1:05     2:51     4:35     3:57 
                                                    1:02:21  1:02:56                                                                                                             
                                                       2:06     0:35                                                                                                             
    14     386 Hagelin Roger               1:03:57     3:00     8:55    13:07    21:53    25:05    29:38    38:25    43:48    46:22    47:57    49:09    52:14    58:37  1:01:04 
               Gustavsbergs IF                         3:00     5:55     4:12     8:46     3:12     4:33     8:47     5:23     2:34     1:35     1:12     3:05     6:23     2:27 
                                                    1:03:17  1:03:57                                                                                                             
                                                       2:13     0:40                                                                                                             
    15     405 Zackrisson Mats             1:04:15     2:59     9:32    12:26    21:25    24:18    28:56    37:47    42:59    47:18    49:34    50:53    53:43    58:43  1:01:08 
               OK Älvsjö-Örby                          2:59     6:33     2:54     8:59     2:53     4:38     8:51     5:12     4:19     2:16     1:19     2:50     5:00     2:25 
                                                    1:03:32  1:04:15                                                                                                             
                                                       2:24     0:43                                                                                                             
    16     396 Eskilsson Jan               1:04:47     5:17    10:43    13:42    23:24    26:33    31:16    40:02    44:53    47:20    49:43    50:53    53:56    59:09  1:02:09 
               Haninge SOK                             5:17     5:26     2:59     9:42     3:09     4:43     8:46     4:51     2:27     2:23     1:10     3:03     5:13     3:00 
                                                    1:04:12  1:04:47                                                                                                             
                                                       2:03     0:35                                                                                                             
    17     376 Norell Roland               1:05:26     2:48     9:14    12:55    21:54    27:25    31:36    40:27    44:38    47:12    50:04    51:12    53:48  1:00:24  1:02:40 
               Söders SOL Tyresö                       2:48     6:26     3:41     8:59     5:31     4:11     8:51     4:11     2:34     2:52     1:08     2:36     6:36     2:16 
                                                    1:04:51  1:05:26             58:58                                                                                           
                                                       2:11     0:35               *46                                                                                           
    18     385 Löfman Torbjörn             1:06:20     2:30     8:19    11:56    20:34    23:42    29:51    39:30    45:08    47:47    49:37    50:43    53:40    58:47  1:03:31 
               Rotebro IS                              2:30     5:49     3:37     8:38     3:08     6:09     9:39     5:38     2:39     1:50     1:06     2:57     5:07     4:44 
                                                    1:05:45  1:06:20                                                                                                             
                                                       2:14     0:35                                                                                                             
    19     390 Månkell Jan                 1:06:40     4:27     9:53    12:05    20:25    23:59    27:30    39:52    46:40    49:50    51:52    52:55    55:48  1:00:24  1:04:12 
               Turebergs IF                            4:27     5:26     2:12     8:20     3:34     3:31    12:22     6:48     3:10     2:02     1:03     2:53     4:36     3:48 
                                                    1:06:08  1:06:40                                                                                                             
                                                       1:56     0:32                                                                                                             
    20     389 Rylander Robert             1:07:01     2:46     9:14    12:54    22:28    25:46    29:22    38:46    45:07    49:40    51:26    52:45    55:38  1:01:21  1:03:48 
               Söders SOL Tyresö                       2:46     6:28     3:40     9:34     3:18     3:36     9:24     6:21     4:33     1:46     1:19     2:53     5:43     2:27 
                                                    1:06:21  1:07:01                                                                                                             
                                                       2:33     0:40                                                                                                             
    21     404 Mattus Tapani               1:08:47     4:35    11:08    13:45    25:07    28:02    32:19    42:52    50:10    52:24    53:55    54:59    57:35  1:02:40  1:06:12 
               IFK Lidingös Skid o OK                  4:35     6:33     2:37    11:22     2:55     4:17    10:33     7:18     2:14     1:31     1:04     2:36     5:05     3:32 
                                                    1:08:09  1:08:47                                                                                                             
                                                       1:57     0:38                                                                                                             
    22     383 Karlsson Tomas              1:12:32     2:33     9:42    14:21    26:50    30:41    35:04    45:26    51:00    53:41    55:38    56:53    59:56  1:06:29  1:09:20 
               OK Kolmården                            2:33     7:09     4:39    12:29     3:51     4:23    10:22     5:34     2:41     1:57     1:15     3:03     6:33     2:51 
                                                    1:11:47  1:12:32                                                                                                             
                                                       2:27     0:45                                                                                                             
    23     371 Kappel Åke                  1:15:25     2:48     8:37    12:46    23:30    27:10    32:51    48:48    54:17    56:28    58:53  1:00:10  1:03:16  1:09:00  1:12:35 
               Gotlands Bro OK                         2:48     5:49     4:09    10:44     3:40     5:41    15:57     5:29     2:11     2:25     1:17     3:06     5:44     3:35 
                                                    1:14:47  1:15:25                                                                                                             
                                                       2:12     0:38                                                                                                             
    24     381 Axelsson Conny              1:16:24     3:23     9:48    12:35    24:28    33:31    39:29    51:54    57:08    59:00  1:00:26  1:01:31  1:04:20  1:10:31  1:13:12 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    3:23     6:25     2:47    11:53     9:03     5:58    12:25     5:14     1:52     1:26     1:05     2:49     6:11     2:41 
                                                    1:15:38  1:16:24                                                                                                             
                                                       2:26     0:46                                                                                                             
    25     395 Kopp Milan                  1:21:40     4:43    12:16    15:11    26:56    32:52    38:15    53:17    58:39  1:01:54  1:04:22  1:06:02  1:09:38  1:15:17  1:18:00 
               Söders SOL Tyresö                       4:43     7:33     2:55    11:45     5:56     5:23    15:02     5:22     3:15     2:28     1:40     3:36     5:39     2:43 
                                                    1:20:55  1:21:40                                                                                                             
                                                       2:55     0:45                                                                                                             
    26     378 Kolari Ensio                1:22:59     3:04     9:18    16:02    30:43    41:22    45:56    55:31  1:00:25  1:03:06  1:04:51  1:06:06  1:09:18  1:15:13  1:19:34 
               Järla IF OK                             3:04     6:14     6:44    14:41    10:39     4:34     9:35     4:54     2:41     1:45     1:15     3:12     5:55     4:21 
                                                    1:22:15  1:22:59                                                                                                             
                                                       2:41     0:44                                                                                                             
    27     400 Moberg Jonny                1:24:37     8:45    16:24    19:35    32:47    36:26    42:08    53:47    58:59  1:04:00  1:06:05  1:07:26  1:10:42  1:16:27  1:21:35 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    8:45     7:39     3:11    13:12     3:39     5:42    11:39     5:12     5:01     2:05     1:21     3:16     5:45     5:08 
                                                    1:23:59  1:24:37                                                                                                             
                                                       2:24     0:38                                                                                                             
    28     401 Schanow Torsten             1:26:39     3:05    14:41    22:04    35:01    39:21    45:59    57:43  1:03:45  1:07:24  1:10:14  1:11:33  1:14:50  1:20:26  1:23:43 
               Söders SOL Tyresö                       3:05    11:36     7:23    12:57     4:20     6:38    11:44     6:02     3:39     2:50     1:19     3:17     5:36     3:17 
                                                    1:26:01  1:26:39                                                                                                             
                                                       2:18     0:38                                                                                                             
    29     372 Larsson Jan                 1:27:10     3:14    10:54    14:47    26:24    31:00    38:11    50:31    56:40  1:00:28  1:03:11  1:04:41  1:08:05  1:14:59  1:23:17 
               IMP053 Väsby OK                         3:14     7:40     3:53    11:37     4:36     7:11    12:20     6:09     3:48     2:43     1:30     3:24     6:54     8:18 
                                                    1:26:20  1:27:10                                                                                                             
                                                       3:03     0:50                                                                                                             
    30     402 Gustafsson Leif             1:43:17     2:47    31:19    35:29    53:38    58:42  1:04:09  1:14:04  1:20:21  1:23:50  1:26:01  1:27:25  1:30:55  1:37:23  1:40:07 
               Säterbygdens OK                         2:47    28:32     4:10    18:09     5:04     5:27     9:55     6:17     3:29     2:11     1:24     3:30     6:28     2:44 
                                                    1:42:31  1:43:17                                                                                                             
                                                       2:24     0:46                                                                                                             

           374 Norberg Lars-Erik          Ej godk.     6:31    12:46    -----    -----    -----    -----    -----    31:30    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               Järfälla OK                             6:31     6:15                                                 18:44                                                       
                                                      -----    55:48                                                                                                             
                                                               24:18                                                                                                             
           406 Pettersson Kenneth         Ej godk.     4:15    21:08    27:03    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               Järfälla OK                             4:15    16:53     5:55                                                                                                    
                                                    1:14:58  1:15:51                                                                                                             
                                                      47:55     0:53                                                                                                             
           393 Svanberg Gunnar            Ej godk.     3:13    12:20    15:55    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               Järfälla OK                             3:13     9:07     3:35                                                                                                    
                                                      -----                                                                                                                      
                                                                                                                                                                                 
           394 Lindholm Lars              Ej godk.     2:39     8:05    12:08    20:32    23:40    28:03    39:50    45:05    48:49    -----    51:58    54:40    59:18  1:01:32 
               Skarpnäcks OL                           2:39     5:26     4:03     8:24     3:08     4:23    11:47     5:15     3:44              3:09     2:42     4:38     2:14 
                                                    1:03:43  1:04:19                                                                                                             
                                                       2:11     0:36                                                                                                             
           398 Sjunnestrand Håkan         Ej godk.     2:52     9:43    12:51    21:57    25:23    36:03    -----    -----    -----    -----    50:41    -----    -----    ----- 
               Solna OK                                2:52     6:51     3:08     9:06     3:26    10:40                                        14:38                            
                                                    1:03:00  1:03:43                                                                                                             
                                                      12:19     0:43                                                                                                             
           397 Pettersson Benny           Ej godk.     3:51    11:40    14:38    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    37:54    40:39    45:56    ----- 
               IMP053 Väsby OK                         3:51     7:49     2:58                                                                   23:16     2:45     5:17          
                                                      49:47    50:21                                                                                                             
                                                       3:51     0:34                                                                                                             



H45 MOTION  (1)          4800 m                                         
                                                      1(71)    2(80)    3(87)    4(97)   5(112)   6(102)    7(91)    8(82)    9(75)   10(60)   11(47)   12(41)  13(100)        M 

           407 Persson Torbjörn           Ej godk.     6:23    14:14    17:00    26:33    27:58    -----  1:00:09  1:06:50  1:08:33  1:15:09  1:29:52  1:36:34  1:39:18  1:40:03 
               Forsa OK                                6:23     7:51     2:46     9:33     1:25             32:11     6:41     1:43     6:36    14:43     6:42     2:44     0:45 



H40  (20)                6320 m                                         
                                                      1(63)    2(97)   3(121)   4(122)   5(120)   6(103)   7(107)   8(105)    9(99)   10(83)   11(75)   12(60)   13(52)   14(48) 
                                                     15(41)  16(100)        M                                                                                                    

     1     422 Imark Rikard                  48:45     1:16     8:52    14:57    17:59    21:14    28:01    29:21    30:44    34:07    35:50    38:15    40:46    42:56    44:25 
               Tullinge SK                             1:16     7:36     6:05     3:02     3:15     6:47     1:20     1:23     3:23     1:43     2:25     2:31     2:10     1:29 
                                                      47:05    48:04    48:45                                                                                                    
                                                       2:40     0:59     0:41                                                                                                    
     2     425 Pettersson Thomas             55:42     1:38     9:42    16:52    20:02    24:00    31:53    33:25    35:03    38:40    41:05    43:43    46:49    49:15    50:50 
               Bromma-Vällingby SOK                    1:38     8:04     7:10     3:10     3:58     7:53     1:32     1:38     3:37     2:25     2:38     3:06     2:26     1:35 
                                                      54:00    55:08    55:42                                                                                                    
                                                       3:10     1:08     0:34                                                                                                    
     3     805 Markstedt Johan               56:33     1:15    10:07    17:13    20:27    24:26    33:44    35:09    36:49    40:19    42:20    44:51    47:42    50:10    51:41 
               OK Södertörn                            1:15     8:52     7:06     3:14     3:59     9:18     1:25     1:40     3:30     2:01     2:31     2:51     2:28     1:31 
                                                      54:47    56:00    56:33                                                                                                    
                                                       3:06     1:13     0:33                                                                                                    
     4     420 Bergman Kent                  58:20     1:52    10:08    18:01    21:00    25:42    33:56    35:32    37:15    41:13    43:32    46:19    49:25    51:52    53:28 
               OK Ravinen                              1:52     8:16     7:53     2:59     4:42     8:14     1:36     1:43     3:58     2:19     2:47     3:06     2:27     1:36 
                                                      56:43    57:49    58:20                                                                                                    
                                                       3:15     1:06     0:31                                                                                                    
     5     410 Hill Mikael                   59:22     1:40    10:20    18:12    21:16    27:33    36:35    38:07    39:44    43:15    45:33    47:55    50:36    53:03    54:45 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    1:40     8:40     7:52     3:04     6:17     9:02     1:32     1:37     3:31     2:18     2:22     2:41     2:27     1:42 
                                                      57:36    58:45    59:22                                                                                                    
                                                       2:51     1:09     0:37                                                                                                    
     6     417 Eriksson Marcus               59:23     1:28    10:02    17:23    20:03    24:20    35:09    36:37    38:20    41:36    44:35    47:16    50:12    52:47    54:28 
               Midälva OK                              1:28     8:34     7:21     2:40     4:17    10:49     1:28     1:43     3:16     2:59     2:41     2:56     2:35     1:41 
                                                      57:24    58:45    59:23                                                                                                    
                                                       2:56     1:21     0:38                                                                                                    
     7     408 Hellberg Roland             1:00:35     1:25     9:55    17:14    21:23    26:17    35:02    36:39    38:50    42:44    44:57    47:41    50:35    53:26    55:35 
               Täby OK                                 1:25     8:30     7:19     4:09     4:54     8:45     1:37     2:11     3:54     2:13     2:44     2:54     2:51     2:09 
                                                      58:35  1:00:04  1:00:35                                                                                                    
                                                       3:00     1:29     0:31                                                                                                    
     8     415 Engman Roger                1:00:55     1:32    11:15    18:59    22:14    26:13    34:18    36:00    37:34    41:35    46:39    49:09    52:09    54:23    56:05 
               Norrköpings AIS                         1:32     9:43     7:44     3:15     3:59     8:05     1:42     1:34     4:01     5:04     2:30     3:00     2:14     1:42 
                                                      59:09  1:00:19  1:00:55                                                                                                    
                                                       3:04     1:10     0:36                                                                                                    
     9     414 Forsberg Per-Arne           1:03:02     1:21    10:30    18:46    22:35    26:29    35:43    37:52    39:44    44:04    46:29    49:50    53:20    56:14    58:00 
               Tullinge SK                             1:21     9:09     8:16     3:49     3:54     9:14     2:09     1:52     4:20     2:25     3:21     3:30     2:54     1:46 
                                                    1:01:18  1:02:22  1:03:02                                                                                                    
                                                       3:18     1:04     0:40                                                                                                    
    10     413 Hellgren Göran              1:03:44     1:19    11:36    19:32    23:12    27:41    36:51    38:29    40:08    43:41    46:16    49:37    52:43    56:20    58:04 
               OK Södertörn                            1:19    10:17     7:56     3:40     4:29     9:10     1:38     1:39     3:33     2:35     3:21     3:06     3:37     1:44 
                                                    1:01:46  1:03:02  1:03:44                                                                                                    
                                                       3:42     1:16     0:42                                                                                                    
    11     423 Eriksson Joakim             1:03:49     1:32    11:20    18:48    22:22    26:01    34:52    36:22    38:29    44:26    46:27    49:17    52:04    54:31    57:41 
               Södertälje-Nykvar                       1:32     9:48     7:28     3:34     3:39     8:51     1:30     2:07     5:57     2:01     2:50     2:47     2:27     3:10 
                                                    1:02:01  1:03:18  1:03:49                                                                                                    
                                                       4:20     1:17     0:31                                                                                                    
    12     424 Granath Stefan              1:06:10     1:37    11:05    19:10    23:30    27:43    36:47    38:39    41:18    46:54    49:21    52:23    55:42    58:32  1:00:44 
               Nynäshamns OK                           1:37     9:28     8:05     4:20     4:13     9:04     1:52     2:39     5:36     2:27     3:02     3:19     2:50     2:12 
                                                    1:04:24  1:05:34  1:06:10                                                                                                    
                                                       3:40     1:10     0:36                                                                                                    
    13     416 Hektor Magnus               1:06:32     1:37    10:56    19:21    25:04    29:22    38:42    40:40    42:43    47:35    50:10    53:08    56:12    59:26  1:01:26 
               Gustavsbergs IF                         1:37     9:19     8:25     5:43     4:18     9:20     1:58     2:03     4:52     2:35     2:58     3:04     3:14     2:00 
                                                    1:04:41  1:05:52  1:06:32                                                                                                    
                                                       3:15     1:11     0:40                                                                                                    
    14     428 Johansson Torbjörn          1:10:02     1:35    11:26    20:27    24:18    28:51    40:09    41:54    47:01    51:09    53:37    56:49    59:52  1:02:40  1:04:27 
               OK Södertörn                            1:35     9:51     9:01     3:51     4:33    11:18     1:45     5:07     4:08     2:28     3:12     3:03     2:48     1:47 
                                                    1:07:50  1:09:20  1:10:02                                                                                                    
                                                       3:23     1:30     0:42                                                                                                    
    15     419 Öhrman Lars                 1:10:23     1:24    10:33    17:34    22:19    27:29    38:09    40:18    42:44    50:49    53:07    55:59    59:29  1:02:21  1:04:30 
               Söders SOL Tyresö                       1:24     9:09     7:01     4:45     5:10    10:40     2:09     2:26     8:05     2:18     2:52     3:30     2:52     2:09 
                                                    1:08:10  1:09:41  1:10:23                                                                                                    
                                                       3:40     1:31     0:42                                                                                                    
    16     412 Batz Jörgen                 1:12:50     1:27    12:36    20:02    23:36    27:40    36:35    38:32    40:36    52:32    55:16    58:12  1:01:41  1:04:46  1:06:39 
               Skarpnäcks OL                           1:27    11:09     7:26     3:34     4:04     8:55     1:57     2:04    11:56     2:44     2:56     3:29     3:05     1:53 
                                                    1:11:01  1:12:09  1:12:50                                                                                                    
                                                       4:22     1:08     0:41                                                                                                    
    17     427 Tallhage Johan              1:21:11     1:55    11:03    19:51    23:45    28:56    38:12    40:09    48:27    59:48  1:01:51  1:05:11  1:10:09  1:13:23  1:15:27 
               Skarpnäcks OL                           1:55     9:08     8:48     3:54     5:11     9:16     1:57     8:18    11:21     2:03     3:20     4:58     3:14     2:04 
                                                    1:19:18  1:20:33  1:21:11                                                                                                    
                                                       3:51     1:15     0:38                                                                                                    
    18     426 Persson Håkan               1:23:14     2:02    14:27    22:39    26:10    32:59    42:53    44:51    52:27  1:01:14  1:03:56  1:07:03  1:11:44  1:15:31  1:17:24 
               Laxå OK                                 2:02    12:25     8:12     3:31     6:49     9:54     1:58     7:36     8:47     2:42     3:07     4:41     3:47     1:53 
                                                    1:21:17  1:22:32  1:23:14                                                                                                    
                                                       3:53     1:15     0:42                                                                                                    
    19     411 Lövgren Sören               1:29:41     1:34    14:42    30:38    43:40    48:12    59:35  1:01:31  1:03:45  1:07:50  1:10:29  1:13:56  1:17:20  1:20:55  1:23:03 
               IFK Moras OK                            1:34    13:08    15:56    13:02     4:32    11:23     1:56     2:14     4:05     2:39     3:27     3:24     3:35     2:08 
                                                    1:27:21  1:28:56  1:29:41             23:51                                                                                  
                                                       4:18     1:35     0:45              *120                                                                                  

           421 Yttermo Olle               Ej godk.     1:38    17:40    -----    -----    -----    -----    -----    -----    40:02    42:02    -----    48:11    51:22    53:39 
               OK Södertörn                            1:38    16:02                                                          22:22     2:00              6:09     3:11     2:17 
                                                      56:48    58:41    59:21                                                                                                    
                                                       3:09     1:53     0:40                                                                                                    



H35  (23)                6800 m                                         
                                                      1(64)    2(92)    3(97)   4(112)    5(94)   6(109)   7(121)   8(123)   9(120)  10(104)  11(105)   12(83)   13(75)   14(60) 
                                                     15(47)   16(42)  17(100)        M                                                                                           

     1     433 Forsberg Erik                 58:05     3:19     8:58    12:01    12:40    15:52    17:59    25:38    28:13    31:05    39:22    40:33    44:05    46:53    49:56 
               OK Ravinen                              3:19     5:39     3:03     0:39     3:12     2:07     7:39     2:35     2:52     8:17     1:11     3:32     2:48     3:03 
                                                      53:38    55:25    57:28    58:05                                                                                           
                                                       3:42     1:47     2:03     0:37                                                                                           
     2     447 Hedlund Pär                 1:01:08     2:21     7:52    10:43    12:27    15:07    17:36    26:04    28:52    31:46    41:20    42:40    45:54    48:30    51:52 
               IFK Enskede                             2:21     5:31     2:51     1:44     2:40     2:29     8:28     2:48     2:54     9:34     1:20     3:14     2:36     3:22 
                                                      55:47    58:43  1:00:33  1:01:08                                                                                           
                                                       3:55     2:56     1:50     0:35                                                                                           
     3     783 Törnqvist Geir              1:01:09     2:08     7:49    10:20    11:27    14:17    16:43    27:42    30:24    33:26    42:06    43:20    47:33    50:05    53:01 
               Hässleholms OK                          2:08     5:41     2:31     1:07     2:50     2:26    10:59     2:42     3:02     8:40     1:14     4:13     2:32     2:56 
                                                      56:37    58:32  1:00:30  1:01:09                                                                                           
                                                       3:36     1:55     1:58     0:39                                                                                           
     4     432 Dahlgren Ronnie             1:02:39     2:00     8:08    10:58    11:44    15:00    17:46    26:59    29:54    32:58    42:23    43:41    47:49    50:23    53:26 
               Gustavsbergs IF                         2:00     6:08     2:50     0:46     3:16     2:46     9:13     2:55     3:04     9:25     1:18     4:08     2:34     3:03 
                                                      57:46  1:00:01  1:02:04  1:02:39                                                                                           
                                                       4:20     2:15     2:03     0:35                                                                                           
     5     444 Stenebo Fredrik             1:03:02     2:28     9:11    12:28    13:40    16:34    19:04    27:06    29:46    33:02    41:34    42:55    47:22    50:22    53:22 
               Turebergs IF                            2:28     6:43     3:17     1:12     2:54     2:30     8:02     2:40     3:16     8:32     1:21     4:27     3:00     3:00 
                                                      57:04    59:42  1:02:23  1:03:02                                                                                           
                                                       3:42     2:38     2:41     0:39                                                                                           
     6     431 Tarandi Mikael              1:03:42     2:23     9:41    13:04    14:04    16:44    19:16    27:24    30:08    33:21    42:02    43:49    48:01    51:08    53:57 
               IFK Lidingös Skid o OK                  2:23     7:18     3:23     1:00     2:40     2:32     8:08     2:44     3:13     8:41     1:47     4:12     3:07     2:49 
                                                      58:27  1:00:57  1:03:05  1:03:42                                                                                           
                                                       4:30     2:30     2:08     0:37                                                                                           
     7     449 Giberg Dan                  1:03:51     2:07     8:47    11:52    12:49    15:47    22:56    31:05    33:52    36:40    44:46    46:01    50:51    53:32    56:07 
               Södertälje-Nykvar                       2:07     6:40     3:05     0:57     2:58     7:09     8:09     2:47     2:48     8:06     1:15     4:50     2:41     2:35 
                                                      59:58  1:01:34  1:03:18  1:03:51                                                                                           
                                                       3:51     1:36     1:44     0:33                                                                                           
     8     437 Albinsson Peter             1:04:22     2:20     8:32    12:20    13:16    16:32    19:28    28:09    31:04    34:18    43:25    44:45    49:16    52:11    55:09 
               IFK Enskede                             2:20     6:12     3:48     0:56     3:16     2:56     8:41     2:55     3:14     9:07     1:20     4:31     2:55     2:58 
                                                      59:20  1:01:40  1:03:44  1:04:22                                                                                           
                                                       4:11     2:20     2:04     0:38                                                                                           
     9     448 Skeppling Mattias           1:06:52     2:11     8:45    11:39    12:51    16:09    18:47    28:56    31:46    34:59    45:09    49:11    52:48    55:38    58:35 
               OK Södertörn                            2:11     6:34     2:54     1:12     3:18     2:38    10:09     2:50     3:13    10:10     4:02     3:37     2:50     2:57 
                                                    1:02:17  1:04:23  1:06:17  1:06:52                                                                                           
                                                       3:42     2:06     1:54     0:35                                                                                           
    10     439 Lindström Rune              1:07:26     4:36    10:21    13:38    14:27    17:16    20:53    28:41    31:46    36:43    46:52    48:09    51:42    54:23    57:51 
               Sundsvalls OK                           4:36     5:45     3:17     0:49     2:49     3:37     7:48     3:05     4:57    10:09     1:17     3:33     2:41     3:28 
                                                    1:02:36  1:04:43  1:06:55  1:07:26                                                                                           
                                                       4:45     2:07     2:12     0:31                                                                                           
    11     435 Bengtsson Ola               1:08:06     2:04     8:43    11:36    12:20    15:31    18:05    28:33    34:03    38:31    48:28    49:48    53:23    55:54    59:07 
               Täby OK                                 2:04     6:39     2:53     0:44     3:11     2:34    10:28     5:30     4:28     9:57     1:20     3:35     2:31     3:13 
                                                    1:03:06  1:05:36  1:07:25  1:08:06                                                                                           
                                                       3:59     2:30     1:49     0:41                                                                                           
    12     438 Mattsson Tomas              1:08:26     2:06    10:16    14:29    15:11    18:08    21:02    30:00    33:15    36:30    47:19    48:30    52:25    55:05    58:04 
               OK Södertörn                            2:06     8:10     4:13     0:42     2:57     2:54     8:58     3:15     3:15    10:49     1:11     3:55     2:40     2:59 
                                                    1:02:17  1:05:21  1:07:43  1:08:26                                                                                           
                                                       4:13     3:04     2:22     0:43                                                                                           
    13     434 Fors Patrik                 1:10:05     2:02     8:38    11:30    12:18    16:34    19:17    28:38    35:15    39:02    50:08    51:23    55:25    57:58  1:01:04 
               Turebergs IF                            2:02     6:36     2:52     0:48     4:16     2:43     9:21     6:37     3:47    11:06     1:15     4:02     2:33     3:06 
                                                    1:05:02  1:07:30  1:09:25  1:10:05                                                                                           
                                                       3:58     2:28     1:55     0:40                                                                                           
    14     446 Brinkman Anders             1:11:04     2:07     9:28    12:55    13:43    17:19    20:19    29:23    32:49    37:18    48:14    49:55    53:52    56:50  1:00:36 
               Järla IF OK                             2:07     7:21     3:27     0:48     3:36     3:00     9:04     3:26     4:29    10:56     1:41     3:57     2:58     3:46 
                                                    1:05:06  1:08:00  1:10:21  1:11:04                                                                                           
                                                       4:30     2:54     2:21     0:43                                                                                           
    15     441 Andersson Bengt             1:11:42     1:55     8:36    11:49    12:33    15:21    17:53    35:18    38:23    41:59    51:29    52:44    56:37  1:00:06  1:03:20 
               Eskilstunafors OL                       1:55     6:41     3:13     0:44     2:48     2:32    17:25     3:05     3:36     9:30     1:15     3:53     3:29     3:14 
                                                    1:07:03  1:08:54  1:11:07  1:11:42             24:54    29:07                                                                
                                                       3:43     1:51     2:13     0:35              *120     *123                                                                
    16     445 Svensson Tom                1:13:17     2:23     9:14    13:33    14:30    17:51    24:02    34:07    37:18    41:09    51:21    55:16    58:45  1:01:42  1:04:38 
               Hammarby IF OF                          2:23     6:51     4:19     0:57     3:21     6:11    10:05     3:11     3:51    10:12     3:55     3:29     2:57     2:56 
                                                    1:08:15  1:10:20  1:12:38  1:13:17                                                                                           
                                                       3:37     2:05     2:18     0:39                                                                                           
    17     440 Redtzer Stefan              1:16:41     2:30    10:15    14:38    15:35    19:15    22:29    32:47    36:27    39:59    52:26    54:16    59:58  1:02:45  1:06:52 
               Rotebro IS                              2:30     7:45     4:23     0:57     3:40     3:14    10:18     3:40     3:32    12:27     1:50     5:42     2:47     4:07 
                                                    1:11:12  1:13:39  1:16:03  1:16:41                                                                                           
                                                       4:20     2:27     2:24     0:38                                                                                           
    18     796 Lundberg Thomas             1:17:49     2:59    11:58    16:17    17:16    21:31    24:35    36:19    40:03    43:35    54:36    56:24  1:01:04  1:04:10  1:07:55 
               Mälarö SOK                              2:59     8:59     4:19     0:59     4:15     3:04    11:44     3:44     3:32    11:01     1:48     4:40     3:06     3:45 
                                                    1:11:56  1:14:42  1:17:07  1:17:49                                                                                           
                                                       4:01     2:46     2:25     0:42                                                                                           
    19     430 Käll Mats                   1:22:33     2:23     9:33    15:17    16:21    19:09    21:55    36:58    42:50    46:11    57:14    58:38  1:02:56  1:05:43  1:08:57 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    2:23     7:10     5:44     1:04     2:48     2:46    15:03     5:52     3:21    11:03     1:24     4:18     2:47     3:14 
                                                    1:13:55  1:18:59  1:21:45  1:22:33                                                                                           
                                                       4:58     5:04     2:46     0:48                                                                                           
    20     436 Westerström Thomas          1:30:45     2:59    10:39    14:25    15:24    18:38    21:43    32:43    37:00    42:45  1:04:14  1:05:26  1:10:00  1:13:10  1:16:28 
               OK Älvsjö-Örby                          2:59     7:40     3:46     0:59     3:14     3:05    11:00     4:17     5:45    21:29     1:12     4:34     3:10     3:18 
                                                    1:26:22  1:28:09  1:30:13  1:30:45                                                                                           
                                                       9:54     1:47     2:04     0:32                                                                                           
    21     442 Loukusa Jukka               1:41:53     2:08     9:11    12:44    13:46    17:04    21:07    41:21    46:19    50:49  1:10:04  1:11:48  1:16:10  1:19:04  1:22:42 
               Gustavsbergs IF                         2:08     7:03     3:33     1:02     3:18     4:03    20:14     4:58     4:30    19:15     1:44     4:22     2:54     3:38 
                                                    1:36:48  1:38:53  1:41:13  1:41:53                                                                                           
                                                      14:06     2:05     2:20     0:40                                                                                           

           443 Wångberg Stefan            Ej godk.  1:33:28    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----  1:37:56 
               OK Ravinen                           1:33:28                                                                                                                 4:28 
                                                    1:50:42  1:54:35  1:59:33  2:01:15             35:31    42:49    44:49    51:25  1:02:26  1:08:44  1:11:39  1:18:22  1:23:47 
                                                      12:46     3:53     4:58     1:42               *92      *97     *112      *94     *109     *104     *105      *83      *75 
           828 Johansson Stefan           Ej godk.     2:14    10:11    21:14    22:10    24:53    27:20    35:39    38:15    41:23    50:09    -----    -----    -----    ----- 
               OK Roslagen                             2:14     7:57    11:03     0:56     2:43     2:27     8:19     2:36     3:08     8:46                                     
                                                      -----    -----    -----  1:42:53                                                                                           
                                                                                 52:44                                                                                           



H21  (37)                8570 m                                         
                                                      1(71)   2(110)   3(111)    4(97)   5(107)   6(106)    7(91)    8(84)   9(109)  10(121)  11(123)  12(120)  13(114)   14(93) 
                                                     15(90)   16(82)   17(58)   18(52)   19(46)   20(41)  21(100)        M                                                       

     1     472 Sandvik Lars Håkan          1:07:57     2:46    12:05    13:08    16:15    22:32    23:50    25:42    27:17    32:45    40:26    43:00    45:47    49:30    53:34 
               Täby OK                                 2:46     9:19     1:03     3:07     6:17     1:18     1:52     1:35     5:28     7:41     2:34     2:47     3:43     4:04 
                                                      55:27    57:04  1:00:45  1:02:40  1:04:12  1:06:18  1:07:24  1:07:57                                                       
                                                       1:53     1:37     3:41     1:55     1:32     2:06     1:06     0:33                                                       
     2     471 Nordin Jan                  1:09:48     2:06    12:36    13:40    17:35    24:35    25:52    27:45    29:15    34:32    42:41    45:08    47:49    51:33    55:38 
               Sundsvalls OK                           2:06    10:30     1:04     3:55     7:00     1:17     1:53     1:30     5:17     8:09     2:27     2:41     3:44     4:05 
                                                      57:28    59:02  1:02:34  1:04:45  1:06:11  1:08:09  1:09:14  1:09:48                                                       
                                                       1:50     1:34     3:32     2:11     1:26     1:58     1:05     0:34                                                       
     3     486 Backlund Magnus             1:10:15     2:22    12:06    13:22    16:21    22:48    24:07    26:54    28:12    34:33    42:18    45:03    47:58    52:00    56:02 
               Södertälje-Nykvar                       2:22     9:44     1:16     2:59     6:27     1:19     2:47     1:18     6:21     7:45     2:45     2:55     4:02     4:02 
                                                      57:45    59:17  1:02:55  1:05:07  1:06:34  1:08:39  1:09:42  1:10:15                                                       
                                                       1:43     1:32     3:38     2:12     1:27     2:05     1:03     0:33                                                       
     4     801 Sandström Henrik            1:11:32     2:17    11:52    13:07    16:10    23:16    24:48    26:44    28:03    33:34    41:34    44:14    47:16    51:23    55:42 
               OK Ravinen                              2:17     9:35     1:15     3:03     7:06     1:32     1:56     1:19     5:31     8:00     2:40     3:02     4:07     4:19 
                                                      58:17    59:50  1:03:40  1:05:49  1:07:34  1:09:48  1:10:56  1:11:32                                                       
                                                       2:35     1:33     3:50     2:09     1:45     2:14     1:08     0:36                                                       
     5     470 Stålberg Ingemar            1:11:55     2:23    11:59    13:11    16:31    23:48    25:23    27:18    28:36    35:24    43:30    46:12    49:13    53:41    57:39 
               Gävle OK                                2:23     9:36     1:12     3:20     7:17     1:35     1:55     1:18     6:48     8:06     2:42     3:01     4:28     3:58 
                                                      59:30  1:01:05  1:04:44  1:06:42  1:08:09  1:10:13  1:11:17  1:11:55                                                       
                                                       1:51     1:35     3:39     1:58     1:27     2:04     1:04     0:38                                                       
     6     463 Hjulström Lars              1:12:32     2:12    11:29    12:37    16:26    23:06    24:25    26:09    27:32    33:21    42:26    45:14    48:21    52:00    56:13 
               IFK Enskede                             2:12     9:17     1:08     3:49     6:40     1:19     1:44     1:23     5:49     9:05     2:48     3:07     3:39     4:13 
                                                      58:22  1:00:02  1:05:35  1:07:27  1:09:03  1:10:57  1:12:01  1:12:32                                                       
                                                       2:09     1:40     5:33     1:52     1:36     1:54     1:04     0:31                                                       
     7     468 Suominen Juha               1:13:52     2:13    12:32    13:31    17:14    26:15    27:50    29:35    30:54    37:04    44:52    47:26    50:28    54:57    58:54 
               Paimion Rasti                           2:13    10:19     0:59     3:43     9:01     1:35     1:45     1:19     6:10     7:48     2:34     3:02     4:29     3:57 
                                                    1:00:54  1:02:30  1:06:38  1:08:47  1:10:19  1:12:21  1:13:21  1:13:52                                                       
                                                       2:00     1:36     4:08     2:09     1:32     2:02     1:00     0:31                                                       
     8     469 Persson Ulf                 1:13:53     1:59    14:00    15:02    18:40    25:32    26:57    29:08    30:25    37:27    45:28    48:11    51:18    55:39    59:42 
               IFK Enskede                             1:59    12:01     1:02     3:38     6:52     1:25     2:11     1:17     7:02     8:01     2:43     3:07     4:21     4:03 
                                                    1:01:32  1:03:07  1:06:43  1:08:38  1:10:09  1:12:15  1:13:21  1:13:53                                                       
                                                       1:50     1:35     3:36     1:55     1:31     2:06     1:06     0:32                                                       
     9     789 Bengtsson Lars              1:14:17     2:19    12:47    14:11    17:58    24:33    25:58    28:17    29:50    35:52    43:35    46:21    49:30    53:52    58:10 
               Järfälla OK                             2:19    10:28     1:24     3:47     6:35     1:25     2:19     1:33     6:02     7:43     2:46     3:09     4:22     4:18 
                                                    1:00:10  1:01:54  1:05:45  1:08:03  1:09:59  1:12:28  1:13:42  1:14:17                                                       
                                                       2:00     1:44     3:51     2:18     1:56     2:29     1:14     0:35                                                       
    10     798 Bogevig Anders              1:17:51     2:29    12:12    13:51    18:27    25:09    26:50    28:52    30:23    36:51    46:51    50:01    53:14    57:54  1:02:05 
               OK Ravinen                              2:29     9:43     1:39     4:36     6:42     1:41     2:02     1:31     6:28    10:00     3:10     3:13     4:40     4:11 
                                                    1:03:54  1:05:31  1:09:35  1:11:54  1:14:03  1:16:05  1:17:09  1:17:51                                                       
                                                       1:49     1:37     4:04     2:19     2:09     2:02     1:04     0:42                                                       
    11     462 Axelsson Björn              1:18:10     2:23    12:09    13:21    17:00    24:09    25:36    27:43    29:12    35:15    43:09    46:03    49:24    53:52    58:49 
               Tullinge SK                             2:23     9:46     1:12     3:39     7:09     1:27     2:07     1:29     6:03     7:54     2:54     3:21     4:28     4:57 
                                                    1:01:11  1:03:08  1:07:58  1:11:01  1:13:16  1:16:02  1:17:26  1:18:10                                                       
                                                       2:22     1:57     4:50     3:03     2:15     2:46     1:24     0:44                                                       
    12     482 Lönnkvist Lars              1:18:15     1:59    13:06    14:01    17:43    23:42    25:11    33:27    35:16    40:32    49:16    52:15    55:27    59:34  1:03:40 
               Tullinge SK                             1:59    11:07     0:55     3:42     5:59     1:29     8:16     1:49     5:16     8:44     2:59     3:12     4:07     4:06 
                                                    1:05:26  1:07:08  1:10:45  1:12:49  1:14:28  1:16:30  1:17:39  1:18:15                                                       
                                                       1:46     1:42     3:37     2:04     1:39     2:02     1:09     0:36                                                       
    13     481 Barbour Greg                1:20:06     2:30    15:12    16:11    19:49    25:40    27:20    30:32    31:43    43:19    51:55    54:54    58:02  1:01:45  1:05:42 
               Sundbybergs IK                          2:30    12:42     0:59     3:38     5:51     1:40     3:12     1:11    11:36     8:36     2:59     3:08     3:43     3:57 
                                                    1:07:32  1:09:10  1:12:43  1:15:02  1:16:31  1:18:29  1:19:34  1:20:06                                                       
                                                       1:50     1:38     3:33     2:19     1:29     1:58     1:05     0:32                                                       
    14     478 Johansson Thomas            1:22:24     2:25    13:20    14:48    18:34    26:09    27:57    30:38    32:05    39:10    47:57    51:08    54:26    59:16  1:04:38 
               Sundsvalls OK                           2:25    10:55     1:28     3:46     7:35     1:48     2:41     1:27     7:05     8:47     3:11     3:18     4:50     5:22 
                                                    1:06:42  1:08:28  1:13:30  1:16:05  1:17:41  1:20:30  1:21:45  1:22:24                                                       
                                                       2:04     1:46     5:02     2:35     1:36     2:49     1:15     0:39                                                       
    15     467 Malmberg Karl-Johan         1:22:46     2:44    14:31    15:35    20:06    27:19    28:52    31:28    32:59    40:33    49:35    52:14    55:20  1:00:02  1:05:16 
               Sundbybergs IK                          2:44    11:47     1:04     4:31     7:13     1:33     2:36     1:31     7:34     9:02     2:39     3:06     4:42     5:14 
                                                    1:07:38  1:09:34  1:14:09  1:16:45  1:18:33  1:20:56  1:22:11  1:22:46                                                       
                                                       2:22     1:56     4:35     2:36     1:48     2:23     1:15     0:35                                                       
    16     459 Trahn Fredrik               1:23:37     2:47    14:13    15:15    19:52    27:50    30:49    32:50    34:56    42:00    51:22    53:55    57:32  1:03:15  1:07:29 
               Järla IF OK                             2:47    11:26     1:02     4:37     7:58     2:59     2:01     2:06     7:04     9:22     2:33     3:37     5:43     4:14 
                                                    1:09:37  1:11:08  1:15:30  1:17:43  1:19:43  1:21:54  1:23:01  1:23:37                                                       
                                                       2:08     1:31     4:22     2:13     2:00     2:11     1:07     0:36                                                       
    17     456 Elwin Magnus                1:24:01     2:15    15:29    16:43    21:32    29:02    30:48    33:09    34:45    41:40    50:44    53:55    57:31  1:02:07  1:06:32 
               IFK Enskede                             2:15    13:14     1:14     4:49     7:30     1:46     2:21     1:36     6:55     9:04     3:11     3:36     4:36     4:25 
                                                    1:09:14  1:10:51  1:14:57  1:17:09  1:19:22  1:22:15  1:23:26  1:24:01                                                       
                                                       2:42     1:37     4:06     2:12     2:13     2:53     1:11     0:35                                                       
    18     450 Olsson Håkan                1:27:22     2:28    16:21    18:38    22:43    30:49    33:02    35:05    36:41    43:33    52:39    55:31    58:47  1:03:30  1:08:39 
               OK Hammaren                             2:28    13:53     2:17     4:05     8:06     2:13     2:03     1:36     6:52     9:06     2:52     3:16     4:43     5:09 
                                                    1:11:32  1:13:30  1:17:57  1:20:34  1:22:35  1:24:54  1:26:41  1:27:22                                                       
                                                       2:53     1:58     4:27     2:37     2:01     2:19     1:47     0:41                                                       
    19     476 Hedlund Ove                 1:28:59     2:19    14:13    15:17    19:21    27:45    29:36    31:53    34:26    45:19    54:20    57:09  1:01:11  1:05:52  1:11:06 
               IFK Enskede                             2:19    11:54     1:04     4:04     8:24     1:51     2:17     2:33    10:53     9:01     2:49     4:02     4:41     5:14 
                                                    1:13:35  1:15:13  1:19:33  1:22:21  1:24:49  1:27:01  1:28:19  1:28:59                                                       
                                                       2:29     1:38     4:20     2:48     2:28     2:12     1:18     0:40                                                       
    20     483 Hedin Fredrik               1:29:37     2:38    13:30    14:50    19:25    27:16    29:19    31:22    33:27    40:21    50:52    54:23    58:12  1:03:04  1:08:40 
               IFK Enskede                             2:38    10:52     1:20     4:35     7:51     2:03     2:03     2:05     6:54    10:31     3:31     3:49     4:52     5:36 
                                                    1:11:20  1:13:29  1:18:07  1:22:37  1:25:24  1:27:45  1:28:57  1:29:37                                                       
                                                       2:40     2:09     4:38     4:30     2:47     2:21     1:12     0:40                                                       
    21     813 Kolmskog Anders             1:30:01     2:26    17:31    18:45    24:06    32:06    33:45    35:52    37:28    44:05    53:42    56:37  1:00:40  1:05:43  1:11:39 
               Sundbybergs IK                          2:26    15:05     1:14     5:21     8:00     1:39     2:07     1:36     6:37     9:37     2:55     4:03     5:03     5:56 
                                                    1:13:52  1:15:49  1:21:13  1:23:52  1:25:47  1:28:02  1:29:21  1:30:01                                                       
                                                       2:13     1:57     5:24     2:39     1:55     2:15     1:19     0:40                                                       
    22     484 Jonsson Lars                1:34:40     2:38    13:45    17:12    21:33    33:44    35:35    37:49    39:22    47:38    56:58  1:00:04  1:04:44  1:11:24  1:16:13 
               Midälva OK                              2:38    11:07     3:27     4:21    12:11     1:51     2:14     1:33     8:16     9:20     3:06     4:40     6:40     4:49 
                                                    1:18:49  1:20:48  1:25:15  1:27:35  1:29:39  1:32:28  1:33:55  1:34:40                                                       
                                                       2:36     1:59     4:27     2:20     2:04     2:49     1:27     0:45                                                       
    23     480 Langels Bengt               1:35:25     2:33    13:28    14:51    20:01    30:31    32:20    34:27    36:00    47:58    59:59  1:03:16  1:07:05  1:14:34  1:19:29 
               Skarpnäcks OL                           2:33    10:55     1:23     5:10    10:30     1:49     2:07     1:33    11:58    12:01     3:17     3:49     7:29     4:55 
                                                    1:21:39  1:23:20  1:27:22  1:29:59  1:31:41  1:33:43  1:34:51  1:35:25           1:12:35                                     
                                                       2:10     1:41     4:02     2:37     1:42     2:02     1:08     0:34              *115                                     
    24     474 Kihl Jan                    1:38:34     2:42    15:49    17:45    22:41    32:04    34:13    36:36    38:27    46:00    56:32    59:54  1:03:42  1:09:58  1:16:30 
               Sundbybergs IK                          2:42    13:07     1:56     4:56     9:23     2:09     2:23     1:51     7:33    10:32     3:22     3:48     6:16     6:32 
                                                    1:20:29  1:22:37  1:27:20  1:30:16  1:32:57  1:36:01  1:37:52  1:38:34                                                       
                                                       3:59     2:08     4:43     2:56     2:41     3:04     1:51     0:42                                                       
    25     489 Hallendal Mikael            1:38:36     2:26    16:12    20:41    24:35    32:26    34:53    37:04    38:38    45:35    54:01    57:33  1:02:22  1:07:57  1:12:48 
               IFK Enskede                             2:26    13:46     4:29     3:54     7:51     2:27     2:11     1:34     6:57     8:26     3:32     4:49     5:35     4:51 
                                                    1:18:56  1:21:05  1:27:06  1:29:31  1:32:15  1:36:32  1:38:03  1:38:36                                                       
                                                       6:08     2:09     6:01     2:25     2:44     4:17     1:31     0:33                                                       
    26     452 Granath Stefan              1:41:25     2:32    13:55    15:20    19:42    27:58    30:14    33:31    35:00    41:47    53:38  1:01:14  1:05:41  1:10:58  1:17:22 
               Snättringe SK                           2:32    11:23     1:25     4:22     8:16     2:16     3:17     1:29     6:47    11:51     7:36     4:27     5:17     6:24 
                                                    1:24:21  1:26:13  1:31:04  1:33:45  1:36:39  1:39:19  1:40:45  1:41:25                                                       
                                                       6:59     1:52     4:51     2:41     2:54     2:40     1:26     0:40                                                       

           477 Andersson Jonas            Ej godk.     2:45    22:09    23:42    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               Hammarby IF OF                          2:45    19:24     1:33                                                                                                    
                                                      -----    -----    -----    -----    -----    -----    55:27    56:09                                                       
                                                                                                            31:45     0:42                                                       
           479 Lovang Björn               Ej godk.     2:09    13:13    14:47    22:14    34:45    39:19    42:22    43:57    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               IFK Lidingös Skid o OK                  2:09    11:04     1:34     7:27    12:31     4:34     3:03     1:35                                                       
                                                      -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----  1:07:01                                                       
                                                                                                                     23:04                                                       
           455 Dominique Torkel           Ej godk.     3:08    16:10    17:13    21:48    31:54    33:37    35:46    39:12    50:07    -----    -----    -----    -----    ----- 
               OK Enen                                 3:08    13:02     1:03     4:35    10:06     1:43     2:09     3:26    10:55                                              
                                                      -----    -----    -----    -----  1:01:40    -----  1:05:20  1:06:03                                                       
                                                                                          11:33              3:40     0:43                                                       
           453 Guteland Malte             Ej godk.     2:45    39:10    40:36    47:13    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               Skarpnäcks OL                           2:45    36:25     1:26     6:37                                                                                           
                                                      -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----                                                                
                                                                                                                                                                                 
           466 Ahlqvist Joel              Ej godk.     2:38    14:11    16:23    21:23    29:24    31:02    33:32    35:07    50:12    -----    -----    -----    -----    ----- 
               Skarpnäcks OL                           2:38    11:33     2:12     5:00     8:01     1:38     2:30     1:35    15:05                                              
                                                      -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----  1:25:12                                                       
                                                                                                                     35:00                                                       
           461 Holmström Mikael           Ej godk.     3:41    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               Sundbybergs IK                          3:41                                                                                                                      
                                                      -----    11:20    18:45    22:36    26:32    30:40    32:40    33:38                                                       
                                                                7:39     7:25     3:51     3:56     4:08     2:00     0:58                                                       
           487 Ehrlin Peter               Ej godk.     2:42    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               Sundbybergs IK                          2:42                                                                                                                      
                                                      -----    -----    -----    -----    -----    -----    23:22    24:04              6:38     8:30     8:58    11:14    15:11 
                                                                                                            20:40     0:42               *78      *72      *73      *65      *55 
                                                      15:57    17:42    20:30    22:02                                                                                           
                                                        *54      *50      *44      *43                                                                                           
           458 Henriksson Lars            Ej godk.     2:30    22:07    23:18    26:38    34:04    35:32    38:02    39:32    48:53    58:21  1:04:25  1:08:50  1:15:10    ----- 
               Sundsvalls OK                           2:30    19:37     1:11     3:20     7:26     1:28     2:30     1:30     9:21     9:28     6:04     4:25     6:20          
                                                      -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----  1:58:45                                                       
                                                                                                                     43:35                                                       
           473 Jerning Håkan              Ej godk.     2:49    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    14:45 
               Södertälje-Nykvar                       2:49                                                                                                                11:56 
                                                      19:54    23:59    37:18    43:13    47:23    51:58    54:16    55:02                                                       
                                                       5:09     4:05    13:19     5:55     4:10     4:35     2:18     0:46                                                       
           464 Englund Ulrik              Ej godk.     4:20    13:46    14:48    18:02    29:52    31:46    34:08    35:42    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    4:20     9:26     1:02     3:14    11:50     1:54     2:22     1:34                                                       
                                                      -----    38:41    42:35    44:58    47:10    49:36    50:50    51:28                                                       
                                                                2:59     3:54     2:23     2:12     2:26     1:14     0:38                                                       
           791 Steiner Frank              Ej godk.     2:34    30:37    32:07    38:15    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    44:56 
               Järfälla OK                             2:34    28:03     1:30     6:08                                                                                      6:41 
                                                      47:47    49:47    54:47    57:39  1:00:05  1:02:37  1:03:51  1:04:29                                                       
                                                       2:51     2:00     5:00     2:52     2:26     2:32     1:14     0:38                                                       



H20  (3)                 6800 m                                         
                                                      1(64)    2(92)    3(97)   4(112)    5(94)   6(109)   7(121)   8(123)   9(120)  10(104)  11(105)   12(83)   13(75)   14(60) 
                                                     15(47)   16(42)  17(100)        M                                                                                           

     1     492 Heiskanen Oskari            1:00:28     2:09     9:04    12:06    12:51    15:09    17:39    26:07    28:42    32:11    41:59    43:13    46:25    48:43    51:26 
               Paimion Rasti                           2:09     6:55     3:02     0:45     2:18     2:30     8:28     2:35     3:29     9:48     1:14     3:12     2:18     2:43 
                                                      55:37    57:53    59:57  1:00:28                                                                                           
                                                       4:11     2:16     2:04     0:31                                                                                           
     2     490 Bölske Fredrik              1:14:09     2:07     8:04    12:35    13:34    16:31    19:00    33:47    36:51    40:18    51:09    52:33    57:15  1:00:05  1:03:47 
               Rotebro IS                              2:07     5:57     4:31     0:59     2:57     2:29    14:47     3:04     3:27    10:51     1:24     4:42     2:50     3:42 
                                                    1:08:16  1:11:15  1:13:34  1:14:09                                                                                           
                                                       4:29     2:59     2:19     0:35                                                                                           

           491 Petersen Dan               Ej godk.     2:34    15:05    21:19    22:49    26:18    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               OK Älvsjö-Örby                          2:34    12:31     6:14     1:30     3:29                                                                                  
                                                      -----    -----    -----  1:01:06                                                                                           
                                                                                 34:48                                                                                           



H18  (3)                 6320 m                                         
                                                      1(63)    2(97)   3(121)   4(122)   5(120)   6(103)   7(107)   8(105)    9(99)   10(83)   11(75)   12(60)   13(52)   14(48) 
                                                     15(41)  16(100)        M                                                                                                    

     1     494 Lundberg Niklas             1:45:02     1:50    13:20    24:10    37:36    45:12    58:59  1:01:08  1:07:50  1:13:17  1:18:10  1:23:01  1:27:53  1:35:27  1:37:44 
               Järfälla OK                             1:50    11:30    10:50    13:26     7:36    13:47     2:09     6:42     5:27     4:53     4:51     4:52     7:34     2:17 
                                                    1:43:05  1:44:28  1:45:02                                                                                                    
                                                       5:21     1:23     0:34                                                                                                    

           496 Norberg Fredrik            Ej godk.     3:51    15:50    25:39    33:52    39:36    51:19    -----    54:22    -----    59:23  1:09:37  1:15:28    -----    ----- 
               Järfälla OK                             3:51    11:59     9:49     8:13     5:44    11:43              3:03              5:01    10:14     5:51                   
                                                      -----  1:28:02  1:28:54                                                                                                    
                                                               12:34     0:52                                                                                                    
           493 Elnerud Albin              Ej godk.     1:41    -----    -----    -----    -----    28:55    31:11    -----    -----    40:53    44:35    50:13    52:40    54:36 
               Sigtuna OK                              1:41                                        27:14     2:16                       9:42     3:42     5:38     2:27     1:56 
                                                      -----  1:01:06  1:01:50                                                                                                    
                                                                6:30     0:44                                                                                                    



H16  (22)                4750 m                                         
                                                      1(71)    2(97)   3(112)   4(116)   5(103)   6(107)   7(106)    8(84)    9(82)   10(60)   11(51)   12(48)   13(42)  14(100) 
                                                          M                                                                                                                      

     1     515 Engstrand Pelle               38:16     2:12     9:03     9:51    13:37    16:47    18:13    19:45    23:00    25:00    28:33    31:13    32:09    36:11    37:45 
               Rehns BK                                2:12     6:51     0:48     3:46     3:10     1:26     1:32     3:15     2:00     3:33     2:40     0:56     4:02     1:34 
                                                      38:16                                                                                                                      
                                                       0:31                                                                                                                      
     2     509 Lysell Jerker                 39:04     2:13     9:13     9:56    14:15    17:52    19:28    20:52    23:51    26:11    29:53    32:48    33:57    36:55    38:32 
               Rehns BK                                2:13     7:00     0:43     4:19     3:37     1:36     1:24     2:59     2:20     3:42     2:55     1:09     2:58     1:37 
                                                      39:04                                                                                                                      
                                                       0:32                                                                                                                      
     3     506 Sandström Jonas               41:18     2:06     9:21    10:14    14:25    18:12    19:56    21:31    24:49    27:19    31:26    34:58    36:05    39:11    40:50 
               Järla IF OK                             2:06     7:15     0:53     4:11     3:47     1:44     1:35     3:18     2:30     4:07     3:32     1:07     3:06     1:39 
                                                      41:18                                                                                                                      
                                                       0:28                                                                                                                      
     4     498 Olofsson Olle                 41:36     2:08     9:24    10:14    14:19    17:53    19:42    21:16    24:25    26:36    31:22    34:59    36:27    39:31    41:09 
               Rehns BK                                2:08     7:16     0:50     4:05     3:34     1:49     1:34     3:09     2:11     4:46     3:37     1:28     3:04     1:38 
                                                      41:36                                                                                                                      
                                                       0:27                                                                                                                      
     5     505 Eskilsson Christoffer         43:25     2:34    10:28    11:14    15:47    20:01    22:00    23:43    27:21    30:25    34:11    36:56    38:04    41:14    42:52 
               Haninge SOK                             2:34     7:54     0:46     4:33     4:14     1:59     1:43     3:38     3:04     3:46     2:45     1:08     3:10     1:38 
                                                      43:25                                                                                                                      
                                                       0:33                                                                                                                      
     6     497 Johnsson Mats                 44:24     2:33    11:04    12:13    16:34    20:07    21:48    23:22    26:50    30:04    34:14    37:06    38:22    41:51    43:48 
               Sundsvalls OK                           2:33     8:31     1:09     4:21     3:33     1:41     1:34     3:28     3:14     4:10     2:52     1:16     3:29     1:57 
                                                      44:24                                                                                                                      
                                                       0:36                                                                                                                      
     7     500 Eriksson Jesper               45:12     3:03    10:46    11:34    16:13    20:33    22:21    24:12    27:59    30:15    35:04    38:12    39:10    42:47    44:37 
               OK Ravinen                              3:03     7:43     0:48     4:39     4:20     1:48     1:51     3:47     2:16     4:49     3:08     0:58     3:37     1:50 
                                                      45:12                                                                                                                      
                                                       0:35                                                                                                                      
     8     504 Lysell Jesper                 45:17     2:29    11:26    12:21    16:47    20:30    22:02    26:06    29:13    32:19    36:02    39:14    40:18    43:16    44:48 
               Rehns BK                                2:29     8:57     0:55     4:26     3:43     1:32     4:04     3:07     3:06     3:43     3:12     1:04     2:58     1:32 
                                                      45:17                                                                                                                      
                                                       0:29                                                                                                                      
     9     512 Berg Henrik                   45:26     3:43    11:09    11:55    15:57    19:31    20:56    22:39    27:59    30:17    34:08    37:12    38:05    43:03    44:58 
               Bromma-Vällingby SOK                    3:43     7:26     0:46     4:02     3:34     1:25     1:43     5:20     2:18     3:51     3:04     0:53     4:58     1:55 
                                                      45:26             33:10                                                                                                    
                                                       0:28               *61                                                                                                    
    10     507 Andersson Mattias             46:06     2:47     9:35    10:15    14:27    21:57    23:39    25:05    27:42    29:59    35:12    38:17    39:26    43:19    45:23 
               Boxholm-Mjölby OL                       2:47     6:48     0:40     4:12     7:30     1:42     1:26     2:37     2:17     5:13     3:05     1:09     3:53     2:04 
                                                      46:06                                                                                                                      
                                                       0:43                                                                                                                      
    11     511 Westblad Niklas               48:18     2:33    11:02    12:09    19:36    23:38    25:25    26:55    30:09    32:32    36:58    40:53    42:18    45:55    47:46 
               OK Ravinen                              2:33     8:29     1:07     7:27     4:02     1:47     1:30     3:14     2:23     4:26     3:55     1:25     3:37     1:51 
                                                      48:18                                                                                                                      
                                                       0:32                                                                                                                      
    12     517 Mattsson Axel                 51:34     2:14    10:58    11:41    16:55    21:36    23:25    28:36    32:45    35:34    40:37    43:29    44:37    48:46    50:55 
               Järla IF OK                             2:14     8:44     0:43     5:14     4:41     1:49     5:11     4:09     2:49     5:03     2:52     1:08     4:09     2:09 
                                                      51:34                                                                                                                      
                                                       0:39                                                                                                                      
    13     510 Larson Gustav                 55:35     3:18    12:42    14:03    20:07    24:08    25:46    27:34    32:16    35:11    40:45    45:10    46:36    52:52    54:56 
               Järfälla OK                             3:18     9:24     1:21     6:04     4:01     1:38     1:48     4:42     2:55     5:34     4:25     1:26     6:16     2:04 
                                                      55:35                                                                                                                      
                                                       0:39                                                                                                                      
    14     508 Zander Erik                   57:31     2:25    17:26    20:54    25:53    30:25    32:12    33:47    37:20    39:26    43:36    47:34    48:58    54:53    56:59 
               IFK Moras OK                            2:25    15:01     3:28     4:59     4:32     1:47     1:35     3:33     2:06     4:10     3:58     1:24     5:55     2:06 
                                                      57:31                                                                                                                      
                                                       0:32                                                                                                                      
    15     503 Egli Dominique                58:45     2:31    18:58    20:03    25:05    29:55    31:35    33:00    37:46    41:42    46:43    50:08    51:29    55:55    58:08 
               Söders SOL Tyresö                       2:31    16:27     1:05     5:02     4:50     1:40     1:25     4:46     3:56     5:01     3:25     1:21     4:26     2:13 
                                                      58:45                                                                                                                      
                                                       0:37                                                                                                                      
    16     502 Diffner Fredrik             1:00:54     3:00    14:14    17:24    22:47    30:17    32:46    35:10    39:11    43:22    48:48    52:21    53:35    57:54  1:00:15 
               OK Södertörn                            3:00    11:14     3:10     5:23     7:30     2:29     2:24     4:01     4:11     5:26     3:33     1:14     4:19     2:21 
                                                    1:00:54                                                                                                                      
                                                       0:39                                                                                                                      
    17     499 Berglund Joel               1:03:55     2:48    16:11    17:22    22:17    27:09    28:58    31:25    37:03    39:56    44:34    49:11    50:28  1:00:28  1:03:10 
               Järfälla OK                             2:48    13:23     1:11     4:55     4:52     1:49     2:27     5:38     2:53     4:38     4:37     1:17    10:00     2:42 
                                                    1:03:55                                                                                                                      
                                                       0:45                                                                                                                      
    18     516 Steen Daniel                1:12:26     3:00    20:32    22:19    30:15    35:49    38:54    42:15    48:10    52:13    57:44  1:02:14  1:04:13  1:09:00  1:11:54 
               Haninge SOK                             3:00    17:32     1:47     7:56     5:34     3:05     3:21     5:55     4:03     5:31     4:30     1:59     4:47     2:54 
                                                    1:12:26                                                                                                                      
                                                       0:32                                                                                                                      
    19     513 Johansson Fredrik           1:13:41     3:10    18:24    19:54    28:39    35:46    39:13    41:49    48:14    52:10    59:31  1:03:27  1:05:05  1:10:06  1:13:01 
               Snättringe SK                           3:10    15:14     1:30     8:45     7:07     3:27     2:36     6:25     3:56     7:21     3:56     1:38     5:01     2:55 
                                                    1:13:41                                                                                                                      
                                                       0:40                                                                                                                      
    20     782 Almroth Peter               1:16:42     2:54    20:49    21:47    29:04    34:01    36:22    43:36    49:50    53:42    58:22  1:02:34  1:04:16  1:14:16  1:16:13 
               Haninge SOK                             2:54    17:55     0:58     7:17     4:57     2:21     7:14     6:14     3:52     4:40     4:12     1:42    10:00     1:57 
                                                    1:16:42                                                                                                                      
                                                       0:29                                                                                                                      
    21     514 Ekebom Robin                1:48:29     7:45    26:27    28:16    43:17    47:39    55:12  1:08:32  1:14:42  1:19:52  1:30:02  1:36:00  1:37:35  1:43:44  1:47:54 
               IMP053 Väsby OK                         7:45    18:42     1:49    15:01     4:22     7:33    13:20     6:10     5:10    10:10     5:58     1:35     6:09     4:10 
                                                    1:48:29                                                                                                                      
                                                       0:35                                                                                                                      
    22     518 Lindmark Edvin              1:48:52     3:04    12:42    13:37    22:00  1:09:43  1:12:28  1:14:44  1:20:38  1:24:36  1:30:52  1:35:40  1:37:06  1:43:41  1:48:09 
               Skarpnäcks OL                           3:04     9:38     0:55     8:23    47:43     2:45     2:16     5:54     3:58     6:16     4:48     1:26     6:35     4:28 
                                                    1:48:52                                                                                                                      
                                                       0:43                                                                                                                      



H14  (18)                3350 m                                         
                                                      1(71)    2(76)    3(94)   4(101)    5(82)    6(60)    7(48)    8(47)   9(100)        M                                     

     1     533 Brandhorst Erik               25:42     2:41     4:31     8:48    10:39    13:49    17:59    21:19    22:53    25:06    25:42                                     
               Järla IF OK                             2:41     1:50     4:17     1:51     3:10     4:10     3:20     1:34     2:13     0:36                                     
     2     538 Bergman Gustav                26:19     2:25     4:42     9:15    10:37    14:16    18:30    21:31    23:21    25:43    26:19                                     
               OK Ravinen                              2:25     2:17     4:33     1:22     3:39     4:14     3:01     1:50     2:22     0:36                                     
     3     536 Hellman Jonas                 28:49     2:45     5:16    10:15    11:43    15:37    20:07    23:12    25:41    28:17    28:49                                     
               Haninge SOK                             2:45     2:31     4:59     1:28     3:54     4:30     3:05     2:29     2:36     0:32                                     
     4     522 Mattus Simon                  30:21     2:31     4:57    10:31    12:02    16:12    21:02    25:29    27:21    29:45    30:21                                     
               IFK Lidingös Skid o OK                  2:31     2:26     5:34     1:31     4:10     4:50     4:27     1:52     2:24     0:36                                     
     5     531 Kärrström Johan               31:28     2:59     5:06    10:26    12:09    15:58    20:55    25:38    27:42    30:52    31:28                                     
               Tullinge SK                             2:59     2:07     5:20     1:43     3:49     4:57     4:43     2:04     3:10     0:36                                     
     6     521 Refors Michael                32:13     4:39     7:55    12:58    14:55    18:45    23:38    27:12    29:26    31:38    32:13                                     
               Järla IF OK                             4:39     3:16     5:03     1:57     3:50     4:53     3:34     2:14     2:12     0:35                                     
     7     523 Kärrström Jonas               32:31     3:06     5:40    11:14    12:55    17:13    23:03    26:47    28:49    31:53    32:31                                     
               Tullinge SK                             3:06     2:34     5:34     1:41     4:18     5:50     3:44     2:02     3:04     0:38                                     
     8     524 Hellman Mathias               34:16     4:12     7:45    13:20    15:14    19:47    25:02    28:30    30:30    33:36    34:16                                     
               Haninge SOK                             4:12     3:33     5:35     1:54     4:33     5:15     3:28     2:00     3:06     0:40                                     
     9     535 Jordås Harry                  35:58     6:57    10:39    15:19    16:41    20:21    24:38    27:43    30:43    35:20    35:58                                     
               Snättringe SK                           6:57     3:42     4:40     1:22     3:40     4:17     3:05     3:00     4:37     0:38                                     
    10     530 Batz Tommy                    37:56     2:49     5:14    10:46    17:53    22:07    27:18    30:51    33:21    37:20    37:56                                     
               Skarpnäcks OL                           2:49     2:25     5:32     7:07     4:14     5:11     3:33     2:30     3:59     0:36                                     
    11     525 Karlsson Victor               40:31     4:34     6:41    12:53    19:01    23:12    30:54    35:05    37:00    40:00    40:31                                     
               Järla IF OK                             4:34     2:07     6:12     6:08     4:11     7:42     4:11     1:55     3:00     0:31                                     
    12     527 Mattsson Viktor               40:42     4:23     7:27    13:25    15:41    20:50    30:11    34:44    36:49    40:04    40:42                                     
               OK Älvsjö-Örby                          4:23     3:04     5:58     2:16     5:09     9:21     4:33     2:05     3:15     0:38                                     
    13     520 Steen Tobias                  42:27     6:42    10:33    17:08    19:05    24:44    32:59    36:34    38:38    41:45    42:27                                     
               Haninge SOK                             6:42     3:51     6:35     1:57     5:39     8:15     3:35     2:04     3:07     0:42                                     
    14     534 Axelsson Patrik               42:35     4:34     8:01    15:05    16:51    23:25    30:14    34:56    38:00    41:50    42:35                                     
               Tumba-Mälarhöjden OK                    4:34     3:27     7:04     1:46     6:34     6:49     4:42     3:04     3:50     0:45                                     
    15     519 Stråt Emil                    45:02     3:02     8:08    15:04    18:31    23:55    32:21    37:01    40:54    44:31    45:02                                     
               Järfälla OK                             3:02     5:06     6:56     3:27     5:24     8:26     4:40     3:53     3:37     0:31                                     
    16     537 Brandhorst Johan              48:49     2:41     4:33     9:21    10:38    22:18    32:24    38:40    42:27    47:57    48:49                                     
               Järla IF OK                             2:41     1:52     4:48     1:17    11:40    10:06     6:16     3:47     5:30     0:52                                     
    17     526 Hektor Oskar                  49:23     3:45     7:22    13:11    15:03    20:18    26:13    29:48    44:58    48:40    49:23                                     
               Gustavsbergs IF                         3:45     3:37     5:49     1:52     5:15     5:55     3:35    15:10     3:42     0:43                                     
    18     529 Almroth Oskar                 58:58     9:08    14:08    32:57    35:01    39:30    45:18    52:31    54:50    58:16    58:58                                     
               Järla IF OK                             9:08     5:00    18:49     2:04     4:29     5:48     7:13     2:19     3:26     0:42                                     



H12  (23)                2560 m                                         
                                                      1(70)    2(76)    3(81)    4(82)    5(75)    6(73)    7(55)    8(48)    9(45)  10(100)        M                            

     1     540 Lenell Joel                   23:25     2:15     3:58     6:47     8:56    10:34    11:59    15:49    18:28    20:40    22:47    23:25                            
               Mälarö SOK                              2:15     1:43     2:49     2:09     1:38     1:25     3:50     2:39     2:12     2:07     0:38                            
     2     557 Løvald Hellberg Martin        24:02     2:22     4:11     6:55     8:59    10:21    11:32    16:33    19:22    21:20    23:22    24:02                            
               Täby OK                                 2:22     1:49     2:44     2:04     1:22     1:11     5:01     2:49     1:58     2:02     0:40                            
     3     558 Rapp Linus                    24:38     2:14     4:53     7:52     9:51    11:06    12:59    17:24    19:51    22:03    24:00    24:38                            
               IFK Moras OK                            2:14     2:39     2:59     1:59     1:15     1:53     4:25     2:27     2:12     1:57     0:38                            
     4     541 Bergman Kalle                 25:14     2:17     6:09     9:18    11:19    13:19    14:38    18:07    20:47    22:40    24:40    25:14                            
               OK Ravinen                              2:17     3:52     3:09     2:01     2:00     1:19     3:29     2:40     1:53     2:00     0:34                            
     5     544 Glännefors Magnus             25:31     2:38     4:54     7:58     9:43    11:19    13:39    17:48    20:34    22:48    24:56    25:31                            
               Söders SOL Tyresö                       2:38     2:16     3:04     1:45     1:36     2:20     4:09     2:46     2:14     2:08     0:35                            
     6     545 Forsberg Fredrik              25:57     2:33     4:50     7:40    10:17    11:39    13:21    16:56    20:39    23:05    25:21    25:57                            
               Tullinge SK                             2:33     2:17     2:50     2:37     1:22     1:42     3:35     3:43     2:26     2:16     0:36                            
     7     539 Redtzer Jakob                 27:00     2:54     4:41     7:46     9:50    11:21    12:39    18:32    20:57    24:08    26:15    27:00                            
               Rotebro IS                              2:54     1:47     3:05     2:04     1:31     1:18     5:53     2:25     3:11     2:07     0:45                            
     8     543 Svahn Ola                     27:29     2:16     6:42     9:23    11:03    12:16    17:19    20:19    22:25    24:39    26:49    27:29                            
               IFK Moras OK                            2:16     4:26     2:41     1:40     1:13     5:03     3:00     2:06     2:14     2:10     0:40                            
     9     553 Karlberg Tintin               27:38     2:45     5:39     9:09    11:48    13:12    15:21    19:35    22:20    24:47    27:04    27:38                            
               Tullinge SK                             2:45     2:54     3:30     2:39     1:24     2:09     4:14     2:45     2:27     2:17     0:34                            
    10     555 Ericson Linus                 28:08     3:18     6:17     9:31    12:02    13:32    15:39    20:27    23:19    25:28    27:27    28:08                            
               Södertälje-Nykvar                       3:18     2:59     3:14     2:31     1:30     2:07     4:48     2:52     2:09     1:59     0:41                            
    11     556 Westblad Joakim               28:58     5:44     8:24    11:47    13:59    15:13    16:57    21:22    23:53    26:08    28:17    28:58                            
               OK Ravinen                              5:44     2:40     3:23     2:12     1:14     1:44     4:25     2:31     2:15     2:09     0:41                            
    12     552 Larsson Joakim                29:39     3:30     6:12    10:47    12:58    14:32    16:44    21:33    24:17    26:40    29:03    29:39                            
               IMP053 Väsby OK                         3:30     2:42     4:35     2:11     1:34     2:12     4:49     2:44     2:23     2:23     0:36                            
    13     554 Bjernulf Fredrik              30:16     5:23     8:14    11:39    14:04    15:35    17:44    22:31    25:20    27:24    29:35    30:16                            
               Sundbybergs IK                          5:23     2:51     3:25     2:25     1:31     2:09     4:47     2:49     2:04     2:11     0:41                            
    14     548 Bränneby Måns                 31:36     7:30     9:28    12:24    14:24    16:09    17:33    23:27    25:59    28:35    31:02    31:36                            
               OK Kolmården                            7:30     1:58     2:56     2:00     1:45     1:24     5:54     2:32     2:36     2:27     0:34                            
    15     551 Tynong August                 31:45     2:44     9:38    13:10    15:52    17:11    19:08    23:39    26:11    28:53    31:05    31:45             28:04          
               Gävle OK                                2:44     6:54     3:32     2:42     1:19     1:57     4:31     2:32     2:42     2:12     0:40               *44          
    16     547 Berg Joakim                   37:20     2:34     4:52     7:41     9:50    11:20    22:14    27:35    30:57    34:08    36:45    37:20                            
               Bromma-Vällingby SOK                    2:34     2:18     2:49     2:09     1:30    10:54     5:21     3:22     3:11     2:37     0:35                            
    17     550 Ottosson Love                 38:09     9:45    12:47    19:52    22:57    24:33    25:43    30:23    33:26    35:23    37:36    38:09                            
               Haninge SOK                             9:45     3:02     7:05     3:05     1:36     1:10     4:40     3:03     1:57     2:13     0:33                            
    18     807 Renberg-Nilsson Hampus        39:39     3:20     9:39    13:31    16:45    19:22    21:42    27:25    31:39    35:28    38:54    39:39                            
               Skarpnäcks OL                           3:20     6:19     3:52     3:14     2:37     2:20     5:43     4:14     3:49     3:26     0:45                            
    19     560 Einarsson Erik                41:51     2:54     5:46    13:30    16:17    18:11    20:18    29:44    34:02    38:01    41:17    41:51                            
               Tullinge SK                             2:54     2:52     7:44     2:47     1:54     2:07     9:26     4:18     3:59     3:16     0:34                            
    20     793 Fornander Eric                42:43     3:38     8:04    11:34    14:33    16:27    19:52    28:20    32:01    39:25    42:08    42:43                            
               Järla IF OK                             3:38     4:26     3:30     2:59     1:54     3:25     8:28     3:41     7:24     2:43     0:35                            
    21     546 Wiberg Tobias                 43:27     9:11    11:31    16:23    19:27    21:13    25:03    32:26    36:26    39:41    42:40    43:27                            
               IFK Lidingös Skid o OK                  9:11     2:20     4:52     3:04     1:46     3:50     7:23     4:00     3:15     2:59     0:47                            
    22     542 Sahlsten André                51:13    16:55    19:03    24:13    27:17    29:16    32:36    40:22    44:18    47:35    50:39    51:13                            
               Skarpnäcks OL                          16:55     2:08     5:10     3:04     1:59     3:20     7:46     3:56     3:17     3:04     0:34                            
    23     549 Andersson Marcus            1:10:27    11:15    15:41    36:18    42:54    45:20    47:46    57:00  1:03:06  1:06:15  1:09:29  1:10:27                            
               Boxholm-Mjölby OL                      11:15     4:26    20:37     6:36     2:26     2:26     9:14     6:06     3:09     3:14     0:58                            



H10  (8)                 2300 m                                         
                                                      1(62)    2(77)    3(78)    4(73)    5(67)    6(55)    7(50)    8(45)    9(43)  10(100)        M                            

     1     567 Westblad Markus               23:12     1:21     4:15     4:59     6:26     8:13    11:36    14:25    20:17    21:43    22:32    23:12                            
               OK Ravinen                              1:21     2:54     0:44     1:27     1:47     3:23     2:49     5:52     1:26     0:49     0:40                            
     2     561 Dahlgren-Rosén Martin         23:21     3:11     7:07     7:50     9:28    11:36    14:35    17:21    19:40    21:45    22:44    23:21                            
               Gustavsbergs IF                         3:11     3:56     0:43     1:38     2:08     2:59     2:46     2:19     2:05     0:59     0:37                            
     3     563 Forsberg Olle                 31:13     1:41     5:54     6:57     9:42    13:34    20:33    22:27    28:22    29:45    30:35    31:13                            
               OK Ravinen                              1:41     4:13     1:03     2:45     3:52     6:59     1:54     5:55     1:23     0:50     0:38                            
     4     568 Persson Markus                32:51     1:20     8:46    10:07    12:32    15:32    20:32    23:41    27:32    31:02    32:06    32:51                            
               Laxå OK                                 1:20     7:26     1:21     2:25     3:00     5:00     3:09     3:51     3:30     1:04     0:45                            
     5     564 Persson Oskar                 34:30     3:22     8:14     9:16    11:42    14:09    19:01    23:02    26:31    32:18    33:40    34:30                            
               Laxå OK                                 3:22     4:52     1:02     2:26     2:27     4:52     4:01     3:29     5:47     1:22     0:50                            
     6     566 Brandhorst Max                39:59     1:22     5:40     6:33     8:53    13:07    17:09    20:06    22:51    38:16    39:18    39:59                            
               Järla IF OK                             1:22     4:18     0:53     2:20     4:14     4:02     2:57     2:45    15:25     1:02     0:41                            
     7     562 Karlsson Johan                48:08     1:34     8:03     9:02    11:02    15:31    22:35    24:34    31:05    46:25    47:22    48:08                            
               Järla IF OK                             1:34     6:29     0:59     2:00     4:29     7:04     1:59     6:31    15:20     0:57     0:46                            
     8     565 Edblom Dennis                 56:30     2:04    10:47    12:24    15:45    19:02    28:18    33:58    50:47    54:28    55:41    56:30             25:42          
               Järfälla OK                             2:04     8:43     1:37     3:21     3:17     9:16     5:40    16:49     3:41     1:13     0:49               *56          



D75  (3)                 2620 m                                         
                                                      1(71)    2(80)    3(87)    4(82)    5(75)    6(58)    7(51)    8(46)    9(43)  10(100)        M                            

     1     571 Hall Ulla-Britta              45:11     5:48    16:16    19:23    21:56    23:54    29:54    37:53    40:04    43:00    44:14    45:11                            
               Järla IF OK                             5:48    10:28     3:07     2:33     1:58     6:00     7:59     2:11     2:56     1:14     0:57                            
     2     570 Olsson Karin                  49:15     4:33    13:10    17:03    23:42    26:57    33:56    41:27    43:46    46:50    48:12    49:15                            
               Hammarby IF OF                          4:33     8:37     3:53     6:39     3:15     6:59     7:31     2:19     3:04     1:22     1:03                            
     3     569 Moberg Ann-Mari             1:05:42     8:11    19:36    23:55    28:07    30:45    42:01    53:29    58:02  1:02:05  1:04:02  1:05:42                            
               Solna OK                                8:11    11:25     4:19     4:12     2:38    11:16    11:28     4:33     4:03     1:57     1:40                            



D70  (2)                 2620 m                                         
                                                      1(71)    2(80)    3(87)    4(82)    5(75)    6(58)    7(51)    8(46)    9(43)  10(100)        M                            

     1     572 Westergren Birgitta           45:02     5:31    13:38    16:59    19:40    25:34    32:04    37:56    40:17    42:50    44:04    45:02                            
               Täby OK                                 5:31     8:07     3:21     2:41     5:54     6:30     5:52     2:21     2:33     1:14     0:58                            
     2     573 Åleberg Ulla-Britt            58:44    12:57    19:26    23:05    26:54    29:39    39:10    45:44    48:51    56:20    57:54    58:44                            
               Rotebro IS                             12:57     6:29     3:39     3:49     2:45     9:31     6:34     3:07     7:29     1:34     0:50                            



D65  (7)                 3080 m                                         
                                                      1(63)    2(93)    3(87)    4(82)    5(75)    6(58)    7(52)    8(46)    9(42)  10(100)        M                            

     1     575 Dillman Solveig               45:46     2:44    13:54    17:31    19:43    21:23    26:24    31:50    34:09    42:34    45:02    45:46                            
               Hammarby IF OF                          2:44    11:10     3:37     2:12     1:40     5:01     5:26     2:19     8:25     2:28     0:44                            
     2     579 Ericson Britt                 47:52    11:13    21:03    24:43    27:03    28:41    32:48    36:06    40:26    43:59    47:01    47:52                            
               Hammarby IF OF                         11:13     9:50     3:40     2:20     1:38     4:07     3:18     4:20     3:33     3:02     0:51                            
     3     578 Pettersson Solveig            50:44     3:30    13:55    23:45    26:46    28:33    33:39    38:19    42:06    46:20    49:50    50:44                            
               OK Österåker                            3:30    10:25     9:50     3:01     1:47     5:06     4:40     3:47     4:14     3:30     0:54                            
     4     580 Junegard Gunnel               52:08     3:21    17:00    21:27    24:54    26:57    32:30    38:36    42:46    47:17    51:02    52:08                            
               OK Södertörn                            3:21    13:39     4:27     3:27     2:03     5:33     6:06     4:10     4:31     3:45     1:06                            
     5     574 Granath Gunvor                56:17     3:04    16:34    21:46    27:07    29:27    37:07    42:56    46:15    51:15    55:07    56:17             35:58          
               Nynäshamns OK                           3:04    13:30     5:12     5:21     2:20     7:40     5:49     3:19     5:00     3:52     1:10               *60          

           576 Andersson Ulla             Ej godk.     8:35    19:48    24:11    26:34    28:18    36:06    -----    50:06    55:20    58:15    59:09                            
               OK Södertörn                            8:35    11:13     4:23     2:23     1:44     7:48             14:00     5:14     2:55     0:54                            
           577 Sundberg Margareta         Ej godk.     2:57    17:45    22:36    25:06    27:10    32:59    -----    42:53    48:17    52:06    53:07                            
               Snättringe SK                           2:57    14:48     4:51     2:30     2:04     5:49              9:54     5:24     3:49     1:01                            



D60  (7)                 3460 m                                         
                                                      1(64)    2(71)    3(94)   4(101)    5(90)    6(82)    7(75)    8(61)    9(51)   10(46)   11(47)   12(42)  13(100)        M 

     1     586 Jansson Ingrid                55:05     3:45     6:21    15:55    18:14    21:31    24:46    26:41    33:40    43:20    45:15    47:25    50:36    54:07    55:05 
               Säterbygdens OK                         3:45     2:36     9:34     2:19     3:17     3:15     1:55     6:59     9:40     1:55     2:10     3:11     3:31     0:58 
     2     583 Johansson Ann-Louise          57:00     7:14     9:40    19:27    21:41    25:12    27:54    30:02    37:39    43:37    45:39    48:13    52:49    56:12    57:00 
               Skarpnäcks OL                           7:14     2:26     9:47     2:14     3:31     2:42     2:08     7:37     5:58     2:02     2:34     4:36     3:23     0:48 
     3     584 Carlsson Anita                59:11     4:59     7:48    17:32    19:45    23:10    25:58    28:03    37:42    47:19    49:20    51:32    54:40    58:14    59:11 
               OK Österåker                            4:59     2:49     9:44     2:13     3:25     2:48     2:05     9:39     9:37     2:01     2:12     3:08     3:34     0:57 
     4     582 Blom Sigrid                   59:29     4:33     8:09    21:48    24:00    27:44    31:09    32:56    38:40    45:21    47:53    50:22    55:05    58:21    59:29 
               Tullinge SK                             4:33     3:36    13:39     2:12     3:44     3:25     1:47     5:44     6:41     2:32     2:29     4:43     3:16     1:08 
     5     818 Pahlén Inger                1:05:54     4:10     6:28    15:48    31:19    35:11    38:12    40:26    46:32    52:46    55:04    57:49  1:01:26  1:04:58  1:05:54 
               Söders SOL Tyresö                       4:10     2:18     9:20    15:31     3:52     3:01     2:14     6:06     6:14     2:18     2:45     3:37     3:32     0:56 
     6     585 Hill Ingrid                 1:51:00    12:28    15:52  1:01:23  1:06:11  1:13:41  1:17:34  1:19:35  1:24:48  1:33:31  1:36:10  1:38:22  1:43:18  1:50:03  1:51:00 
               Spårvägens OK                          12:28     3:24    45:31     4:48     7:30     3:53     2:01     5:13     8:43     2:39     2:12     4:56     6:45     0:57 

           581 Granqvist Gunnel           Ej godk.     8:26    10:19    20:16    22:14    -----    30:13    31:44    36:03    41:41    43:31    47:02    51:03    54:06    55:04 
               Nynäshamns OK                           8:26     1:53     9:57     1:58              7:59     1:31     4:19     5:38     1:50     3:31     4:01     3:03     0:58 



D55  (13)                3460 m                                         
                                                      1(64)    2(71)    3(94)   4(101)    5(90)    6(82)    7(75)    8(61)    9(51)   10(46)   11(47)   12(42)  13(100)        M 

     1     599 Lundmark Anne                 40:26     3:16     5:15    13:13    15:15    17:51    20:07    21:35    25:10    30:56    32:35    34:23    36:56    39:38    40:26 
               Järfälla OK                             3:16     1:59     7:58     2:02     2:36     2:16     1:28     3:35     5:46     1:39     1:48     2:33     2:42     0:48 
     2     593 Ehn Maria                     43:50     3:20     7:46    15:26    17:41    20:21    23:03    24:29    27:55    33:09    34:51    36:47    40:17    43:09    43:50 
               Tullinge SK                             3:20     4:26     7:40     2:15     2:40     2:42     1:26     3:26     5:14     1:42     1:56     3:30     2:52     0:41 
     3     600 Blomgren Anna                 46:24     3:43     6:22    15:25    17:33    20:01    22:41    24:25    29:10    35:38    37:37    39:30    42:49    45:40    46:24 
               Tullinge SK                             3:43     2:39     9:03     2:08     2:28     2:40     1:44     4:45     6:28     1:59     1:53     3:19     2:51     0:44 
     4     587 Andersson Anita               47:34     6:03     8:17    17:43    22:10    25:02    27:44    29:23    32:29    37:38    39:27    41:05    43:55    46:38    47:34 
               OK Skogshjortarna                       6:03     2:14     9:26     4:27     2:52     2:42     1:39     3:06     5:09     1:49     1:38     2:50     2:43     0:56 
     5     595 Ahlqvist Margareta            50:37     3:08     4:59    18:59    21:04    27:23    30:09    31:51    35:42    40:54    42:31    44:02    47:36    49:58    50:37 
               Sundbybergs IK                          3:08     1:51    14:00     2:05     6:19     2:46     1:42     3:51     5:12     1:37     1:31     3:34     2:22     0:39 
     6     598 Carlin Elisabeth              52:28     3:56     6:44    19:09    21:37    25:28    28:07    29:45    33:23    40:14    42:17    44:44    48:14    51:29    52:28 
               Söders SOL Tyresö                       3:56     2:48    12:25     2:28     3:51     2:39     1:38     3:38     6:51     2:03     2:27     3:30     3:15     0:59 
     7     590 Sandberg Gunvor               54:49     3:28     6:14    17:07    19:47    27:25    29:44    31:30    37:51    44:03    45:58    47:45    51:44    54:12    54:49 
               Bromma-Vällingby SOK                    3:28     2:46    10:53     2:40     7:38     2:19     1:46     6:21     6:12     1:55     1:47     3:59     2:28     0:37 
     8     588 Wallin Birgitta               56:42     5:48     8:15    21:31    24:05    29:24    32:26    34:32    38:31    44:55    46:56    48:51    52:25    55:56    56:42 
               Södertälje-Nykvar                       5:48     2:27    13:16     2:34     5:19     3:02     2:06     3:59     6:24     2:01     1:55     3:34     3:31     0:46 
     9     596 Persson Anna                  56:51     4:26     7:52    21:04    23:29    27:59    31:15    33:14    37:54    44:11    46:25    48:42    52:31    55:49    56:51 
               Tullinge SK                             4:26     3:26    13:12     2:25     4:30     3:16     1:59     4:40     6:17     2:14     2:17     3:49     3:18     1:02 
    10     589 Olsson Birgitta               57:52     4:15     6:44    17:06    20:01    29:16    32:01    33:40    40:46    46:10    48:08    49:51    54:05    57:01    57:52 
               Tullinge SK                             4:15     2:29    10:22     2:55     9:15     2:45     1:39     7:06     5:24     1:58     1:43     4:14     2:56     0:51 
    11     592 Lindqvist Åsa               1:00:47     4:27     7:03    19:22    22:08    25:28    29:18    31:13    35:59    45:18    47:33    50:47    55:28    59:45  1:00:47 
               Järfälla OK                             4:27     2:36    12:19     2:46     3:20     3:50     1:55     4:46     9:19     2:15     3:14     4:41     4:17     1:02 
    12     591 Ek Ann-Christine            1:06:26     5:26     8:17    19:54    24:47    28:40    32:37    34:45    41:35    49:46    55:54    57:45  1:01:29  1:05:18  1:06:26 
               Nyköpings OK                            5:26     2:51    11:37     4:53     3:53     3:57     2:08     6:50     8:11     6:08     1:51     3:44     3:49     1:08 
    13     594 Näslund Karin               1:06:33     4:10    11:11    25:36    29:43    33:24    36:19    38:01    44:37    51:51    54:28    56:49  1:01:20  1:05:26  1:06:33 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    4:10     7:01    14:25     4:07     3:41     2:55     1:42     6:36     7:14     2:37     2:21     4:31     4:06     1:07 



D55 MOTION  (1)          2570 m                                         
                                                      1(70)    2(76)    3(81)    4(82)    5(75)    6(60)    7(48)    8(43)   9(100)        M                                     

     1     601 Holme Karin                   50:00     4:53    14:03    20:18    24:22    26:35    33:39    42:40    47:35    48:57    50:00                                     
               Långhundra IF                           4:53     9:10     6:15     4:04     2:13     7:04     9:01     4:55     1:22     1:03                                     



D50  (5)                 3460 m                                         
                                                      1(64)    2(71)    3(94)   4(101)    5(90)    6(82)    7(75)    8(61)    9(51)   10(46)   11(47)   12(42)  13(100)        M 

     1     606 Jansson Lena                  39:02     2:31     4:28    12:26    15:41    17:57    20:03    21:29    24:26    28:58    30:50    32:12    35:46    38:13    39:02 
               Järla IF OK                             2:31     1:57     7:58     3:15     2:16     2:06     1:26     2:57     4:32     1:52     1:22     3:34     2:27     0:49 
     2     602 Ennerling Eva                 53:20     4:08     6:38    16:29    19:51    22:56    25:41    27:14    30:31    37:51    40:36    43:20    48:40    52:29    53:20 
               Stockholms OK                           4:08     2:30     9:51     3:22     3:05     2:45     1:33     3:17     7:20     2:45     2:44     5:20     3:49     0:51 
     3     604 Dominique Helena              59:55     3:58     6:42    16:11    19:21    22:55    26:16    28:17    32:34    41:09    43:14    46:15    55:03    59:00    59:55 
               OK Enen                                 3:58     2:44     9:29     3:10     3:34     3:21     2:01     4:17     8:35     2:05     3:01     8:48     3:57     0:55 
     4     603 Nylund Margaretha           1:15:56     5:42     9:23    22:34    26:18    37:23    41:03    43:04    48:34    57:24  1:02:19  1:05:04  1:11:10  1:15:03  1:15:56 
               OK Södertörn                            5:42     3:41    13:11     3:44    11:05     3:40     2:01     5:30     8:50     4:55     2:45     6:06     3:53     0:53 

           605 Backman Viveka             Ej godk.     9:25    11:44    22:53    24:58    -----    30:52    32:36    38:40    43:18    45:25    47:16    49:53    54:33    57:44 
               Tullinge SK                             9:25     2:19    11:09     2:05              5:54     1:44     6:04     4:38     2:07     1:51     2:37     4:40     3:11 



D45  (20)                3930 m                                         
                                                      1(71)    2(93)   3(103)   4(105)    5(83)    6(75)    7(58)    8(52)    9(47)   10(42)  11(100)        M                   

     1     611 Lönnkvist Barbro              38:50     2:55     9:20    14:24    17:08    21:49    24:43    28:16    31:13    33:46    35:56    38:08    38:50                   
               Tullinge SK                             2:55     6:25     5:04     2:44     4:41     2:54     3:33     2:57     2:33     2:10     2:12     0:42                   
     2     618 Ericson Eva-Lena              43:12     3:07     9:17    16:50    19:38    24:20    27:52    31:29    35:12    38:01    40:18    42:33    43:12                   
               Södertälje-Nykvar                       3:07     6:10     7:33     2:48     4:42     3:32     3:37     3:43     2:49     2:17     2:15     0:39                   
     3     623 Gustafsson Monika             44:55     3:13     9:53    15:54    19:06    23:51    26:58    31:35    35:19    38:34    41:15    44:09    44:55                   
               OK Södertörn                            3:13     6:40     6:01     3:12     4:45     3:07     4:37     3:44     3:15     2:41     2:54     0:46                   
     4     607 Hellgren Britt-Marie          47:04     3:37    11:30    18:44    22:00    26:58    30:30    34:58    38:29    41:41    43:58    46:17    47:04                   
               OK Älvsjö-Örby                          3:37     7:53     7:14     3:16     4:58     3:32     4:28     3:31     3:12     2:17     2:19     0:47                   
     5     614 Eriksson Kerstin              47:07     3:28    10:10    17:43    21:59    26:19    30:12    34:49    37:55    40:56    43:47    46:18    47:07                   
               Snättringe SK                           3:28     6:42     7:33     4:16     4:20     3:53     4:37     3:06     3:01     2:51     2:31     0:49                   
     6     781 Valentin-Larsson Lotta        47:08     3:49    11:14    18:15    21:18    25:59    29:12    33:10    37:58    41:17    43:53    46:31    47:08                   
               Gustavsbergs IF                         3:49     7:25     7:01     3:03     4:41     3:13     3:58     4:48     3:19     2:36     2:38     0:37                   
     7     615 Olsson Eva                    47:45     3:43    12:17    18:38    21:15    27:18    30:35    35:09    38:36    41:46    44:17    47:03    47:45                   
               Hammarby IF OF                          3:43     8:34     6:21     2:37     6:03     3:17     4:34     3:27     3:10     2:31     2:46     0:42                   
     8     620 Carlsson Linnea               48:18     3:04     9:50    17:00    19:56    25:56    29:32    33:39    38:19    41:34    44:47    47:45    48:18                   
               Skarpnäcks OL                           3:04     6:46     7:10     2:56     6:00     3:36     4:07     4:40     3:15     3:13     2:58     0:33                   
     9     612 Rapp Marie                    50:53     4:50    12:09    20:39    25:49    30:46    34:21    38:19    41:39    44:42    47:34    50:11    50:53                   
               IFK Moras OK                            4:50     7:19     8:30     5:10     4:57     3:35     3:58     3:20     3:03     2:52     2:37     0:42                   
    10     626 Johansson Elisabeth           51:35     3:13    11:34    17:45    26:28    30:22    33:36    37:35    40:51    44:54    47:50    50:51    51:35                   
               IFK Moras OK                            3:13     8:21     6:11     8:43     3:54     3:14     3:59     3:16     4:03     2:56     3:01     0:44                   
    11     624 Bachman Helena                54:29     4:19    15:57    23:26    26:41    31:08    34:19    39:18    43:08    47:42    51:07    53:45    54:29                   
               Täby OK                                 4:19    11:38     7:29     3:15     4:27     3:11     4:59     3:50     4:34     3:25     2:38     0:44                   
    12     627 Larsson Monika                55:04     3:58    10:58    23:08    26:17    30:50    35:50    41:58    45:52    48:45    51:19    54:24    55:04                   
               Skarpnäcks OL                           3:58     7:00    12:10     3:09     4:33     5:00     6:08     3:54     2:53     2:34     3:05     0:40                   
    13     621 Wadin Margareta               56:15     3:43    11:18    18:39    22:19    28:13    32:26    37:49    41:25    45:09    52:47    55:38    56:15                   
               OK Älvsjö-Örby                          3:43     7:35     7:21     3:40     5:54     4:13     5:23     3:36     3:44     7:38     2:51     0:37                   
    14     616 Lundeberg Lotten              57:44     3:38    12:36    20:21    23:46    30:04    34:08    39:01    43:31    50:33    53:53    56:54    57:44                   
               OK Södertörn                            3:38     8:58     7:45     3:25     6:18     4:04     4:53     4:30     7:02     3:20     3:01     0:50                   
    15     617 Eriksson Siv                  59:29     3:56    11:47    21:19    26:34    34:04    38:33    43:43    47:41    51:47    55:26    58:36    59:29                   
               Järfälla OK                             3:56     7:51     9:32     5:15     7:30     4:29     5:10     3:58     4:06     3:39     3:10     0:53                   
    16     609 Sundberg Åsa                1:00:38     3:05    13:12    19:02    32:18    36:44    40:40    44:46    47:48    50:50    56:48    59:47  1:00:38                   
               OK Södertörn                            3:05    10:07     5:50    13:16     4:26     3:56     4:06     3:02     3:02     5:58     2:59     0:51                   
    17     608 Eskilsson Ingmarie          1:01:06     4:28    13:47    21:50    26:03    32:36    37:28    42:59    47:48    52:12    56:29  1:00:09  1:01:06                   
               Haninge SOK                             4:28     9:19     8:03     4:13     6:33     4:52     5:31     4:49     4:24     4:17     3:40     0:57                   
    18     622 Ericsson Åsa                1:05:37     3:44    11:38    24:12    27:46    32:17    36:34    40:44    44:12    49:58  1:01:46  1:04:45  1:05:37                   
               Haninge SOK                             3:44     7:54    12:34     3:34     4:31     4:17     4:10     3:28     5:46    11:48     2:59     0:52                   
    19     619 Sandström Kerstin           1:06:08     4:38    12:06    27:27    35:19    39:36    43:09    49:53    54:00    57:45  1:02:33  1:05:28  1:06:08                   
               Järla IF OK                             4:38     7:28    15:21     7:52     4:17     3:33     6:44     4:07     3:45     4:48     2:55     0:40                   

           625 Bogstedt Maggan            Ej godk.     4:11    14:03    21:41    -----    31:18    34:54    39:13    42:44    47:34    51:43    54:36    55:25                   
               Tullinge SK                             4:11     9:52     7:38              9:37     3:36     4:19     3:31     4:50     4:09     2:53     0:49                   



D45 MOTION  (6)          3250 m                                         
                                                      1(71)    2(76)    3(94)   4(101)    5(82)    6(55)    7(48)    8(45)   9(100)        M                                     

     1     629 Mared Gunilla                 31:36     3:40     6:23    11:39    13:39    17:47    24:08    27:03    29:06    31:00    31:36                                     
               Solna OK                                3:40     2:43     5:16     2:00     4:08     6:21     2:55     2:03     1:54     0:36                                     
     2     633 Berg Virve                    42:50     3:49     8:37    16:58    19:20    24:50    31:43    35:40    39:23    42:02    42:50                                     
               Bromma-Vällingby SOK                    3:49     4:48     8:21     2:22     5:30     6:53     3:57     3:43     2:39     0:48                                     
     3     632 Backman Marianne              44:58     5:55     9:26    17:47    20:34    27:02    35:30    38:43    41:34    44:04    44:58                                     
               Tullinge SK                             5:55     3:31     8:21     2:47     6:28     8:28     3:13     2:51     2:30     0:54                                     
     4     631 Nordin Eva                    45:21     4:37     7:49    16:24    18:56    24:59    34:45    37:48    41:05    44:14    45:21                                     
               Gustavsbergs IF                         4:37     3:12     8:35     2:32     6:03     9:46     3:03     3:17     3:09     1:07                                     
     5     630 Lundeqvist Karin              47:49     5:54     9:27    18:34    21:14    27:43    35:29    39:21    42:40    46:34    47:49                                     
               Haninge SOK                             5:54     3:33     9:07     2:40     6:29     7:46     3:52     3:19     3:54     1:15                                     
     6     628 Elnerud Eva                 1:08:15     5:47    13:03    34:53    42:35    48:49    55:30    59:22  1:02:38  1:07:23  1:08:15                                     
               Sigtuna OK                              5:47     7:16    21:50     7:42     6:14     6:41     3:52     3:16     4:45     0:52                                     



D40  (15)                3930 m                                         
                                                      1(71)    2(93)   3(103)   4(105)    5(83)    6(75)    7(58)    8(52)    9(47)   10(42)  11(100)        M                   

     1     644 Pettersson Maria              35:23     3:00     8:23    13:12    15:39    19:18    22:08    25:18    27:50    30:26    32:36    34:43    35:23                   
               Tullinge SK                             3:00     5:23     4:49     2:27     3:39     2:50     3:10     2:32     2:36     2:10     2:07     0:40                   
     2     636 Løvald Anne Cecilie           40:12     2:53     9:40    18:05    20:34    24:30    27:15    30:21    33:06    35:32    37:39    39:38    40:12                   
               Täby OK                                 2:53     6:47     8:25     2:29     3:56     2:45     3:06     2:45     2:26     2:07     1:59     0:34                   
     3     645 Johnson Catrin                45:34     3:06     9:58    16:20    19:30    24:09    27:47    31:55    34:59    38:12    42:02    44:51    45:34                   
               Skogsluffarnas OK                       3:06     6:52     6:22     3:10     4:39     3:38     4:08     3:04     3:13     3:50     2:49     0:43                   
     4     642 Almroth Guje                  45:55     3:10    10:18    16:49    19:58    25:24    28:56    33:13    37:00    39:53    42:26    45:08    45:55                   
               Järla IF OK                             3:10     7:08     6:31     3:09     5:26     3:32     4:17     3:47     2:53     2:33     2:42     0:47                   
     5     637 Forsberg Karin                46:54     3:13     9:37    16:15    21:22    26:09    29:19    34:08    37:04    40:28    43:34    46:07    46:54                   
               Tullinge SK                             3:13     6:24     6:38     5:07     4:47     3:10     4:49     2:56     3:24     3:06     2:33     0:47                   
     6     638 Hill Carina                   48:24     3:05    12:47    19:31    22:35    27:06    30:16    34:51    38:25    41:44    45:02    47:37    48:24                   
               Tumba-Mälarhöjden OK                    3:05     9:42     6:44     3:04     4:31     3:10     4:35     3:34     3:19     3:18     2:35     0:47                   
     7     647 Bjernulf Madelene             49:48     3:53    11:27    18:18    21:49    26:47    30:30    36:09    39:29    42:43    46:03    49:05    49:48                   
               Sundbybergs IK                          3:53     7:34     6:51     3:31     4:58     3:43     5:39     3:20     3:14     3:20     3:02     0:43                   
     8     634 Lindblom Agneta               50:40     3:35    10:59    18:56    22:43    27:46    31:39    36:10    39:45    43:26    46:53    49:56    50:40                   
               Gustavsbergs IF                         3:35     7:24     7:57     3:47     5:03     3:53     4:31     3:35     3:41     3:27     3:03     0:44                   
     9     640 Svanberg Eva                  52:13     3:36    10:37    16:52    20:19    27:38    31:32    35:35    41:05    44:06    48:32    51:24    52:13                   
               Järfälla OK                             3:36     7:01     6:15     3:27     7:19     3:54     4:03     5:30     3:01     4:26     2:52     0:49                   
    10     809 Renberg Gudrun                56:03     3:36    10:42    18:19    26:37    31:38    34:50    39:19    42:54    46:23    52:36    55:19    56:03                   
               Skarpnäcks OL                           3:36     7:06     7:37     8:18     5:01     3:12     4:29     3:35     3:29     6:13     2:43     0:44                   
    11     646 Mattsson Ingrid               57:04     3:25    11:33    19:29    23:17    29:56    34:08    39:49    44:47    49:34    53:26    56:16    57:04                   
               OK Älvsjö-Örby                          3:25     8:08     7:56     3:48     6:39     4:12     5:41     4:58     4:47     3:52     2:50     0:48                   
    12     641 Tynong Anna-Lena              59:08     3:20    14:35    26:51    30:31    35:29    39:57    45:07    48:55    53:01    55:33    58:18    59:08                   
               Gävle OK                                3:20    11:15    12:16     3:40     4:58     4:28     5:10     3:48     4:06     2:32     2:45     0:50                   
    13     639 Larsson-Mänd Riina          1:06:23     4:31    15:42    23:20    26:45    32:16    36:47    42:04    46:15    50:09  1:00:41  1:05:28  1:06:23                   
               Söders SOL Tyresö                       4:31    11:11     7:38     3:25     5:31     4:31     5:17     4:11     3:54    10:32     4:47     0:55                   
    14     635 Brandhorst Anna             1:08:23     3:59    14:44    23:54    31:20    36:59    41:14    45:56    51:36  1:00:37  1:04:05  1:07:31  1:08:23                   
               Järla IF OK                             3:59    10:45     9:10     7:26     5:39     4:15     4:42     5:40     9:01     3:28     3:26     0:52                   
    15     643 Gustafsson Anki             1:13:20     4:58    12:25    27:17    32:10    47:01    51:02    56:54  1:02:03  1:06:32  1:09:28  1:12:42  1:13:20                   
               Säterbygdens OK                         4:58     7:27    14:52     4:53    14:51     4:01     5:52     5:09     4:29     2:56     3:14     0:38                   



D35  (16)                4520 m                                         
                                                      1(63)    2(97)   3(115)   4(105)    5(83)    6(82)    7(75)    8(60)    9(48)   10(41)  11(100)        M                   

     1     649 Söderqvist Christin           41:40     2:09    11:17    16:02    22:52    26:24    28:03    29:13    32:48    35:51    39:54    41:03    41:40                   
               OK Ravinen                              2:09     9:08     4:45     6:50     3:32     1:39     1:10     3:35     3:03     4:03     1:09     0:37                   
     2     650 Imark Kerstin                 45:06     1:42    12:22    17:32    25:04    29:02    30:53    32:13    35:36    39:24    43:06    44:25    45:06                   
               Tullinge SK                             1:42    10:40     5:10     7:32     3:58     1:51     1:20     3:23     3:48     3:42     1:19     0:41                   
     3     654 Nordin Anna                   45:36     1:52    11:57    16:42    23:55    28:53    30:44    32:05    35:47    39:30    43:17    44:55    45:36                   
               Sundsvalls OK                           1:52    10:05     4:45     7:13     4:58     1:51     1:21     3:42     3:43     3:47     1:38     0:41                   
     4     659 Rosén Carin                   45:46     1:41    11:32    17:14    24:41    29:43    31:47    33:06    36:49    39:40    43:16    45:06    45:46                   
               Gustavsbergs IF                         1:41     9:51     5:42     7:27     5:02     2:04     1:19     3:43     2:51     3:36     1:50     0:40                   
     5     784 Törnqvist Carina              46:49     2:14    13:08    18:44    26:43    30:36    32:31    33:58    37:24    40:35    44:40    46:09    46:49                   
               Hässleholms OK                          2:14    10:54     5:36     7:59     3:53     1:55     1:27     3:26     3:11     4:05     1:29     0:40                   
     6     661 Lindström Anna-Lena           48:15     1:44    12:43    20:46    27:22    32:43    34:50    36:12    39:27    42:06    46:25    47:42    48:15                   
               Sundsvalls OK                           1:44    10:59     8:03     6:36     5:21     2:07     1:22     3:15     2:39     4:19     1:17     0:33                   
     7     660 Granström Annika              50:19     2:20    12:57    19:53    27:01    33:21    35:13    36:16    40:30    44:00    48:20    49:42    50:19                   
               Nynäshamns OK                           2:20    10:37     6:56     7:08     6:20     1:52     1:03     4:14     3:30     4:20     1:22     0:37                   
     8     658 Dufva Ann                     51:56     3:40    13:47    19:54    27:07    32:15    34:37    35:50    39:19    46:12    49:51    51:16    51:56                   
               OK Södertörn                            3:40    10:07     6:07     7:13     5:08     2:22     1:13     3:29     6:53     3:39     1:25     0:40                   
     9     790 Silier Andrea                 53:00     2:11    14:16    20:47    29:33    35:19    37:45    39:09    43:02    46:22    50:49    52:22    53:00                   
               Järfälla OK                             2:11    12:05     6:31     8:46     5:46     2:26     1:24     3:53     3:20     4:27     1:33     0:38                   
    10     656 Lindell Anne                  53:19     2:06    14:45    21:43    30:24    35:07    37:08    38:25    42:21    45:44    50:43    52:28    53:19                   
               Kalmar OK                               2:06    12:39     6:58     8:41     4:43     2:01     1:17     3:56     3:23     4:59     1:45     0:51                   
    11     651 Lövgren Lena                1:04:15     2:21    15:43    24:29    34:33    43:32    46:05    47:25    51:18    56:36  1:01:49  1:03:27  1:04:15                   
               OK Södertörn                            2:21    13:22     8:46    10:04     8:59     2:33     1:20     3:53     5:18     5:13     1:38     0:48                   
    12     653 Strindelius Lena            1:04:31     2:20    18:34    28:38    36:39    41:41    44:23    45:49    52:29    56:31  1:02:13  1:03:53  1:04:31                   
               IF Thor                                 2:20    16:14    10:04     8:01     5:02     2:42     1:26     6:40     4:02     5:42     1:40     0:38                   
    13     655 Österman Tove               1:09:26     3:27    20:47    28:08    40:42    47:23    50:47    52:43    57:38  1:02:10  1:07:05  1:08:47  1:09:26                   
               Järla IF OK                             3:27    17:20     7:21    12:34     6:41     3:24     1:56     4:55     4:32     4:55     1:42     0:39                   
    14     657 Stråt Sara                  1:12:37     2:05    16:51    23:46    39:29    44:22    47:34    49:21    56:15  1:04:16  1:10:00  1:11:49  1:12:37                   
               Järfälla OK                             2:05    14:46     6:55    15:43     4:53     3:12     1:47     6:54     8:01     5:44     1:49     0:48                   
    15     648 Refors Anna                 1:13:18     3:10    18:59    29:19    41:24    49:35    53:34    55:18  1:00:11  1:04:58  1:10:34  1:12:27  1:13:18                   
               Järla IF OK                             3:10    15:49    10:20    12:05     8:11     3:59     1:44     4:53     4:47     5:36     1:53     0:51                   
    16     652 Hektor Sara                 1:22:46     2:55    19:55    28:44    42:10    52:50    57:31    59:51  1:06:36  1:11:55  1:19:11  1:21:46  1:22:46                   
               Gustavsbergs IF                         2:55    17:00     8:49    13:26    10:40     4:41     2:20     6:45     5:19     7:16     2:35     1:00                   



D35 MOTION  (7)          4030 m                                         
                                                      1(70)    2(94)   3(102)   4(103)    5(91)    6(82)    7(55)    8(48)    9(43)  10(100)        M                            

     1     816 Strömberg Marika              50:23     2:58    14:40    21:18    24:01    30:53    36:30    42:57    45:49    48:50    49:42    50:23                            
               Söders SOL Tyresö                       2:58    11:42     6:38     2:43     6:52     5:37     6:27     2:52     3:01     0:52     0:41                            
     2     662 Kappel Eva                    52:38     5:25    14:15    19:06    21:57    29:33    35:29    43:55    46:47    50:23    51:36    52:38                            
               Gotlands Bro OK                         5:25     8:50     4:51     2:51     7:36     5:56     8:26     2:52     3:36     1:13     1:02                            
     3     665 Kihl Liselott               1:01:45     6:32    16:36    23:49    26:47    35:23    44:00    51:46    56:03    59:51  1:00:53  1:01:45                            
               Sundbybergs IK                          6:32    10:04     7:13     2:58     8:36     8:37     7:46     4:17     3:48     1:02     0:52                            
     4     663 Näslund Annette             1:09:23     6:06    21:16    28:41    31:50    41:58    50:09    57:42  1:03:03  1:07:07  1:08:26  1:09:23                            
               Rotebro IS                              6:06    15:10     7:25     3:09    10:08     8:11     7:33     5:21     4:04     1:19     0:57                            
     5     667 Persson Åsa                 1:10:57     4:04    15:14    23:37    27:39    41:15    50:40    58:19  1:03:27  1:08:50  1:10:03  1:10:57                            
               Laxå OK                                 4:04    11:10     8:23     4:02    13:36     9:25     7:39     5:08     5:23     1:13     0:54                            
     6     666 Östling-Mattsson Helen      1:13:04     3:43    14:27    25:46    29:36    43:20    52:35  1:00:36  1:05:41  1:10:51  1:12:09  1:13:04                            
               Järla IF OK                             3:43    10:44    11:19     3:50    13:44     9:15     8:01     5:05     5:10     1:18     0:55                            
     7     664 Pousette Barbro             1:46:06    16:03    41:00    47:23  1:10:46  1:21:17  1:29:05  1:36:54  1:40:40  1:44:15  1:45:21  1:46:06                            
               Tumba-Mälarhöjden OK                   16:03    24:57     6:23    23:23    10:31     7:48     7:49     3:46     3:35     1:06     0:45                            



D21  (19)                5980 m                                         
                                                      1(71)    2(93)   3(109)   4(121)   5(123)   6(117)   7(103)    8(99)    9(83)   10(82)   11(75)   12(61)   13(47)   14(42) 
                                                    15(100)        M                                                                                                             

     1     673 Thureson-Giberg Lotta       1:04:53     2:55     8:56    11:36    20:40    24:03    29:09    41:35    45:26    47:56    50:04    51:21    54:08    59:18  1:01:50 
               Södertälje-Nykvar                       2:55     6:01     2:40     9:04     3:23     5:06    12:26     3:51     2:30     2:08     1:17     2:47     5:10     2:32 
                                                    1:04:12  1:04:53                                                                                                             
                                                       2:22     0:41                                                                                                             
     2     674 Aneland Kristina            1:06:35     3:22     9:12    12:04    21:24    24:36    29:07    39:42    45:52    48:31    51:00    52:17    55:10  1:00:16  1:03:04 
               OK Ravinen                              3:22     5:50     2:52     9:20     3:12     4:31    10:35     6:10     2:39     2:29     1:17     2:53     5:06     2:48 
                                                    1:05:50  1:06:35                                                                                                             
                                                       2:46     0:45                                                                                                             
     3     671 Nordin Linda                1:07:18     2:40     8:52    11:44    21:51    24:59    29:18    39:54    48:14    50:00    51:57    53:08    56:06  1:01:02  1:04:25 
               Sundbybergs IK                          2:40     6:12     2:52    10:07     3:08     4:19    10:36     8:20     1:46     1:57     1:11     2:58     4:56     3:23 
                                                    1:06:36  1:07:18                                                                                                             
                                                       2:11     0:42                                                                                                             
     4     670 Eriksson Ingela             1:08:07     2:54    10:54    14:32    24:31    27:31    32:28    42:02    46:52    49:51    51:28    52:37    55:36  1:01:24  1:05:06 
               Gävle OK                                2:54     8:00     3:38     9:59     3:00     4:57     9:34     4:50     2:59     1:37     1:09     2:59     5:48     3:42 
                                                    1:07:23  1:08:07                                                                                                             
                                                       2:17     0:44                                                                                                             
     5     672 Vestin Jessica              1:09:10     3:02     8:13    11:37    23:13    27:39    33:32    44:02    48:54    51:46    53:59    55:14    58:21  1:03:43  1:06:20 
               Tullinge SK                             3:02     5:11     3:24    11:36     4:26     5:53    10:30     4:52     2:52     2:13     1:15     3:07     5:22     2:37 
                                                    1:08:23  1:09:10                                                                                                             
                                                       2:03     0:47                                                                                                             
     6     683 Sundqvist Anna-Karin        1:12:20     3:25    11:03    14:31    23:44    27:21    34:01    44:22    48:34    51:05    53:01    54:12    56:52  1:07:11  1:09:16 
               Tullinge SK                             3:25     7:38     3:28     9:13     3:37     6:40    10:21     4:12     2:31     1:56     1:11     2:40    10:19     2:05 
                                                    1:11:39  1:12:20                                                                                                             
                                                       2:23     0:41                                                                                                             
     7     669 Holmberg Jenny              1:14:13     2:54    10:17    16:20    26:40    29:56    35:15    46:13    51:51    54:38    56:27    57:39  1:00:54  1:07:56  1:10:55 
               Turebergs IF                            2:54     7:23     6:03    10:20     3:16     5:19    10:58     5:38     2:47     1:49     1:12     3:15     7:02     2:59 
                                                    1:13:26  1:14:13                                                                                                             
                                                       2:31     0:47                                                                                                             
     8     681 Sjökvist Caroline           1:15:12     3:13     8:52    12:04    23:08    27:06    32:19    43:25    51:35    57:51  1:00:11  1:01:20  1:04:17  1:10:09  1:12:21 
               Söders SOL Tyresö                       3:13     5:39     3:12    11:04     3:58     5:13    11:06     8:10     6:16     2:20     1:09     2:57     5:52     2:12 
                                                    1:14:28  1:15:12                                                                                                             
                                                       2:07     0:44                                                                                                             
     9     668 Hallendal Carina            1:16:56     2:52    10:34    24:12    33:19    36:32    43:11    53:13    57:23    59:34  1:01:39  1:02:51  1:06:04  1:11:50  1:14:23 
               IFK Enskede                             2:52     7:42    13:38     9:07     3:13     6:39    10:02     4:10     2:11     2:05     1:12     3:13     5:46     2:33 
                                                    1:16:18  1:16:56                                                                                                             
                                                       1:55     0:38                                                                                                             
    10     819 Pahlén Åsa                  1:19:34     3:31    10:04    14:04    31:08    34:38    41:16    52:43    58:04  1:01:00  1:02:51  1:04:04  1:07:05  1:12:33  1:16:42 
               Söders SOL Tyresö                       3:31     6:33     4:00    17:04     3:30     6:38    11:27     5:21     2:56     1:51     1:13     3:01     5:28     4:09 
                                                    1:18:55  1:19:34                                                                                                             
                                                       2:13     0:39                                                                                                             
    11     786 Isgren Elin                 1:23:18     3:12    10:11    15:07    26:59    30:43    36:36    57:23  1:01:50  1:04:28  1:06:26  1:07:41  1:11:01  1:16:52  1:19:51 
               IFK Enskede                             3:12     6:59     4:56    11:52     3:44     5:53    20:47     4:27     2:38     1:58     1:15     3:20     5:51     2:59 
                                                    1:22:35  1:23:18                                                                                                             
                                                       2:44     0:43                                                                                                             
    12     680 Rosengren Sara              1:23:31     3:12    10:51    14:37    27:30    31:42    37:14    50:12    58:18  1:02:15  1:04:48  1:06:25  1:10:28  1:16:28  1:19:49 
               Turebergs IF                            3:12     7:39     3:46    12:53     4:12     5:32    12:58     8:06     3:57     2:33     1:37     4:03     6:00     3:21 
                                                    1:22:49  1:23:31                                                                                                             
                                                       3:00     0:42                                                                                                             
    13     676 Karnebrink Sandra           1:24:09     3:39    11:12    16:04    27:51    31:43    37:51    51:05    58:08  1:00:41  1:03:56  1:05:28  1:09:13  1:16:54  1:20:23 
               OK Älvsjö-Örby                          3:39     7:33     4:52    11:47     3:52     6:08    13:14     7:03     2:33     3:15     1:32     3:45     7:41     3:29 
                                                    1:23:17  1:24:09                                                                                                             
                                                       2:54     0:52                                                                                                             
    14     777 Berglund Maria              1:36:59     3:41    12:26    16:39    29:28    33:49    39:30    53:45  1:12:31  1:15:03  1:17:57  1:19:30  1:23:18  1:29:59  1:33:12 
               Alfta-Ösa OK                            3:41     8:45     4:13    12:49     4:21     5:41    14:15    18:46     2:32     2:54     1:33     3:48     6:41     3:13 
                                                    1:36:07  1:36:59                                                                                                             
                                                       2:55     0:52                                                                                                             
    15     679 Johansson Märta             1:39:00     3:32    12:42    20:08    35:34    40:46    49:20  1:04:32  1:10:22  1:14:09  1:16:42  1:18:25  1:23:13  1:30:24  1:34:49 
               Järfälla OK                             3:32     9:10     7:26    15:26     5:12     8:34    15:12     5:50     3:47     2:33     1:43     4:48     7:11     4:25 
                                                    1:38:07  1:39:00                                                                                                             
                                                       3:18     0:53                                                                                                             
    16     677 Malmberg Jenny-Ann          1:42:40     3:00     9:10    14:11    30:02    34:32    39:48    51:26  1:07:53  1:11:43  1:13:45  1:15:05  1:26:03  1:37:16  1:39:40 
               Sundbybergs IK                          3:00     6:10     5:01    15:51     4:30     5:16    11:38    16:27     3:50     2:02     1:20    10:58    11:13     2:24 
                                                    1:41:58  1:42:40                                                                                                             
                                                       2:18     0:42                                                                                                             

           675 Josefsson Kicki            Ej godk.     6:26    15:39    22:30    39:43    46:16    53:04    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               Skarpnäcks OL                           6:26     9:13     6:51    17:13     6:33     6:48                                                                         
                                                    1:26:51  1:27:38                                                                                                             
                                                      33:47     0:47                                                                                                             
           678 Alkevik Anna               Ej godk.     3:57    15:02    18:34    33:47    39:27    44:22  1:02:54  1:20:13    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               Skogsluffarnas OK                       3:57    11:05     3:32    15:13     5:40     4:55    18:32    17:19                                                       
                                                      -----  1:40:10           1:12:37                                                                                           
                                                               19:57               *83                                                                                           
           682 Holmström Anna             Ej godk.     6:26    13:27    28:15    41:07    45:05    53:06    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               Sundbybergs IK                          6:26     7:01    14:48    12:52     3:58     8:01                                                                         
                                                      -----  1:21:44                                                                                                             
                                                               28:38                                                                                                             



D20  (1)                 4440 m                                         
                                                      1(64)    2(92)    3(97)   4(113)   5(115)   6(104)    7(83)    8(82)    9(58)   10(52)   11(42)  12(100)        M          

     1     685 Rickard Jonna                 56:47     3:04    12:07    16:33    19:50    23:07    30:15    37:01    39:22    45:26    48:48    53:59    56:10    56:47          
               IFK Enskede                             3:04     9:03     4:26     3:17     3:17     7:08     6:46     2:21     6:04     3:22     5:11     2:11     0:37          



D16  (15)                3970 m                                         
                                                      1(71)    2(93)   3(103)   4(107)   5(106)    6(84)    7(82)    8(60)    9(51)   10(48)   11(46)  12(100)        M          

     1     693 Pettersson Elin               36:18     2:28     8:00    12:56    15:25    17:26    20:39    23:16    27:33    30:38    31:52    33:44    35:41    36:18          
               Täby OK                                 2:28     5:32     4:56     2:29     2:01     3:13     2:37     4:17     3:05     1:14     1:52     1:57     0:37          
     2     691 Lönnkvist Johanna             40:13     2:52     9:23    14:32    17:01    19:30    22:51    25:29    30:27    34:51    36:02    37:40    39:40    40:13          
               Tullinge SK                             2:52     6:31     5:09     2:29     2:29     3:21     2:38     4:58     4:24     1:11     1:38     2:00     0:33          
     3     699 Löfgren Kristin               40:57     5:35    11:36    16:34    18:49    20:34    24:37    27:25    32:31    36:02    37:14    38:13    40:17    40:57          
               Järfälla OK                             5:35     6:01     4:58     2:15     1:45     4:03     2:48     5:06     3:31     1:12     0:59     2:04     0:40          
     4     690 Svärd Anna                    43:31     3:29     9:57    15:56    18:41    21:40    26:07    29:20    34:34    37:57    39:43    40:51    42:54    43:31          
               IFK Enskede                             3:29     6:28     5:59     2:45     2:59     4:27     3:13     5:14     3:23     1:46     1:08     2:03     0:37          
     5     696 Englid Emma                   44:39     2:46    10:26    17:02    19:19    21:38    26:01    29:12    34:23    38:48    40:07    41:17    43:54    44:39          
               Tumba-Mälarhöjden OK                    2:46     7:40     6:36     2:17     2:19     4:23     3:11     5:11     4:25     1:19     1:10     2:37     0:45          
     6     694 Wijkmark Moa                  45:37     3:35    10:13    18:04    20:06    22:14    27:04    30:48    36:11    40:09    41:23    42:24    44:58    45:37          
               Söders SOL Tyresö                       3:35     6:38     7:51     2:02     2:08     4:50     3:44     5:23     3:58     1:14     1:01     2:34     0:39          
     7     687 Kopp Petra                    46:46     3:30    11:29    18:35    20:40    23:27    27:38    30:57    36:13    40:23    42:08    43:18    46:01    46:46          
               Söders SOL Tyresö                       3:30     7:59     7:06     2:05     2:47     4:11     3:19     5:16     4:10     1:45     1:10     2:43     0:45          
     8     698 Sundqvist Malin               48:58     3:09    10:03    16:26    18:38    22:57    28:44    32:00    37:49    41:37    42:47    45:01    48:16    48:58          
               Tullinge SK                             3:09     6:54     6:23     2:12     4:19     5:47     3:16     5:49     3:48     1:10     2:14     3:15     0:42          
     9     701 Mattsson Amanda               51:04     3:38    11:16    18:44    21:25    25:13    31:06    34:14    39:36    44:56    46:28    48:03    50:32    51:04          
               Sundsvalls OK                           3:38     7:38     7:28     2:41     3:48     5:53     3:08     5:22     5:20     1:32     1:35     2:29     0:32          
    10     795 Hall Anna                     52:37     3:22    14:10    22:20    25:10    27:26    32:21    35:56    41:42    46:42    48:20    49:36    51:54    52:37          
               Järla IF OK                             3:22    10:48     8:10     2:50     2:16     4:55     3:35     5:46     5:00     1:38     1:16     2:18     0:43          
    11     692 Norberg Emelie                52:59     3:16    10:42    17:49    20:31    23:37    33:25    36:35    42:29    46:55    48:19    49:34    52:10    52:59          
               Järfälla OK                             3:16     7:26     7:07     2:42     3:06     9:48     3:10     5:54     4:26     1:24     1:15     2:36     0:49          
    12     695 Bringsäter Emelie             56:01     3:52    14:49    22:39    25:29    28:04    34:10    38:18    44:30    49:49    51:48    53:00    55:22    56:01          
               Haninge SOK                             3:52    10:57     7:50     2:50     2:35     6:06     4:08     6:12     5:19     1:59     1:12     2:22     0:39          
    13     700 Rapp Therese                  56:44     4:05    15:05    25:58    28:42    31:29    36:25    39:57    45:54    50:46    52:26    53:41    56:03    56:44          
               IFK Moras OK                            4:05    11:00    10:53     2:44     2:47     4:56     3:32     5:57     4:52     1:40     1:15     2:22     0:41          
    14     689 Moberg Kristina               58:28     4:42    12:11    19:11    22:48    25:45    36:47    41:16    48:26    52:52    54:22    55:28    57:52    58:28          
               Tumba-Mälarhöjden OK                    4:42     7:29     7:00     3:37     2:57    11:02     4:29     7:10     4:26     1:30     1:06     2:24     0:36          
    15     697 Johansson Sara              1:13:50     5:06    15:55    32:03    34:29    37:26    43:37    49:09    58:36  1:04:59  1:07:26  1:09:15  1:13:06  1:13:50          
               Gustavsbergs IF                         5:06    10:49    16:08     2:26     2:57     6:11     5:32     9:27     6:23     2:27     1:49     3:51     0:44          



D14  (27)                3350 m                                         
                                                      1(71)    2(76)    3(94)   4(101)    5(82)    6(60)    7(48)    8(47)   9(100)        M                                     

     1     713 Løvald Hellberg Christ        28:33     2:28     4:37     9:14    12:03    15:50    20:08    23:07    25:18    27:55    28:33                                     
               Täby OK                                 2:28     2:09     4:37     2:49     3:47     4:18     2:59     2:11     2:37     0:38                                     
     2     710 Englid Eva                    29:27     2:45     5:18    10:29    11:55    15:55    20:28    23:26    26:02    28:50    29:27                                     
               Tumba-Mälarhöjden OK                    2:45     2:33     5:11     1:26     4:00     4:33     2:58     2:36     2:48     0:37                                     
     3     709 Sundqvist Elin                31:28     3:31     6:39    12:30    13:58    17:59    22:29    25:31    28:06    30:49    31:28                                     
               Tullinge SK                             3:31     3:08     5:51     1:28     4:01     4:30     3:02     2:35     2:43     0:39                                     
     4     721 Sandström Malin               32:02     2:43     4:46     9:51    11:49    16:31    23:34    26:51    28:42    31:25    32:02                                     
               Järla IF OK                             2:43     2:03     5:05     1:58     4:42     7:03     3:17     1:51     2:43     0:37                                     
     5     724 Asztalos Jenny                32:52     3:03     5:21    10:37    12:20    16:39    23:15    26:58    29:07    32:16    32:52                                     
               Tumba-Mälarhöjden OK                    3:03     2:18     5:16     1:43     4:19     6:36     3:43     2:09     3:09     0:36                                     
     6     707 Bachman Anna                  33:15     3:42     5:46    10:47    14:55    18:46    24:54    28:07    30:01    32:39    33:15                                     
               Täby OK                                 3:42     2:04     5:01     4:08     3:51     6:08     3:13     1:54     2:38     0:36                                     
     7     728 Hall Klara                    33:23     3:04     5:20    11:50    13:43    17:52    23:18    26:56    29:39    32:44    33:23                                     
               Järla IF OK                             3:04     2:16     6:30     1:53     4:09     5:26     3:38     2:43     3:05     0:39                                     
     8     708 Jansson Ellen                 33:25     3:00     6:22    12:43    14:27    19:03    24:25    27:27    30:08    32:46    33:25                                     
               Järla IF OK                             3:00     3:22     6:21     1:44     4:36     5:22     3:02     2:41     2:38     0:39                                     
     9     715 Pettersson Emeli              33:42     2:34     4:46     9:36    10:59    14:40    19:14    28:55    30:45    33:08    33:42                                     
               Tullinge SK                             2:34     2:12     4:50     1:23     3:41     4:34     9:41     1:50     2:23     0:34                                     
    10     711 Ottosson Frida                33:43     3:06     5:07    10:51    12:42    17:02    24:10    27:39    29:47    32:57    33:43                                     
               Haninge SOK                             3:06     2:01     5:44     1:51     4:20     7:08     3:29     2:08     3:10     0:46                                     
    11     717 Forsberg Frida                33:53     5:02     7:04    12:31    14:10    18:18    23:09    28:25    30:39    33:17    33:53                                     
               OK Ravinen                              5:02     2:02     5:27     1:39     4:08     4:51     5:16     2:14     2:38     0:36                                     
    12     727 Rönnols Lisa                  35:06     3:23     6:27    12:08    14:11    18:44    25:21    28:59    31:27    34:31    35:06                                     
               Täby OK                                 3:23     3:04     5:41     2:03     4:33     6:37     3:38     2:28     3:04     0:35                                     
    13     706 Hellgren Erica                36:19     3:43     6:22    12:06    14:00    18:26    27:02    30:19    32:26    35:35    36:19                                     
               OK Älvsjö-Örby                          3:43     2:39     5:44     1:54     4:26     8:36     3:17     2:07     3:09     0:44                                     
    14     794 Längberg Linnea               36:21     3:09     5:35    11:21    13:14    17:12    27:04    30:21    32:37    35:47    36:21                                     
               Järla IF OK                             3:09     2:26     5:46     1:53     3:58     9:52     3:17     2:16     3:10     0:34                                     
    15     702 Ohlsson Karolin               36:41     3:15     5:14    11:05    13:23    17:40    23:27    27:07    29:51    35:58    36:41                                     
               Tullinge SK                             3:15     1:59     5:51     2:18     4:17     5:47     3:40     2:44     6:07     0:43                                     
    16     716 Svahn Katarina                37:00     7:04     9:12    14:11    16:13    20:05    25:22    31:28    33:44    36:23    37:00                                     
               IFK Moras OK                            7:04     2:08     4:59     2:02     3:52     5:17     6:06     2:16     2:39     0:37                                     
    17     803 Markstedt Louise              38:52     4:07     7:03    13:25    15:20    19:29    25:16    29:44    33:28    38:17    38:52                                     
               OK Södertörn                            4:07     2:56     6:22     1:55     4:09     5:47     4:28     3:44     4:49     0:35                                     
    18     720 Stenfalk Mikaela              42:55     3:08     6:55    15:57    18:10    24:01    30:58    35:23    38:21    42:11    42:55                                     
               Täby OK                                 3:08     3:47     9:02     2:13     5:51     6:57     4:25     2:58     3:50     0:44                                     
    19     719 Karlsson Amanda               50:53    17:12    19:33    26:30    28:23    32:37    38:51    42:22    44:55    50:20    50:53                                     
               Södertälje-Nykvar                      17:12     2:21     6:57     1:53     4:14     6:14     3:31     2:33     5:25     0:33                                     
    20     703 Persson Lovisa                51:11     7:50    11:06    17:55    20:13    25:54    33:34    43:53    46:15    50:29    51:11                                     
               Laxå OK                                 7:50     3:16     6:49     2:18     5:41     7:40    10:19     2:22     4:14     0:42                                     
    21     792 Fornander Linnea              52:23     3:47     6:38    23:50    27:01    32:00    39:14    44:01    48:13    51:39    52:23                                     
               Järla IF OK                             3:47     2:51    17:12     3:11     4:59     7:14     4:47     4:12     3:26     0:44                                     
    22     712 Carlsson Karin                52:24     4:56     8:30    16:06    21:01    28:54    39:23    44:28    47:15    51:39    52:24                                     
               Skarpnäcks OL                           4:56     3:34     7:36     4:55     7:53    10:29     5:05     2:47     4:24     0:45                                     
    23     714 Gustafsson Amanda             54:47     5:16    10:22    18:36    20:30    29:00    42:21    47:13    50:30    54:05    54:47                                     
               Säterbygdens OK                         5:16     5:06     8:14     1:54     8:30    13:21     4:52     3:17     3:35     0:42                                     
    24     722 Einarsson Johanna           1:01:06     6:40     9:41    26:58    29:17    35:55    43:55    49:29    56:10  1:00:20  1:01:06                                     
               Tullinge SK                             6:40     3:01    17:17     2:19     6:38     8:00     5:34     6:41     4:10     0:46                                     
    25     705 Buhrgard Sofia              1:05:59    12:57    17:11    26:10    31:04    39:24    50:16    55:45    59:37  1:05:19  1:05:59                                     
               Järfälla OK                            12:57     4:14     8:59     4:54     8:20    10:52     5:29     3:52     5:42     0:40                                     
    26     726 Johansson Linn              1:14:17     5:30    13:25    28:23    31:58    40:21    49:44  1:03:40  1:07:05  1:13:22  1:14:17                                     
               Gustavsbergs IF                         5:30     7:55    14:58     3:35     8:23     9:23    13:56     3:25     6:17     0:55                                     

           704 Johannesson Maria          Ej godk.     3:49     8:15    15:52    17:59    22:33    -----    38:16    42:08    45:30    46:14             27:32                   
               Solna OK                                3:49     4:26     7:37     2:07     4:34             15:43     3:52     3:22     0:44               *61                   



D12  (13)                2560 m                                         
                                                      1(70)    2(76)    3(81)    4(82)    5(75)    6(73)    7(55)    8(48)    9(45)  10(100)        M                            

     1     740 Adolfsson Lovisa              25:08     2:28     5:01     8:36    11:14    12:46    13:57    17:35    20:05    22:22    24:26    25:08                            
               Tullinge SK                             2:28     2:33     3:35     2:38     1:32     1:11     3:38     2:30     2:17     2:04     0:42                            
     2     739 Forsberg Annie                36:59     3:15     8:48    12:49    15:03    17:10    22:02    27:18    30:50    33:49    36:18    36:59                            
               OK Ravinen                              3:15     5:33     4:01     2:14     2:07     4:52     5:16     3:32     2:59     2:29     0:41                            
     3     737 Engström Malin                37:58     4:03     6:40    11:41    14:56    16:58    19:31    25:46    29:04    33:34    37:15    37:58                            
               OK Kåre                                 4:03     2:37     5:01     3:15     2:02     2:33     6:15     3:18     4:30     3:41     0:43                            
     4     731 Kihlström Camilla             43:45     3:49     8:52    13:25    16:38    19:10    21:44    30:43    34:42    38:34    43:02    43:45                            
               Enebybergs IF                           3:49     5:03     4:33     3:13     2:32     2:34     8:59     3:59     3:52     4:28     0:43                            
     5     734 Backman Malin                 47:55     6:30     9:48    15:03    18:42    23:38    25:59    34:18    39:22    43:22    47:01    47:55                            
               Tullinge SK                             6:30     3:18     5:15     3:39     4:56     2:21     8:19     5:04     4:00     3:39     0:54                            
     6     732 Hektor Matilda                48:09     5:28     8:44    18:59    21:59    26:15    28:53    35:58    38:55    43:27    47:19    48:09                            
               Gustavsbergs IF                         5:28     3:16    10:15     3:00     4:16     2:38     7:05     2:57     4:32     3:52     0:50                            
     7     804 Markstedt Helena              52:08     5:36    10:20    15:23    19:03    21:07    25:36    34:58    44:50    48:17    51:31    52:08                            
               OK Södertörn                            5:36     4:44     5:03     3:40     2:04     4:29     9:22     9:52     3:27     3:14     0:37                            
     8     735 Edblom Erika                  52:39     4:10     7:51    12:47    23:09    25:07    28:26    38:17    43:14    47:33    51:56    52:39                            
               Järfälla OK                             4:10     3:41     4:56    10:22     1:58     3:19     9:51     4:57     4:19     4:23     0:43                            
     9     736 Käll Hanna                    53:11    18:42    21:43    26:05    29:04    31:31    33:43    40:01    44:11    49:31    52:29    53:11                            
               Tumba-Mälarhöjden OK                   18:42     3:01     4:22     2:59     2:27     2:12     6:18     4:10     5:20     2:58     0:42                            
    10     729 Lundmark Jasmine              55:04     5:40     9:35    17:03    22:06    26:12    30:37    38:41    44:37    49:12    54:17    55:04                            
               Järfälla OK                             5:40     3:55     7:28     5:03     4:06     4:25     8:04     5:56     4:35     5:05     0:47                            
    11     733 Lindmark Anna                 56:44     3:31     8:10    21:00    24:44    28:03    34:46    41:57    48:47    51:41    56:02    56:44                            
               Skarpnäcks OL                           3:31     4:39    12:50     3:44     3:19     6:43     7:11     6:50     2:54     4:21     0:42                            
    12     730 Mattsson Klara              1:02:50     6:45    14:03    27:03    30:41    34:11    40:52    47:59    54:59    59:09  1:02:07  1:02:50                            
               OK Älvsjö-Örby                          6:45     7:18    13:00     3:38     3:30     6:41     7:07     7:00     4:10     2:58     0:43                            
    13     738 Gustafsson Elina            1:12:53    14:38    22:22    27:42    30:45    33:09    52:42    59:10  1:03:26  1:07:07  1:12:05  1:12:53                            
               Säterbygdens OK                        14:38     7:44     5:20     3:03     2:24    19:33     6:28     4:16     3:41     4:58     0:48                            



D10  (6)                 2300 m                                         
                                                      1(62)    2(77)    3(78)    4(73)    5(67)    6(55)    7(50)    8(45)    9(43)  10(100)        M                            

     1     741 Mattsson Hilda                21:59     1:07     4:19     5:03     6:38    10:33    13:54    16:04    18:35    20:10    21:19    21:59                            
               Järla IF OK                             1:07     3:12     0:44     1:35     3:55     3:21     2:10     2:31     1:35     1:09     0:40                            
     2     746 Adolfsson Linnea              26:51     1:28     4:36     5:18     7:02    10:03    13:20    15:42    23:35    25:18    26:09    26:51                            
               Tullinge SK                             1:28     3:08     0:42     1:44     3:01     3:17     2:22     7:53     1:43     0:51     0:42                            
     3     745 Almroth Linnea                29:53     2:13     6:38     7:17     9:13    12:08    15:44    17:52    25:38    27:50    29:02    29:53             13:00    15:15 
               Järla IF OK                             2:13     4:25     0:39     1:56     2:55     3:36     2:08     7:46     2:12     1:12     0:51               *65      *56 
     4     744 Bergman Ronja                 33:44     2:40     7:55     9:09    11:12    14:09    17:49    20:09    28:30    31:44    32:46    33:44                            
               Tullinge SK                             2:40     5:15     1:14     2:03     2:57     3:40     2:20     8:21     3:14     1:02     0:58                            
     5     743 Dalgren Josefin               35:33     1:46     9:10    10:31    13:15    15:57    19:42    22:04    30:35    33:38    34:41    35:33                            
               OK Ravinen                              1:46     7:24     1:21     2:44     2:42     3:45     2:22     8:31     3:03     1:03     0:52                            
     6     742 Imark Cecilia                 37:34     1:56    11:49    13:03    15:09    18:01    21:39    24:01    32:22    35:42    36:46    37:34                            
               Tullinge SK                             1:56     9:53     1:14     2:06     2:52     3:38     2:22     8:21     3:20     1:04     0:48                            



U4  (6)                  3350 m                                         
                                                      1(71)    2(76)    3(94)   4(101)    5(82)    6(60)    7(48)    8(47)   9(100)        M                                     

     1     885 Nyberg Martin                 53:43     4:50    11:54    20:20    23:07    30:10    39:09    44:48    48:08    53:08    53:43                                     
               Snättringe SK                           4:50     7:04     8:26     2:47     7:03     8:59     5:39     3:20     5:00     0:35                                     
     2     748 Tiderman Per                  56:09     5:12     9:53    22:22    25:02    32:04    41:15    46:39    50:12    55:19    56:09                                     
               Snättringe SK                           5:12     4:41    12:29     2:40     7:02     9:11     5:24     3:33     5:07     0:50                                     
     3     751 Hill Ronja                    56:29     4:53    11:39    19:56    23:07    29:47    37:08    44:42    49:15    55:51    56:29                                     
               Tumba-Mälarhöjden OK                    4:53     6:46     8:17     3:11     6:40     7:21     7:34     4:33     6:36     0:38                                     
     4     747 Forsberg Christian            59:04     2:34    10:00    17:08    22:26    29:32    41:57    47:26    51:22    58:29    59:04                                     
               IFK Enskede                             2:34     7:26     7:08     5:18     7:06    12:25     5:29     3:56     7:07     0:35                                     
     5     750 Ohlsson Josefin             1:00:03     5:10    10:02    20:05    23:10    30:04    48:02    53:05    55:32    59:22  1:00:03                                     
               Tullinge SK                             5:10     4:52    10:03     3:05     6:54    17:58     5:03     2:27     3:50     0:41                                     
     6     749 Mared Gustav                1:11:30     4:14     8:54    17:12    33:47    41:52    57:03  1:03:48  1:06:49  1:10:46  1:11:30                                     
               Solna OK                                4:14     4:40     8:18    16:35     8:05    15:11     6:45     3:01     3:57     0:44                                     



U3  (4)                  2560 m                                         
                                                      1(70)    2(76)    3(81)    4(82)    5(75)    6(73)    7(55)    8(48)    9(45)  10(100)        M                            

     1     752 Johansson Anna                35:07     5:36    10:09    13:36    16:35    20:02    21:28    25:38    29:05    31:55    34:28    35:07                            
               Haninge SOK                             5:36     4:33     3:27     2:59     3:27     1:26     4:10     3:27     2:50     2:33     0:39                            
     2     799 Forsberg Sofia                41:03     5:58     8:52    13:43    16:43    19:14    22:09    29:21    33:41    36:45    40:26    41:03                            
               OK Ravinen                              5:58     2:54     4:51     3:00     2:31     2:55     7:12     4:20     3:04     3:41     0:37                            
     3     754 Sahlsten Minna                48:08     3:33    10:22    16:06    20:22    24:45    27:32    34:55    40:09    44:13    47:22    48:08                            
               Skarpnäcks OL                           3:33     6:49     5:44     4:16     4:23     2:47     7:23     5:14     4:04     3:09     0:46                            
     4     755 Davidsson Victor              56:42     7:05    11:03    15:44    19:47    23:34    27:37    43:14    47:28    52:08    55:59    56:42                            
               Solna OK                                7:05     3:58     4:41     4:03     3:47     4:03    15:37     4:14     4:40     3:51     0:43                            



U2  (9)                  2300 m                                         
                                                      1(62)    2(77)    3(78)    4(73)    5(67)    6(55)    7(50)    8(45)    9(43)  10(100)        M                            

     1     843 Englid Emil                   25:58     2:13     5:45     6:31     8:57    12:11    15:43    18:16    21:25    24:21    25:22    25:58                            
               Tumba-Mälarhöjden OK                    2:13     3:32     0:46     2:26     3:14     3:32     2:33     3:09     2:56     1:01     0:36                            
     2     760 Andersson Emil                29:50     1:46     5:59     7:20     9:35    14:16    18:35    21:25    24:58    27:59    29:11    29:50                            
               Tullinge SK                             1:46     4:13     1:21     2:15     4:41     4:19     2:50     3:33     3:01     1:12     0:39                            
     3     915 Hunhammar David               31:53     4:02    13:31    14:27    17:35    20:23    23:57    26:07    28:40    30:13    31:12    31:53                            
               Bromma-Vällingby SOK                    4:02     9:29     0:56     3:08     2:48     3:34     2:10     2:33     1:33     0:59     0:41                            
     4     758 Mared Oskar                   34:16     2:31     7:13     8:27    11:03    15:51    20:27    24:18    28:50    32:23    33:36    34:16                            
               Solna OK                                2:31     4:42     1:14     2:36     4:48     4:36     3:51     4:32     3:33     1:13     0:40                            
     5     757 Lövgren Linus                 37:03     1:58     7:20     8:29    12:04    15:19    21:19    24:36    29:27    35:05    36:22    37:03                            
               IFK Moras OK                            1:58     5:22     1:09     3:35     3:15     6:00     3:17     4:51     5:38     1:17     0:41                            
     6     929 Bengtsson Daniel              39:47     2:33     8:59    10:39    13:25    17:17    23:41    26:51    31:29    37:19    38:55    39:47                            
               Haninge SOK                             2:33     6:26     1:40     2:46     3:52     6:24     3:10     4:38     5:50     1:36     0:52                            
     7     756 Perneby Erika                 40:02     2:25     9:27    10:45    14:29    18:50    24:23    28:56    33:57    37:39    39:07    40:02                            
               IFK Enskede                             2:25     7:02     1:18     3:44     4:21     5:33     4:33     5:01     3:42     1:28     0:55                            
     8     821 Heijensköld Moa               47:53     3:25    10:10    11:54    15:24    20:48    27:58    33:10    38:38    45:51    47:06    47:53                            
               Tullinge SK                             3:25     6:45     1:44     3:30     5:24     7:10     5:12     5:28     7:13     1:15     0:47                            

           753 Nordqvist Ludvig           Ej godk.     2:02     6:08     7:05     9:16    12:46    16:48    19:44    22:32    28:03    29:20    30:01                            
               OK Kåre                                 2:02     4:06     0:57     2:11     3:30     4:02     2:56     2:48     5:31     1:17     0:41                            



U1  (6)                  1990 m                                         
                                                      1(62)    2(72)    3(65)    4(56)    5(54)    6(50)    7(44)   8(100)        M                                              

     1     842 Månkell Rickard               22:31     2:28     6:31    10:51    14:03    14:55    16:27    18:53    21:45    22:31                                              
               Turebergs IF                            2:28     4:03     4:20     3:12     0:52     1:32     2:26     2:52     0:46                                              
     2     800 Forsberg Lovisa               23:02    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    23:02                                              
               OK Ravinen                                                                                                     23:02                                              
     3     917 Hunhammar Martin              23:59     3:20     8:07    13:16    15:44    16:41    18:06    20:20    23:18    23:59                                              
               Bromma-Vällingby SOK                    3:20     4:47     5:09     2:28     0:57     1:25     2:14     2:58     0:41                                              
     4     965 Hamrell Hanna                 24:31     1:59     6:31    11:42    14:30    15:40    18:02    20:37    23:39    24:31                                              
               IFK Enskede                             1:59     4:32     5:11     2:48     1:10     2:22     2:35     3:02     0:52                                              
     5     761 Kappel Simon                  26:14     1:40     8:57    12:36    15:04    15:44    17:21    19:56    25:39    26:14                                              
               Gotlands Bro OK                         1:40     7:17     3:39     2:28     0:40     1:37     2:35     5:43     0:35                                              
     6     762 Mared Anna                    44:38     3:24    14:15    20:39    25:31    27:15    30:27    34:00    43:49    44:38                                              
               Solna OK                                3:24    10:51     6:24     4:52     1:44     3:12     3:33     9:49     0:49                                              



INSKOLNING  (12)         1990 m                                         
                                                      1(62)    2(72)    3(65)    4(56)    5(54)    6(50)    7(44)   8(100)        M                                              

     1     926 Söderkvist Hanna              21:07     1:55     6:30     9:48    13:10    14:07    15:36    18:04    20:27    21:07                                              
               OK Ravinen                              1:55     4:35     3:18     3:22     0:57     1:29     2:28     2:23     0:40                                              
     2     765 Bjernulf Tobias               28:54     2:13     8:48    13:45    18:44    20:03    21:40    24:32    28:08    28:54                                              
               Sundbybergs IK                          2:13     6:35     4:57     4:59     1:19     1:37     2:52     3:36     0:46                                              
     3     970 Tarandi Cecilia               29:42     1:53     8:08    13:32    17:34    19:13    21:30    25:26    28:32    29:42                                              
               IFK Lidingös Skid o OK                  1:53     6:15     5:24     4:02     1:39     2:17     3:56     3:06     1:10                                              
     4     972 Tarandi Mikaela               29:58     2:02     8:21    13:22    18:38    19:22    21:50    25:45    29:08    29:58                                              
               IFK Lidingös Skid o OK                  2:02     6:19     5:01     5:16     0:44     2:28     3:55     3:23     0:50                                              
     5     834 Dahlgren Rosén Anna           30:43     2:58     8:39    13:59    18:01    19:45    22:46    26:32    29:58    30:43                                              
               Gustavsbergs IF                         2:58     5:41     5:20     4:02     1:44     3:01     3:46     3:26     0:45                                              
     6     991 Nordin Johan                  30:55     3:05     9:20    13:39    18:01    19:22    21:45    25:45    29:47    30:55                                              
               Sundsvalls OK                           3:05     6:15     4:19     4:22     1:21     2:23     4:00     4:02     1:08                                              
     7     766 Bergman Birk                  33:45     3:18    10:37    15:45    20:20    22:00    25:10    28:30    32:19    33:45                                              
               Tullinge SK                             3:18     7:19     5:08     4:35     1:40     3:10     3:20     3:49     1:26                                              
     8     830 Hektor Agnes                  42:01     4:05    13:10    18:15    23:00    25:11    28:25    35:51    40:34    42:01                                              
               Gustavsbergs IF                         4:05     9:05     5:05     4:45     2:11     3:14     7:26     4:43     1:27                                              
     9     945 Bruhn Daniel                  48:27     2:40    10:42    20:58    27:29    29:54    36:28    42:17    47:27    48:27                                              
               Söders SOL Tyresö                       2:40     8:02    10:16     6:31     2:25     6:34     5:49     5:10     1:00                                              
    10     973 Tarandi Camilla               51:57     2:37    12:09    21:21    29:43    32:33    35:57    43:48    50:58    51:57                                              
               IFK Lidingös Skid o OK                  2:37     9:32     9:12     8:22     2:50     3:24     7:51     7:10     0:59                                              
    11     763 Lövgren Frida               1:03:30    10:36    29:11    40:56    45:34    46:45    48:19    51:56  1:02:34  1:03:30                                              
               IFK Moras OK                           10:36    18:35    11:45     4:38     1:11     1:34     3:37    10:38     0:56                                              
    12     955 Opande Lola                 1:18:21     5:20    39:33    47:50    55:20    58:08  1:03:11  1:11:08  1:16:17  1:18:21                                              
               Söders SOL Tyresö                       5:20    34:13     8:17     7:30     2:48     5:03     7:57     5:09     2:04                                              



Öppen 1  (9)             2300 m                                         
                                                      1(62)    2(77)    3(78)    4(73)    5(67)    6(55)    7(50)    8(45)    9(43)  10(100)        M                            

     1     858 Palm Maria                    32:03     2:06     6:41     7:32     9:31    12:13    15:25    18:02    26:45    30:06    31:20    32:03                            
               Klubblös                                2:06     4:35     0:51     1:59     2:42     3:12     2:37     8:43     3:21     1:14     0:43                            
     2     841 Birke Englid Marianne         32:31     2:17     6:40     7:53    11:22    15:06    20:21    23:24    27:24    30:47    31:46    32:31                            
               Tumba-Mälarhöjden OK                    2:17     4:23     1:13     3:29     3:44     5:15     3:03     4:00     3:23     0:59     0:45                            
     3     978 Persson Emma                  32:35     2:27     6:31     7:20     9:27    13:00    20:46    23:46    28:46    30:42    31:52    32:35                            
               Stockholms Godtemplare                  2:27     4:04     0:49     2:07     3:33     7:46     3:00     5:00     1:56     1:10     0:43                            
     4     977 Persson Sofia                 35:37     2:24     6:57     7:53    10:18    14:18    20:38    23:47    30:15    33:36    34:55    35:37                            
               Stockholms Godtemplare                  2:24     4:33     0:56     2:25     4:00     6:20     3:09     6:28     3:21     1:19     0:42                            
     5     944 Forsberg Matilda              38:39     2:46     9:01    10:25    14:16    18:36    24:38    27:56    33:19    36:16    37:48    38:39                            
               OK Ravinen                              2:46     6:15     1:24     3:51     4:20     6:02     3:18     5:23     2:57     1:32     0:51                            
     6     852 Linder Kicki                  42:03     2:51     7:37     8:58    11:57    15:24    26:50    30:21    35:45    39:26    41:08    42:03                            
               Järla IF OK                             2:51     4:46     1:21     2:59     3:27    11:26     3:31     5:24     3:41     1:42     0:55                            
     7     840 Fröjdh Fredrika               47:51     1:42     5:25     6:23     8:16    13:53    19:39    21:48    41:29    46:10    47:13    47:51                            
               OK Älvsjö-Örby                          1:42     3:43     0:58     1:53     5:37     5:46     2:09    19:41     4:41     1:03     0:38                            

           846 Björk Agnes                Ej godk.    23:41    48:56    50:30    54:17    59:27    -----  1:28:15  1:36:54  1:47:22  1:48:55  1:50:41           1:10:49          
               SOIK Hellas                            23:41    25:15     1:34     3:47     5:10             28:48     8:39    10:28     1:33     1:46               *54          
           949 Widin Anki                 Ej godk.     4:29    12:56    14:51    19:25    25:12    33:08    47:22    55:57    -----  1:06:03  1:08:05                            
               OK Österåker                            4:29     8:27     1:55     4:34     5:47     7:56    14:14     8:35             10:06     2:02                            



Öppen 2  (14)            2560 m                                         
                                                      1(70)    2(76)    3(81)    4(82)    5(75)    6(73)    7(55)    8(48)    9(45)  10(100)        M                            

     1     940 Svanberg Kathrin              31:15     3:06     6:34    11:10    13:42    15:46    17:43    22:47    25:54    28:15    30:35    31:15                            
               OK Södertörn                            3:06     3:28     4:36     2:32     2:04     1:57     5:04     3:07     2:21     2:20     0:40                            
     2     920 Janson Malin                  34:10     4:04     7:14    12:20    14:59    16:48    18:55    23:58    27:46    30:40    33:22    34:10                            
               Sundbybergs IK                          4:04     3:10     5:06     2:39     1:49     2:07     5:03     3:48     2:54     2:42     0:48                            
     3     964 Johansson Per                 37:41     4:08     7:21    11:53    15:05    16:40    19:14    25:50    30:01    33:50    36:46    37:41                            
               Snättringe SK                           4:08     3:13     4:32     3:12     1:35     2:34     6:36     4:11     3:49     2:56     0:55                            
     4     881 Larsson Rasmus                42:18     4:55     8:18    14:13    18:08    20:06    23:55    30:44    34:48    38:43    41:40    42:18                            
               Snättringe SK                           4:55     3:23     5:55     3:55     1:58     3:49     6:49     4:04     3:55     2:57     0:38                            
     5     833 Andersson Helen               47:37     9:49    13:26    19:24    22:46    25:30    28:39    34:14    39:20    42:17    46:49    47:37                            
               Boxholm-Mjölby OL                       9:49     3:37     5:58     3:22     2:44     3:09     5:35     5:06     2:57     4:32     0:48                            
     6     993 Hedberg Katja                 50:29     3:59     9:29    21:22    24:33    27:10    29:23    36:43    42:00    46:31    49:41    50:29                            
               Järfälla OK                             3:59     5:30    11:53     3:11     2:37     2:13     7:20     5:17     4:31     3:10     0:48                            
     7     948 Bringsäter Oscar              57:13     4:23     8:04    14:40    20:07    23:04    27:11    37:14    43:42    50:18    56:28    57:13                            
               Haninge SOK                             4:23     3:41     6:36     5:27     2:57     4:07    10:03     6:28     6:36     6:10     0:45                            
     8     855 Johansson Karl-Axel           57:15     4:44    13:23    18:33    22:22    24:38    28:47    38:10    47:35    51:38    56:06    57:15                            
               Järfälla OK                             4:44     8:39     5:10     3:49     2:16     4:09     9:23     9:25     4:03     4:28     1:09                            
     9     969 Sivard Karin                1:03:29     8:30    14:31    21:48    27:52    31:28    34:49    46:05    53:10    58:34  1:02:39  1:03:29                            
               Klubblös                                8:30     6:01     7:17     6:04     3:36     3:21    11:16     7:05     5:24     4:05     0:50                            
    10     967 Johansson Ann               1:05:34     8:34    14:34    21:49    27:53    31:28    34:50    46:42    53:16    58:34  1:03:54  1:05:34                            
               Snättringe SK                           8:34     6:00     7:15     6:04     3:35     3:22    11:52     6:34     5:18     5:20     1:40                            
    11     988 Zackrisson Malin            1:25:04     8:36    14:48    27:52    32:36    35:47    38:52    46:28  1:11:38  1:17:58  1:23:55  1:25:04                            
               OK Älvsjö-Örby                          8:36     6:12    13:04     4:44     3:11     3:05     7:36    25:10     6:20     5:57     1:09                            

           767 Moberg Anders              Ej godk.     5:21    -----    32:50    37:29    43:35    -----    52:15  1:02:49  1:08:26  1:13:46  1:14:25                            
               Tumba-Mälarhöjden OK                    5:21             27:29     4:39     6:06              8:40    10:34     5:37     5:20     0:39                            
           844 Johansson Lena             Ej godk.     5:00    12:11    26:11    29:33    31:29    33:55    49:09    53:28  1:14:18    -----  1:18:31                            
               Södertälje-Nykvar                       5:00     7:11    14:00     3:22     1:56     2:26    15:14     4:19    20:50              4:13                            
           887 Svensson Rolf              Ej godk.  1:17:30    -----  1:33:43  1:36:51  1:39:19  1:50:31  2:14:08    -----    -----  2:28:47  2:29:44                            
               Hammarby IF OF                       1:17:30             16:13     3:08     2:28    11:12    23:37                      14:39     0:57                            



Öppen 4  (25)            3350 m                                         
                                                      1(71)    2(76)    3(94)   4(101)    5(82)    6(60)    7(48)    8(47)   9(100)        M                                     

     1     859 Bengtsson Åsa                 46:24     5:15    10:13    17:14    19:30    25:00    31:40    37:26    41:55    45:38    46:24                                     
               Täby OK                                 5:15     4:58     7:01     2:16     5:30     6:40     5:46     4:29     3:43     0:46                                     
     2     928 Hedlund Karin                 46:40     4:41     9:04    18:25    20:34    25:45    33:01    38:09    41:01    45:46    46:40                                     
               IFK Enskede                             4:41     4:23     9:21     2:09     5:11     7:16     5:08     2:52     4:45     0:54                                     
     3     873 Nord Evy                      47:11     4:17     8:00    15:32    17:45    23:29    34:02    38:53    41:54    46:09    47:11                                     
               Södertälje IF                           4:17     3:43     7:32     2:13     5:44    10:33     4:51     3:01     4:15     1:02                                     
     4     901 Eriksson Therese              47:21     4:57     8:10    15:16    17:58    23:38    33:53    38:34    41:30    46:36    47:21                                     
               Gotlands Bro OK                         4:57     3:13     7:06     2:42     5:40    10:15     4:41     2:56     5:06     0:45                                     
     5     882 Eriksson Annika               48:29     3:28     6:29    18:23    20:22    25:37    36:09    40:40    43:50    47:38    48:29                                     
               Gotlands Bro OK                         3:28     3:01    11:54     1:59     5:15    10:32     4:31     3:10     3:48     0:51                                     
     6     963 Carlberg Marcus               48:41     3:23     6:40    19:05    22:17    29:20    36:55    42:21    44:43    48:05    48:41                                     
               IFK Enskede                             3:23     3:17    12:25     3:12     7:03     7:35     5:26     2:22     3:22     0:36                                     
     7     962 Karlsson Jesper               49:21     3:46     7:25    19:50    22:54    30:06    37:40    43:05    45:19    48:41    49:21                                     
               IFK Enskede                             3:46     3:39    12:25     3:04     7:12     7:34     5:25     2:14     3:22     0:40                                     
     8     909 Ericsson Gunnar               54:40     4:34    10:17    17:50    20:33    26:42    34:48    44:30    47:59    53:46    54:40                                     
               IMP053 Väsby OK                         4:34     5:43     7:33     2:43     6:09     8:06     9:42     3:29     5:47     0:54                                     
     9     946 Rock Bo                       55:03     4:32     8:36    18:21    22:53    30:02    39:08    45:02    48:59    54:05    55:03                                     
               Järfälla OK                             4:32     4:04     9:45     4:32     7:09     9:06     5:54     3:57     5:06     0:58                                     
    10     951 Albinsson Malin               55:16     4:33     7:52    19:11    23:41    29:43    40:38    45:55    49:35    54:18    55:16                                     
               IFK Enskede                             4:33     3:19    11:19     4:30     6:02    10:55     5:17     3:40     4:43     0:58                                     
    11     966 Johansson Lisa                55:21     5:29     9:06    17:57    20:57    28:46    37:29    45:18    49:01    54:35    55:21                                     
               Snättringe SK                           5:29     3:37     8:51     3:00     7:49     8:43     7:49     3:43     5:34     0:46                                     
    12     769 Asztalos Lena                 57:05     6:26    12:02    20:30    23:55    31:13    40:41    47:38    50:58    56:07    57:05                                     
               Tumba-Mälarhöjden OK                    6:26     5:36     8:28     3:25     7:18     9:28     6:57     3:20     5:09     0:58                                     
    13     860 Krising Kindahl Lena          57:15     5:09     8:22    21:19    26:23    31:37    42:34    48:19    52:30    56:22    57:15                                     
               Klubblös                                5:09     3:13    12:57     5:04     5:14    10:57     5:45     4:11     3:52     0:53                                     
    14     982 Öhgren Sara                 1:00:07    13:34    20:39    28:08    30:44    37:14    45:08    50:46    55:21    59:18  1:00:07                                     
               OK Ravinen                             13:34     7:05     7:29     2:36     6:30     7:54     5:38     4:35     3:57     0:49                                     
    15     770 Axelsson Jette              1:07:07     6:56    11:10    20:51    23:37    34:37    46:34    54:12    58:25  1:06:16  1:07:07                                     
               Tumba-Mälarhöjden OK                    6:56     4:14     9:41     2:46    11:00    11:57     7:38     4:13     7:51     0:51                                     
    16     897 Hultqvist Ingvar            1:08:05     5:27    14:55    24:40    27:35    44:11    51:34    59:37  1:02:51  1:07:14  1:08:05                                     
               Haninge SOK                             5:27     9:28     9:45     2:55    16:36     7:23     8:03     3:14     4:23     0:51                                     
    17     953 Einarsson Per               1:08:11     4:04    17:50    26:29    30:31    38:28    49:24    58:57  1:02:40  1:07:24  1:08:11                                     
               Söders SOL Tyresö                       4:04    13:46     8:39     4:02     7:57    10:56     9:33     3:43     4:44     0:47                                     
    18     886 Nyberg Allan                1:10:52    11:30    17:14    29:04    32:26    39:39    48:32    59:20  1:05:30  1:09:59  1:10:52                                     
               Snättringe SK                          11:30     5:44    11:50     3:22     7:13     8:53    10:48     6:10     4:29     0:53                                     
    19     888 Boström Björn               1:15:38     5:28     8:12    15:15    24:49    29:53    37:19  1:08:17  1:10:33  1:14:45  1:15:38                                     
               Gotlands Bro OK                         5:28     2:44     7:03     9:34     5:04     7:26    30:58     2:16     4:12     0:53                                     
    20     942 Aronsson Bengt              1:18:22     6:09    10:33    28:20    32:55    43:34    57:13  1:04:30  1:09:15  1:16:27  1:18:22                                     
               Klubblös                                6:09     4:24    17:47     4:35    10:39    13:39     7:17     4:45     7:12     1:55                                     
    21     839 Lundholm Ann-Christine      1:19:46     8:59    15:16    27:17    33:18    43:52    56:23  1:05:48  1:10:50  1:18:34  1:19:46                                     
               Söders SOL Tyresö                       8:59     6:17    12:01     6:01    10:34    12:31     9:25     5:02     7:44     1:12                                     
    22     856 Löfgren Eva                 1:21:16    10:10    17:15    28:17    36:28    43:07    52:58  1:07:57  1:16:00  1:20:25  1:21:16                                     
               Järfälla OK                            10:10     7:05    11:02     8:11     6:39     9:51    14:59     8:03     4:25     0:51                                     

           883 Abramsson Peder            Ej godk.    28:33    32:24    -----    -----    -----    46:57    52:37    56:11  1:02:45  1:03:46                                     
               Skogsluffarnas OK                      28:33     3:51                               14:33     5:40     3:34     6:34     1:01                                     
           975 Åhlander Bengt             Ej godk.     4:57    10:14    20:39    24:08    30:41    39:36    -----    -----  1:13:57  1:14:55                                     
               Hammarby IF OF                          4:57     5:17    10:25     3:29     6:33     8:55                      34:21     0:58                                     
           877 Nylund Marlene            ej fullf.    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----                                              
               Klubblös                                                                                                                                                          



Öppen 5  (14)            3970 m                                         
                                                      1(71)    2(93)   3(103)   4(107)   5(106)    6(84)    7(82)    8(60)    9(51)   10(48)   11(46)  12(100)        M          

     1     927 Pettersson Camilla            38:33     2:44     8:29    14:01    16:07    17:45    22:16    24:54    29:19    33:27    34:42    35:38    37:53    38:33          
               OK Ravinen                              2:44     5:45     5:32     2:06     1:38     4:31     2:38     4:25     4:08     1:15     0:56     2:15     0:40          
     2     995 Kleist Maria                  43:07     4:00    10:57    17:36    20:57    22:58    26:27    29:17    34:01    37:53    39:06    40:06    42:25    43:07          
               Tullinge SK                             4:00     6:57     6:39     3:21     2:01     3:29     2:50     4:44     3:52     1:13     1:00     2:19     0:42          
     3     864 Larsson Miriam                50:09     3:26    11:15    18:50    21:50    24:13    29:26    33:12    39:29    44:04    45:37    46:50    49:25    50:09          
               Gustavsbergs IF                         3:26     7:49     7:35     3:00     2:23     5:13     3:46     6:17     4:35     1:33     1:13     2:35     0:44          
     4     836 Lundholm Jörgen               59:29     4:33    18:10    25:25    28:01    31:50    37:32    40:53    46:50    53:17    54:48    56:16    58:47    59:29          
               Söders SOL Tyresö                       4:33    13:37     7:15     2:36     3:49     5:42     3:21     5:57     6:27     1:31     1:28     2:31     0:42          
     5     865 Larsson Jonas               1:00:04     3:23    11:26    19:25    21:00    28:30    38:48    42:17    46:07    52:28    56:42    57:22    59:40  1:00:04          
               Järla IF OK                             3:23     8:03     7:59     1:35     7:30    10:18     3:29     3:50     6:21     4:14     0:40     2:18     0:24          
     6     922 Nilsson Jan                 1:00:24     3:58    13:33    22:24    25:21    27:56    34:27    38:39    47:49    53:28    55:10    56:42    59:32  1:00:24          
               FK Snapphanarna                         3:58     9:35     8:51     2:57     2:35     6:31     4:12     9:10     5:39     1:42     1:32     2:50     0:52          
     7     907 Bergman Ann-Sofi            1:06:29     4:36    15:39    24:52    28:22    31:36    37:28    41:58    52:28    58:21  1:00:31  1:02:16  1:05:35  1:06:29          
               Gotlands Bro OK                         4:36    11:03     9:13     3:30     3:14     5:52     4:30    10:30     5:53     2:10     1:45     3:19     0:54          
     8     979 Jensen-Urstad Kerstin       1:21:44     4:58    15:56    26:40    34:40    42:29    52:04    58:18  1:06:52  1:13:52  1:15:43  1:17:32  1:20:55  1:21:44          
               IFK Lidingös Skid o OK                  4:58    10:58    10:44     8:00     7:49     9:35     6:14     8:34     7:00     1:51     1:49     3:23     0:49          
     9     902 Svensson Ingemar            1:23:46     4:52    22:55    34:53    37:50    40:44    49:30    54:56  1:04:07  1:10:28  1:13:20  1:16:59  1:22:52  1:23:46          
               Stockholms Godtemplare                  4:52    18:03    11:58     2:57     2:54     8:46     5:26     9:11     6:21     2:52     3:39     5:53     0:54          
    10     937 Anzelius Kjell              1:26:14     7:40    29:09    39:21    42:33    46:03    57:40  1:03:28  1:11:15  1:16:56  1:19:17  1:21:39  1:25:31  1:26:14          
               Stigfinnarna                            7:40    21:29    10:12     3:12     3:30    11:37     5:48     7:47     5:41     2:21     2:22     3:52     0:43          
    11     913 Melin Börje                 1:28:21     6:12    19:19    35:35    39:56    44:52    54:35  1:01:04  1:09:54  1:16:33  1:21:15  1:23:10  1:27:03  1:28:21          
               OK Södertörn                            6:12    13:07    16:16     4:21     4:56     9:43     6:29     8:50     6:39     4:42     1:55     3:53     1:18          
    12     986 Mongård Elin                1:33:13     4:14    15:33    44:24    49:17    54:01  1:02:18  1:09:40  1:18:28  1:24:45  1:26:51  1:28:38  1:32:32  1:33:13          
               Sundbybergs IK                          4:14    11:19    28:51     4:53     4:44     8:17     7:22     8:48     6:17     2:06     1:47     3:54     0:41          
    13     832 De Magistris Federica       1:36:00     6:28    19:45    32:55    37:12    41:56    50:30    54:46  1:04:43  1:27:34  1:28:56  1:31:30  1:35:13  1:36:00          
               Sundbybergs IK                          6:28    13:17    13:10     4:17     4:44     8:34     4:16     9:57    22:51     1:22     2:34     3:43     0:47          
    14     889 Andersson Viviann           1:46:16     6:01    39:25    53:07    56:09    59:19  1:15:12  1:20:36  1:28:18  1:35:13  1:39:52  1:42:01  1:45:19  1:46:16          
               Snättringe SK                           6:01    33:24    13:42     3:02     3:10    15:53     5:24     7:42     6:55     4:39     2:09     3:18     0:57          



Öppen 6  (11)            4750 m                                         
                                                      1(71)    2(97)   3(112)   4(116)   5(103)   6(107)   7(106)    8(84)    9(82)   10(60)   11(51)   12(48)   13(42)  14(100) 
                                                          M                                                                                                                      

     1     976 Sjöberg Lars-Erik             53:13     2:38    12:48    13:48    19:18    24:08    26:17    28:32    32:57    35:43    41:12    44:42    46:01    50:01    52:26 
               Västerbergslagens OL                    2:38    10:10     1:00     5:30     4:50     2:09     2:15     4:25     2:46     5:29     3:30     1:19     4:00     2:25 
                                                      53:13                                                                                                                      
                                                       0:47                                                                                                                      
     2     994 Lindholm Johnny               59:16     3:18    14:44    15:48    21:12    26:00    28:12    30:46    34:51    38:41    44:29    47:57    49:31    55:45    58:30 
               Sigtuna OK                              3:18    11:26     1:04     5:24     4:48     2:12     2:34     4:05     3:50     5:48     3:28     1:34     6:14     2:45 
                                                      59:16                                                                                                                      
                                                       0:46                                                                                                                      
     3     961 Wåhlander Martin            1:00:18     2:32    20:33    21:27    25:49    30:54    32:38    35:42    40:40    43:38    48:11    52:31    53:57    57:56    59:45 
               IFK Enskede                             2:32    18:01     0:54     4:22     5:05     1:44     3:04     4:58     2:58     4:33     4:20     1:26     3:59     1:49 
                                                    1:00:18                                                                                                                      
                                                       0:33                                                                                                                      
     4     952 Ekberg Siv                  1:00:59     3:05    13:11    14:38    19:45    24:48    26:46    31:54    37:54    41:07    46:09    50:52    52:07    57:56  1:00:12 
               Söders SOL Tyresö                       3:05    10:06     1:27     5:07     5:03     1:58     5:08     6:00     3:13     5:02     4:43     1:15     5:49     2:16 
                                                    1:00:59                                                                                                                      
                                                       0:47                                                                                                                      
     5     939 Stjärne Per                 1:06:45     3:03    14:09    15:21    21:47    27:28    29:53    32:10    37:31    41:50    49:43    54:02    55:36  1:02:11  1:05:57 
               Klubblös                                3:03    11:06     1:12     6:26     5:41     2:25     2:17     5:21     4:19     7:53     4:19     1:34     6:35     3:46 
                                                    1:06:45                                                                                                                      
                                                       0:48                                                                                                                      
     6     861 Langels Kristina            1:11:46     3:55    18:15    19:27    26:46    32:23    35:04    37:52    43:29    46:57    55:24    59:30  1:01:12  1:07:03  1:11:11 
               Skarpnäcks OL                           3:55    14:20     1:12     7:19     5:37     2:41     2:48     5:37     3:28     8:27     4:06     1:42     5:51     4:08 
                                                    1:11:46                                                                                                                      
                                                       0:35                                                                                                                      
     7     863 Brännström Anders           1:17:07     3:54    21:15    22:42    29:04    34:54    37:36    42:18    47:50    52:57  1:00:29  1:05:20  1:07:51  1:13:53  1:16:27 
               Järla IF OK                             3:54    17:21     1:27     6:22     5:50     2:42     4:42     5:32     5:07     7:32     4:51     2:31     6:02     2:34 
                                                    1:17:07                                                                                                                      
                                                       0:40                                                                                                                      
     8     870 Esko Jussi-Pekka            1:28:58     3:47    24:24    26:19    37:32    44:25    46:53    49:33    56:07    59:52  1:07:50  1:13:38  1:15:28  1:24:09  1:28:08 
               Klubblös                                3:47    20:37     1:55    11:13     6:53     2:28     2:40     6:34     3:45     7:58     5:48     1:50     8:41     3:59 
                                                    1:28:58                                                                                                                      
                                                       0:50                                                                                                                      
     9     930 Johansson Bengt             1:33:07     6:37    27:52    29:15    38:47    45:28    48:21    50:59  1:02:57  1:07:13  1:14:41  1:20:08  1:22:25  1:28:23  1:32:15 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    6:37    21:15     1:23     9:32     6:41     2:53     2:38    11:58     4:16     7:28     5:27     2:17     5:58     3:52 
                                                    1:33:07                                                                                                                      
                                                       0:52                                                                                                                      
    10     879 Heijkenskjöld Lars          1:42:46     3:41    19:42    21:27    30:32    38:36    42:28    58:35  1:08:19  1:13:30  1:21:58  1:27:59  1:30:26  1:37:38  1:41:22 
               Tullinge SK                             3:41    16:01     1:45     9:05     8:04     3:52    16:07     9:44     5:11     8:28     6:01     2:27     7:12     3:44 
                                                    1:42:46                                                                                                                      
                                                       1:24                                                                                                                      

           838 Ahlström Martin            Ej godk.     4:16    25:11    25:51    30:29    34:22    35:58    38:27    42:56    46:26    -----    53:56    55:16    59:15  1:02:15 
               IFK Enskede                             4:16    20:55     0:40     4:38     3:53     1:36     2:29     4:29     3:30              7:30     1:20     3:59     3:00 
                                                    1:02:45             51:09                                                                                                    
                                                       0:30               *58                                                                                                    



Öppen 7  (29)            3080 m                                         
                                                      1(63)    2(93)    3(87)    4(82)    5(75)    6(58)    7(52)    8(46)    9(42)  10(100)        M                            

     1     906 Westblad Pär                  27:19     1:17     7:35    12:24    13:45    14:49    17:27    19:44    21:25    24:48    26:40    27:19                            
               OK Ravinen                              1:17     6:18     4:49     1:21     1:04     2:38     2:17     1:41     3:23     1:52     0:39                            
     2     878 Dalgren Julia                 33:32     1:47     9:19    14:29    16:19    17:30    21:37    24:28    27:09    30:32    32:51    33:32                            
               OK Ravinen                              1:47     7:32     5:10     1:50     1:11     4:07     2:51     2:41     3:23     2:19     0:41                            
     3     867 Dalgren Jesper                37:49     1:38    10:03    15:06    16:54    18:29    23:54    27:39    30:14    34:13    37:09    37:49                            
               OK Ravinen                              1:38     8:25     5:03     1:48     1:35     5:25     3:45     2:35     3:59     2:56     0:40                            
     4     936 Nygren Monika                 38:00     2:12    12:03    15:38    17:44    19:18    24:03    28:16    30:48    34:11    37:06    38:00                            
               Tumba-Mälarhöjden OK                    2:12     9:51     3:35     2:06     1:34     4:45     4:13     2:32     3:23     2:55     0:54                            
     5     849 Kihlström Carin               38:32     2:12    11:47    15:25    17:42    19:14    24:38    28:25    31:20    35:06    37:46    38:32                            
               Enebybergs IF                           2:12     9:35     3:38     2:17     1:32     5:24     3:47     2:55     3:46     2:40     0:46                            
     6     957 Sundberg Per                  38:34     1:58    11:34    15:18    17:46    19:17    23:59    27:27    30:36    34:45    37:40    38:34                            
               Gävle OK                                1:58     9:36     3:44     2:28     1:31     4:42     3:28     3:09     4:09     2:55     0:54                            
     7     903 Welander Rickard              38:36     2:06    10:58    14:22    16:39    18:09    23:26    27:35    30:30    34:37    37:33    38:36                            
               OK Älvsjö-Örby                          2:06     8:52     3:24     2:17     1:30     5:17     4:09     2:55     4:07     2:56     1:03                            
     8     934 Egeltoft Karin                39:11     2:21    11:14    15:17    17:43    19:20    23:46    27:33    31:25    35:14    38:28    39:11                            
               Skarpnäcks OL                           2:21     8:53     4:03     2:26     1:37     4:26     3:47     3:52     3:49     3:14     0:43                            
     9     935 Egeltoft Tomas                39:39     2:53    11:46    15:39    18:10    19:47    24:08    27:52    31:48    35:36    38:54    39:39                            
               Skarpnäcks OL                           2:53     8:53     3:53     2:31     1:37     4:21     3:44     3:56     3:48     3:18     0:45                            
    10     868 Dalgren Annika                39:45     2:02    12:35    15:36    18:10    19:49    24:10    28:09    32:13    36:26    39:00    39:45                            
               OK Ravinen                              2:02    10:33     3:01     2:34     1:39     4:21     3:59     4:04     4:13     2:34     0:45                            
    11     862 Argus-Längberg Elisabe        39:46     1:48    10:56    15:02    17:44    19:15    24:33    28:40    32:09    36:21    38:57    39:46                            
               Järla IF OK                             1:48     9:08     4:06     2:42     1:31     5:18     4:07     3:29     4:12     2:36     0:49                            
    12     905 Tirén Jenny                   39:59     2:05    12:27    16:16    18:29    20:07    25:10    29:45    32:27    36:10    39:01    39:59                            
               OK Ravinen                              2:05    10:22     3:49     2:13     1:38     5:03     4:35     2:42     3:43     2:51     0:58                            
    13     941 Svanberg Ann-Sofie            40:22     2:41    12:21    15:41    18:18    19:51    25:50    29:28    32:30    36:52    39:34    40:22                            
               OK Södertörn                            2:41     9:40     3:20     2:37     1:33     5:59     3:38     3:02     4:22     2:42     0:48                            
    14     956 Lundell Anna-Lena             41:18     2:00    11:02    14:39    17:04    18:41    24:03    28:02    30:59    36:55    40:28    41:18                            
               Gävle OK                                2:00     9:02     3:37     2:25     1:37     5:22     3:59     2:57     5:56     3:33     0:50                            
    15     908 Magnusson Kjell               43:17     2:55    13:25    17:01    19:18    21:06    26:17    30:52    34:39    39:10    42:27    43:17                            
               Sundbybergs IK                          2:55    10:30     3:36     2:17     1:48     5:11     4:35     3:47     4:31     3:17     0:50                            
    16     924 Nygren Magnus                 43:31     3:09    11:46    14:52    16:52    18:28    23:52    27:10    33:27    40:40    43:01    43:31                            
               Klubblös                                3:09     8:37     3:06     2:00     1:36     5:24     3:18     6:17     7:13     2:21     0:30                            
    17     872 Fredriksson Kerstin           46:49     1:56    10:34    23:09    25:32    27:37    32:14    36:31    39:23    43:14    46:03    46:49                            
               Järla IF OK                             1:56     8:38    12:35     2:23     2:05     4:37     4:17     2:52     3:51     2:49     0:46                            
    18     880 Andersson Inger               54:11     2:35    13:05    24:00    26:22    28:02    33:00    40:24    43:55    49:57    53:19    54:11                            
               Söders SOL Tyresö                       2:35    10:30    10:55     2:22     1:40     4:58     7:24     3:31     6:02     3:22     0:52                            
    19     853 Ulander Sture                 57:18     3:00    18:36    24:18    28:07    30:51    36:50    42:01    46:53    52:16    56:17    57:18                            
               Härnösands OK                           3:00    15:36     5:42     3:49     2:44     5:59     5:11     4:52     5:23     4:01     1:01                            
    20     985 Jonsson David                 57:27     3:32    17:57    27:11    30:10    32:20    39:09    43:11    46:54    53:25    56:33    57:27                            
               Hammarby IF OF                          3:32    14:25     9:14     2:59     2:10     6:49     4:02     3:43     6:31     3:08     0:54                            
    21     893 Kolmskog Lars                 58:29     3:10    17:27    22:35    26:00    28:13    34:49    41:38    46:41    53:01    57:15    58:29                            
               Sundbybergs IK                          3:10    14:17     5:08     3:25     2:13     6:36     6:49     5:03     6:20     4:14     1:14                            
    22     947 Zäll Kerstin                  59:39     2:26    15:00    20:24    23:25    25:19    40:21    44:55    49:40    54:55    58:36    59:39                            
               Tullinge SK                             2:26    12:34     5:24     3:01     1:54    15:02     4:34     4:45     5:15     3:41     1:03                            
    23     899 Svanström Eva-Lena            59:51     2:45    17:53    23:50    26:57    29:10    36:10    43:29    46:57    54:23    58:39    59:51                            
               Täby OK                                 2:45    15:08     5:57     3:07     2:13     7:00     7:19     3:28     7:26     4:16     1:12                            
    24     778 Jonsson Mats                1:00:31    12:13    24:18    29:08    32:06    34:19    39:57    44:41    49:49    55:17    59:29  1:00:31                            
               Bromma-Vällingby SOK                   12:13    12:05     4:50     2:58     2:13     5:38     4:44     5:08     5:28     4:12     1:02                            
    25     851 Björkman Bengt              1:09:43     3:12    19:12    27:25    30:49    33:16    41:17    46:38    59:09  1:05:24  1:08:34  1:09:43                            
               Gustavsbergs IF                         3:12    16:00     8:13     3:24     2:27     8:01     5:21    12:31     6:15     3:10     1:09                            
    26     847 Stenfalk Bodil              1:25:15     3:12    47:59    52:54    55:34    57:20  1:09:14  1:13:28  1:16:28  1:21:45  1:24:29  1:25:15                            
               Täby OK                                 3:12    44:47     4:55     2:40     1:46    11:54     4:14     3:00     5:17     2:44     0:46                            
    27     950 Larsson Sven                1:29:06     6:25    26:27    35:20    40:08    43:57    54:34  1:04:33  1:10:56  1:19:50  1:26:58  1:29:06                            
               Skarpnäcks OL                           6:25    20:02     8:53     4:48     3:49    10:37     9:59     6:23     8:54     7:08     2:08                            
    28     910 Spångberg Solveig           1:29:12     5:18    22:43    31:32    36:39    39:26    48:35    57:36  1:06:47  1:22:04  1:27:32  1:29:12                            
               IFK Lidingös Skid o OK                  5:18    17:25     8:49     5:07     2:47     9:09     9:01     9:11    15:17     5:28     1:40                            

           876 Andersson Karin            Ej godk.     4:28    21:36    28:36    31:46    33:55    44:18    52:12    56:21    -----  1:06:31  1:07:29                            
               Tullinge SK                             4:28    17:08     7:00     3:10     2:09    10:23     7:54     4:09             10:10     0:58                            



Öppen 8  (35)            4780 m                                         
                                                      1(64)    2(92)    3(97)   4(116)   5(103)   6(107)   7(105)    8(83)    9(75)   10(61)   11(48)   12(47)   13(41)  14(100) 
                                                          M                                                                                                                      

     1     980 Johnsson Stefan               36:45     1:51     6:58     9:17    13:22    16:30    17:53    19:48    23:16    25:36    27:49    31:21    32:59    35:04    36:09 
               OK Ravinen                              1:51     5:07     2:19     4:05     3:08     1:23     1:55     3:28     2:20     2:13     3:32     1:38     2:05     1:05 
                                                      36:45                                                                                                                      
                                                       0:36                                                                                                                      
     2     992 Hedberg David                 45:55     2:07     8:32    11:37    16:48    21:40    23:12    27:03    31:17    33:44    36:12    39:37    41:44    43:58    45:18 
               Järfälla OK                             2:07     6:25     3:05     5:11     4:52     1:32     3:51     4:14     2:27     2:28     3:25     2:07     2:14     1:20 
                                                      45:55                                                                                                                      
                                                       0:37                                                                                                                      
     3     854 Berg Stefan                   46:34     2:07     8:44    11:55    17:20    21:32    23:16    25:54    30:13    33:06    36:12    40:00    42:03    44:47    45:58 
               OK Ravinen                              2:07     6:37     3:11     5:25     4:12     1:44     2:38     4:19     2:53     3:06     3:48     2:03     2:44     1:11 
                                                      46:34                                                                                                                      
                                                       0:36                                                                                                                      
     4     914 Hunhammar Sven                53:46     2:22    10:39    14:15    21:12    26:43    28:50    31:29    36:14    39:13    42:31    46:44    48:54    51:41    53:06 
               Bromma-Vällingby SOK                    2:22     8:17     3:36     6:57     5:31     2:07     2:39     4:45     2:59     3:18     4:13     2:10     2:47     1:25 
                                                      53:46                                                                                                                      
                                                       0:40                                                                                                                      
     5     896 Svahn Ulla                    54:57     2:55    11:51    15:48    21:47    26:16    28:16    30:28    35:46    38:44    42:10    46:45    49:33    52:38    54:08 
               IFK Moras OK                            2:55     8:56     3:57     5:59     4:29     2:00     2:12     5:18     2:58     3:26     4:35     2:48     3:05     1:30 
                                                      54:57                                                                                                                      
                                                       0:49                                                                                                                      
     6     990 Bergman Torbjörn              55:23     2:20     9:24    12:58    19:22    24:20    26:05    28:02    36:32    41:24    44:24    48:31    50:33    53:24    54:45 
               Tullinge SK                             2:20     7:04     3:34     6:24     4:58     1:45     1:57     8:30     4:52     3:00     4:07     2:02     2:51     1:21 
                                                      55:23                                                                                                                      
                                                       0:38                                                                                                                      
     7     974 Tarandi Väino                 56:39     3:00    11:12    15:21    22:15    27:49    30:07    32:28    38:10    41:34    44:33    48:37    50:55    54:24    55:56 
               IFK Lidingös Skid o OK                  3:00     8:12     4:09     6:54     5:34     2:18     2:21     5:42     3:24     2:59     4:04     2:18     3:29     1:32 
                                                      56:39                                                                                                                      
                                                       0:43                                                                                                                      
     8     932 Lindgren Johan                57:02     2:38    10:29    15:44    22:23    27:34    29:38    32:21    37:16    41:06    44:18    48:21    50:44    54:10    56:04 
               Tullinge SK                             2:38     7:51     5:15     6:39     5:11     2:04     2:43     4:55     3:50     3:12     4:03     2:23     3:26     1:54 
                                                      57:02                                                                                                                      
                                                       0:58                                                                                                                      
     9     933 Johansson Anna                57:27     3:08    11:31    15:50    22:23    27:11    29:28    32:10    36:26    39:48    43:11    50:01    52:23    55:17    56:41 
               Eksjö SOK                               3:08     8:23     4:19     6:33     4:48     2:17     2:42     4:16     3:22     3:23     6:50     2:22     2:54     1:24 
                                                      57:27                                                                                                                      
                                                       0:46                                                                                                                      
    10     925 Schweitz Anna                 59:06     2:30    10:33    14:58    24:03    28:47    30:41    37:21    41:28    45:10    47:59    52:09    54:11    57:01    58:27 
               OK Grip                                 2:30     8:03     4:25     9:05     4:44     1:54     6:40     4:07     3:42     2:49     4:10     2:02     2:50     1:26 
                                                      59:06                                                                                                                      
                                                       0:39                                                                                                                      
    11     987 Kåberg Ola                    59:48     3:09    12:02    16:02    23:14    28:23    30:12    32:57    38:45    42:18    45:57    50:51    53:24    57:43    59:05 
               OK Ravinen                              3:09     8:53     4:00     7:12     5:09     1:49     2:45     5:48     3:33     3:39     4:54     2:33     4:19     1:22 
                                                      59:48                                                                                                                      
                                                       0:43                                                                                                                      
    12     943 Movin Tomas                 1:00:04     2:23    10:30    18:31    24:54    29:29    31:50    34:36    40:31    44:02    47:35    51:58    54:09    57:13    59:26 
               Snättringe SK                           2:23     8:07     8:01     6:23     4:35     2:21     2:46     5:55     3:31     3:33     4:23     2:11     3:04     2:13 
                                                    1:00:04                                                                                                                      
                                                       0:38                                                                                                                      
    13     835 Adebrant Helena             1:00:51     2:57    12:32    17:40    23:57    29:31    31:40    34:29    40:43    44:05    47:49    52:27    55:16    58:39  1:00:10 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    2:57     9:35     5:08     6:17     5:34     2:09     2:49     6:14     3:22     3:44     4:38     2:49     3:23     1:31 
                                                    1:00:51                                                                                                                      
                                                       0:41                                                                                                                      
    14     923 Wiberg Björn                1:00:59     2:34    11:51    16:11    25:45    30:44    32:57    35:32    41:36    44:52    47:48    52:32    55:08    58:27  1:00:16 
               IFK Lidingös Skid o OK                  2:34     9:17     4:20     9:34     4:59     2:13     2:35     6:04     3:16     2:56     4:44     2:36     3:19     1:49 
                                                    1:00:59                                                                                                                      
                                                       0:43                                                                                                                      
    15     983 Reibring Björn              1:01:26     2:45    12:08    16:59    23:09    27:47    30:01    34:04    39:37    43:21    46:44    51:00    56:20    59:24  1:00:51 
               Nyköpings OK                            2:45     9:23     4:51     6:10     4:38     2:14     4:03     5:33     3:44     3:23     4:16     5:20     3:04     1:27 
                                                    1:01:26                                                                                                                      
                                                       0:35                                                                                                                      
    16     875 Nylund Ek Henrik            1:01:47     2:34    10:16    15:14    20:17    24:24    26:18    28:50    35:49    38:38    49:41    53:29    55:50    59:17  1:01:05 
               Klubblös                                2:34     7:42     4:58     5:03     4:07     1:54     2:32     6:59     2:49    11:03     3:48     2:21     3:27     1:48 
                                                    1:01:47                                                                                                                      
                                                       0:42                                                                                                                      
    17     874 Andersson Bertil            1:01:59     5:24    13:55    18:16    25:23    30:23    32:24    34:53    40:06    43:52    47:22    52:16    55:01    58:46  1:01:11 
               Tullinge SK                             5:24     8:31     4:21     7:07     5:00     2:01     2:29     5:13     3:46     3:30     4:54     2:45     3:45     2:25 
                                                    1:01:59                                                                                                                      
                                                       0:48                                                                                                                      
    18     898 Svanström Ingemar           1:03:43     3:02    14:01    19:44    26:58    33:19    35:53    38:46    44:13    47:23    50:58    55:21    57:48  1:01:22  1:03:01 
               Täby OK                                 3:02    10:59     5:43     7:14     6:21     2:34     2:53     5:27     3:10     3:35     4:23     2:27     3:34     1:39 
                                                    1:03:43                                                                                                                      
                                                       0:42                                                                                                                      
    19     871 Fornander Tommy             1:05:20     2:45    11:55    15:46    24:25    28:51    30:45    34:50    43:13    46:37    52:34    57:11    59:40  1:03:16  1:04:41 
               Järla IF OK                             2:45     9:10     3:51     8:39     4:26     1:54     4:05     8:23     3:24     5:57     4:37     2:29     3:36     1:25 
                                                    1:05:20                                                                                                                      
                                                       0:39                                                                                                                      
    20     938 Bengtsson Jan-Olav          1:05:44     2:55    12:34    17:01    24:24    29:50    32:17    35:14    42:10    45:51    49:30    57:13    59:46  1:03:18  1:04:56 
               Mälarhöjdens IK                         2:55     9:39     4:27     7:23     5:26     2:27     2:57     6:56     3:41     3:39     7:43     2:33     3:32     1:38 
                                                    1:05:44                                                                                                                      
                                                       0:48                                                                                                                      
    21     831 Karlsson Johan              1:05:57     3:09    13:31    17:50    24:47    30:50    33:00    36:26    41:50    45:38    49:51    57:37  1:00:10  1:03:32  1:05:16 
               Sundbybergs IK                          3:09    10:22     4:19     6:57     6:03     2:10     3:26     5:24     3:48     4:13     7:46     2:33     3:22     1:44 
                                                    1:05:57                                                                                                                      
                                                       0:41                                                                                                                      
    22     904 Persson Hans-Erik           1:07:18     3:12    12:43    19:17    26:19    33:54    36:03    38:50    44:21    48:25    52:26    58:27  1:01:09  1:04:34  1:06:32 
               Sundbybergs IK                          3:12     9:31     6:34     7:02     7:35     2:09     2:47     5:31     4:04     4:01     6:01     2:42     3:25     1:58 
                                                    1:07:18                                                                                                                      
                                                       0:46                                                                                                                      
    23     894 Larsson Georg               1:07:42     3:21    13:33    18:16    26:11    32:42    35:14    38:11    43:27    47:30    51:53    57:32  1:00:39  1:04:34  1:06:43 
               Söders SOL Tyresö                       3:21    10:12     4:43     7:55     6:31     2:32     2:57     5:16     4:03     4:23     5:39     3:07     3:55     2:09 
                                                    1:07:42                                                                                                                      
                                                       0:59                                                                                                                      
    24     869 Nord Lars                   1:09:35     3:03    13:05    18:43    26:41    33:14    35:59    39:29    47:03    50:32    54:31    59:27  1:02:17  1:06:52  1:08:32 
               Södertälje-Nykvar                       3:03    10:02     5:38     7:58     6:33     2:45     3:30     7:34     3:29     3:59     4:56     2:50     4:35     1:40 
                                                    1:09:35                                                                                                                      
                                                       1:03                                                                                                                      
    25     971 Larsson Lasse               1:09:54     3:33    13:15    19:30    27:00    34:06    36:52    39:33    45:38    50:57    55:26  1:00:33  1:03:21  1:07:10  1:09:04 
               Klubblös                                3:33     9:42     6:15     7:30     7:06     2:46     2:41     6:05     5:19     4:29     5:07     2:48     3:49     1:54 
                                                    1:09:54                                                                                                                      
                                                       0:50                                                                                                                      
    26     913 Thunell Birgitta            1:15:14     3:05    12:34    17:08    24:24    33:31    35:49    39:00    45:37    49:26    58:21  1:03:12  1:07:17  1:10:41  1:14:25 
               IFK Lidingös Skid o OK                  3:05     9:29     4:34     7:16     9:07     2:18     3:11     6:37     3:49     8:55     4:51     4:05     3:24     3:44 
                                                    1:15:14                                                                                                                      
                                                       0:49                                                                                                                      
    27     954 Ånmark Pär                  1:22:26     3:46    16:10    22:52    31:20    37:51    41:28    45:30    55:33  1:00:15  1:04:48  1:10:37  1:13:56  1:19:35  1:21:26 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    3:46    12:24     6:42     8:28     6:31     3:37     4:02    10:03     4:42     4:33     5:49     3:19     5:39     1:51 
                                                    1:22:26                                                                                                                      
                                                       1:00                                                                                                                      
    28     892 Mared Magnus                1:23:59     9:10    16:37    21:17    43:14    48:14    50:37    57:25  1:07:47  1:10:36  1:13:13  1:16:43  1:18:41  1:22:05  1:23:26 
               Solna OK                                9:10     7:27     4:40    21:57     5:00     2:23     6:48    10:22     2:49     2:37     3:30     1:58     3:24     1:21 
                                                    1:23:59                                                                                                                      
                                                       0:33                                                                                                                      
    29     866 Kampegård Bjarne            1:24:07     2:44    12:13    17:31    24:20    29:53    43:05    45:14  1:01:16  1:05:55  1:10:16  1:15:50  1:18:04  1:21:52  1:23:34 
               OK Södertörn                            2:44     9:29     5:18     6:49     5:33    13:12     2:09    16:02     4:39     4:21     5:34     2:14     3:48     1:42 
                                                    1:24:07                                                                                                                      
                                                       0:33                                                                                                                      
    30     884 Eriksson Gunnar             1:28:36     2:52    15:08    24:51    33:14    39:52    42:44    50:15    59:19  1:04:59  1:09:38  1:15:42  1:19:27  1:25:13  1:27:39 
               Gotlands Bro OK                         2:52    12:16     9:43     8:23     6:38     2:52     7:31     9:04     5:40     4:39     6:04     3:45     5:46     2:26 
                                                    1:28:36                                                                                                                      
                                                       0:57                                                                                                                      
    31     848 Stenfalk Ulf                1:36:14     3:15    13:03    19:30    28:17    34:12    41:11    51:13    56:52  1:00:37  1:04:44  1:25:57  1:29:00  1:33:30  1:35:28 
               Täby OK                                 3:15     9:48     6:27     8:47     5:55     6:59    10:02     5:39     3:45     4:07    21:13     3:03     4:30     1:58 
                                                    1:36:14                                                                                                                      
                                                       0:46                                                                                                                      
    32     959 Spetz Einar                 1:44:52     4:20    24:41    33:39    46:00    56:18  1:00:12  1:05:18  1:12:53  1:18:45  1:24:18  1:31:57  1:36:04  1:41:02  1:43:52 
               Vallentuna/Össeby OL                    4:20    20:21     8:58    12:21    10:18     3:54     5:06     7:35     5:52     5:33     7:39     4:07     4:58     2:50 
                                                    1:44:52                                                                                                                      
                                                       1:00                                                                                                                      
    33     921 Helldorff Olle              1:46:21     2:49    15:43    20:09    54:38  1:02:49  1:05:48  1:09:32  1:19:26  1:22:49  1:29:20  1:36:04  1:38:40  1:44:01  1:45:35 
               Klubblös                                2:49    12:54     4:26    34:29     8:11     2:59     3:44     9:54     3:23     6:31     6:44     2:36     5:21     1:34 
                                                    1:46:21                                                                                                                      
                                                       0:46                                                                                                                      
    34     890 Guteland Bengt              1:57:03     4:41    23:22    34:51    49:57    59:59  1:09:25  1:13:20  1:20:54  1:27:09  1:33:07  1:41:21  1:45:26  1:52:35  1:55:21 
               Skarpnäcks OL                           4:41    18:41    11:29    15:06    10:02     9:26     3:55     7:34     6:15     5:58     8:14     4:05     7:09     2:46 
                                                    1:57:03                                                                                                                      
                                                       1:42                                                                                                                      

           984 Mongård Lars               Ej godk.    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    ----- 
               Skogsluffarnas OK                                                                                                                                                 
                                                    1:07:01                                                                                                                      
                                                    1:07:01                                                                                                                      



Öppen 9  (17)            6800 m                                         
                                                      1(64)    2(92)    3(97)   4(112)    5(94)   6(109)   7(121)   8(123)   9(120)  10(104)  11(105)   12(83)   13(75)   14(60) 
                                                     15(47)   16(42)  17(100)        M                                                                                           

     1     996 Mård Henrik                   54:12     1:50     6:50     9:29    10:08    12:34    14:56    22:14    24:50    27:59    37:25    38:40    41:38    44:16    46:40 
               Järfälla OK                             1:50     5:00     2:39     0:39     2:26     2:22     7:18     2:36     3:09     9:26     1:15     2:58     2:38     2:24 
                                                      50:04    51:53    53:33    54:12                                                                                           
                                                       3:24     1:49     1:40     0:39                                                                                           
     2     845 Sjöberg Lars                  56:08     2:01     8:05    10:37    11:20    13:50    16:17    23:29    26:08    29:05    37:24    38:38    42:29    44:58    47:46 
               Tullinge SK                             2:01     6:04     2:32     0:43     2:30     2:27     7:12     2:39     2:57     8:19     1:14     3:51     2:29     2:48 
                                                      51:08    53:34    55:30    56:08                                                                                           
                                                       3:22     2:26     1:56     0:38                                                                                           
     3     911 Persson Staffan               56:35     1:50     7:28    10:34    11:14    14:13    16:42    24:01    26:38    29:40    38:26    39:41    42:50    45:35    48:22 
               Tullinge SK                             1:50     5:38     3:06     0:40     2:59     2:29     7:19     2:37     3:02     8:46     1:15     3:09     2:45     2:47 
                                                      52:14    54:12    55:59    56:35                                                                                           
                                                       3:52     1:58     1:47     0:36                                                                                           
     4     912 Åkerman Ingemar               57:03     2:08     7:54    10:31    11:13    14:08    17:34    25:29    28:06    30:48    38:58    40:22    43:24    45:52    49:00 
               Tullinge SK                             2:08     5:46     2:37     0:42     2:55     3:26     7:55     2:37     2:42     8:10     1:24     3:02     2:28     3:08 
                                                      52:38    54:41    56:30    57:03                                                                                           
                                                       3:38     2:03     1:49     0:33                                                                                           
     5     895 Sisell Johan                1:01:53     1:59     7:08     9:45    10:32    13:54    16:10    24:36    28:33    31:35    42:11    43:19    47:31    50:01    52:46 
               OK Södertörn                            1:59     5:09     2:37     0:47     3:22     2:16     8:26     3:57     3:02    10:36     1:08     4:12     2:30     2:45 
                                                      56:42    59:07  1:01:11  1:01:53                                                                                           
                                                       3:56     2:25     2:04     0:42                                                                                           
     6     857 Käll Anders                 1:03:27     1:52     8:12    10:59    11:51    14:30    19:25    27:38    30:51    34:19    43:50    45:10    48:48    51:42    55:05 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    1:52     6:20     2:47     0:52     2:39     4:55     8:13     3:13     3:28     9:31     1:20     3:38     2:54     3:23 
                                                      58:50  1:00:48  1:02:47  1:03:27                                                                                           
                                                       3:45     1:58     1:59     0:40                                                                                           
     7     931 Otterborg Claes             1:04:52     2:01     9:08    13:17    14:04    17:01    20:14    29:26    33:27    37:13    46:02    47:41    50:50    53:27    56:18 
               Eksjö SOK                               2:01     7:07     4:09     0:47     2:57     3:13     9:12     4:01     3:46     8:49     1:39     3:09     2:37     2:51 
                                                    1:00:21  1:02:28  1:04:18  1:04:52                                                                                           
                                                       4:03     2:07     1:50     0:34                                                                                           
     8     916 Franzon Henrik              1:05:17     2:10     9:05    12:08    13:04    16:18    19:16    27:52    31:13    34:27    46:07    47:19    50:56    53:56    56:55 
               Sundbybergs IK                          2:10     6:55     3:03     0:56     3:14     2:58     8:36     3:21     3:14    11:40     1:12     3:37     3:00     2:59 
                                                    1:00:42  1:02:44  1:04:37  1:05:17                                                                                           
                                                       3:47     2:02     1:53     0:40                                                                                           
     9     918 Söderberg Mats              1:06:54     2:14     8:33    11:39    12:24    15:36    18:22    26:40    30:51    34:36    45:25    46:44    50:55    53:48    56:48 
               Kalmar OK                               2:14     6:19     3:06     0:45     3:12     2:46     8:18     4:11     3:45    10:49     1:19     4:11     2:53     3:00 
                                                    1:01:15  1:03:39  1:06:17  1:06:54                                                                                           
                                                       4:27     2:24     2:38     0:37                                                                                           
    10     958 Svanberg Sten               1:07:10     3:21     9:45    13:28    14:50    17:47    20:36    31:19    34:21    37:59    47:58    49:09    52:15    55:02    58:34 
               OK Södertörn                            3:21     6:24     3:43     1:22     2:57     2:49    10:43     3:02     3:38     9:59     1:11     3:06     2:47     3:32 
                                                    1:02:47  1:04:44  1:06:32  1:07:10                                                                                           
                                                       4:13     1:57     1:48     0:38                                                                                           
    11     837 Adebrant Patrik             1:13:10     2:19     9:05    12:53    13:39    17:10    20:10    30:03    35:09    38:57    49:18    50:43    54:42    58:08  1:01:18 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    2:19     6:46     3:48     0:46     3:31     3:00     9:53     5:06     3:48    10:21     1:25     3:59     3:26     3:10 
                                                    1:07:15  1:10:16  1:12:33  1:13:10                                                                                           
                                                       5:57     3:01     2:17     0:37                                                                                           
    12     850 Neuhauser Ingemar           1:13:58     2:25     9:07    12:53    13:48    17:58    21:01    33:19    36:58    40:43    51:13    52:35    58:05  1:01:04  1:04:07 
               Klubblös                                2:25     6:42     3:46     0:55     4:10     3:03    12:18     3:39     3:45    10:30     1:22     5:30     2:59     3:03 
                                                    1:09:38  1:11:43  1:13:24  1:13:58                                                                                           
                                                       5:31     2:05     1:41     0:34                                                                                           
    13     960 Karlsson Anders             1:29:31     2:35    10:42    16:05    17:02    20:30    24:16    34:22    39:24    44:26  1:02:52  1:04:38  1:09:50  1:13:25  1:17:07 
               Tumba-Mälarhöjden OK                    2:35     8:07     5:23     0:57     3:28     3:46    10:06     5:02     5:02    18:26     1:46     5:12     3:35     3:42 
                                                    1:22:15  1:25:46  1:28:46  1:29:31                                                                                           
                                                       5:08     3:31     3:00     0:45                                                                                           
    14     919 Nilsson Fredrik             1:30:47     2:13    10:25    13:55    14:50    18:47    23:43    36:14    39:56    46:48    59:36  1:00:49  1:12:10  1:15:02  1:18:45 
               Sundbybergs IK                          2:13     8:12     3:30     0:55     3:57     4:56    12:31     3:42     6:52    12:48     1:13    11:21     2:52     3:43 
                                                    1:24:47  1:27:36  1:30:06  1:30:47           1:30:09                                                                         
                                                       6:02     2:49     2:30     0:41              *100                                                                         
    15     981 Jakobsson Stefan            1:31:35     2:40    11:48    16:28    17:40    21:30    27:37    40:25    45:09    50:43  1:04:59  1:07:35  1:12:47  1:16:05  1:20:07 
               Sundbybergs IK                          2:40     9:08     4:40     1:12     3:50     6:07    12:48     4:44     5:34    14:16     2:36     5:12     3:18     4:02 
                                                    1:25:01  1:28:07  1:30:43  1:31:35                                                                                           
                                                       4:54     3:06     2:36     0:52                                                                                           
    16     900 Pettersson Tomas            1:43:32     2:18    10:00    16:03    16:49    24:15    29:32    40:22    44:56    48:44  1:12:04  1:13:44  1:23:57  1:27:15  1:31:01 
               Haninge SOK                             2:18     7:42     6:03     0:46     7:26     5:17    10:50     4:34     3:48    23:20     1:40    10:13     3:18     3:46 
                                                    1:36:48  1:40:35  1:42:55  1:43:32                                                                                           
                                                       5:47     3:47     2:20     0:37                                                                                           
    17     968 Sjöstedt Peter              2:05:09     3:40    19:54    25:36    27:14    35:03    47:29  1:02:44  1:08:31  1:14:15  1:30:58  1:33:48  1:41:14  1:45:26  1:50:50 
               Bromma-Vällingby SOK                    3:40    16:14     5:42     1:38     7:49    12:26    15:15     5:47     5:44    16:43     2:50     7:26     4:12     5:24 
                                                    1:57:44  2:00:57  2:04:17  2:05:09                                                                                           
                                                       6:54     3:13     3:20     0:52                                                                                           



D80  (1)                 2620 m                                         
                                                      1(71)    2(80)    3(87)    4(82)    5(75)    6(58)    7(51)    8(46)    9(43)  10(100)        M                            

     1     771 Ennerling Lilian            1:04:58     7:39    16:36    20:51    25:01    27:55    36:21    44:30    57:03  1:01:43  1:03:40  1:04:58                            
               Stockholms OK                           7:39     8:57     4:15     4:10     2:54     8:26     8:09    12:33     4:40     1:57     1:18                            



H85  (3)                 2620 m                                         
                                                      1(71)    2(80)    3(87)    4(82)    5(75)    6(58)    7(51)    8(46)    9(43)  10(100)        M                            

     1     775 Hånnberg Ivan                 41:39     7:42    13:26    17:08    19:42    21:33    27:38    33:39    36:34    39:18    40:32    41:39                            
               OK Södertörn                            7:42     5:44     3:42     2:34     1:51     6:05     6:01     2:55     2:44     1:14     1:07                            
     2     772 Åman Bengt                  1:02:30     6:31    15:56    20:45    25:37    28:47    38:02    47:33    51:21    58:12  1:00:36  1:02:30                            
               Skogsluffarnas OK                       6:31     9:25     4:49     4:52     3:10     9:15     9:31     3:48     6:51     2:24     1:54                            

           773 Hånnberg Evert             Ej godk.    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----    -----  1:33:52             50:21    52:40 
               OK Södertörn                                                                                                                   1:33:52               *72      *73 
                                                    1:10:17  1:17:49  1:23:47  1:31:35                                                                                           
                                                        *56      *50      *45      *57