Ungdomsserien 2004 - Kretstävling 2, Grupp Söder 4to 2004-05-27 20:43
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl     Rank Namn                    Klubb                          Tid 



H16  (14)          5100 m                      

    1          Mikael Nilsson          Snättringe SK                37:00 
    2          Kent Ohlsson            Haninge SOK                  37:13 
    3          Alexander Silwén        Snättringe SK                47:19 
    4          Peter Almroth           Haninge SOK                  50:22 
    5          Anders Boström          Nynäshamns OK                50:32 
    6          Stefan Bjursäter        Snättringe SK                50:48 
    7          Fredrik Johansson       Snättringe SK                58:23 
    8          Björn Holgersson        Snättringe SK              1:04:11 
    9          Daniel Steen            Haninge SOK                1:08:44 
   10          Edvin Mellergård        Snättringe SK              1:09:52 
   11          Samuel Storkitt         SOIK Hellas                1:17:16 
   12          Roland Eklund           SOIK Hellas                1:19:13 
   13          Jesper Retsloff         SOIK Hellas                1:32:18 

               Christoffer Eskilsson   Haninge SOK               Ej godk. 



H14  (15)          4090 m                      

    1          Rickard Ohlsson         Haninge SOK                  29:10 
    2          Adam Ivarsson           Haninge SOK                  31:21 
    3          David Teo               Snättringe SK                44:26 
    4          Tobias Steen            Haninge SOK                  54:32 
    5          Thomas Collins Westergr Nynäshamns OK                55:15 
    6          Claes Ek                SOIK Hellas                1:08:06 
    7          Jonas Eklund            SOIK Hellas                1:22:57 

               Jonas Hellman           Haninge SOK               Ej godk. 
               Harry Jordås            Snättringe SK             Ej godk. 
               Mathias Hellman         Haninge SOK               ej start 
               Adam Bäckström          SOIK Hellas               ej start 
               Lars Hedberg            Snättringe SK             ej start 
               Mathias Sjöström        Snättringe SK             ej start 
               Patrik Nilsson          Snättringe SK             ej start 
               Niels Hedberg           Snättringe SK             ej start 



H12  (8)           2940 m                      

    1          Love Ottosson           Haninge SOK                  29:06 
    2          Magnus Harrysson        Nynäshamns OK                32:43 
    3          Tim Solem               Haninge SOK                  33:43 
    4          Måns Aspåker            Snättringe SK                35:58 
    5          Per Johansson           Snättringe SK                37:39 
    6          Simon Fröjd             Snättringe SK                42:11 

               Philip Retelius         Snättringe SK             ej start 
               Tiemo Schramm           Snättringe SK             ej start 



H10  (1)           2040 m                      

    1          Jakob Ivarsson          Haninge SOK                  11:04 



D16  (8)           4200 m                      

    1          Malin Leijon-Lind       Haninge SOK                  37:49 
    2          Emelie Bringsäter       Haninge SOK                  42:03 
    3          Jenny Dahlström         Snättringe SK                42:48 
    4          Anna Movin              Snättringe SK                46:47 
    5          Anna Johansson          Haninge SOK                  49:19 

               Maria Lövdahl           Haninge SOK               Ej godk. 
               Maria Waernberg-Björk   Snättringe SK             Ej godk. 
               Sara Törnqvist          Snättringe SK             ej start 



D14  (6)           3730 m                      

    1          Maria Movin             Snättringe SK                37:53 
    2          Marie Mårts             Snättringe SK                46:10 
    3          Elina Wännman           Nynäshamns OK                46:12 
    4          Angelica Wännman        Nynäshamns OK                49:51 
    5          Cecilia Östman          Snättringe SK                56:33 

               Frida Ottosson          Haninge SOK               ej start 



D12  (1)           2940 m                      

    1          Sofia Wännman           Nynäshamns OK                30:19 



D10  (1)           2040 m                      

    1          Moa Lejon-Lind          Haninge SOK                  15:17 



U4  (2)            3730 m                      

    1          Martin Nyberg           Snättringe SK                46:31 
    2          Per Tiderman            Snättringe SK                49:17 



U3  (10)           2940 m                      

    1          Anna Martin             Snättringe SK                31:43 
    2          Martin Törnqvist        Snättringe SK                35:53 
    3          Rasmus Larsson          Snättringe SK                44:33 
    4          Emelie Lindgren         SOIK Hellas                  45:18 
    5          Oscar Agestam           Snättringe SK                47:41 
    6          Jim Larsson             Snättringe SK                49:33 
    7          Linus Retsloff          SOIK Hellas                  53:55 
    8          Jesper Petersen         Snättringe SK                58:01 

               David Hedqvist          Snättringe SK             Ej godk. 
               Melina Nikopoulos       Haninge SOK               ej start 



U2  (21)           2040 m                      

    1          Gustav Lidberg          Haninge SOK                  15:43 
    2          Alfred Häger            Snättringe SK                17:11 
    3          Gustav Agestam          Snättringe SK                17:16 
    4          Fredrik Karlén          Snättringe SK                17:23 
    5          Kajsa Eriksson          SOIK Hellas                  17:30 
    6          Anna Kain Wyatt         Nynäshamns OK                18:43 
    7          Mikael Önnberg          Haninge SOK                  18:50 
    8          Pontus Lindberg         Snättringe SK                18:59 
    9          Edvin Dahlström         Snättringe SK                19:11 
   10          Åsa Johansson           Haninge SOK                  19:55 
   11          Daniel Bengtsson        Haninge SOK                  19:59 
   12          Emil Hössjer            Haninge SOK                  21:16 
   13          Filip Lundgren          Snättringe SK                23:29 
   14          Charlie Johansson       SOIK Hellas                  24:29 
   15          Agnes Björk             SOIK Hellas                  25:38 
   16          Emma Teo                Snättringe SK                25:56 
   17          Mattias Kain Wyatt      Nynäshamns OK                44:54 

               Christoffer Ekenlöw-Söd Snättringe SK             ej start 
               Lucas Häger             Snättringe SK             ej start 
               Hannes Aspåker          Snättringe SK             ej start 
               Alexandra Lundgren      Snättringe SK             ej start 



U1  (31)           2190 m                      

    1          Hanna Korhonen          Haninge SOK                  15:22 
    2          Sean Andersson          SOIK Hellas                  15:55 
    3          Jonas Törnqvist         Snättringe SK                16:20 
    4          Niklas Stach            SOIK Hellas                  16:26 
    5          Vendela Silwén          Snättringe SK                18:25 
    6          Roderick Johansson      Haninge SOK                  18:53 
    7          Katja Ives              Snättringe SK                19:15 
    8          Linnea Paulsson         Snättringe SK                19:47 
    9          Totte Malmgård          Haninge SOK                  20:24 
   10          Fredrik Andersson       Haninge SOK                  20:33 
   11          Kristoffer Jansson      Snättringe SK                20:57 
   12          Malin Stach             SOIK Hellas                  21:01 
   13          Martin Engqvist         Haninge SOK                  21:15 
   14          Mariana Strömseez       Snättringe SK                21:29 
   15          Henrik Bark             Snättringe SK                21:42 
   16          Widar Johansson         Haninge SOK                  21:48 
   17          Jesper Andersson        Snättringe SK                22:10 
   18          Jennifer Andersson      Haninge SOK                  22:13 
   19          Martin Nilsson          Snättringe SK                23:05 
   20          Simon Nenander          Snättringe SK                23:50 
   21          Isak Andersson          SOIK Hellas                  24:32 
   22          Filip Lindberg          Snättringe SK                25:13 
   23          Stina Martin            Snättringe SK                25:30 
   24          Mauro Marin             SOIK Hellas                  27:02 
   25          Märta Fröjd             Snättringe SK                27:26 
   26          Malin Enqqvist          Haninge SOK                  28:36 
   27          Emil Sandberg           Snättringe SK                33:27 

               Andreas Movin           Snättringe SK             ej start 
               Erik Berglund           SOIK Hellas               ej start 
               Robin Möllnitz          SOIK Hellas               ej start 
               Rebecka Bruvik          Haninge SOK               ej start 



INSKOLNING  (3)    2190 m                      

               Fanny Sandberg          Snättringe SK                Godk. 
               Henrik Karlén           Snättringe SK                Godk. 

               Eira Movin              Snättringe SK             ej start